Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7030437 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51915 Dátum: 2017.09.01 10:07:50 »
Ez így van. A környezet egyébként is csapnivaló, kosz és bűz (meg kutyakaki) mindenütt, át kell bumlizni a kisgyerekekkel, és még fizetni is kell érte.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51916 Dátum: 2017.09.01 10:15:26 »
Egy újabb sarc, amivel a családok kedvét még inkább el fogják venni attól, hogy odamenjenek pihenni. Pl. állatkertbe, városligetbe.
Az a bajom, hogy a helyiek általában hajlamosak azt hinni, hogy a helyben lévő attrakciók csak nekik járnak, pedig ez nem igaz. Ő mint kerületi lakos bezzeg parkolhat ingyen akármeddig mondjuk az Ötvenhatosok terén, de én ha a város pereméről be akarom vinni a gyerekeimet az állatkertbe (aminek amúgyis borsos ára van ahhoz képest, hogy mi van bent), még a parkolásért is kell fizessek. Ez így nettó baromság.
Ezt csak akkor lett volna szabad bevezetni, ha mondjuk állatkerti jegy árába foglaltatik a parkolási jogosultság, vagy a városligetben lévő rendezvényekre érkezőknek. Ezek a vállalkozások Zuglónak fizetnek iparűzési adót, tehát simán kivitelezhető lenne az elszámolás is.
Az kellene, mint amivel pár helyen már kísérleteznek, hogy ingyenes tömegközlekedés. Lehet, hogy nem jön belőle bevétel, de tisztább lesz a város, kevesebb dugó, tehát összességében a város jobban jár. Bár ez pénzügyileg nehezebben kimutatható. Amúgy én is azért járok autóval, mert 10 ezer HUF a havi bérlet, autóval is kb ennyit autózok el, és az autó időben _mindig_ gyorsabb és kiszámíthatóbb (havi/kéthavi 1-2 dugót leszámítva, de az a BKV-nál is van).

Megtakarítás is lenne, mert el lehetne küldeni az összes jegypénztárost és ellenőrt. És szerintem ezzel meg is lenne a bevételkiesés, amit a jegyek értékesítésével behoznak (biztos, hogy nem tartja el a BKV-t a jegy és bérletbevétel). Cserébe tele lehetne nyomni reklámmal (mégjobban) a tömegközlekedést. Szerintem mindenki elviselné, ha cserébe ingyen lenne.
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.01 10:22:02 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51917 Dátum: 2017.09.01 10:48:51 »
Ez még mindig kevés, mondi.

A külső kerületekből be BKV-zni az állatkertig, netán a város másik oldaláig kétszer annyi idő, mint autóval. A BKV egész járműparkja egy fertő, koszos büdös és piszkos. Valami idióta kitalálta jópár éve hogy minden újonnan beszerzett járműben plüsskárpitosak legyen az ülések - valszeg ő maga sosem utazott még ilyen BKV-s buszon, mert a plüsskárpit szakszerű takarítás hiányában botrányos lesz (ne kerteljünk: Budapesten belepisilnek a későesti részeg csövesek,  másnap reggel meg te beleülsz). A közbiztonságról nem is beszélve, épp a minap volt "nagy hír" hogy talán 2018 tavaszára a nagykörúti kombinókra tesznek kamerákat. Elég megnézni mik történtek augusztusban az 1-es villamos vonalán. És arról nem is beszélve, hogy ősszel/tavasszal azóta nem vagyok influenzás, hogy felhagytam a BKV-zással munkahelybe menet.

Ilyen körülmények között bocs, de nem ülnék át BKV-re még akkor se ha ingyen lenne.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51918 Dátum: 2017.09.01 11:18:37 »
Ez még mindig kevés, mondi.

A külső kerületekből be BKV-zni az állatkertig, netán a város másik oldaláig kétszer annyi idő, mint autóval. A BKV egész járműparkja egy fertő, koszos büdös és piszkos. Valami idióta kitalálta jópár éve hogy minden újonnan beszerzett járműben plüsskárpitosak legyen az ülések - valszeg ő maga sosem utazott még ilyen BKV-s buszon, mert a plüsskárpit szakszerű takarítás hiányában botrányos lesz (ne kerteljünk: Budapesten belepisilnek a későesti részeg csövesek,  másnap reggel meg te beleülsz). A közbiztonságról nem is beszélve, épp a minap volt "nagy hír" hogy talán 2018 tavaszára a nagykörúti kombinókra tesznek kamerákat. Elég megnézni mik történtek augusztusban az 1-es villamos vonalán. És arról nem is beszélve, hogy ősszel/tavasszal azóta nem vagyok influenzás, hogy felhagytam a BKV-zással munkahelybe menet.

Ilyen körülmények között bocs, de nem ülnék át BKV-re még akkor se ha ingyen lenne.
Értem amit mondasz, én sem tömegközlekedem. Ha jelentősen olcsóbb lenne és gond nélkül járnék vele, de egyszerűen nem éri meg.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51919 Dátum: 2017.09.01 12:17:09 »
Azért azt ne mondja nekem senki hogy havi 9500Ft-ból meg tudja oldani az autó fenntartását egy hónapban, egy ilyen vitát már lefolytattam fészbukon, aminek az lett az eredménye hogy az én k. anyámat, majd pár hét múlva emberünk posztolt hogy 200e-t rá kéne borítani az autóra vizsgára, inkább nem kommenteltem :D
Sok szempont van, figyelembe kell venni a parkolási lehetőségeket is (nem minden munkahely biztosítja, vagy ha biztosítja akkor nem ingyen, belvárosban pedig kapásból 20-30e/hó).
Engem speciel idegesít a városi vezetés, reggel 10ig jellemzően a telefonszámomat nem tudom megmondani a szervizben a munkafelvevőnek.
Különbözőek vagyunk, de azt ne mondja senki hogy a BKV drága :)
Persze ideális körülmények vannak
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.01 12:18:54 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51920 Dátum: 2017.09.01 12:24:57 »
Azért azt ne mondja nekem senki hogy havi 9500Ft-ból meg tudja oldani az autó fenntartását egy hónapban, egy ilyen vitát már lefolytattam fészbukon, aminek az lett az eredménye hogy az én k. anyámat, majd pár hét múlva emberünk posztolt hogy 200e-t rá kéne borítani az autóra vizsgára, inkább nem kommenteltem :D
Sok szempont van, figyelembe kell venni a parkolási lehetőségeket is (nem minden munkahely biztosítja, vagy ha biztosítja akkor nem ingyen, belvárosban pedig kapásból 20-30e/hó).
Engem speciel idegesít a városi vezetés, reggel 10ig jellemzően a telefonszámomat nem tudom megmondani a szervizben a munkafelvevőnek.
Különbözőek vagyunk, de azt ne mondja senki hogy a BKV drága :)
Persze ideális körülmények vannak
Az autó fenntartása csak korlátozottan tartozik ide, mert akkor is van kötelező, adó ha ott áll az autó. Én akkor is elviszem éves szervízbe, ha nincs benne a kilométer (még a munkábajárással együtt sincs benne).
De alapvetően igazad van, drágább, de ennyi pluszt nekem megér a kényelem. A munkahelyemen van saját parkolóhelyem, ha a városba kell menni, akkor valamelyik közeli pláza parkolójában állok meg.

Ez a drága dolog, relatív. Én kicsit sokallom, de persze lehetne drágább is. Ha feleennyi lenne, gond nélkül megvenném a bérletet és heti többször járnék vele, de ezt 10 ezerért inkább nem teszem meg. Van 10-es gyűjtőjegyem az kb egy hónapig elég és ennyi.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51921 Dátum: 2017.09.01 18:56:48 »
én óbudáról járok be a blahára és a gyereket be kell raknom a flóriánnál az iskolába.
engem teljesen kicsinál a dugó a gyerekbeadás után már dobom el az autót és szállok fel a BKV-ra. pedig tudnék bent ingyen parkolni
bőven elég a sok hűlye azon a 8km-en is. ma se volt semmi..  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51922 Dátum: 2017.09.02 01:03:10 »
Azért azt ne mondja nekem senki hogy havi 9500Ft-ból meg tudja oldani az autó fenntartását egy hónapban,
Nem mondja senki. De havi 9500-ból nem oldod meg a közlekedésedet sem.
1. Ha időre kell menned, felejtsd el a BKV-t. Egyedül a metró képes gyorsan menni, csak az meg hol jár, hol nem jár.
Már milliószor leírtam: a munkahelyem 11 km-re van autóval. Ez csúcsidőben a legdurvább esetben 40-45 perc (ennyi talán 1x ha volt az elmúlt 11 évben), inkább 35, csúcsidőn kívül 22-23 perc, ha este kell hazamenjek, akkor volt már 16 is.
Na most a BKV esetében a minimum a 43, és éppen este, amikor sietnék, akkor van 1 órán kívül. A különbség szélsőséges esetben 1 óra is lehet, ha úgy tetszik, ötszörös.
2. És akkor még ott van az is, hogy mostanában elég sok teendőnk van, szerteszét kell szaladgálni, az autó rugalmas, mert sokszor menet közben váltunk útitervet, hogy ki melyik gyereket hol szedje össze, ez mind csak autóval oldható meg. Ha bemész a városba, hogy 10 dolgot elintézz, amelyek nagyjából egyirányban vannak, még mindig az autó a legkisebb rossz. Nem hiszem, hogy ez olyan egyedi sors lenne...
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.02 01:15:58 írta music »
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51923 Dátum: 2017.09.02 07:35:57 »
100%-ban egyetértek, a helyzet nálam annyival fokozva, hogy az én munkahelyem 26km-re van autóval a legrövidebb útvonalon, az asszonyé kb. 6 km-re; most ősztől egyik gyerek ovis másik iskolás, és a két intézmény a kerület két ellentétes végében van...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51924 Dátum: 2017.09.02 07:52:11 »
én óbudáról járok be a blahára és a gyereket be kell raknom a flóriánnál az iskolába.
engem teljesen kicsinál a dugó a gyerekbeadás után már dobom el az autót és szállok fel a BKV-ra. pedig tudnék bent ingyen parkolni
bőven elég a sok hűlye azon a 8km-en is. ma se volt semmi..  :cry:


Én nem értem ezt.  Én a keleti végekről reggel a csúcsban elautózom a Fő utcába, majd onnan át a Gogol utcába,  délután, kora este, meg ugyanez vissza.    Mivel a napi rutin a közel 100 km oda-vissza és a  dugó sem ismeretlen, nem értem, hogy miért vagy stresszes  attól a pár km-től.   Gyere be reggel a reptér felől a négyesen, meg a ferihegyi gyorsforgalmin, Üllői úton, majd a Rákóczi hídon/Petőfi hídon/Szabadság hídon  a rakpart használatával (alsó, vagy felső), aztán megtudod, hogy az ínyenc dugó.   A délutáni Szentendrei út ehhez képest gyerekzsúr. (kifele a nullás irányába)   Hozzáteszem, hogy pontosan tudom, hogy melyik lámpa mikor vált, tudom, hogy hol lehet időt nyerni és van egy stresszmentesítőm:  Prius 3.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51925 Dátum: 2017.09.02 08:14:05 »
Nem mondja senki. De havi 9500-ból nem oldod meg a közlekedésedet sem.
1. Ha időre kell menned, felejtsd el a BKV-t. Egyedül a metró képes gyorsan menni, csak az meg hol jár, hol nem jár.
Már milliószor leírtam: a munkahelyem 11 km-re van autóval. Ez csúcsidőben a legdurvább esetben 40-45 perc (ennyi talán 1x ha volt az elmúlt 11 évben), inkább 35, csúcsidőn kívül 22-23 perc, ha este kell hazamenjek, akkor volt már 16 is.
Na most a BKV esetében a minimum a 43, és éppen este, amikor sietnék, akkor van 1 órán kívül. A különbség szélsőséges esetben 1 óra is lehet, ha úgy tetszik, ötszörös.
2. És akkor még ott van az is, hogy mostanában elég sok teendőnk van, szerteszét kell szaladgálni, az autó rugalmas, mert sokszor menet közben váltunk útitervet, hogy ki melyik gyereket hol szedje össze, ez mind csak autóval oldható meg. Ha bemész a városba, hogy 10 dolgot elintézz, amelyek nagyjából egyirányban vannak, még mindig az autó a legkisebb rossz. Nem hiszem, hogy ez olyan egyedi sors lenne...

Bakker

Dél-alföldi-tanyasiként: ha 11 km ~1 óra, akkor már kényelmesen kerékpározom :)

Magam Csorvásról Orosházára járok. Gyerekek is Orosházán óvodás-iskolás (1-1), a "belvárosban". Utána melóhely vissza Oh keleti vég. Általában 7:20-kor indulunk, 7:50-re benn vagyok a melóhelyen, ~19 km. Amennyiben szimplán itthonról meló: 12,2 km... volt már 6 perc is :) de általában 10-11.

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51926 Dátum: 2017.09.02 17:00:22 »
 Nekem Szeged-Békéscsaba, többnyire 1:25 ha Hmvhely szívás, akkor plusz 10 perc. Bkv nem megoldás 😁
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51927 Dátum: 2017.09.02 19:27:06 »

Én nem értem ezt. aztán megtudod, hogy az ínyenc dugó.

Koma, én mindent tudok.  :cry:
volt ma egy vecsés-óbuda returom hát inkább nem mondok semmit.. idióták..
Én amit te csinálsz egy hétig nem bírnám. nem viccelek.  napi 100 km BP.. napi 16 km-t alig bírok.  :surrender:
nem tudom. elfogytak az idegeim.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51928 Dátum: 2017.09.02 20:42:02 »
Dél-alföldi-tanyasiként: ha 11 km ~1 óra, akkor már kényelmesen kerékpározom :)
Síkvidéken én is elkerékpároznék. De az erkélyünkről lefelé látszik a Mátyás-templom tornya, én meg nagyon izzadós vagyok. Meg mondom, este 18 perc alatt otthon vagyok kocsival, és amikor másnap hatkor kelsz, nem mindegy, hogy előző este fél tízkor vacsorázol, vagy fél tizenegykor...
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.02 23:53:57 írta music »
music     

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51929 Dátum: 2017.09.02 20:57:42 »
...
 elfogytak az idegeim.
Amíg nem próbáltad, nem hiszed el, hogy dugóra a HSD a legjobb nyugtató.