Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7033144 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50790 Dátum: 2016.10.06 14:00:25 »
Hát valamiből azért nekik is meg kell élni.
Én speciel magam csináltam mert lusta voltam keresni egy szakit rá...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50791 Dátum: 2016.10.06 14:20:11 »
Hát valamiből azért nekik is meg kell élni.
Én speciel magam csináltam mert lusta voltam keresni egy szakit rá...
Abszolút nem ítélem el, sőt. Nekem csak egyet kell a kulcsomhoz berendelni tartaléknak, neki meg 50 típushoz és lehet hogy lesz olyan amiben 2 évig csak áll a pénze. Csak azért írtam be, mert sokunknak nem gond óráscsavarhúzót ragadni a cseréhez és 200 forintért inkább bekészítenénk a fiókba.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50792 Dátum: 2016.10.06 14:26:44 »
Ha lenne a közelemben szaki aki megcsinálja én is fizetnék érte. Máskor megvettem bele az elemet, de a csavart nem bírtam kitekerni a rendelkezésemre álló óráscsavarhúzóval. Szóval nem is kísérleteznék vele. Mister Minitnél megcsinálják?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50793 Dátum: 2016.10.06 14:35:46 »
Ha lenne a közelemben szaki aki megcsinálja én is fizetnék érte. Máskor megvettem bele az elemet, de a csavart nem bírtam kitekerni a rendelkezésemre álló óráscsavarhúzóval. Szóval nem is kísérleteznék vele. Mister Minitnél megcsinálják?
Miért nem veszel hozzá csavarhúzót? Barkácsboltban segítenek a belevalót megtalálni. MM-nél eddig csak kulcsot másoltattam meg cipőt sarkaltattam.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50794 Dátum: 2016.10.06 14:39:44 »
Miért nem veszel hozzá csavarhúzót? Barkácsboltban segítenek a belevalót megtalálni. MM-nél eddig csak kulcsot másoltattam meg cipőt sarkaltattam.
Vettem órásscsavarhúzó készletet, de vagy az én kezem gyenge, vagy nagyon durván meg van húzva a csavar.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50795 Dátum: 2016.10.06 14:41:54 »
Vettem órásscsavarhúzó készletet, de vagy az én kezem gyenge, vagy nagyon durván meg van húzva a csavar.
Ugyanígy jártam, azért is vettem olyat ami viszi a kis csavart, de nem órás méret és van rendes markolata. Valami 400 ft volt.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50796 Dátum: 2016.10.06 14:48:07 »
Vettem órásscsavarhúzó készletet, de vagy az én kezem gyenge, vagy nagyon durván meg van húzva a csavar.
Meg van húzva becsületesen.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50797 Dátum: 2016.10.06 16:12:52 »
Ha lenne a közelemben szaki aki megcsinálja én is fizetnék érte. Máskor megvettem bele az elemet, de a csavart nem bírtam kitekerni a rendelkezésemre álló óráscsavarhúzóval. Szóval nem is kísérleteznék vele. Mister Minitnél megcsinálják?
Vidd inkább egy óráshoz.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50798 Dátum: 2016.10.06 22:50:09 »
Ebay-ről 77cent (210 forint), 10-12 nap alatt itt van. A kulcs javítók is kintről rendelnek, akik 2-3.000 forintért "beszerelik". Néha a széléből kell kicsit vágni, hogy tökéletesen passzoljon, de ennyi. 200 forintért akár preventíven is rendelhet az ember. Létezik komplett javítószett is mikrokapcsolóval együtt szintén filléres áron.

Én kb 1-2 éve vettem az enyémhez gumi gombot... teljesen olyan mint a gyári, semmi baj nincs vele.
Nem emlékszem honnan rendeltem, lehet a vateráról, de új volt.

Lehet innen rendeltem, és tényleg csak le kellett vágnom a 3. gombot.

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/biztonsagtechnika/bicskakulcs_inditokulcs/toyota_2_es_3_gombos_kulcs_taviranyito_gumi_gomb_2348158388.html


Köszönöm mindenkinek a válaszokat és hogy megosztottátok velem a tapasztalatotokat!


Úgy látom, ez ugyan az amit linkeltem. Csak amit én tettem be ide, arról már "gyárilag"  ::) le van vágva a harmadik gomb. De azért megnyugtató, hogy jól működik vele.

Végül azokat rendeltem amiket belinkeltem, mindkettőt. A gumi gombból többet is, meg kettőt a másikból, a kulcsos tokos változatból is. Majd azt használom, amelyik jobban tetszik majd amikor összeraktam.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50799 Dátum: 2016.10.07 10:34:18 »
Wazzeg mekkora barom vagyok. Az első esemény az új autó kapcsán... 3 napos...
Kivettem a csomagtartó belső kislámpát mert nem értem, hogy az összes autóba mi a francnak tesznek pilács minilámpát ami gyakorlatilag 20 centire világít csak a csomagtartóba full-sötétbe. Fika kis 2 centis szofitta van benne. Kell a fény mert a garázsban ahol állok a falnál gyakran sötét van, és a csomagtérlámpa lényeges. Minden autóba cserélni kellett vmi erősebbre eddig. Kia, Yaris, mind LED-esítve lettek a csomiba.
Kivettem, elkezdtem vizsgálni hogyan lehetne ezt LED-esíteni nagyobb fényerő végett, közbe jött hozzám valaki, elkezdett velem beszélgetni. Én rátettem a kislámpát a kocsi tetejére, majd szó szót követett, megkért vigyem már el hazáig. Beültünk, és elvittem. Hazajöttem, beértem a lakásba, aztán potyogott a tantusz, hogy mintha valamit nem fejeztem volna be.
Bakker! Úgy indultam el, hogy az autó tetején maradt a kislámpa, és persze hazaérve már nem volt ott... végigfésültem a környéket de persze nyoma sincs...
Irány bontó... 3 napos autóval...  :2guns: :banging:

« Utoljára szerkesztve: 2016.10.07 10:36:38 írta robi (Robi) »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50800 Dátum: 2016.10.07 10:53:52 »
penge vagy!!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50801 Dátum: 2016.10.07 10:55:41 »
mind LED-esítve lettek a csomiba.
Nem melegedik nagyon a LED? 12 SMD azért tud hőt termelni ha úgy felejtem. Nézegetem én is, hogy rendelnék egy 10 darabos készletet.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50802 Dátum: 2016.10.07 11:51:04 »
Hát a szofitta izzó se maradt hideg, maradjunk annyiban.
Egy nagyméretű LED-panel betéve a burkolat mögé nyilván fog termelni némi hőt, de azért lássuk be, a csomagtér ajtó max évente párszor van nyitva fél óránál többet (amikor takarítom sajátkezüleg). Ahhoz, hogy ki/be pakoljak napi rendszerességgel pár percen át, nem fogja megolvasztani a burát. Tapasztalati úton mondom, mert a Kiát is első héten LED-esítettem 5 évvel ezelőtt, a Yaris-t is 3 éve, azt még a térképolvasó lámpában is, és egyiknek sincs semmi baja azóta se.
Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor olyan LED-es szofittát tudsz bele tenni, ami pountosan az eredeti izzó helyére illeskedik, "pillangó szárnya" van ezért elfér rajta 6-10 LED, annak is jóval nagyobb lesz a fényereje mint az eredeti izzónak - de pontosan ugyanott és ugyanúgy helyezkedik el a burában mint az izzó, azaz a melegedő része nem ér hozzá semmihez, ugyanott adja le a hőt mit az izzó, tehát kizárt bármi kockázat. És még mindig nagyságrenddel jobb mint az izzó.
Ha már úgyis bontózok, megprobálok venni 2 darabot, és egyikbe egy teljes belső felületet lefedő kis LED-panelt fogok illeszteni, ez nyilván el fog térni a gyári megközelítéstől, vállalom a velejáró esetleges kockázatot, de lesz egy tarcsim, amire vissza tudok majd térni ha bármi gáz van.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50803 Dátum: 2016.10.07 12:40:22 »
Köszi. Közben találtam olyat amin van hűtőborda hátul. De egyébként igazad van, nem szokott sokat égni.

Duke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50804 Dátum: 2016.10.07 14:38:24 »
Bakker! Úgy indultam el, hogy az autó tetején maradt a kislámpa, ...
15 éve apám hagyta a tanksapkát a kocsi tetején, azt is sajnáltam...