Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7030148 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51825 Dátum: 2017.08.14 12:01:05 »
http://totalcar.hu/magazin/technika/2017/08/14/spuri_adalek_fekpadi_teszt/
Enyémbe Cataclean-t töltöttem egy hónapja. Mérni nem mértem, de nem éreztem semmi változást. Egyetlen dolgot vettem észre tankolás után, a pucolás közbeni autópályázásnál: autópályáról lehajtva egy lejtő végén a stop táblánál megállva először dadogott alapjáraton, aztán lefulladt. Érdekes lenne látni, hogy a kipuff. gázok összetétele változott-e, tehát a katalizátort pucolta-e bármennyire. :hmmmm:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51826 Dátum: 2017.08.14 14:38:45 »
http://totalcar.hu/magazin/technika/2017/08/14/spuri_adalek_fekpadi_teszt/
Ilyen összehasonlítást kellene csinálni normál és prémium üzemanyagokkal is, hogy kiderüljön tényleg jobb-e a drágább.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk
« Válasz #51827 Dátum: 2017.08.14 15:59:34 »
Kagylós kúton - meg gondolom az összes többinél is, hogy nyomják az eladásokat - pl dupla gyűjthető pontot adnak a prémium tankolásáért, de eddig valahogy ellen tudtam állni ennek a kísértésnek...  :D

Egy Zsiglui esetében biztosan lehetne érezni a minőségibb benzint, de a mai korszerű autóknál nem látni sok értelmét, szerintem.
Persze megint más dolog, hogy nagyon sokak szerint az itthoni sima 95-ös benzin minősége elmarad a tőlünk nyugatabbra található szomszédokénál - náluk tankolva kevesebb a fogyasztás, egyenletesebben jár a motor, szebb a hangja, nem csörög/zörög, stb, stb.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51828 Dátum: 2017.08.14 16:23:45 »
...dupla gyűjthető pontot adnak a prémium tankolásáért...
....és aztán 80.000 forint elköltése után beválthatod egy gumicsirkére 300 forintos szendvicsre, amit otthon 40 forintból kihozol, vagy 160.000 forint elköltéséért már egy igazi kagylós 50 forintos logózott kínai bóvlit is kaphatsz. Tuti biznic, hüjjének is megéri. :1eye:
Itt a lokális kagylós kúton a benzin csak 30 forinttal drágább literenként folyamatosan, mint pár faluval odébb. Átlag 9%-al drágább itt a határnál, már-már olyan mintha autópálya mellett élnénk. :whistling:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk
« Válasz #51829 Dátum: 2017.08.14 17:48:45 »
No igen, a pályák és egyéb felkapott helyek közelében jócskán magasabb az ár.  :hmmmm:
A múltkor egy furgont béreltem az M3-as bevezetőjénél, és persze a tulaj azt kérte, hogy ott tankoljak (OMV), és mutassam is be a számlát róla. Vagy 12 Ft-tal volt drágább ott a dízel, mint itt a környéken bárhol.  :hmmmm:
32 liternél már talán egy minőségi fél kg-s kenyér kijött volna a különbözetből.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51830 Dátum: 2017.08.14 19:31:40 »
Kagylós kúton - meg gondolom az összes többinél is, hogy nyomják az eladásokat - pl dupla gyűjthető pontot adnak a prémium tankolásáért, de eddig valahogy ellen tudtam állni ennek a kísértésnek...  :D
Egy Zsiglui esetében biztosan lehetne érezni a minőségibb benzint, de a mai korszerű autóknál nem látni sok értelmét, szerintem.
Persze megint más dolog, hogy nagyon sokak szerint az itthoni sima 95-ös benzin minősége elmarad a tőlünk nyugatabbra található szomszédokénál - náluk tankolva kevesebb a fogyasztás, egyenletesebben jár a motor, szebb a hangja, nem csörög/zörög, stb, stb.
Tiz eve elek ciganyeletet, aminek szerves resze, hogy mindenfele orszagban tankolok. Ennek a zonanak a legkeletibb pontja kis hazank.  Hat autot hasznaltam ilyen uzemben eddig, benzinest, dizelt egyarant. A konkluziom: krvara semmi kulonbseg nincs a belga vagy nemet vagy osztrak vagy magyar naftak kozott. Persze az is lehet hogy en vagyok tufa mert masok az alapjarat hangjabol megmondjak hogy milyen benzin van a kocsiban...
A draga benzinhez: ennek sincs sok ertelme. Idonkent olyat tankolok es az elozo telen mindket kocsiba azt toltottem. Szerintem az adalekok miatt erdemes neha olyat tankolni. Mas ertelme nincs

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51831 Dátum: 2017.08.14 21:26:45 »
Ilyen összehasonlítást kellene csinálni normál és prémium üzemanyagokkal is, hogy kiderüljön tényleg jobb-e a drágább.
http://mami.hu/pdf/Benzinteszt_cikk_I.pdf
Nem mai cikk, de szerintem érdemes elolvasni...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51832 Dátum: 2017.08.14 22:32:20 »
tanulságos...
ebben a suliban gondolkodok.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51833 Dátum: 2017.08.14 23:25:55 »
Tiz eve elek ciganyeletet, aminek szerves resze, hogy mindenfele orszagban tankolok. Ennek a zonanak a legkeletibb pontja kis hazank.  Hat autot hasznaltam ilyen uzemben eddig, benzinest, dizelt egyarant. A konkluziom: krvara semmi kulonbseg nincs a belga vagy nemet vagy osztrak vagy magyar naftak kozott. Persze az is lehet hogy en vagyok tufa mert masok az alapjarat hangjabol megmondjak hogy milyen benzin van a kocsiban...
A draga benzinhez: ennek sincs sok ertelme. Idonkent olyat tankolok es az elozo telen mindket kocsiba azt toltottem. Szerintem az adalekok miatt erdemes neha olyat tankolni. Mas ertelme nincs

Meglehet, csak helyileg releváns, de ha itt télen nem a drágábbik dízelt tankolom, akkor másnap reggel bizony gondom adódhat - főleg, ha véletlen mondjuk tőlünk nyugatabbra tankolok.. A tartósan -20, -30 fok alatti hőmérsékletben ki merem jelenteni (leginkább saját tapasztalatokra alapozva, de mások által is megerősítve), hogy komoly különbség van a két fajta tankolható gázolaj között.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51834 Dátum: 2017.08.15 00:15:48 »
Vagy olcsó dízelt tankolsz és rátankolsz 1-2 liter benzint... :whistling:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51835 Dátum: 2017.08.15 08:19:38 »

Persze megint más dolog, hogy nagyon sokak szerint az itthoni sima 95-ös benzin minősége elmarad a tőlünk nyugatabbra található szomszédokénál - náluk tankolva kevesebb a fogyasztás, egyenletesebben jár a motor, szebb a hangja, nem csörög/zörög, stb, stb.
Ez meg a másik, amit szintén meg kellene vizsgálni és végre pontot tenni ennek a kérdésnek a végére. Én még fel is ajánlanám az autómat, sőt a benzint is fizetném, ha a mérés költségét állná valaki.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51836 Dátum: 2017.08.15 10:42:08 »
http://totalcar.hu/magazin/technika/2017/08/14/spuri_adalek_fekpadi_teszt/
Enyémbe Cataclean-t töltöttem egy hónapja. Mérni nem mértem, de nem éreztem semmi változást. Egyetlen dolgot vettem észre tankolás után, a pucolás közbeni autópályázásnál: autópályáról lehajtva egy lejtő végén a stop táblánál megállva először dadogott alapjáraton, aztán lefulladt. Érdekes lenne látni, hogy a kipuff. gázok összetétele változott-e, tehát a katalizátort pucolta-e bármennyire. :hmmmm:

A fenti czikket totál kár még elolvasni is. Megy a tsúsztatás kapitányosan. "Amúgy a weblapokon össze-vissza írnak róla mindent, " ezért inkább ezt javasolt olvasni. Tartalmasabb, értelmesebb, valós /"A SPURI szabadalommal védett termék!
- A termék hatásvizsgálatát, minősítését és a beméréseket a SZIMF. TRAFFCO KFT. a Széchenyi István Műszaki Főiskola Közúti és Vasúti Járművek Tanszék motorvizsgálati laboratóriumában végezte 1995. április 15-én" /..., valamint nem ígér azonnali mérhető, dokumentálható, "érezhető"???? változást.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51837 Dátum: 2017.08.15 11:07:42 »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51838 Dátum: 2017.08.15 11:18:43 »
tanulságos...
ebben a suliban gondolkodok.

és máshol??? :D ;)
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.15 11:41:09 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51839 Dátum: 2017.08.15 11:35:56 »
Autója válogatja, van ami képes érzékelni a jobb naftát és jobban megy, illetve kevesebbet fogyaszt és van aminek meg holt mindegy.
Hachiba csak a drágábbik benzint tankolom, vagy OMW vagy Shell, mással nem megy, érezhetően lomhább a sima 95 ösel.

De pl. ezt a Lexusnál nem vettem észre, annak mindegy volt. Kivétel, hogy mikor kint Bécsben tankoltam és jöttem haza abból kevesebb fogyott, mint mikor itthon tankoltam és kifele mentem.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)