Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7031725 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51570 Dátum: 2017.04.04 13:13:27 »
Nehéz dolga lehet az igazságügyi szakértőknek, hogy ilyen sok feltételnek meg kell felelnie az autónak, amivel járhatnak.
Mit ad Isten - ez a leírás csak az Octavia 1,4 TSI Style-ra illik rá. Kész szerencse...
Óvatosan a bulvár médiával, nem kell mindenre ráugrani mint gyöngytyúk.
Annak indokát hogy miért épp Octavia 1,4 TSI Style kell nekik, az sehol sincs leírva, de biztos van rá valamilyen ok. Ez "csak" a műszaki specifikáció. Ilyen autót sokan tudnának szállítani, a kérdés csak az, hogy a jogi részben hogy biztosítják be azt, hogy a sok közül melyik az az egy havercég, aki ezt szállítsa. Ez itt a lényeg, nem pedig hogy Octáviva Style vagy sem. Lehetne Audi A6 is nem?

Amúgy meg a Toyotákat is viszik az állami szektorban, egyre több államicéges logókkal felmatricázott Auris-t látni Budapesten.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51571 Dátum: 2017.04.04 13:34:28 »
Óvatosan a bulvár médiával, nem kell mindenre ráugrani mint gyöngytyúk.
Annak indokát hogy miért épp Octavia 1,4 TSI Style kell nekik, az sehol sincs leírva, de biztos van rá valamilyen ok. Ez "csak" a műszaki specifikáció. Ilyen autót sokan tudnának szállítani, a kérdés csak az, hogy a jogi részben hogy biztosítják be azt, hogy a sok közül melyik az az egy havercég, aki ezt szállítsa. Ez itt a lényeg, nem pedig hogy Octáviva Style vagy sem. Lehetne Audi A6 is nem?

Amúgy meg a Toyotákat is viszik az állami szektorban, egyre több államicéges logókkal felmatricázott Auris-t látni Budapesten.

A kitétel lista 1-2 fizikai mérete máris az Octáviára szűkít:
Ajtók száma: 5 (de nem kombi kivitel).
Szín: metál.
Hajtás: min. 5 fokozatú manuális, elsőkerékhajtás.
Tengelytáv: min: 2 675 mm.
Hasmagasság: min. 135mm
Hosszúság: 4 500 – 4 700 mm.
Csomagtartó térfogat (felhajtott/lehajtott ülésekkel): min: 565/1 500l.


A6 hosszabb, nincs is 5 ajtós... az már A5 annak viszont kisebb a csomija...
kb.: végig lehet saccolni a teljes autókatalógust, de szvsz nincs más az Octavián kívül
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51572 Dátum: 2017.04.04 13:44:23 »
Amúgy nem értem miért ne járhatnának kombival  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51573 Dátum: 2017.04.04 14:08:19 »
Amúgy nem értem miért ne járhatnának kombival  :whistling: .
Mert nem kombiból készletezett be valaki, amit el kéne sózni. Ennyike. :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51574 Dátum: 2017.04.04 14:20:07 »
Mert nem kombiból készletezett be valaki, amit el kéne sózni. Ennyike. :D
Nyilván, ezt értem, pontosan azért átlátszó...
Emlékszem volt olyan volántender, ahol megjelent, hogy 7 sebességes automata váltó kell a beszerzendő buszba. Akkoriban egyedül a Volvonak volt 7 sebességes automatája... Szóval vicc az egész.
Úgy kellene, hogy x teljesítményű 5 személyes, y l csomagtérméretű autóra z költséggel kérnek ajánlatokat... De úgy nem lehet testre szabni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51575 Dátum: 2017.04.04 17:10:15 »
Óvatosan a bulvár médiával, nem kell mindenre ráugrani mint gyöngytyúk.
Konkrétan a közbeszerzési kiírást linkeltem be, azt nem nevezném bulvárnak...  ;)
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51576 Dátum: 2017.04.04 18:23:33 »
Szóval vicc az egész.
Ők is tudják, hogy mi tudjuk hogy ők tudják, hogy mi tudjuk.... De nem történik semmi, mert ez eddig is így volt és ezután is így lesz. Szépen rögzül a rendszer. Néha elfelejtjük, hogy a közbeszerzés eredetileg azért lett kitalálva, hogy ne a sarki boltból rendelj, ahol összepacsizol a tulajjal és 20% esetleg magánzsebbe vándorol, amiből a döntéshozó is visszakap. Egyetemen emlékszem, hogy volt két beszállító akitől lehetett rendelni és érdekesmód mindkettő a legmagasabb piaci ár duplája felett adta a laptopot amit a tanszék rendelt. Azóta úgy hallom még jobban elszálltak az arányok. A sarki boltból, ahol a legdrágább piaci ár 90%-ba került volna, sajna nem lehetett rendelni. Mert ott meglenne a korrupció kockázata. Khmmmm. :whistling:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51577 Dátum: 2017.04.04 18:37:38 »
Konkrétan a közbeszerzési kiírást linkeltem be, azt nem nevezném bulvárnak...  ;)
Amit belinkeltél, azon csámcsog ma az index is.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51578 Dátum: 2017.04.04 18:41:20 »
Az a baj, hogy így laikusként nem látjuk, mik a tényleges beszerzési szempontok. Biztos van objektív indok arra, hogy miért nem lehet kombi.  :hug:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51579 Dátum: 2017.04.04 19:52:06 »
én jártam egyszer régesrégen egy közbeszerzési fejtágítón, ahol az akkori közbeszerzési főigazgató kendőzetlenül jelentette ki, hogy a közbeszerzés puszta léte kábé 20% garantált felárat jelent.

egy barátom pedig az egyetemről egyszer, amikor a téma tananyag volt, a következő sommás megállapítást tette: a magyar közbeszerzési törvényt sokkal egyszerűbben is meg lehetne szövegezni (éppen sz*ptunk a vizsgával): "a mindenkori közbeszerzéseket a mindenkori kormány barátainak kell szerveznie"

és milyen igaza volt :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51580 Dátum: 2017.04.04 23:07:42 »
Amit belinkeltél, azon csámcsog ma az index is.
Igen, de ott van a forrás is a cikkben. Mindig megnézem, mert amúgy még magamnak sem hiszek el semmit.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51581 Dátum: 2017.04.05 09:22:28 »
Na ezért is írtam, hogy bulvár stílusban hatásvadász módon csámcsognak rajta. Ahogy mi is itt.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51582 Dátum: 2017.04.05 11:42:29 »
Jah, bulvár, aki a gerinctámaszt gerincmasszázsnak hívja...Amúgy meg hosszú utakon áldás ha van, és nem egy ökör felára van. Ha új autót vehetnék és lehetne bele konfigurálni, ki nem hagynám.
Gabe 254.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51583 Dátum: 2017.04.05 11:56:35 »
Az a baj, hogy így laikusként nem látjuk, mik a tényleges beszerzési szempontok. Biztos van objektív indok arra, hogy miért nem lehet kombi.  :hug:
Én láttam már nyélbe ütött, majd lezajlott közbeszerzést megrendelői oldalról és szállító cég oldaláról is. Az objektivitás meg a szakmai szempontok a lista végén szoktak lenni. Szerencsére nincs mindig így, viszont a közbeszerzés íratlan szabálya, hogy azzal mindig jól jár valaki, aminek a költsége mindig a piaci áron felül értendő.


én jártam egyszer régesrégen egy közbeszerzési fejtágítón, ahol az akkori közbeszerzési főigazgató kendőzetlenül jelentette ki, hogy a közbeszerzés puszta léte kábé 20% garantált felárat jelent.

egy barátom pedig az egyetemről egyszer, amikor a téma tananyag volt, a következő sommás megállapítást tette: a magyar közbeszerzési törvényt sokkal egyszerűbben is meg lehetne szövegezni (éppen sz*ptunk a vizsgával): "a mindenkori közbeszerzéseket a mindenkori kormány barátainak kell szerveznie"

és milyen igaza volt :D
[rohog] Jajde ismerős.


Na ezért is írtam, hogy bulvár stílusban hatásvadász módon csámcsognak rajta. Ahogy mi is itt.
Lehetünk objektívek  is. Objektíven az autó közlekedésre kell valakinek. Lehet szempont, hogy hány főnek kell beleférni kényelmesen. Kellhet vele felszerelést szállítani, ezért lehet szempont a pakolhatóság(egy kombi vagy egyterű egyáltalán nem hátrány, és nem is sokkal nagyobb). Lehet szempont a fogyasztás(dízel, hibrid, kevés liter). Lehet szempont a balesetállóság(NCAP, légzsákok, stb.).  Lehet szempont az 5 év szervízgarancia.
Ami értelemszerűen  nem lehet szempont, az például az Ablakmosófolyadék-szintjelző, Fűthető első ülések, Gerinctámasz, ISOFIX, Könyöktámasz hátul, sízsáknyílással, Multifunkciós bőr kormánykerék, Multimédia adapter , stb. Ezek munkához nem kellenek.
Az adózó nem hülye, azt várja el, hogy értelmesen költsék el az adóját, ha már nem csalta el és inkább befizette. Az, hogy valaki kopipésztel egy tételes listát egy autó típusról, az hülyeség. Mondja meg mire kell és pályáztasson meg mindenkit. Legyen biztonságos, legyen kényelmes, férjen el benne minden felszerelés, legyen megbízható, fogyasszon keveset és ha lehet magyar gyártású legyen. Kb. ezek lennének a normális szempontok. Max a Dacia fog nyerni egy flotta 65 lóerős kocsival. De ez az adózókat nem fogja érdekelni. Amíg viszont nem ez van, addig értelemszerűen megy a párbeszéd, hogy miért nem. Ez azért közel se bulvár témakör. :nono:


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51584 Dátum: 2017.04.05 12:19:44 »
Most kár villogni azzal hogy "én láttam már olyan embert, aki hallott olyanról, aki csinált már ilyet" stb. A közbeszerzési törvény az elmúlt években legalább két alkalommal is változott.
Továbbra is azon az állasponton vagyok, hogy itt egy fórumon, vagy a laikus bulvársajtóban csak csámcsogni lehet jó magyar kárörvendő stílusban hogy mire megy a közpénz, de az senkinek eszébe nem jut mondjuk, hogy amúgy tényleg lehetnek objektív indokok mögötte, amelyeket így első blikkre nem látni, de ezek teljesítéséhez a műszaki adatok pontos megadása szükséges. Igen, van korrupciógyanú is mint mindig, de ne legyen már az, hogy minden, utolsó csavarig korrupt!

Ez kábé olyan szintű dobálózás mint amikor a fiam egyik ovis csoporttárásnak apukája olyan szinten le szokta teremteni az ovónéniket mindenfélye apróságért, hogy már én szégyellem magam helyette. Azon nem gondolkozik el, hogy egyrészt ez nem az ő szakmája, másrészt nem ismeri a konkrét helyzetet és csak egy pillanatot ragad ki, az illemszabályokról pedig nem is beszélve. Úgy kezeli azokat a pedagógusokat, akik amúgy napközben ténylegesen több időt töltenek a gyerekével mint maga a szülő, mint valami utolsó kiszolgáló személyzetet.