Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7032714 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51630 Dátum: 2017.05.26 09:48:05 »
tádááááámmmm...
az elmúlt három tankolás kúton számolva 4.2, 5.4, 5.2. egész jó kezd lenni :D
lecsúsztam 7 liter alá  (6.99)  :lol:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51631 Dátum: 2017.05.30 12:27:04 »
Vége lehet a CT Lexusnak.
Kár érte, mert jó forma, de ha csak hibriddel árulják... Ha lenne sima benzinessel, már rég ilyennel járnék...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51632 Dátum: 2017.05.31 10:11:04 »
Egy jófajta hybrid Lexus kombit összerakhatnának helyette.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51633 Dátum: 2017.05.31 13:19:27 »
Egy jófajta hybrid Lexus kombit összerakhatnának helyette.
Vagy egy jófajta benzinest. Nekem tetszik több lexus modell, (ez a CT is nagy kedvencem lett volna), de amíg csak hibridben kapható, addig nem érdekel.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51634 Dátum: 2017.05.31 13:22:27 »
Vagy egy jófajta benzinest. Nekem tetszik több lexus modell, (ez a CT is nagy kedvencem lett volna), de amíg csak hibridben kapható, addig nem érdekel.

Kellett volna belőle Hot Hach modell, mint pl a Brabus A  Merci 360 lovas verziója.
Toyota és LExus jóval sikeresebb lehetne, ha több sportos modell közül lehetne választani , és nem a szürke kisegér szerepét töltenék be a hétköznapokban.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51635 Dátum: 2017.06.08 23:41:26 »
Sic transit gloria Toyotae.   TÜV 2017 
Megjegyzések:
- Ha nincs egy típus, az a darabszám miatt van, nem érte el az évi eladott 10.000 darabot.
- még sosem fordult elő, hogy egy saját tervezésű Toyota az átlag alatt legyen. Eddig.
- az Aygo-C1-107 ikreket nem veszem számba, mert az nem teljesen saját autó, amúgy csak még tovább rontana a helyzeten...
- továbbra is érvényes az eddigi tendencia, miszerint minél öregebb egy Toyota annál előrébb van a rangsorban, azaz arányosan kevésbé lesz hibás, mint a többi. Mivel ez év(tized)ek óta így van, nem az a legfőbb oka, hogy a régebbi autóikat jobban megcsinálták.
- az is igaz persze, hogy a fiatalabbaknál még szoros a mezőny: néhány tized hibapont akár tíz helyes hátrányt is jelenthet. Mindent elárul az az összehasonlítás, hogy a 10-11 éveseknél az első két hely közti különbség a 2-3 éveseknél 110(!!!) helyet jelentene

2-3 évesek 

1. Porsche 911...............2,1%
29. Toyota Yaris.............3,9%
30. Toyota Verso............4,0%
37. Toyota Auris.............4,3%
66. Toyota RAV4.............5,2%
75. Toyota Avensis.........5,4%
átlag...............................5,7%
84. Toyota Yaris Hybrid...5,8%
134. Kia Sportage...........11,5%

4-5 évesek

1. Mercedes SLK................2,9%
24. Toyota Yaris................7,0%
26. Toyota Verso..............7,1%
32. Toyota Avensis...........7,5%
50. Toyota Auris...............8,7%
58. Toyota RAV4...............9,3%
átlag................................10,1%
124. Dacia Logan.............22,6%

6-7 évesek

1. Mazda 3.....................6,8%
5. Toyota Avensis...........8,1%
9. Toyota Yaris...............9,8%
26. Toyota Auris............11,7%
29. Toyota RAV4............12,2%
31. Toyota Verso...........12,3%
átlag..............................15,2%
117. Chevrolet Matiz......31,6%

8-9 évesek

1. Porsche 911.................9,9%
5. Toyota Auris................12,9%
7. Toyota Corolla Verso...13,2%
8. Toyota Yaris.................14,5%
26. Toyota Avensis...........17,3%
29. Toyota RAV4...............17,8%
átlag.................................20,9%
106. Renault Laguna........35,3%

10-11 évesek

1. Porsche 911................10,4%
2. Toyota Corolla Verso...15,8%
4. Toyota RAV4................17,8%
6. Toyota Avensis............18,1%
9. Toyota Corolla.............18,8%
átlag................................27,1%
86. Mercedes M...............42,0%
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51636 Dátum: 2017.06.09 09:55:26 »
Volt egy autópályás kalandom, gondolom megosztom veletek:

Szóval szerda reggel volt egy utam Budapestről Miskolcra, majd délután vissza (van Pest megyei matricám, de ez nem érdekes). Miskolcon eszembejutott, hogy elfelejtettem matricát venni, visszainduláskor ezt pótoltam. Hibáztam, nem vettem időben a matricát, tehát nem akarom felmenteni magam.
Miután megvettem matricát, érdekelt a téma, felhívtam az útdíjas ügyfélszolgáltatot, ahol elmondták, hogy a megvásárlás percétől él a matrica és fogok pótdíjfelszólítást kapni, akkor is ha aznap megvettem. Továbbá elmondták, hogy egy nap, csak egy pótdíjat szabnak ki, tehát gyakorlatilag egy pótdíjért végigautózhatom az országot.

Ezek alapján:
- a matrica csak a megvásárlás percétől érvényes, viszont a vége adott (10 naposnál 10. nap éjfél). Ha a kezdete lehet percalapú, a vége miért nem lehet az? Tehát ha 0:02-kor veszek egy matricát az ugyanannyiba kerül, mint amit 23:58-kor veszek, de ez utóbbi egy nappal kevesebbet ér.
- Ez alapján nem értem miért nem lehet az, hogy ha aznap megveszem, akkor 0:0-1-től érvényes (vagyis az aznapi matrica elég). Vagyis értem. a pénzbeszedés a cél...
- Ha már úgyis matrica nélkül mentél, akkor aznapra eszedbe ne jusson matricát venni, mert akkor már úgyis mindegy, egynapra csak egy pótdíjat szabnak ki. Tehát nem élvez méltányosságot (mondjuk pótdíj féláron) ha megveszem aznap a matricát (akkor sem ha sms-en 2 percen belül a kamera után megveszem).

- Továbbá az sem élvez méltányosságot, ha soha nem volt ilyen esetem korábban (rendszám alapján vissza lehet nézni), első alkalommal sem kedvezőbb, és a visszaesőknek sem drágább...

Nyilván ki fogom fizetni a pótdíjat, de nem esik jól, és nem azért nem lenne jogos, mert tényleg hibáztam, de ezt a merev hozzáállást tényleg nem értem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51637 Dátum: 2017.06.09 11:44:03 »
Pár éve, mikor átkategorizálták a Hiacét D1-ről D2 re hasonlóan jártam.
Csak Én reggel indulás előtt megvettem a D1 est ami korábban kellett,  csak mint utólag kiderült D2 kellett volna.
1 hónapra küldték a 15ezres csekket, pedig küldhették volna a kettő különbözetét vagy egy új D2 pályabérlet árát is.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51638 Dátum: 2017.06.09 12:07:19 »
Pár éve, mikor átkategorizálták a Hiacét D1-ről D2 re hasonlóan jártam.
Csak Én reggel indulás előtt megvettem a D1 est ami korábban kellett,  csak mint utólag kiderült D2 kellett volna.
1 hónapra küldték a 15ezres csekket, pedig küldhették volna a kettő különbözetét vagy egy új D2 pályabérlet árát is.
Jól látható, hogy a pénzbeszedés a cél, nem az, hogy korrektül álljanak az emberekhez.
Mondjuk az is megér egy misét, hogy a mi adónkból épített és fenntartott autópályára miért kell matricát venni, de ez egy másik kérdés (több országban a koncesszióba van adva, ott van értelme, mert nem az adófizetők pénzéből építik és tartják fenn).
Ehhez képest, pár éve Debrecenbe mentem és esett a hó, végig havas pályán egy darab hókotrót láttam (azt is szembe valahol Miskolc körül). Tehát pénzbeszedés van, szolgáltatás nincs...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51639 Dátum: 2017.06.09 12:15:09 »
Volt egy autópályás kalandom, gondolom megosztom veletek:

Szóval szerda reggel volt egy utam Budapestről Miskolcra, majd délután vissza (van Pest megyei matricám, de ez nem érdekes). Miskolcon eszembejutott, hogy elfelejtettem matricát venni, visszainduláskor ezt pótoltam. Hibáztam, nem vettem időben a matricát, tehát nem akarom felmenteni magam.
Miután megvettem matricát, érdekelt a téma, felhívtam az útdíjas ügyfélszolgáltatot, ahol elmondták, hogy a megvásárlás percétől él a matrica és fogok pótdíjfelszólítást kapni, akkor is ha aznap megvettem. Továbbá elmondták, hogy egy nap, csak egy pótdíjat szabnak ki, tehát gyakorlatilag egy pótdíjért végigautózhatom az országot.

Ezek alapján:
- a matrica csak a megvásárlás percétől érvényes, viszont a vége adott (10 naposnál 10. nap éjfél). Ha a kezdete lehet percalapú, a vége miért nem lehet az? Tehát ha 0:02-kor veszek egy matricát az ugyanannyiba kerül, mint amit 23:58-kor veszek, de ez utóbbi egy nappal kevesebbet ér.
- Ez alapján nem értem miért nem lehet az, hogy ha aznap megveszem, akkor 0:0-1-től érvényes (vagyis az aznapi matrica elég). Vagyis értem. a pénzbeszedés a cél...
- Ha már úgyis matrica nélkül mentél, akkor aznapra eszedbe ne jusson matricát venni, mert akkor már úgyis mindegy, egynapra csak egy pótdíjat szabnak ki. Tehát nem élvez méltányosságot (mondjuk pótdíj féláron) ha megveszem aznap a matricát (akkor sem ha sms-en 2 percen belül a kamera után megveszem).

- Továbbá az sem élvez méltányosságot, ha soha nem volt ilyen esetem korábban (rendszám alapján vissza lehet nézni), első alkalommal sem kedvezőbb, és a visszaesőknek sem drágább...

Nyilván ki fogom fizetni a pótdíjat, de nem esik jól, és nem azért nem lenne jogos, mert tényleg hibáztam, de ezt a merev hozzáállást tényleg nem értem.
Ahogy írtad pénzbeszedés a cél, nem az élhető rendszer. Különben nem lennének értelmezhetetlen kereszteződések néhol, a mozgássérült parkolók kékre lennének festve, nem lenne tripla adó az üzemanyagon, nem lennének hülye illetékek, a kocsiból származó adót az utakra költenék, stbstbstbstb............
A rendszert felülről lehetne rendbe tenni, de nem érdekük, mert csökkenne a beérkező pénz. Az nem gond, hogy a céljuk hatósági szinten a mi életünk jobbá tétele lenne, mert ezért vannak fizetve.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51640 Dátum: 2017.06.09 12:36:44 »
Meg tudjátok mondani, hogy a jogosítványt bármelyik kormányablaknál tudom intézni? Nálunk a lejárat utánra lenne csak időpont... Köszi!
Szerk.: igen, lehet :) 1818-as számon nagyon kedvesek, még időpontot is keresett nekem a hölgy. Két hét helyett jövő hét kedd, de hétfőn is lehetett volna :)
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.09 12:53:19 írta MFerenc »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51641 Dátum: 2017.06.09 13:54:15 »
Meg tudjátok mondani, hogy a jogosítványt bármelyik kormányablaknál tudom intézni? Nálunk a lejárat utánra lenne csak időpont... Köszi!
Szerk.: igen, lehet :) 1818-as számon nagyon kedvesek, még időpontot is keresett nekem a hölgy. Két hét helyett jövő hét kedd, de hétfőn is lehetett volna :)
Akkor megvan a válasz! De egyébként szerintem mindent lehet bármelyik kormányablaknál intézni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51642 Dátum: 2017.06.09 15:23:07 »
Gépjárműadó az ami helyhez kötött, minden mást lehet mindenhol.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51643 Dátum: 2017.06.09 20:45:56 »
Volt egy autópályás kalandom, gondolom megosztom veletek:

Szóval szerda reggel volt egy utam Budapestről Miskolcra, majd délután vissza (van Pest megyei matricám, de ez nem érdekes). Miskolcon eszembejutott, hogy elfelejtettem matricát venni, visszainduláskor ezt pótoltam. Hibáztam, nem vettem időben a matricát, tehát nem akarom felmenteni magam.
Miután megvettem matricát, érdekelt a téma, felhívtam az útdíjas ügyfélszolgáltatot, ahol elmondták, hogy a megvásárlás percétől él a matrica és fogok pótdíjfelszólítást kapni, akkor is ha aznap megvettem. Továbbá elmondták, hogy egy nap, csak egy pótdíjat szabnak ki, tehát gyakorlatilag egy pótdíjért végigautózhatom az országot.

Ezek alapján:
- a matrica csak a megvásárlás percétől érvényes, viszont a vége adott (10 naposnál 10. nap éjfél). Ha a kezdete lehet percalapú, a vége miért nem lehet az? Tehát ha 0:02-kor veszek egy matricát az ugyanannyiba kerül, mint amit 23:58-kor veszek, de ez utóbbi egy nappal kevesebbet ér.
- Ez alapján nem értem miért nem lehet az, hogy ha aznap megveszem, akkor 0:0-1-től érvényes (vagyis az aznapi matrica elég). Vagyis értem. a pénzbeszedés a cél...
- Ha már úgyis matrica nélkül mentél, akkor aznapra eszedbe ne jusson matricát venni, mert akkor már úgyis mindegy, egynapra csak egy pótdíjat szabnak ki. Tehát nem élvez méltányosságot (mondjuk pótdíj féláron) ha megveszem aznap a matricát (akkor sem ha sms-en 2 percen belül a kamera után megveszem).

- Továbbá az sem élvez méltányosságot, ha soha nem volt ilyen esetem korábban (rendszám alapján vissza lehet nézni), első alkalommal sem kedvezőbb, és a visszaesőknek sem drágább...

Nyilván ki fogom fizetni a pótdíjat, de nem esik jól, és nem azért nem lenne jogos, mert tényleg hibáztam, de ezt a merev hozzáállást tényleg nem értem.
Nekem tavalyelott nyaron volt egy autopalyas problemam. A lenyege, hogy potdijaztak, de mivel nem otthon elek igy senki nem vette at a levelet, emiatt mire hozzam vegre eljutott a sokadik ertesites, a fizetendo mar ~60ezer Ft lett volna. Raadasul kiderult, hogy a rendszerben volt egy hiba, ami miatt nem volt ervenyes a matricam - holott megvettem - amire hivatkozva kertem a buntetes torleset. Ezt vegul elfogadtak, es nem kellett semmit sem fizetnem. Arra azonban kivancsi lennek, hogy a nevezett bugot javitottak-e...
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51644 Dátum: 2017.06.09 22:04:07 »
Mi volt a bug?