Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7033575 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51495 Dátum: 2017.02.14 10:55:50 »
Mit csinálsz vele, rajta közlekedsz?  ;) [rohog]

Rajta? Nem töröm, arra drágák ;)
Mit? Használom...
74 Ah-s akku, gondolom a töltés is jó lehet, és elég stabil feszültségszint.
Meg ahogy elhangzott, jó szériát foghattam ki :)

TtkRN2

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51496 Dátum: 2017.02.14 14:59:50 »
hoppácsak  :eek: minek a GM-nek pénz? és mi a fszt kezd a pözső az opellel?  :eek:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51497 Dátum: 2017.02.14 15:34:33 »
hoppácsak  :eek: minek a GM-nek pénz? és mi a fszt kezd a pözső az opellel?  :eek:
"Az Opel és a Peugeot már évekkel ezelőtt foglalkoztak egy együttműködés kialakításának a lehetőségével, ebből azonban végül csak néhány modell közös gyártása valósult meg."

Lehet én vagyok műveletlen, de milyen közös modelljeik voltak? A Renault-Opel együttműködésből voltak közös modellek, főleg haszzonjármű vonalon (Vivaro/Trafic), az opel Fiatból pedig a Combo.
De Peugeot-val mi volt közös modell?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51498 Dátum: 2017.02.14 15:49:33 »
"Az Opel és a Peugeot már évekkel ezelőtt foglalkoztak egy együttműködés kialakításának a lehetőségével, ebből azonban végül csak néhány modell közös gyártása valósult meg."

Lehet én vagyok műveletlen, de milyen közös modelljeik voltak? A Renault-Opel együttműködésből voltak közös modellek, főleg haszzonjármű vonalon (Vivaro/Trafic), az opel Fiatból pedig a Combo.
De Peugeot-val mi volt közös modell?
Trió volt a Trafic, Vivaro a Nissan Primastarral együtt. Peugeot együttműködésről egyetlen modelljük sem ugrik most be nekem sem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51499 Dátum: 2017.02.14 16:14:20 »
Nem kell túl régre kotorászni a múltban:

www.vezess.hu/ujauto-teszt/2016/10/26/peugeot-3008-teszt/

"A Peugeot 3008 tulajdonképpen csak nevét örökölte elődjétől, ... az első modell az Opel és a PSA Peugeot Citroën együttműködéséből."
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51500 Dátum: 2017.02.14 19:36:42 »
Volt ez a baleset hétfőn. Most tudtam meg, hogy a feleségem egyik iskolájának igazgatónője volt az igazoltatott személy. Nem az a szabályszegő típus, el nem tudom képzelni, miért kellett ott és akkor szirénával és villogóval megállítani. Pláne, hogy úton-útfélen azt nyomják nekünk, hogy ne álljunk meg a leállósávban, mert az veszélyes. Hát tényleg az...
Két iskoláskorú gyereke van, jelenleg az intenzíven ápolják.
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.14 19:40:49 írta music »
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51501 Dátum: 2017.02.15 08:43:30 »
Volt ez a baleset hétfőn. Most tudtam meg, hogy a feleségem egyik iskolájának igazgatónője volt az igazoltatott személy. Nem az a szabályszegő típus, el nem tudom képzelni, miért kellett ott és akkor szirénával és villogóval megállítani. Pláne, hogy úton-útfélen azt nyomják nekünk, hogy ne álljunk meg a leállósávban, mert az veszélyes. Hát tényleg az...
Két iskoláskorú gyereke van, jelenleg az intenzíven ápolják.

szomorú. szegény rendőrnő is hibázott. meg persze a rettegett román kamionosok.  :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51502 Dátum: 2017.02.15 09:24:35 »
Volt ez a baleset hétfőn. Most tudtam meg, hogy a feleségem egyik iskolájának igazgatónője volt az igazoltatott személy. Nem az a szabályszegő típus, el nem tudom képzelni, miért kellett ott és akkor szirénával és villogóval megállítani. Pláne, hogy úton-útfélen azt nyomják nekünk, hogy ne álljunk meg a leállósávban, mert az veszélyes. Hát tényleg az...
Két iskoláskorú gyereke van, jelenleg az intenzíven ápolják.
Pont ezt gondolom én is...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51503 Dátum: 2017.02.15 09:35:32 »
A KRESZ szerint szabálytalan ott megállni akkor is ha a rendőr állít oda? Tehát a rendőr kényszerít téged szabálytalanságra, ha ott állít meg, illetve oda állít le?

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51504 Dátum: 2017.02.15 10:08:34 »
A FB poszt alatt sok jó hozzászólás van. Érdemes olvasgatni ott is.
Pl. "Az a baj, hogy mindenki abból indul ki amit a Blikk meg a többi szennylap ír - igazoltattak - NEM Nem igazoltattak! A rendőrség hivatalos közleménye szerint intézkedtek! Az intézkedés okáról pedig egy szó sem volt. Ez a későbbi vizsgálatok tárgya lesz! Az intézkedtek meg nagy sok mindent takarhat/jelenthet. Lehet egy egyszerű igazoltatás is, de éppen élet mentés vagy segítségnyújtás is! Az intézkedés okát akkor tudjuk meg amikor a toyotás vagy a járőrtárs lesz olyan állapotba, hogy elmondja! Addig csak találgat mindenki, főleg az internet népe.
Lehet az mondani, hogy "bezzeg nyugaton kikísérnek a pihenőig" Hát elárulok egy titkot Magyarországon is. Annak hogy akkor és ott intézkedtek a rendőrök egész biztosan jó oka volt!
De legyen csak egy egyszerű igazoltatás! A rendőr jelez fénnyel hanggal, kézzel lábbal. De ugye mindenki látott már olyan videót amikor az autó vezetője a rendőri jelzés láttán lefagy és azt sem tudja hol van és hogy fiú-e vagy lány? Ugye látott már ilyet mindenki? Az autós félrehúzódik mert azt sem tudja mit kell tennie, ha meg akarja állítani a rendőr! Fogalma sincs arról, hogy a sebességét csökkentve az első kihajtóig vagy pihenőhelyig kell haladnia. Megáll a leállósávban és egyszerűen a rendőr hiába jelez neki kézzel, lábbal bármivel, hogy kövesse vagy szólítja fel a presztonon keresztül fel sem fogja mert annyira lefagy az ember. Ekkor nem marad más mint személyesen szólni neki, mert az autópályán nem maradhatnak. És ekkor jön egy kamion.
De az intézkedés lehet más is!"

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51505 Dátum: 2017.02.15 10:43:53 »
szomorú. szegény rendőrnő is hibázott. meg persze a rettegett román kamionosok.  :censored:

Ez az igazán elgondolkodtató, hogy a kibszott kamionosok a rettegettek!! Miért nem a valóban intézkedő rendőrt és az elmaradhatatlan büntetést rettegik. Ott van a VÉDA+ a járőröző szerv+mozgó trafi+ az adott útszakaszra vonatkozó belépés-kilépés idejének mérési lehetősége+ a légi sebesség mérés viszonypontok alapján...
Be van dobva a gyeplő a szabályt nemkövetők közé!!!!!!!!! Nem hiszem, hogy a közlekedés rendészet forráshiányos lenne!!!!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51506 Dátum: 2017.02.15 19:52:16 »
"Láttak már a másik oldalon villogó rendőrautó miatt vészfékező, bámulni lassító autósokat? Ugyan emiatt koccanást?"

Jah. Velem konkrétan meg is történt anno...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51507 Dátum: 2017.02.15 21:35:04 »
Volt ez a baleset hétfőn. Most tudtam meg, hogy a feleségem egyik iskolájának igazgatónője volt az igazoltatott személy. Nem az a szabályszegő típus, el nem tudom képzelni, miért kellett ott és akkor szirénával és villogóval megállítani. Pláne, hogy úton-útfélen azt nyomják nekünk, hogy ne álljunk meg a leállósávban, mert az veszélyes. Hát tényleg az...
Két iskoláskorú gyereke van, jelenleg az intenzíven ápolják.

Emese???  :eek: :eek: :eek:  :cry:


kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51508 Dátum: 2017.02.16 20:22:05 »
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, nem is biztos, hogy jó helyen! :)

Van valakinek tapasztalata, forrása, hogy egy saját tulajdonban levő Toyotáról hol kaphatnék Toyotás szervíztörténetet, anno mit és mikor szervizeltek?
Emailen érdemes próbálkozni vagy csak személyesen, esetleg egyáltalán nem adnak ki ilyet?

köszönöm!

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51509 Dátum: 2017.02.17 09:20:16 »
Elektromos szervizfüzet Magyarországon tudtommal 2008 óta van. Az ebben szereplő adatokat szerintem bármelyik márkaszerviz kiadja a tulajdonosnak. 2008 előtt viszont lehet, hogy csak az a szerviz tud információt adni ahol járt az autó.
Nekem az az érzésem, hogy az elektronikus szervizfuzetben is csak annyi van hogy mikor, hol, hány kilóméternél végeztek rajta szervizt, de azt, hogy pontosan mit, az nincs benne. Az okosak majd korrigálnak.