Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7030104 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51810 Dátum: 2017.08.08 20:30:17 »
Egy jó autóért nem sok az a távolság... Előtte azért alapos telefonbeszélgetés + mailban több fotót kérni.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51811 Dátum: 2017.08.08 21:17:09 »
A barna Ave komoly, ára kecsegtető, és jól néz ki, ...  az a szín.... a km kicsit sok és nem tudni 2003-as létére szereti-e az olajat.
A világoskék Yariska I, fl. is csini.
csak kár,h 1.0 az a kék yaris.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51812 Dátum: 2017.08.08 21:43:20 »
Az Avét nézegetem, csak sajna kissé messze van... :(
800 km lenne oda-vissza...  :cry:
A km tényleg sok, de így legalább hihető. Ha csak nem 500-ról van vissza tekerve.  ;)
A kocsim 1300km távolságról van, az 2600km oda-vissza. Persze a neppert egy 12 autós listával eresztettem útnak, amit telefonbeszélgetésekkel 8-ra redukált. Ha messzire mész járgányért, akkor annyi kocsit kell betárazni, hogy jó eséllyel legyen közte olyan, amit elhozol.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51813 Dátum: 2017.08.08 21:44:25 »
csak kár,h 1.0 az a kék yaris.

Nekünk eddig bejön az 1.0... anyjuk így is 100-al megy, légkondival (városon belül, piroson át... ja nem, csak főúton napraforgótáblák között) :D
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51814 Dátum: 2017.08.08 22:28:19 »
ebben nem irták a klimát...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51815 Dátum: 2017.08.12 15:48:58 »
Nem értem ezt a Bárdi Autót. Képesek voltak 2017-ben nyitni egy újabb üzletet (ráadásul kertvárosi részen, most a héten nyilt), ahol pult mögül árulnak, de úgy (bárdisan), hogy termékkódot kell bediktálni, és hozzák ki. A hosszú pult mögött egyszerre 14 helyen lehet ezt megtenni. Minek? Manapság el nem hiszem hogy még mindig ez kell, amikor már a sarki szerelő is csak "rendeli" az alkatrészt, futár hozza ki...

Ami tényleg hiánypótló lenne az még több Homasita-féle autós bolt, ahol a terméket meg lehet fogni szagolni tapizni vásárlás előtt. Egyre inkább kezd felpörögni az online kereskedelem, már az Auchan is házhoz szállít egész Budapesten (nem csak Tesco), és egyre kevesebb hely lesz ahol tényleg kézzel fogható módon lehet a termékekkel találkozni a vásárlás előtt. Ehhez nem kell üzlethelyiség, város széli raktárból is lehet intézni...

Szerintem ha már egy fizikai boltot nyitnak, egy bevásárló helyen, legyen már olyan, hogy a termékeket nem pult mögötti falak mögé rejtik. Tök idióta ez a trend...
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.12 15:50:43 írta robi (Robi) »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51816 Dátum: 2017.08.12 21:09:16 »
Nem értem ezt a Bárdi Autót. Képesek voltak 2017-ben nyitni egy újabb üzletet (ráadásul kertvárosi részen, most a héten nyilt), ahol pult mögül árulnak, de úgy (bárdisan), hogy termékkódot kell bediktálni, és hozzák ki. A hosszú pult mögött egyszerre 14 helyen lehet ezt megtenni. Minek? Manapság el nem hiszem hogy még mindig ez kell, amikor már a sarki szerelő is csak "rendeli" az alkatrészt, futár hozza ki...

Ami tényleg hiánypótló lenne az még több Homasita-féle autós bolt, ahol a terméket meg lehet fogni szagolni tapizni vásárlás előtt. Egyre inkább kezd felpörögni az online kereskedelem, már az Auchan is házhoz szállít egész Budapesten (nem csak Tesco), és egyre kevesebb hely lesz ahol tényleg kézzel fogható módon lehet a termékekkel találkozni a vásárlás előtt. Ehhez nem kell üzlethelyiség, város széli raktárból is lehet intézni...

Szerintem ha már egy fizikai boltot nyitnak, egy bevásárló helyen, legyen már olyan, hogy a termékeket nem pult mögötti falak mögé rejtik. Tök idióta ez a trend...

A madaras teszkó mióta szállít egész Budapesten?   Utoljára, amikor nétem, kettő hete, csak a budai oldal volt preferálva, max. Délpest.

Autóalkatrészt meg minek tapogatni, nem hiszem, hogy egy futóműszilent, vagy egy gólyaláb tapogatni való.  A Homasita meg nem alkatrészkereskedő cég, hanem valami egész már, de ebbe ne menjünk bele. Náluk nem kapsz termosztátot, viszont króm cápauszony antenna utánzat az van. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51817 Dátum: 2017.08.12 21:41:35 »
A madaras teszkó mióta szállít egész Budapesten?   Utoljára, amikor nétem, kettő hete, csak a budai oldal volt preferálva, max. Délpest.
Nemtom, egész parkoló ezzel volt ma kiplakátolva,

Autóalkatrészt meg minek tapogatni, nem hiszem, hogy egy futóműszilent, vagy egy gólyaláb tapogatni való.  A Homasita meg nem alkatrészkereskedő cég, hanem valami egész már, de ebbe ne menjünk bele. Náluk nem kapsz termosztátot, viszont króm cápauszony antenna utánzat az van. :)
Azért, hogy lássam már, a sok gagyi utángyártott fos közül melyiket válasszam. Jó a példa, két "különmárkájú" utángyártott futóműszilent között simán minőségi különbséget lehet tenni pusztán szemrevételezés alapján. Ja hogy ez nem áll érdekében az eladónak... az kérem más dolog.

Vagy kérek mondjuk Lítium kenőspray-t. Melyiket: és sorolja. Honnan tudjam? Egy polcon végignézve meg tudom nézni a kiszerelést, az ár/érték arányt legalább megpróbálhatom megállapítani - nyilván egy fapofa értékesítő előtt dadogva ez nem fog menni, akinek csak egy újabb kekec ügyfél leszek. Ugyanez pl. egy antennarúddal (le merem fogadni, asse' tudná a kereskedő, hogy mit jelent a helikális antenna, miközben ha ott lógnak bliszterekben 10 fajtában, meg tudnám mondani melyik az, amelyikért érdemes egyáltalán pénzt kiadni, és az esztétikum alapján is dönthetek). Spec azért mentem volna ma oda (csak zárás után sikerült odaérnem), hogy tetőcsomagtartót vegyek. De nem bemondás alapján, hanem úgy szeretném, hogy a kiállítottak közül választhassak mondjuk méret, profil, anyag alapján. Illetve kellett volna háttámla védő is az ülésekre (az a fajta ami megvédi az ülés hátát a gyerekülésben ülők piszkos cipőitől - de olyan kellene, ami az ülésen lévő asztalkát azért engedi felnyitni). Na ezekre varrjon gombot egy pult mögötti eladó...!

Nyilván kuplungtárcsát vagy féltengelyt nem így vesz az ember (bár ott is csak a szememnek hinnék), de ez már az a kategória, amit inkább a szerelőre bíz az átlagember - annak meg úgyse kell üzlethelyiség, neki futár hozza raktárból ma már.

A Homasita mi akkor? Menjünk már bele, puszta kíváncsiságból kérdem, őszintén nem kötözködni akarok.
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.12 22:13:08 írta robi (Robi) »

zzzzeli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51818 Dátum: 2017.08.13 09:51:45 »
sziasztok

toyota celica 1.6 st 1970-es alkatrésznek eladó Érden.alku nélkül 35e  ft-ért elvihető.érdeklődni a zzzzzeli@gmail.com címen lehet.köszönöm

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51819 Dátum: 2017.08.13 10:01:50 »
Nemtom, egész parkoló ezzel volt ma kiplakátolva,
Azért, hogy lássam már, a sok gagyi utángyártott fos közül melyiket válasszam. Jó a példa, két "különmárkájú" utángyártott futóműszilent között simán minőségi különbséget lehet tenni pusztán szemrevételezés alapján. Ja hogy ez nem áll érdekében az eladónak... az kérem más dolog.

Vagy kérek mondjuk Lítium kenőspray-t. Melyiket: és sorolja. Honnan tudjam? Egy polcon végignézve meg tudom nézni a kiszerelést, az ár/érték arányt legalább megpróbálhatom megállapítani - nyilván egy fapofa értékesítő előtt dadogva ez nem fog menni, akinek csak egy újabb kekec ügyfél leszek. Ugyanez pl. egy antennarúddal (le merem fogadni, asse' tudná a kereskedő, hogy mit jelent a helikális antenna, miközben ha ott lógnak bliszterekben 10 fajtában, meg tudnám mondani melyik az, amelyikért érdemes egyáltalán pénzt kiadni, és az esztétikum alapján is dönthetek). Spec azért mentem volna ma oda (csak zárás után sikerült odaérnem), hogy tetőcsomagtartót vegyek. De nem bemondás alapján, hanem úgy szeretném, hogy a kiállítottak közül választhassak mondjuk méret, profil, anyag alapján. Illetve kellett volna háttámla védő is az ülésekre (az a fajta ami megvédi az ülés hátát a gyerekülésben ülők piszkos cipőitől - de olyan kellene, ami az ülésen lévő asztalkát azért engedi felnyitni). Na ezekre varrjon gombot egy pult mögötti eladó...!

Nyilván kuplungtárcsát vagy féltengelyt nem így vesz az ember (bár ott is csak a szememnek hinnék), de ez már az a kategória, amit inkább a szerelőre bíz az átlagember - annak meg úgyse kell üzlethelyiség, neki futár hozza raktárból ma már.

A Homasita mi akkor? Menjünk már bele, puszta kíváncsiságból kérdem, őszintén nem kötözködni akarok.

Az  alkatrészkereskedőnél, ha mondjuk van egy bizonyos típushoz két, esetleg három gyártótól származó szett (Sachs, Valeo, Luk), abból már azért lehet választani, annak aki vájtfülű, aki meg nem ért hozzá, tapperolhatja a polcon, nem lesz vele előrébb.  Ezt van az alkatrészkereskedőknél pultos rendszer.   A Homasita meg inkább kiegészítőket, alap dolgokat tart, váltógomb, kürt, antenna, csecsebecse, ezer apró cikk.  Ez más pálya.   Az viszont igaz, hogy vannak átfedések, kürtöt, mint a kettő kínál.  (azért írom ezt a cikket, mert nemrég kerestem levegős kürtöt, megvettem a H-nál, aztán ment a polcra, olyan silány, vettem helyette a Convoy-ban megfelelőt, de ez nem is lényeges)  Szilentet megmondod, hogy melyik jobb a másiknál, ránézésre?  Megemelem a  kalapom és nem ironikusan írom, hanem komolyan.  Magam részéről nem vagyok a szilentezők táborában ismerős, inkább komplett egységet veszek, vagy gyárit, vagy utángyártottat, azt csak a gyártósoron rakták össze, másrészt nincsen sajtoló eszköz a portán, habár van a közelemben lehetőség. (max. a kispesti Pákozd téri szilentes szakiparost ismerem)

Másrészt gólyalábat a Bárdiban veszek, antennarudat a H-nál.  (Mondjuk én a Lángban inkább és a H-ban inkább nem, akkor már a Conrad, pedig baromi drága, szerencsére van gugli.)

Soraidat nem vettem kötözködésnek, örülök, hogy kifejthettem a téma kapcsán véleményemet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51820 Dátum: 2017.08.13 13:48:59 »
Nem érted a lényeget.

Semmi értelme nincs egy 14 állásos alkatrészpultnak Budapest széli kertvárosi részben, manapság, amikor cikkszám alapján online tudsz rendelni bárhonnan bármit, és ott veheted át, ahol akarod (pl. benzinkúton, lásd PickPackPont vagy ezer más csomagautómatában, vagy házhoz is hozzák ezer ft alatt). Ez is csak egy újabb "átvevőhely". Ráadásul ma már tényleg hülyeség erre alapozni, egyre inkább távolodunk attól a korszaktól, amikor az átlagember a Dácsiát vagy a Zsigulit saját maga szerelgette az udvarán (apósom pl. hengerfejtömítést is cserélt egyedül a régi 1300-asán a '90-es évek elején). Ez már nem az a világ...

Ami hiánypótló az amit írtam: olyan boltok, ahol minél több autós cuccot kézzel fogható módon meg lehet venni. Hány Homasita (vagy hasonló) bolt van Magyarországon? A Norauto volt még ilyen, de az is bezárt.
Ami az Auchan vagy Tesco polcain van, az nevetséges kategória. A Metro áruházban vannak minőségibb autós cuccok, de sajnos a választék ott is nagyon gyér.

Minden esetre kíváncsi leszek a 14 pultból hánynál fognak ügyfelek állni az üzletben - meg fogom nézni magamnak, mert szerencsére gyakran járok arra...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51821 Dátum: 2017.08.13 13:54:41 »
Másrészt gólyalábat a Bárdiban veszek, antennarudat a H-nál.  (Mondjuk én a Lángban inkább és a H-ban inkább nem, akkor már a Conrad, pedig baromi drága, szerencsére van gugli.)
Na pont ezért állhatna rá a Bárdi is arra, hogy az efféle alkatrészeket polcra tegye ki, azokat amelyek cikkszámosak pedig adja pult mögül. Többet adna el!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51822 Dátum: 2017.08.13 17:56:14 »
Nem érted a lényeget.

Semmi értelme nincs egy 14 állásos alkatrészpultnak Budapest széli kertvárosi részben, manapság, amikor cikkszám alapján online tudsz rendelni bárhonnan bármit, és ott veheted át, ahol akarod (pl. benzinkúton, lásd PickPackPont vagy ezer más csomagautómatában, vagy házhoz is hozzák ezer ft alatt). Ez is csak egy újabb "átvevőhely". Ráadásul ma már tényleg hülyeség erre alapozni, egyre inkább távolodunk attól a korszaktól, amikor az átlagember a Dácsiát vagy a Zsigulit saját maga szerelgette az udvarán (apósom pl. hengerfejtömítést is cserélt egyedül a régi 1300-asán a '90-es évek elején). Ez már nem az a világ...

Ami hiánypótló az amit írtam: olyan boltok, ahol minél több autós cuccot kézzel fogható módon meg lehet venni. Hány Homasita (vagy hasonló) bolt van Magyarországon? A Norauto volt még ilyen, de az is bezárt.

 Ami az Auchan vagy Tesco polcain van, az nevetséges kategória. A Metro áruházban vannak minőségibb autós cuccok, de sajnos a választék ott is nagyon gyér.

Minden esetre kíváncsi leszek a 14 pultból hánynál fognak ügyfelek állni az üzletben - meg fogom nézni magamnak, mert szerencsére gyakran járok arra...
Ebben igazad lehet, a Lángban is így volt, aztán taln egy éve váltottak sokkal kevesebb a kiszolgáló személyzet és a klasszik pénztár is megszűnt.  Viszont továbbra sincsen alkatrész a polcon, csak kiegészítő termékek, pl. olajak, fagyálló, ilye-olyyan spray, akkutöltők, eblaktörlők, vagyis 100 apró cikk.
Amúgy hol nyitott az üzlet? Épp ma láttam, hogy a monori tecsó mellett is van egy konténer Bárdi.  Úgy látszik, az az üzletpolitika, hogy sok apróbb-nagyobb boltpontot hoznak létre, hogy a fogyasztó közelében legyenek, legalábbis én erre gondolok.  Hogy mennyire lesz nyerő, azt majd az idő megmutatja.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51823 Dátum: 2017.08.13 18:43:44 »
Amúgy Robival teljesen egyetértek, nekem is lenne igényem megnézni a dolgokat.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51824 Dátum: 2017.08.14 10:55:49 »
Nem értem ezt a Bárdi Autót. Képesek voltak 2017-ben nyitni egy újabb üzletet (ráadásul kertvárosi részen, most a héten nyilt), ahol pult mögül árulnak, de úgy (bárdisan), hogy termékkódot kell bediktálni, és hozzák ki. A hosszú pult mögött egyszerre 14 helyen lehet ezt megtenni. Minek? Manapság el nem hiszem hogy még mindig ez kell, amikor már a sarki szerelő is csak "rendeli" az alkatrészt, futár hozza ki...

Ami tényleg hiánypótló lenne az még több Homasita-féle autós bolt, ahol a terméket meg lehet fogni szagolni tapizni vásárlás előtt. Egyre inkább kezd felpörögni az online kereskedelem, már az Auchan is házhoz szállít egész Budapesten (nem csak Tesco), és egyre kevesebb hely lesz ahol tényleg kézzel fogható módon lehet a termékekkel találkozni a vásárlás előtt. Ehhez nem kell üzlethelyiség, város széli raktárból is lehet intézni...

Szerintem ha már egy fizikai boltot nyitnak, egy bevásárló helyen, legyen már olyan, hogy a termékeket nem pult mögötti falak mögé rejtik. Tök idióta ez a trend...
Csak tippelek, de szerintem kellett nekik még egy raktár a jobb területi lefedettséghez és akkor már pultot is építettek. Az árukészletet viszont elég macerás kipakolni ügyfél polcokra. Kell rá dolgozó hogy rendben tartsa, ami költség. Mindeközben a vevőik nagy része célzatosan megy be és nem használná a polcokat. Tavaly mentem be egy ilyenbe úgy, hogy nem tudtam cikkszámot. Normálisak voltak, kikeresték amit akartam, majd ki is hozták hogy megnézzem.