Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7031744 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Duke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50715 Dátum: 2016.09.20 13:51:10 »
Sziasztok!
Más téma, aki ismerős Németországban hátha tud tippet adni:

Csütörtökön Ludwigsburgba (Stuttgart észak) utazom kocsival, merre érdemes menni? Nürnberg, vagy München felé?


DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50716 Dátum: 2016.09.20 14:01:34 »
Az egy dolog, hogy mikor jelent meg, és ki volt az első - új - tulajdonosa az autónak. Csak azóta eltelt sok sok év, és amit behoznak N-es rendszámmal, annak a legtöbbje azért került külföldön eladásra, mert már a gond van vele, sokat kellene beleölni. A magyar magamutogató meg lecsap rá, aztán használja ameddig megy. Nem egy ilyen bontószökevényt láttam már az utakon, a füstfelhőjét még egy IFA is megirigyelhetné.

Egy dolog milyen volt ez a motor új korában, és megint más, hogy egy ilyen kivagyi gyerek alatt a 0 Ft ráköltött szervizzel és használattal meddig húzza ez a motor - illetve mekkora környezetszennyezést kell elviselnie miatta az utca emberének.  :hmmmm:
Igen, és emellett még viszonylag jól bírják a 320d-k (bár inkább eszküsznek a 18-as motorra, illetve a kupék is jó áron mennek, az még menőbb), VW TDI-k. Olaszt mondjuk előitéletek miatt kevesen vesznek, bár kit érdekel hogy lóg a futómű ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50717 Dátum: 2016.09.20 18:58:45 »
Sziasztok!
Más téma, aki ismerős Németországban hátha tud tippet adni:

Csütörtökön Ludwigsburgba (Stuttgart észak) utazom kocsival, merre érdemes menni? Nürnberg, vagy München felé?

Én München felé mennék, de már régebben jártam arra, így nem tudom, hogy per pillanat mit túrnak arrafele. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50718 Dátum: 2016.09.20 19:37:15 »
Sziasztok!
Más téma, aki ismerős Németországban hátha tud tippet adni:

Csütörtökön Ludwigsburgba (Stuttgart észak) utazom kocsival, merre érdemes menni? Nürnberg, vagy München felé?
A waze és a viamichelin is Nürnberget mondja, bár a különbség nem nagy: kb. 50 km, illetve háromnegyed óra. De ezt úgy számolta mindkét program, mintha most indulnál, azaz éjjel kéne menni.
Nem tudom, nappal dugókkal tarkítva mennyiben más a helyzet.
music     

mgab

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50719 Dátum: 2016.09.20 19:51:58 »
Szép estét a fórumozóknak!
Szeptember 11-én megvettem életem első Toyotáját és egyben életem első diesel verdáját egy 2003-as Yaris Verso személyében (ráncfelvarrott). Németországból származik, és a honosítást/papírozást követően ma hoztam haza.
Egyelőre ismerkedünk egymással, és olvasgatom folyamatosan hozzá a tudnivalókat.
Ma 3-4 perc alatt kicseréltem a pollenszűrőt és a levegőszűrőt. Holnap délelőttre datáltam az EGR szelep mustráját ill. takarítását, valamint olaj- és olajszűrő cserét.
Hűtő és vízpumpa volt rajta cserélve a vétel előtt, a hűtőfolyadék pedig totál tiszta, ezért az befokolódik, és ha túl híg, akkor cserélve lesz termosztáttal egyetemben.
A gázolajszűrő helyét kell még behatárolnom, és záros határidőn belül ő is cserélődik, de nem hagyom ki a buliból a hosszbordást sem.
Üdv: Gábor

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50720 Dátum: 2016.09.20 21:17:49 »
Sziasztok!
Más téma, aki ismerős Németországban hátha tud tippet adni:

Csütörtökön Ludwigsburgba (Stuttgart észak) utazom kocsival, merre érdemes menni? Nürnberg, vagy München felé?

Ha München felé mégy, akkor véletlen se Salzburg felé. Vagy Passaun át, vagy Braunau am Inn felé érdemes kerülni. Salzburgot mindenképp kerüld el, mert ott visszaállították a határellenőrzést, és állandóan 2-10km dugó van. Volt olyan ismerősöm, aki 5.5órát dekkolt ott.
kisa
born to ride

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50721 Dátum: 2016.09.21 07:09:39 »
Szép estét a fórumozóknak!
Szeptember 11-én megvettem életem első Toyotáját és egyben életem első diesel verdáját egy 2003-as Yaris Verso személyében (ráncfelvarrott). Németországból származik, és a honosítást/papírozást követően ma hoztam haza.
Egyelőre ismerkedünk egymással, és olvasgatom folyamatosan hozzá a tudnivalókat.
Ma 3-4 perc alatt kicseréltem a pollenszűrőt és a levegőszűrőt. Holnap délelőttre datáltam az EGR szelep mustráját ill. takarítását, valamint olaj- és olajszűrő cserét.
Hűtő és vízpumpa volt rajta cserélve a vétel előtt, a hűtőfolyadék pedig totál tiszta, ezért az befokolódik, és ha túl híg, akkor cserélve lesz termosztáttal egyetemben.
A gázolajszűrő helyét kell még behatárolnom, és záros határidőn belül ő is cserélődik, de nem hagyom ki a buliból a hosszbordást sem.
Üdv: Gábor
Üdv!
A termisztátot ne cseréld, ha nincs baja. Alapszabály, hogy japán autóban csak azt az alkatrészt cseréljük, ami már tönkrement.
A folyadékok cseréje bölcs dolog, ne hagyd ki a váltóolajat sem. Elvileg nem kötelező, de 10 évente ajánlott a cseréje. Adalékokat felejtsd el, kizárólag a gyári előírásoknak megfelelő kenőanyagokat használj és jó minőségű üzemanyagot.
Sok balesetmentes km-t kívánok hozzá, jó kisautót vettél.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50722 Dátum: 2016.09.21 08:37:47 »
Szép estét a fórumozóknak!
Szeptember 11-én megvettem életem első Toyotáját és egyben életem első diesel verdáját egy 2003-as Yaris Verso személyében (ráncfelvarrott). Németországból származik, és a honosítást/papírozást követően ma hoztam haza.
Egyelőre ismerkedünk egymással, és olvasgatom folyamatosan hozzá a tudnivalókat.
Ma 3-4 perc alatt kicseréltem a pollenszűrőt és a levegőszűrőt. Holnap délelőttre datáltam az EGR szelep mustráját ill. takarítását, valamint olaj- és olajszűrő cserét.
Hűtő és vízpumpa volt rajta cserélve a vétel előtt, a hűtőfolyadék pedig totál tiszta, ezért az befokolódik, és ha túl híg, akkor cserélve lesz termosztáttal egyetemben.
A gázolajszűrő helyét kell még behatárolnom, és záros határidőn belül ő is cserélődik, de nem hagyom ki a buliból a hosszbordást sem.
Üdv: Gábor


Amennyiben a termosztátot valóban cserére ítéled, akkor kuzeh-et  válassz, az a gyári. Idén nyáron cseréltem magam is az autóm hűtőfolyadékát, amikor is szemlére vettem a termosztátot, majd a nyitási idejét lemérve a csere mellett döntöttem.Közben ellenőriztem az üléket, kitakarítottam, tömítést megkentem, tömörséget leellenőriztem. 13 évesen fáradni látszott a gyárban beszerelt termosztát. Kapott egy újat, ez már nyit mint egy portás. ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mgab

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50723 Dátum: 2016.09.21 16:31:24 »
Amennyiben a termosztátot valóban cserére ítéled, akkor kuzeh-et  válassz, az a gyári. Idén nyáron cseréltem magam is az autóm hűtőfolyadékát, amikor is szemlére vettem a termosztátot, majd a nyitási idejét lemérve a csere mellett döntöttem.Közben ellenőriztem az üléket, kitakarítottam, tömítést megkentem, tömörséget leellenőriztem. 13 évesen fáradni látszott a gyárban beszerelt termosztát. Kapott egy újat, ez már nyit mint egy portás. ;)
Szia!
Köszi az infót a gyári termosztátról.
Amiért a cserére gondoltam: az eladó bevallása szerint autópályán meghajtotta a kocsit, és beköszönt neki a vízhő-lámpa. Fűtést rátolva, és gázt visszavéve kialudt neki, és az esetet követően 100-110 tempónál már nem figyelt vissza. Hazaérvén hűtőfolyadékolt teszteltek (hengerfejességre utaló nyomokat kutattak vegyszeresen) nem volt elváltozás, de így nem volt érdeklődés a kocsira, ezért kicseréltette a hűtőt és a vízpumpát.
A kiszedett hűtőt láttam, eléggé sz@rul nézett ki. A termosztátot nem cserélte. Én, ha a saját gondolatmenetemet követem, ezt cseréltem volna első körben. Mióta nálam van (tegnap délelőtt óta) mindössze 44 km-t tettem meg vele, de semmi rendellenességet nem mutat.
Még alszom rá.
A váltóolaj cseréjét jó, hogy írtad. Azt is meglépem, de akna nélkül szinte esélytelen a dolog a műanyagok miatt. Lebeszéltem haverral egy aknáraállást.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50724 Dátum: 2016.09.21 19:31:19 »
Így érthető a termosztát gyanú, én is erre gyanakodnék.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50725 Dátum: 2016.09.21 20:47:44 »
Skacok egy gyors kérdés, ez a 1.8 benzines, "valvematic" (147LE) motor ez láncos, vagy szíjas? Ami pl. Avensis-ekbe, Verso-ba, stb van mostanság.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50726 Dátum: 2016.09.21 21:01:46 »
Az egyhatos valvematic láncos, gondolom az egynyolcas szitnén

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50727 Dátum: 2016.09.21 21:19:15 »
Skacok egy gyors kérdés, ez a 1.8 benzines, "valvematic" (147LE) motor ez láncos, vagy szíjas? Ami pl. Avensis-ekbe, Verso-ba, stb van mostanság.
láncos az 1,8 motor...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50728 Dátum: 2016.09.21 21:32:40 »
Skacok egy gyors kérdés, ez a 1.8 benzines, "valvematic" (147LE) motor ez láncos, vagy szíjas? Ami pl. Avensis-ekbe, Verso-ba, stb van mostanság.
Tudtommal a vvt-i motorok óta minden benzines motor láncos vezérlésű.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50729 Dátum: 2016.09.21 22:01:12 »
Kössz...