Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7030111 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49635 Dátum: 2015.10.02 13:48:44 »

Most töltöttem fel youtubra ;)

Ez igen! A művelt nyugaton is mennyi marha van az utakon és megy szemben a mén sztrímmel!! ;) :clap:
Az autóidról készített és e helyt közreadott képeken szerepel egy kék-fehér közlekedési eszköz is. Azt is szoktad vezetni?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Rikk

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49636 Dátum: 2015.10.04 12:32:19 »
A repcsire gondolsz? Azt nem ,csak haverral mentünk el egy körre ;)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49637 Dátum: 2015.10.05 13:17:05 »
A repcsire gondolsz? Azt nem ,csak haverral mentünk el egy körre ;)

  :yes: :yes:                               :eek: :eek:             
                                                 :whistling: :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49638 Dátum: 2015.10.08 13:30:26 »
egy nagyon érdekes cikk, ami egy fontos kérdést taglal: mennyire bízzuk a gépekre magunkat?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49639 Dátum: 2015.10.11 20:54:25 »
Nem vágyom egy ilyennel összetalálkozni. (És nem a kamionra gondolok...)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49640 Dátum: 2015.10.13 09:03:05 »
"Az autó csak és kizárólag családgyarapodás miatt eladó, egyébként soha nem adnám el!
Nekem úgy tűnik, hogy most sem akarod, legalább is engedni kéne az árból ahhoz jócskán...
music     

tomi0703

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49641 Dátum: 2015.10.14 17:27:34 »
Hali!

Gondoltam beteszem ide, mert ez jobb pörög mint a Hiace topik. :) http://mobilarena.hu/tema/loerok_harca_autos_topik/hsz_18715-18715.html Ebben tudna valaki segíteni?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49642 Dátum: 2015.10.14 18:58:08 »
Hali!

Gondoltam beteszem ide, mert ez jobb pörög mint a Hiace topik. :) http://mobilarena.hu/tema/loerok_harca_autos_topik/hsz_18715-18715.html Ebben tudna valaki segíteni?

Megfogod a kiégett szofitát, elballagsz a vilagitas.eu ügyfélszolgálatára és kezedbe nyomják a megfelelőt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49643 Dátum: 2015.10.16 09:21:10 »
"ne kelljen savval kiírnom  :D nem újak, de jók!

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49644 Dátum: 2015.10.21 12:40:27 »
Sziasztok!

Nem is tudom hol kezdjem, mert szörnyen elvagyok keseredve.


Péntek este elkezdett rángatni a váltóm a Lexusban, és fura surlódó hang is jött a motortérből... kb 100 km ert mentem még vele, mire  kedden be tudtam vinni a szegedi Toyota-Lexus Kovácshoz, de ekkor már dobálta a sebességeket és csak 3dik ig kapcsolt fel.
Ők ilyen hibával még nem találkoztak, de közben Én már beszéltem Reálos szerelőkkel  aki mondták nem egyedi eset, hogy 100 ezer km felett szétesik a váltó, megcsinálni nem nagyon lehet , vagy nem éri meg csere. Ergó tipushiba.
Az enyémben 122 ezer km van, vezetett szervizkönyves , mindig minden le volt cserélve időben amit megkívánt az előírt szerviz, többek között a váltóolaj és váltóolajszűrő is.
Az új váltó 3,4 milla... az Optifit által felújított Toyota által beszerezhető 1,9 milla..... kérdem Én, ha nem tipushiba akkor miért lehet szinte azonnal olyat felújított váltót kapni amiben a hibára alkalmas alkatrészek egy jobb fajtára vannak cserélve?
Bontott 140 ezer km es váltó 400 ezer + áfa, de ki tudja mennyit fog bírni, garancia nincs rá.

Reálos szerelők mondták, hogy a Toyota Motor Hungary nem ismeri el szériahibának, kár is az asztalt verni... soha senkinek nem cserélték méltányosságból. Akkor Én mi a jó francnak hordom  be márkaszervizbe az autóm drágán szervizeltetteni , ha ezek kihátrálnak az első  alkalommal .????

Közben az is kiderül mióta  Szegedre jár a kocsi szervizbe, az nincs fent az elektronikus rendszerben, tehát  ha valaki leakarná infozni az autóm az ország másik felében, akkor annyit látna hogy 85 ezer km ig volt szervizelve..... lehet ez miatt potenciális vevőtől is estem el, mert ugye idáig árultam az autóm. Most jelenleg valami szoftvert akarnak rajta frissíteni, hogy majd az jó lesz..... nem lenne egyszerűbb felhívni más szervizt  és megkérdezni hogy találkoztak e a jelenséggel? Szinten pár  perc alatt googleval nem egy embert találtam aki így járt és végül bontott lutri váltót vettek, majd eladták az autót.

Ha hozok bontott váltót azt kb 200 ezer + áfa áron szerelik be.

Most ne gyertek azzal, hogy akinek van pénze majomra, legyen pénze banánra is..... mert marhára nem vagyok nyugodt, és nem gondolom hogy egy Lexusnak ennyit kell bírnia.
Nálam leírta magát a Toyota é a Lexus is örökre magát, soha többé újszerű vagy új autó, soha többé márkaszerviz. Ahogy készen lesz az autó és elkel többet nem nézek e márkák felé.... max valami öregre, amit arra csináltak hogy kimenjen a világból.

Még a dolog ugye nincs lezárva, de bennem van hogy média felé egy kis negatív reklámot elindítok , ha már ilyen pozitívan álltak hozzám .  :censored:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49645 Dátum: 2015.10.21 13:03:07 »
Sziasztok!

Nem is tudom hol kezdjem, mert szörnyen elvagyok keseredve.


Péntek este elkezdett rángatni a váltóm a Lexusban, és fura surlódó hang is jött a motortérből... kb 100 km ert mentem még vele, mire  kedden be tudtam vinni a szegedi Toyota-Lexus Kovácshoz, de ekkor már dobálta a sebességeket és csak 3dik ig kapcsolt fel.
Ők ilyen hibával még nem találkoztak, de közben Én már beszéltem Reálos szerelőkkel  aki mondták nem egyedi eset, hogy 100 ezer km felett szétesik a váltó, megcsinálni nem nagyon lehet , vagy nem éri meg csere. Ergó tipushiba.
Az enyémben 122 ezer km van, vezetett szervizkönyves , mindig minden le volt cserélve időben amit megkívánt az előírt szerviz, többek között a váltóolaj és váltóolajszűrő is.
Az új váltó 3,4 milla... az Optifit által felújított Toyota által beszerezhető 1,9 milla..... kérdem Én, ha nem tipushiba akkor miért lehet szinte azonnal olyat felújított váltót kapni amiben a hibára alkalmas alkatrészek egy jobb fajtára vannak cserélve?
Bontott 140 ezer km es váltó 400 ezer + áfa, de ki tudja mennyit fog bírni, garancia nincs rá.

Reálos szerelők mondták, hogy a Toyota Motor Hungary nem ismeri el szériahibának, kár is az asztalt verni... soha senkinek nem cserélték méltányosságból. Akkor Én mi a jó francnak hordom  be márkaszervizbe az autóm drágán szervizeltetteni , ha ezek kihátrálnak az első  alkalommal .????

Közben az is kiderül mióta  Szegedre jár a kocsi szervizbe, az nincs fent az elektronikus rendszerben, tehát  ha valaki leakarná infozni az autóm az ország másik felében, akkor annyit látna hogy 85 ezer km ig volt szervizelve..... lehet ez miatt potenciális vevőtől is estem el, mert ugye idáig árultam az autóm. Most jelenleg valami szoftvert akarnak rajta frissíteni, hogy majd az jó lesz..... nem lenne egyszerűbb felhívni más szervizt  és megkérdezni hogy találkoztak e a jelenséggel? Szinten pár  perc alatt googleval nem egy embert találtam aki így járt és végül bontott lutri váltót vettek, majd eladták az autót.

Ha hozok bontott váltót azt kb 200 ezer + áfa áron szerelik be.

Most ne gyertek azzal, hogy akinek van pénze majomra, legyen pénze banánra is..... mert marhára nem vagyok nyugodt, és nem gondolom hogy egy Lexusnak ennyit kell bírnia.
Nálam leírta magát a Toyota é a Lexus is örökre magát, soha többé újszerű vagy új autó, soha többé márkaszerviz. Ahogy készen lesz az autó és elkel többet nem nézek e márkák felé.... max valami öregre, amit arra csináltak hogy kimenjen a világból.

Még a dolog ugye nincs lezárva, de bennem van hogy média felé egy kis negatív reklámot elindítok , ha már ilyen pozitívan álltak hozzám .  :censored:

Fúú, bakker, ez nagyon gáz. Javítani nem lehet a váltót? Csak lehet valami kezdeni vele. Tudom, hogy messze van hozzád, de Péteriben lévő automataváltósnak egy telefont megérne a dolog.

Őszintén sajnálom a dolgot, remélem, hogy megoldódik.   Viszont, ha megcsináltatod, akkor én biztosan nem adnám már el.  Így voltam a Scenic-el, is, amikor HKCS cserét követelt.  Lenyeltem a banánt és utána még sokáig szolgált.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49646 Dátum: 2015.10.21 13:26:11 »
@lasi
Azért szerintem egy probàt megér, hogy irjàl a Toyota vezetöségnek, elmagyaràzva a helyzetet, hàtha sikerül valamit kicsikarni. Ennél rosszabb ùgy sem lesz... Aztàn jöhet a média, stb. ami belefér, miért ne? Közben persze érdeklödj arrol is, hogy ki és hogyan tudnà esetleg megjavitani.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.21 13:28:06 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49647 Dátum: 2015.10.21 14:22:32 »
 :eek:
Ez megdöbbentő számomra is.
Én is biztosan futnék egy kört a TMH-nál. Ilyen nincs, hogy kevés km-rel, betartva az előírt karbantartási ciklusokat, lepöccintenek. Lexus fórumon erről nem írtak?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49648 Dátum: 2015.10.21 15:12:59 »

Ők ilyen hibával még nem találkoztak, de közben Én már beszéltem Reálos szerelőkkel  aki mondták nem egyedi eset, hogy 100 ezer km felett szétesik a váltó, megcsinálni nem nagyon lehet , vagy nem éri meg csere. Ergó tipushiba.
....
 mert marhára nem vagyok nyugodt, és nem gondolom hogy egy Lexusnak ennyit kell bírnia.
Nálam leírta magát a Toyota é a Lexus is örökre magát, soha többé újszerű vagy új autó, soha többé márkaszerviz. Ahogy készen lesz az autó és elkel többet nem nézek e márkák felé.... max valami öregre, amit arra csináltak hogy kimenjen a világból.

Még a dolog ugye nincs lezárva, de bennem van hogy média felé egy kis negatív reklámot elindítok , ha már ilyen pozitívan álltak hozzám .  :censored:
Döbbenetes és megértem a reakciódat  :censored:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49649 Dátum: 2015.10.21 15:18:47 »
Sziasztok!
Nem is tudom hol kezdjem, mert szörnyen elvagyok keseredve.
Péntek este elkezdett rángatni a váltóm a Lexusban, és fura surlódó hang is jött a motortérből... kb 100 km ert mentem még vele, mire  kedden be tudtam vinni a szegedi Toyota-Lexus Kovácshoz, de ekkor már dobálta a sebességeket és csak 3dik ig kapcsolt fel.
Ők ilyen hibával még nem találkoztak, de közben Én már beszéltem Reálos szerelőkkel  aki mondták nem egyedi eset, hogy 100 ezer km felett szétesik a váltó, megcsinálni nem nagyon lehet , vagy nem éri meg csere. Ergó tipushiba.
Az enyémben 122 ezer km van, vezetett szervizkönyves , mindig minden le volt cserélve időben amit megkívánt az előírt szerviz, többek között a váltóolaj és váltóolajszűrő is.
Az új váltó 3,4 milla... az Optifit által felújított Toyota által beszerezhető 1,9 milla..... kérdem Én, ha nem tipushiba akkor miért lehet szinte azonnal olyat felújított váltót kapni amiben a hibára alkalmas alkatrészek egy jobb fajtára vannak cserélve?
Bontott 140 ezer km es váltó 400 ezer + áfa, de ki tudja mennyit fog bírni, garancia nincs rá.
Reálos szerelők mondták, hogy a Toyota Motor Hungary nem ismeri el szériahibának, kár is az asztalt verni... soha senkinek nem cserélték méltányosságból. Akkor Én mi a jó francnak hordom  be márkaszervizbe az autóm drágán szervizeltetteni , ha ezek kihátrálnak az első  alkalommal .????
Közben az is kiderül mióta  Szegedre jár a kocsi szervizbe, az nincs fent az elektronikus rendszerben, tehát  ha valaki leakarná infozni az autóm az ország másik felében, akkor annyit látna hogy 85 ezer km ig volt szervizelve..... lehet ez miatt potenciális vevőtől is estem el, mert ugye idáig árultam az autóm. Most jelenleg valami szoftvert akarnak rajta frissíteni, hogy majd az jó lesz..... nem lenne egyszerűbb felhívni más szervizt  és megkérdezni hogy találkoztak e a jelenséggel? Szinten pár  perc alatt googleval nem egy embert találtam aki így járt és végül bontott lutri váltót vettek, majd eladták az autót.
Ha hozok bontott váltót azt kb 200 ezer + áfa áron szerelik be.
Most ne gyertek azzal, hogy akinek van pénze majomra, legyen pénze banánra is..... mert marhára nem vagyok nyugodt, és nem gondolom hogy egy Lexusnak ennyit kell bírnia.
Nálam leírta magát a Toyota é a Lexus is örökre magát, soha többé újszerű vagy új autó, soha többé márkaszerviz. Ahogy készen lesz az autó és elkel többet nem nézek e márkák felé.... max valami öregre, amit arra csináltak hogy kimenjen a világból.
Még a dolog ugye nincs lezárva, de bennem van hogy média felé egy kis negatív reklámot elindítok , ha már ilyen pozitívan álltak hozzám .  :censored:
lasi, részvétem. nekem az nem fér a fejembe, hogy egy autó újkori árának hogy lehet a negyede-harmada egy sebességváltó.

szerintem tegyél egy próbát itt is. veszteni nem tudsz vele.

a kocsit csak működő váltóval tudod eladni. ha nem javítható, tetess bele egy bontottat és viszlát