Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7030643 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51900 Dátum: 2017.08.30 10:58:29 »
A lényeg, hogy fizessünk, hogy legyen mit szétosztani a haverok között.  :hmmmm:

Drága megoldásként maradna a zöld rendszámos autó - amiről pont ma olvastam, hogy a választásokig talán már nem mernek hozzányúlni a vele járó kedvezményekhez, szóval legalább 2018-ig marad nekik az ingyenes parkolás.  :szemez:
Előszeretettel emlegetitek állandóan az ingyenes parkolást a zöld rendszámos autóknál. Ez egy általános - értsd az egész országra kiterjedő - privilégium, vagy csak BP?  Mert nekem ez nagyon nem egyértelmű és mint vidéki lakos, nagyon nem mindegy.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk
« Válasz #51901 Dátum: 2017.08.30 11:45:51 »
Idézek tőlük :

Aktuális ismereteink szerint a következő városokban lehet zöld rendszámos elektromos autóval ingyen parkolni:

Ajka
Békéscsaba
Budapest (minden kerület)
Debrecen
Eger
Esztergom
Győr (csak tisztán elektromos autóknak és csak előzetes regisztráció után, nem a zöld rendszámra automatikusan)
Hódmezővásárhely (zöld rendszámra 2017. január 1-től regisztráció nélkül automatikus, sima hibridekre normál parkolási díjat kell fizetni)
Kaposvár
Kecskemét
Miskolc
Nyíregyháza
Pápa
Pécs
Salgótarján
Siófok
Sopron
Székesfehérvár
Szentendre
Szolnok (csak személyes regisztráció után és csak tisztán elektromos autók számára)
Tatabánya
Veszprém
Zalaegerszeg
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51902 Dátum: 2017.08.30 12:02:23 »
Idézek tőlük :

Aktuális ismereteink szerint a ...
Ó, köszi az infót!
Csak azért kérdeztem, mert mindig automatikusan emlegeti mindenki, mint legfőbb előnyt (?) az ingyenes parkolást.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51903 Dátum: 2017.08.30 13:08:35 »
Ó, köszi az infót!
Csak azért kérdeztem, mert mindig automatikusan emlegeti mindenki, mint legfőbb előnyt (?) az ingyenes parkolást.
Erre -mint előny- nem vennék kocsit. Ha kimutatható mennyiség lesz villanyautóból, akkor gazdaságilag nem engedhetik meg a bevételkiesést.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51904 Dátum: 2017.08.30 14:14:41 »
Erre -mint előny- nem vennék kocsit. Ha kimutatható mennyiség lesz villanyautóból, akkor gazdaságilag nem engedhetik meg a bevételkiesést.
Pontosan... és az áram is addig lesz nekik kedvezményes/ingyenes (már ahol van ingyenes töltő).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51905 Dátum: 2017.08.30 14:20:39 »
Tipikus nagyvarosi problema. Lasd meg: tokio...
Mi folyyton szivtunk azzal, hogy nem fizetos utcaban laktunk, ami a fizetos kornyek hataran volt. Ugyhogy gyakran gond volt a parkolassal, merthogy ugye mindenki oda parkolt. Jobban jartunk volna, ha a mi reszunk is fizetos mert ugye akkor tobb lett volna a hely...
Csak hogy egy peldat hozzak a helyi lakosok gondjaira is

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51906 Dátum: 2017.08.30 14:47:35 »
Tipikus nagyvarosi problema. Lasd meg: tokio...
Mi folyyton szivtunk azzal, hogy nem fizetos utcaban laktunk, ami a fizetos kornyek hataran volt. Ugyhogy gyakran gond volt a parkolassal, merthogy ugye mindenki oda parkolt. Jobban jartunk volna, ha a mi reszunk is fizetos mert ugye akkor tobb lett volna a hely...
Csak hogy egy peldat hozzak a helyi lakosok gondjaira is
Mi fizetős részen lakunk, de 18 óráig fizetős. Ezért este, és hétköznap alig találni helyet. A sok surmó elmegy az Allee-ba vásárolni, de 2-400 forintot már sajnál a parkolásra, ezért inkább megáll a környező utcákban (pl, nálunk), és ezért van az, hogy esténként 2-3 kört kell mennem, mire találok helyet, és akkor is lehet, hogy tök messze... Szombaton a piac, vasárnap pedig a mise miatt ugyanez. Nyomom egy ideje az önkormányzati képviselőnél, hogy legyen fizetős hétvégén is...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk
« Válasz #51907 Dátum: 2017.08.30 14:48:16 »
Ó, köszi az infót!
Csak azért kérdeztem, mert mindig automatikusan emlegeti mindenki, mint legfőbb előnyt (?) az ingyenes parkolást.

Ahogy többen is írták, szerintem is ez a fajta "nagylelkűség" hamarosan meg fog szűnni az irányukba, csak ugyebár ezzel még várnak egy picit.  :hmmmm:

Ha netán a busz sávot is lehetne használni zöld rendszámmal, az talán nagyobb áldás lenne, mint az "ingyenes" töltés.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51908 Dátum: 2017.08.31 21:27:34 »
Nem tudom, írta-e már valaki, most tényleg megvalósul a régi ígéret: szeptember 1-től fizetős lesz a Városliget, méghozzá elég durván. Mindennap 8:00-18:00 tart a fizetős időszak, ami az Állatkerti körúton 525Ft-ot vesz ki a zsebedből óránként. Részletek itt:
zugloiparkolas.hu/parkolasi-zonak/
Egy újabb sarc, amivel a családok kedvét még inkább el fogják venni attól, hogy odamenjenek pihenni. Pl. állatkertbe, városligetbe.
Az a bajom, hogy a helyiek általában hajlamosak azt hinni, hogy a helyben lévő attrakciók csak nekik járnak, pedig ez nem igaz. Ő mint kerületi lakos bezzeg parkolhat ingyen akármeddig mondjuk az Ötvenhatosok terén, de én ha a város pereméről be akarom vinni a gyerekeimet az állatkertbe (aminek amúgyis borsos ára van ahhoz képest, hogy mi van bent), még a parkolásért is kell fizessek. Ez így nettó baromság.
Ezt csak akkor lett volna szabad bevezetni, ha mondjuk állatkerti jegy árába foglaltatik a parkolási jogosultság, vagy a városligetben lévő rendezvényekre érkezőknek. Ezek a vállalkozások Zuglónak fizetnek iparűzési adót, tehát simán kivitelezhető lenne az elszámolás is.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51909 Dátum: 2017.08.31 21:41:20 »
Egy újabb sarc, amivel a családok kedvét még inkább el fogják venni attól, hogy odamenjenek pihenni. Pl. állatkertbe, városligetbe.
Az a bajom, hogy a helyiek általában hajlamosak azt hinni, hogy a helyben lévő attrakciók csak nekik járnak, pedig ez nem igaz. Ő mint kerületi lakos bezzeg parkolhat ingyen akármeddig mondjuk az Ötvenhatosok terén, de én ha a város pereméről be akarom vinni a gyerekeimet az állatkertbe (aminek amúgyis borsos ára van ahhoz képest, hogy mi van bent), még a parkolásért is kell fizessek. Ez így nettó baromság.
Ezt csak akkor lett volna szabad bevezetni, ha mondjuk állatkerti jegy árába foglaltatik a parkolási jogosultság, vagy a városligetben lévő rendezvényekre érkezőknek. Ezek a vállalkozások Zuglónak fizetnek iparűzési adót, tehát simán kivitelezhető lenne az elszámolás is.

nem olyan sok az a parkolási díj. egész napra mennyi? ezer forint? egy családi jegy az állatkertbe nyolcezer, egy ebéd meg fagyi négy személyre még egyszer annyi. értem én, hogy kevésbé fáj, ha másnak az árába van valami beépítve, alapvetően én is így gondolkodom, de azért annyira nem nagy érvágás ez.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51910 Dátum: 2017.08.31 21:47:30 »
Hát neked nem... elég sokan vannak akik úgy mennek be az állatkertbe hogy csak az egyik szülővel, pont azért mert +1 felnőtt jegy már számít nekik mint kiadás.
Tudod 1000 Ft. még mindig pénz számos családnak.
És mit kapnak érte? Egy nagy büdös semmit. Legalább legyen őrzött a parkoló! Vagy bekamerázva, vagy valami.

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51911 Dátum: 2017.08.31 22:34:34 »
A legegyszerűbb megoldás egy tisztességes és megfizethető tömegközlekedés lenne...

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51912 Dátum: 2017.09.01 08:20:16 »
Kíváncsian várom hogy a Mexikói út  M1 megállónál mikor lesz fizetős?  :censored:
Nem látom hogy a P+R parkolók száma rohamosan növekedne....

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51913 Dátum: 2017.09.01 08:25:33 »
És mit kapnak érte? Egy nagy büdös semmit. Legalább legyen őrzött a parkoló! Vagy bekamerázva, vagy valami.

"Fizető parkoló, őrzés nélkül"

-ilyenkor tudod hogy hazaérkeztél.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51914 Dátum: 2017.09.01 09:17:34 »
nem olyan sok az a parkolási díj. egész napra mennyi? ezer forint?
Attól függ. Az Ötvenhatosok terén van úgy, hogy ha három órán túl hagyod ott, akkor is "csak" annyit kell fizetned, de valszeg sokan fognak ezzel élni, mert vakok közt a félszemű, és vagy lesz hely, vagy nem. Egyébként az 56-osok tere túlsó vége 3-4 éves gyerekkel gyalog messze van az Állatkerttől, akkor már BKV-zni is kell, újabb kiadás.
music