Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7031726 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50730 Dátum: 2016.09.21 22:36:18 »
Szép estét a fórumozóknak!
Szeptember 11-én megvettem életem első Toyotáját és egyben életem első diesel verdáját egy 2003-as Yaris Verso személyében (ráncfelvarrott). Németországból származik, és a honosítást/papírozást követően ma hoztam haza.
Egyelőre ismerkedünk egymással, és olvasgatom folyamatosan hozzá a tudnivalókat.
Ma 3-4 perc alatt kicseréltem a pollenszűrőt és a levegőszűrőt. Holnap délelőttre datáltam az EGR szelep mustráját ill. takarítását, valamint olaj- és olajszűrő cserét.
Hűtő és vízpumpa volt rajta cserélve a vétel előtt, a hűtőfolyadék pedig totál tiszta, ezért az befokolódik, és ha túl híg, akkor cserélve lesz termosztáttal egyetemben.
A gázolajszűrő helyét kell még behatárolnom, és záros határidőn belül ő is cserélődik, de nem hagyom ki a buliból a hosszbordást sem.
Üdv: Gábor
Csak annyit tennek meg a tobbiek altal elmondottakhoz, hogy, ha mar ennyi mindent cserelsz, akkor a helyedben a fekfolyadekot is lecserelnem. Idonkent azt is le kellene, de eleg sokan el szoktak rola feledkezni. A jarmuhoz pedig sok balesetmentes es oromteli kilometert kivanok! :D
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50731 Dátum: 2016.09.22 10:47:43 »
Új topik: Verso

Sziasztok,

Úgy tűnik elérkezett az idő, hogy lecseréljük hőn imádott Avensis-ünket, így jelenleg keresgélek az autók között. Egyelőre a Verso felé sodor a szél, de nem látom, hogy volna róla topik. Ki tud nyitni, van erre szabélyzat?

Üdv. Robi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50732 Dátum: 2016.09.22 14:23:45 »
Új topik: Verso

Sziasztok,

Úgy tűnik elérkezett az idő, hogy lecseréljük hőn imádott Avensis-ünket, így jelenleg keresgélek az autók között. Egyelőre a Verso felé sodor a szél, de nem látom, hogy volna róla topik. Ki tud nyitni, van erre szabélyzat?

Üdv. Robi
Corolla Auris fórumcsoport --> Corolla Verso topik.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50733 Dátum: 2016.09.22 16:01:03 »
Corolla Auris fórumcsoport --> Corolla Verso topik.

Köszi a választ. Nekem fura csak, hogy nincs külön topik nyitva az autónak? Amennyire én tudom, az "új" (2009-) Verso már Avensis alapokon van, nem Corolla. Más kérdés, hogy idén gyártják utoljára, tehát olyan nagyon nem lenne már értelme nyitni :)

mgab

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50734 Dátum: 2016.09.22 17:21:36 »
Csak annyit tennek meg a tobbiek altal elmondottakhoz, hogy, ha mar ennyi mindent cserelsz, akkor a helyedben a fekfolyadekot is lecserelnem. Idonkent azt is le kellene, de eleg sokan el szoktak rola feledkezni. A jarmuhoz pedig sok balesetmentes es oromteli kilometert kivanok! :D

Köszönöm a jókívánságot!
Féktől kicsit tartok, az az igazság. Egyrészt egyedül nem tudom kivitelezni a cserét, mert az 2személyes művelet, másrészt van régről rossz emlékem egy Pug 106 féknyeregbe szakított légtelenítő csavarról. De igazság vagyon abban, hogy illik cserélni azt is.

Ma megcsináltam az olajcseréket. Műanyaglevételnél 2db metrikus csavart sikerült beszakítani a helyére. Ki kellett munkálnom, és megcsinálni a felfogatást  :sorcerer:, de most legalább tudom, hogy mikor volt cserélve az olaj, és milyen van benne.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50735 Dátum: 2016.09.22 17:28:01 »
Köszi a választ. Nekem fura csak, hogy nincs külön topik nyitva az autónak? Amennyire én tudom, az "új" (2009-) Verso már Avensis alapokon van, nem Corolla. Más kérdés, hogy idén gyártják utoljára, tehát olyan nagyon nem lenne már értelme nyitni :)
Akkor Avensis > Avensis Verso topik.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50736 Dátum: 2016.09.22 20:13:32 »
Ööö nem...
Épp javasolnám hogy legyen önálló Fórumszekciója a modellnek, mert már nincs (és nem is lesz) Corolla Verso, Yaris Verso vagy Avensis Verso. Sima Verso van, ami tök önálló autó, ami megérdemel egy saját fórumrészt, külön témánkénti topikokkal.
Bővebben a "Problémák, kívánságok, észrevételek - Fórum" topikban.
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.22 20:23:45 írta robi (Robi) »

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50737 Dátum: 2016.09.22 21:49:22 »
Sima Verso van, ami tök önálló autó, ami megérdemel egy saját fórumrészt, külön témánkénti topikokkal.
Bővebben a "Problémák, kívánságok, észrevételek - Fórum" topikban.

Köszi, pont ezt szerettem volna megtudni, hiszen ezt is kérdeztem legelőször :) "Új topik: Verso"
De mivel év végén ezt is elkaszálják, ezért talán már nem éri meg ennek sem nyitni... :/

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50738 Dátum: 2016.09.22 22:03:23 »
Ezen ne múljon, akkor a helye a Corolla-fórumon belül lesz, itten!
music     

Laca HSD

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50739 Dátum: 2016.09.23 06:50:24 »
Tudtok valamit a legújabb visszahívásról? (érinti az Aurist is) http://paultan.org/2016/06/29/toyota-charcoal-canister-recall/

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50740 Dátum: 2016.09.23 08:41:06 »
Volna olyan kérdésem, hogy lehetséges é gépjármű tulajdonjogáról egyoldalúan lemondani: az állítólagos történet a köv:
Válófélben lévő pár, kocsit férj használja, tulajdonjog feleségen. Büntetések jönnek szép számmal, én egyet láttam csak, 1 évvel ezelőtti esemény, levél szerint 8 napon belül befizet 30 ezret, vagy elzárják 5000Ft/nap-ért (gondolom volt még levelezés, azokról nem tudni semmit). Férj magasról tesz az egészre. Gondolom elmúlt egy évből még fognak csontvázak kipotyogni a szekrényből, de legalább a következőket kéne valahogy kivédeni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50741 Dátum: 2016.09.23 09:50:54 »
Vegye vissza a kocsit, ha az ő nevén van! Kulcs + forgalmi.
Vagy írassák át a pasi nevére. De ha vállnak, akkor gondolom van ügyvéd is ;-)  Dolgozzon a pénzéért!

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50742 Dátum: 2016.09.23 09:56:53 »
Vegye vissza a kocsit, ha az ő nevén van! Kulcs + forgalmi.
Vagy írassák át a pasi nevére. De ha vállnak, akkor gondolom van ügyvéd is ;-)  Dolgozzon a pénzéért!
No az átírás ugye nem megoldható, forgalomból kivonással is magát szivatná, ha kamerával mérik be és nem tetten érik.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50743 Dátum: 2016.09.23 10:00:40 »
No az átírás ugye nem megoldható, forgalomból kivonással is magát szivatná, ha kamerával mérik be és nem tetten érik.
Kulcs + forgalmi azonnal. Bár az eddigieket benyelte, de legalább a jövőre nézve megússza.
Ügyvéd úr? Dolgozzon!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50744 Dátum: 2016.09.23 10:01:12 »
Hát ez nagyon egszerű dolog!
Ha az autó tulajdonosa nem fér az autójához, mert valaki jogtalanul használja, jelentse fel a rendőrségen! Kvázi mint egy lopást.
Kőrözik, elkapják, szépen leadatják a kocsit a tulajdonosnak, aki a kulcs+forgalmi birtokában tud majd dönteni mi legyen. Nem kell cicózni, el kell adni a hahun picivel ár alatt (ilyen helyzetben nem a nyerészkedés a lényeg) és akkor tiszta a helyzet. A bunkója meg vegyen magának kocsit, ha kell neki, másokat meg ne szívasson.