Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7032086 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51600 Dátum: 2017.04.28 16:06:18 »
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/04/28/eladta_az_autojat_ket_evvel_kesobb_1_milliot_emeltek_le_a_szamlajarol/
Ez egy káosz! Maga a rendszer is, de az idézett cikkben szereplő eladó is hibázott.
Alapból nem értettem elsőre az olvasott trükközést a vevő részéről, de rájöttem, hogy csupán azért van ez a hezitálás az agyamban mert másként gondolkozunk. Eszembe nem jutna ilyen! Mekkora arc kell ehhez!?
Fery

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51601 Dátum: 2017.04.28 17:35:22 »
Ez egy káosz! Maga a rendszer is, de az idézett cikkben szereplő eladó is hibázott.
Alapból nem értettem elsőre az olvasott trükközést a vevő részéről, de rájöttem, hogy csupán azért van ez a hezitálás az agyamban mert másként gondolkozunk. Eszembe nem jutna ilyen! Mekkora arc kell ehhez!?
Ha te azt tudnád mennyi ember járkál közöttünk, akit lényegében az a stressz éltet, amit az okoz hogy a pillanatnyilag kialakult szituációból kivágja magát, illetve hogy bármilyen előnyt kovácsoljon belőle :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51602 Dátum: 2017.04.28 18:00:31 »
Ez egy káosz! Maga a rendszer is, de az idézett cikkben szereplő eladó is hibázott.
Alapból nem értettem elsőre az olvasott trükközést a vevő részéről, de rájöttem, hogy csupán azért van ez a hezitálás az agyamban mert másként gondolkozunk. Eszembe nem jutna ilyen! Mekkora arc kell ehhez!?
A hibázott az egy igen finom mértékegység.
1. Odaadta a kocsiját úgy, hogy nem fizették ki.
2. Nem papírozta le rögtön okmányirodában, hogy eladta a kocsit.
3. Mikor a vevő később megkereste és felkérte egy kis magánokirat hamisításra, akkor belement és írtak egy új adásvételit, egy kocsiról, ami egyébként jogilag már nem is volt az övé. Az most részletkérdés, hogy vevő ezzel akarta bebiztosítani, hogy ne rajta verjék le az okozott kárt.

Ehhez a történethez azért kellett mindkét fél. Miből áll rögtön egy okmányirodában szerződni? Ahhoz is kell egyfajta perverzió, hogy egy 250 ezres kocsit részletre adjon el valaki.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51603 Dátum: 2017.04.28 18:05:42 »
Ahhoz is kell egyfajta perverzió, hogy egy 250 ezres kocsit részletre adjon el valaki.
:excl:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51604 Dátum: 2017.04.28 18:08:43 »
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/04/28/eladta_az_autojat_ket_evvel_kesobb_1_milliot_emeltek_le_a_szamlajarol/
Ilyesmi velem is történt: eladtam egy motoromat (nagyon vacak volt nem tudtam megcsináltatni) egy szerelőnek aki sokáig nem íratta át (a motor üzemképtelen volt) majd írt egy új adásvételit új dátummal és odahamísitotta az aláírásomat. Aztán egyszer csak a rendőrség megkeresett, hogy az az én áláírásom? Persze bemutattam az eredeti adásvételimet-így mostam kezeimet.
Gondolom összefutott  náluk az én bejelentésem az eladásról és az új adásvételi.
Őt meg nyilván jól megbüntették, bár a végeredményről már nem tudok.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51605 Dátum: 2017.04.28 18:12:56 »
A hibázott az egy igen finom mértékegység.
1. Odaadta a kocsiját úgy, hogy nem fizették ki.
2. Nem papírozta le rögtön okmányirodában, hogy eladta a kocsit.
3. Mikor a vevő később megkereste és felkérte egy kis magánokirat hamisításra, akkor belement és írtak egy új adásvételit, egy kocsiról, ami egyébként jogilag már nem is volt az övé. Az most részletkérdés, hogy vevő ezzel akarta bebiztosítani, hogy ne rajta verjék le az okozott kárt.

Ehhez a történethez azért kellett mindkét fél. Miből áll rögtön egy okmányirodában szerződni? Ahhoz is kell egyfajta perverzió, hogy egy 250 ezres kocsit részletre adjon el valaki.
Igen ez egy jó megoldás lenne, csak nem életszerű. Nem is hallottam olyat, hogy eladó-vevő elmegy az okmányirodába, viszik az autót, pénzt is és egyszerre mindent elintéznek. :hmmmm:
Meg ugye hiányzik az eredetvizsga.
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.28 18:14:57 írta OldPiet »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51606 Dátum: 2017.04.28 20:56:08 »
Nem életszerű, mert mindenki a lakcíme szerint okmányirodába kell menjen szvsz...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51607 Dátum: 2017.04.28 22:18:35 »
Nem életszerű, mert mindenki a lakcíme szerint okmányirodába kell menjen szvsz...
Jó, de az csak életszerű, hogy azonnal regisztráltatom, hogy már nem az én felelősségi köröm.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51608 Dátum: 2017.04.29 07:54:14 »
Nem életszerű, mert mindenki a lakcíme szerint okmányirodába kell menjen szvsz...

Szerintem gj. átírást az ország bármelyik okmányirodájában lehet intézni. (Személyi igazolványt biztos, mert azt már újíttattam meg 50-km-re lévő városban.)

Tehát , ha így van, akkor "elvileg" működhetne úgy, ahogy Silent felvetette:
- Eladó és vevő megírják az adásvételit
- Ha még nincs eredetvizsga papír, akkor együtt elmennek megcsináltatni(1 óra)
- Együtt elmennek az okmányirodába, és egyszerre leülnek az ügyintéző elé, hogy "eladtam/megvettem az autót, szeretném átíratni"...

Szerintem gyakorlatilag sem lenne akadálya...csak hát szokatlanak, macerásnak tűnik...
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51609 Dátum: 2017.04.29 08:06:50 »
Egyébként ez lakás eladásnál megszokott, hogy a közmű szolgáltatókhoz együtt mennek el a felek. Bediktálják a mérő állásokat, a régi tulaj kifizeti a tartozását. Attól az óraállástól pedig az új tulaj nevén van a mérő.
Persze lehet külön is menni, de együtt csak biztosabb, megnyugtatóbb...és nincs később meglepetés... :surrender:

Hallottam olyan esetről, amikor az új tulajnak nem akarta a nevére írni az áram(?) szolgáltató a mérőt, mert a régi tulaj tartozott még néhány tízezerrel.... :whistling: Persze lehetett volna pereskedni, de nem ért annyit az egész, így az új tulaj kifizette... :devil:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51610 Dátum: 2017.04.29 08:09:18 »
Szerintem gj. átírást az ország bármelyik okmányirodájában lehet intézni. (Személyi igazolványt biztos, mert azt már újíttattam meg 50-km-re lévő városban.)

Tehát , ha így van, akkor "elvileg" működhetne úgy, ahogy Silent felvetette:
- Eladó és vevő megírják az adásvételit
- Ha még nincs eredetvizsga papír, akkor együtt elmennek megcsináltatni(1 óra)
- Együtt elmennek az okmányirodába, és egyszerre leülnek az ügyintéző elé, hogy "eladtam/megvettem az autót, szeretném átíratni"...

Szerintem gyakorlatilag sem lenne akadálya...csak hát szokatlanak, macerásnak tűnik...
OK az eredetvizsgálat hamar meglehet, de általában az okmányirodába is be kell jelentkezni, időpontot kérni, vagy simán bemész és aznapra már nem intéznek el.... pláne ha nem kora reggel döntötték el az adásvételt.
Mondjuk a kereskedő, nepper intézhetné (és felelőséget vállal, hogy meg is tette- végül is nem egy nagy pénz elintézni)
Kintről behozott motort, mindig úgy vettem, hogy a kereskedő mindent intézett, nekem csak a motort meg a papirokat kellett átvenni- no meg fizetni ;)
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.29 08:13:24 írta OldPiet »

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51611 Dátum: 2017.04.29 08:54:01 »
Nálunk gyorsan megy az okmányirodai ügyintézés általában. 20:00-ig van ügyfélfogadás. Fölösleges bejelentkezni, hamar sorra kerül az ember... Ez sokat javult! Régebben csak Hétfőn volt "hosszabb" nyitvatartás (17:00-ig)
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51612 Dátum: 2017.04.29 13:16:06 »
Szerintem gj. átírást az ország bármelyik okmányirodájában lehet intézni. (Személyi igazolványt biztos, mert azt már újíttattam meg 50-km-re lévő városban.)

Tehát , ha így van, akkor "elvileg" működhetne úgy, ahogy Silent felvetette:
- Eladó és vevő megírják az adásvételit
- Ha még nincs eredetvizsga papír, akkor együtt elmennek megcsináltatni(1 óra)
- Együtt elmennek az okmányirodába, és egyszerre leülnek az ügyintéző elé, hogy "eladtam/megvettem az autót, szeretném átíratni"...

Szerintem gyakorlatilag sem lenne akadálya...csak hát szokatlanak, macerásnak tűnik...

Nem a macera. Mi Veszprémből vettük a Yaris-t. Az volt inkább a macera, hogy az autókhoz jobban értő ismerősömet rá tudjam venni, hogy utazzon már el odáig ő is, hogy segítsen átnézni a verdát. Minderre csak szombaton kerülhetett sor, leutazva családostul. Az adás-vételben annyi modernség volt, hogy az eladó saját otthonában engedett a saját gépén internethez (Ubuntu Linux-os PC-n  :hug: ) hogy a Netrisk-en online saját nevemre megköthessem a biztosítást.

Abszolút nem lett volna életszerű ilyen körülmények között kézenfogva az eladó nénivel (aki amúgy nyugdíjas alig mozgó) együtt okmányirodába menni. Nekem is tök jó volt következő héten kedden begurulni az önkormihoz emiatt.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51613 Dátum: 2017.05.02 14:15:02 »
Mi mennyire rohad?

Egyedi kivételek mindig vannak, az általában rohadósnak mondott B Corsát pl. úgy adtam el 16 évesen, hogy akkor kezdett a hátsó ablaktörlő töve körül mutatkozni a rozsda.
music     

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51614 Dátum: 2017.05.03 10:47:47 »
Sziasztok!

Az átrozsdásodásra vonatkozó 12 éves Toyota garancia feltételeiről hol olvashatok? Konkrétan mely elemekre vonatkozik, mik a kizáró okok stb. Leginkább ezek érdekelnének. Esetleg van valakinek tapasztalata ezen a téren?
Corolla 1,4 VVT-i 2005