Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7030675 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51855 Dátum: 2017.08.17 18:21:56 »
Ez a cetli fogadott a szélvédőn az egyik parkolóban...  :eek: ::) :cry:
Se név, se cím, se telefonszám, csak egy márka és egy rendszám - ami remélhetőleg nem hamis...

De kérdem én, ha esetleg nincsen ismerősöm a Rendőrségen vagy Ocsmányirodában (mert nincsen), akkor ugyan hogy a jó büdös életbe tudok kapcsolatba lépni az illetővel, aki meghúzta az autómat? ...  :helpsmilie: :wacko: :hmmmm:


ügyfélkapun kérd le az adatait...h tényleg ezé az autóé é az a rendszám!?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51856 Dátum: 2017.08.17 18:56:42 »


A kötelezővel meg az a baj, hogy bár hiába van már B10 vagy 4 éve, az árak csak emelkednek, és egy ilyen piszlicsáré 15-20e Ft-os dologból a biztosítónál én nem járnék jól, visszatesznek ha jól rémlik 2-3 fokozatnyit, annak meg már több lesz a fizetendő különbözete, szóval veszett ügy az egész... A vicc az, hogy a kötelező biztosítást fizeted, mint a hülye gyerek, de cserébe nem igazán kapsz semmit a pénzedért, ha igénybe veszed a "szolgáltatásukat"... Csak magasabb díjakat a következő évben és lefokozást a Bonus skálán.
Nem erre gondoltam! Az úgy se fizetné a te károdat. De úgy hallottam, hogy az igazán jó biztosító
eljár az ügyfelei érdekében. Pl ha alaposan összetörte volna az autódat akkor, azért lépnél a cserbenhagyó ellen, a biztositód ügyvédje(vagy a sajátod) közbenjárna stb. Mondjuk akkor a nagy sérülést 1-2 nap alatt nem is könnyű eltüntetni és szakértő ha megjavítják is tudja bizonyítani hogy frissen sérült volt...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51857 Dátum: 2017.08.17 19:02:59 »
Köszönöm a sok tanácsot, hozzászólást.  :hug:
Én is kapásból arra gondoltam, hogy lehet nem az "okozó" hagyta a cetlit, vagy csak pusztán felírt egy szintén a parkolóban álló autót és a hozzá tartozó rendszámot, ő meg mint aki jól végezte dolgát elhajtott.
Mert sajnos a cetli így ebben a formában semmire se jó, és semmit se bizonyít. Mert ugye még nekem kellene bizonyítanom, hogy valóban ott állt az autó mellettem (és persze van-e azon az autón árulkodó nyom), a helyszínt már elhagytam én is, szóval szokás szerint veszett ügy ez...
De ha akárcsak egy tanú írta a cetlit, legalább egy telefonszám vagy bármi egyéb, akár csak egy e-mail cím, mert ez a cetli így semmi sem ér.  :hmmmm:

A kár szerencsére nem tűnik vészesnek, talán egy mélypolír kihozza belőle, úgy értem nincsen horpadás vagy festéklepattogzás. Én mindenesetre kiszúrtam egyből, hogy valami történt - a teljesen tiszta autón feltűnt az az apró csík, hogy az nem "gyári" rajta (a cetlit csak utána néztem, azt hittem valami szórólap csak), de ahogy mondani szokták, ennél nagyobb bajunk ne essen.
Csak nem értem tényleg a cetli író gondolatmenetét, az autó és a rendszám akkor ezek szerint valódi, ez is már valami, de a tanú vagy tettes e cetlivel egyáltalán nem azonosítható be és fel sem kutatható. Szóval kb mintha nem is hagyott volna cetlit.

A kötelezővel meg az a baj, hogy bár hiába van már B10 vagy 4 éve, az árak csak emelkednek, és egy ilyen piszlicsáré 15-20e Ft-os dologból a biztosítónál én nem járnék jól, visszatesznek ha jól rémlik 2-3 fokozatnyit, annak meg már több lesz a fizetendő különbözete, szóval veszett ügy az egész... A vicc az, hogy a kötelező biztosítást fizeted, mint a hülye gyerek, de cserébe nem igazán kapsz semmit a pénzedért, ha igénybe veszed a "szolgáltatásukat"... Csak magasabb díjakat a következő évben és lefokozást a Bonus skálán.

∑∑rum
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.17 19:04:59 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51858 Dátum: 2017.08.17 19:07:23 »
Micila - te szintén Erdély országból? (kilenc tojás...)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51859 Dátum: 2017.08.17 19:11:23 »
Micila - te szintén Erdély országból? (kilenc tojás...)

Tatám és apám még góbé volt vala.
Szeretem látni, hogy ugat a vlah!! :D :lol: ;) :whistling:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51860 Dátum: 2017.08.17 19:12:46 »
Tatám és apám még góbé volt vala.
Szeretem látni, hogy ugat a vlah!! :D :lol: ;) :whistling:

👍😉😁🤘

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51861 Dátum: 2017.08.17 19:12:55 »
∑∑rum
Nem bizonyít a cetli semmit, de egy kiindulópont, meg lehet találni a tettest , megnézetni, hogy sérült, vagy volt ott sérülve... azért ez már valami. A CSI simán megoldaná [rohog] [rohog] [rohog]

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51862 Dátum: 2017.08.17 19:15:49 »
Tatám és apám még góbé volt vala.
Szeretem látni, hogy ugat a vlah!! :D :lol: ;) :whistling:
Ezek  mik? :cry:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51863 Dátum: 2017.08.17 19:22:09 »
Köszönöm a sok tanácsot, hozzászólást.  :hug:
Én is kapásból arra gondoltam, hogy lehet nem az "okozó" hagyta a cetlit, vagy csak pusztán felírt egy szintén a parkolóban álló autót és a hozzá tartozó rendszámot, ő meg mint aki jól végezte dolgát elhajtott.
Mert sajnos a cetli így ebben a formában semmire se jó, és semmit se bizonyít. Mert ugye még nekem kellene bizonyítanom, hogy valóban ott állt az autó mellettem (és persze van-e azon az autón árulkodó nyom), a helyszínt már elhagytam én is, szóval szokás szerint veszett ügy ez...
De ha akárcsak egy tanú írta a cetlit, legalább egy telefonszám vagy bármi egyéb, akár csak egy e-mail cím, mert ez a cetli így semmi sem ér.  :hmmmm:

A kár szerencsére nem tűnik vészesnek, talán egy mélypolír kihozza belőle, úgy értem nincsen horpadás vagy festéklepattogzás. Én mindenesetre kiszúrtam egyből, hogy valami történt - a teljesen tiszta autón feltűnt az az apró csík, hogy az nem "gyári" rajta (a cetlit csak utána néztem, azt hittem valami szórólap csak), de ahogy mondani szokták, ennél nagyobb bajunk ne essen.
Csak nem értem tényleg a cetli író gondolatmenetét, az autó és a rendszám akkor ezek szerint valódi, ez is már valami, de a tanú vagy tettes e cetlivel egyáltalán nem azonosítható be és fel sem kutatható. Szóval kb mintha nem is hagyott volna cetlit.

A kötelezővel meg az a baj, hogy bár hiába van már B10 vagy 4 éve, az árak csak emelkednek, és egy ilyen piszlicsáré 15-20e Ft-os dologból a biztosítónál én nem járnék jól, visszatesznek ha jól rémlik 2-3 fokozatnyit, annak meg már több lesz a fizetendő különbözete, szóval veszett ügy az egész... A vicc az, hogy a kötelező biztosítást fizeted, mint a hülye gyerek, de cserébe nem igazán kapsz semmit a pénzedért, ha igénybe veszed a "szolgáltatásukat"... Csak magasabb díjakat a következő évben és lefokozást a Bonus skálán.
Rendőrségi feljelentés esetén, ha megnézik a kocsiját, akkor azon jó eséllyel lesz nyoma a meghúzásnak. A két kocsi ilyenkor nyomot hagy egymáson.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51864 Dátum: 2017.08.17 19:31:55 »
Fel kell jelenteni az ugy pontos leirasaval. Valszeg a tettes tagadni fog, akkor buktad. Ha megijed, akkor talan az o kotelezojere rendezheto.

Anyjapitsajat az ilyennek... :(

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51865 Dátum: 2017.08.17 20:20:19 »
Ezek  mik? :cry:
Tudomasom szerint a gobe a furfangos szekely embert jelenti. A masikat nem tudom. :)
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51866 Dátum: 2017.08.17 22:23:42 »
Nekem mikor a kukásautó lezúzta az autóm hátulját, hagytak egy cetlit egy telefonszámmal. Felhívtam, kérték mondjam be a helyet, a rendszámot és autó típusát. Ez alapján megkeresték, elismerték. Kérték, hogy menjek be a kitöltött kék-sárgáért, és írjam alá. Megkaptam az én példányomat, és mindenki boldog volt.
A biztosítóval volt némi nézeteltérésem (Generali), de amikor elmondtam nekik, hogy megírtom a történetet az index.hu-nak egyből igazam lett  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk
« Válasz #51867 Dátum: 2017.08.17 23:50:39 »
ügyfélkapun kérd le az adatait...h tényleg ezé az autóé é az a rendszám!?

Ezt Tshuhash már megtette pár hozzászólással lejjebb, de gondolom nevet, címet, telefonszámot az ügyfélkapun se adnának ki csak úgy.
Legalább azt tudjuk, hogy a rendszám és az autó stimmel. Jó esetben az okozó autója volt, rosszabbik esetben egy a parkolóban találomra kiválasztott másik autó paraméterei, esetleg egy szemtanú autója - ezekre jutottunk előtte is, meg arra, hogy az egészből nem lesz semmi.
Szerencsére nem akkora a gond, csak ugyebár bosszantó a dolog.  :hmmmm: Ha azért horpadás vagy egyéb van, nem hagynám annyiban a dolgot - bár még mindig kérdéses, nem küldenének-e el a fenébe a "gondommal".

Egyik ex autóm esetében (T22-es Avensis) fordult elő, hogy a bal első helyzetjelző burája volt darabokban a kocsi mellett, de sehol egy papíros vagy bármi egyéb. Azt is megúsztam 6-7e Ft-ból a Bárdinál, ilyen összegért az emberek nagy része szerintem csak beletörődik a dologba, mert sokkal több a macera és elég időigényes az egész, és egyszerűen nem ér meg annyi óra/hét utánajárást és várakozást az egész...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51868 Dátum: 2017.08.18 06:50:14 »
Tudomasom szerint a gobe a furfangos szekely embert jelenti. A masikat nem tudom. :)

Addig jó, míg nem tudod, mi az a vlah (román)! 😉🤘

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51869 Dátum: 2017.08.18 07:42:59 »
Ezek  mik? :cry:

A góbé, székely embör.

a vlah ollan olá aki elhálja a birkájával az első éjszaka jogát.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu