Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7222724 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49515 Dátum: 2015.08.15 09:40:04 »
pedig ebben az országban ezmegy évtizedek óta.
letakarják a x@rkupacot díszes kelmével és ráfogják,h aranyrúd...rézből.
hajrá magyarország...blablabla


Nem volt rossz, ahogy a zsici átcseszte a faját!! Teeeeeecccccikkkk!! :yes: :yes: :tt2: :tt2: :tt2: :tt2: :clap: :clap: :clap: :clap:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49516 Dátum: 2015.08.15 10:16:56 »
azért az érdekelne, hogy a körforgalom kapcsán véleményt nyilvánítók közül egy külföldi út kapcsán - pláne ha sok országot érint - hányan szoktak utánanézni,hogy az érintett országokban milyen a miénktől eltérő szabályok vannak. A körforgalmas kérdésemmel arra céloztam, hogy különbség van egy jogszabály tudatos - ismerned kell, hisz vizsgáztál belőle - vagy jóhiszemű be nem tartása közt. Nyilván ha balesetet okoz valaki, akkor nem, mert a törvény nem ismerete nem mentesít... Apropó, a közlekedési rendőrók vajon részesülnek abban az ismerethalomban, hogy Európában, - mert az itt előforduló külföldi autósok 99%-a onnan jön - milyen különbségek vannak a közlekedésben?
music     

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49517 Dátum: 2015.08.15 10:29:30 »
Létezik egy olyan lehetőség, hogy te mint állampolgár javasolod, hogy egy útszakara tegyenek ki traffit, ezért meg azért és hidd el, meg fogják tenni, tapasztalatból mondom. Sajnos te is tudod nincs annyi lehetőség, hogy mindenhova tegyenek és nem is megfelelőek a feltételek minden helyen, például egy szerpentinen. És igen, meg is válaszoltad magadnak a kérdésed. Azért nem pont a szerpentinekre tesznek, mert sokkal kevesebb a baleset, sokkal kisebb a forgalom. Egyértelmű, hogy nagyobb forgalmú, több balesetet felölelő gócpontokhoz fogják tenni. ;) Az írásod utolsó részében van igazság, de ha valaki hibázik, nem mást kell okolni ha bukik és nem pénzbeszedést kell ráhúzni. Figyelj jobban, ha meg a ritka ***ázalékba esik az az eset, amikor pont látják... háááát... pech.

No erre azt tudom írni, hogy nálunk (84-es főút) az iskola előtti zebránál (~ 100m-re) még a 40-es táblát is levették, sőt a rendőrség nem találta indokoltnak a sebességmérést. Amikor a közútkezelőt felkerestem a tábla elvétele  :nono: tárgyában, akkor azzal indokolták, hogy "senki sem tartotta be".  :censored: Ez már skizofrénia, szerintem... :helpsmilie: csak azt szerettem volna elérni, hogy a "Vigyázat gyermekek" tábla alá tegyenek egy távolságjelző kiegészítőt, amit a KRESZ újabb változatában látni és akkor szankcionálható lenne a gyorshajtás, illetve a felelősségre vonás eseménykor. Hát nem sikerült...az első gyermekgázoláskor majd megy a mutogatás. :no:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49518 Dátum: 2015.08.15 10:49:11 »
akkor ezennel kéretik az ország összes sebességkorlátozó tábláját levenni, mert úgysem tartja be senki...
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49519 Dátum: 2015.08.15 12:28:05 »
No erre azt tudom írni, hogy nálunk (84-es főút) az iskola előtti zebránál (~ 100m-re) még a 40-es táblát is levették, sőt a rendőrség nem találta indokoltnak a sebességmérést. Amikor a közútkezelőt felkerestem a tábla elvétele  :nono: tárgyában, akkor azzal indokolták, hogy "senki sem tartotta be".  :censored: Ez már skizofrénia, szerintem... :helpsmilie: csak azt szerettem volna elérni, hogy a "Vigyázat gyermekek" tábla alá tegyenek egy távolságjelző kiegészítőt, amit a KRESZ újabb változatában látni és akkor szankcionálható lenne a gyorshajtás, illetve a felelősségre vonás eseménykor. Hát nem sikerült...az első gyermekgázoláskor majd megy a mutogatás. :no:
Persze, hogy levették az iskola előtti zebra előtt a 40-es táblát, mert ott eleve 30-al szabad menni [rohog]

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49520 Dátum: 2015.08.15 13:43:59 »
Az M0 északi részén az M2 - Megyeri híd közti részen 80-as táblákat lecserélték 100-ra. :clap:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49521 Dátum: 2015.08.15 17:23:25 »
Az M0 északi részén az M2 - Megyeri híd közti részen 80-as táblákat lecserélték 100-ra. :clap:


BIZONY! :clap: :clap: :clap:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49522 Dátum: 2015.08.15 21:27:53 »
Megtörtént már, polgári kezdeményezés volt a gyalogátkelők felügyelete iskolai időszakban. Kiállítottak 3 olyan túlsúlyos polgárőrt, aki nem érte utol a gyalogost, ergo a forgalmat se tudta "irányítani", amíg a rend éber őrei trafiztak az 51-esen, a határban, ahol a 2x2 sávos úton még éppen 50-es tábla van. Hiszen ott rohadt veszélyes 70-el menni, de az hogy a barom frissjogsis boyracer 90-el közlekedik a városban, az belefér, majd a polgárőr kiröhögteti magát...  :no:

Szerintem ne menjünk ebbe bele, fejétől bűzlik a hal sajnos. De a nyilvánvalót kár tagadni, és leplezni szerintem...  :no:
Ne is, nincs háttér infód. ;)

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49523 Dátum: 2015.08.15 21:30:22 »
Persze, hogy levették az iskola előtti zebra előtt a 40-es táblát, mert ott eleve 30-al szabad menni [rohog]
;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49524 Dátum: 2015.08.16 09:19:13 »
nem kell eleve 30-cal menni iskola előtt, ilyen szabály nincs. Táblák vannak, amik a 30-at előírhatják, én még a kiegészítő táblás verzióval élőben nem találkoztam.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49525 Dátum: 2015.08.16 19:02:15 »
nem kell eleve 30-cal menni iskola előtt, ilyen szabály nincs. Táblák vannak, amik a 30-at előírhatják, én még a kiegészítő táblás verzióval élőben nem találkoztam.

Na, akkor gyorsan értékeld át. Volt egy KRESZ módosítás nemrégen, a háromszög alakú ismert "gyerekeket" megjelenítő táblát követően konstans 30 km/h a megengedett, minden különféle tábla nélkül. A Totalcaron volt is cikk a hatályosulást követően. Érdemes megkeresni.

Például: http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/igy-modosul-szeptemberben-a-kresz/
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49526 Dátum: 2015.08.16 19:56:35 »
Na, akkor gyorsan értékeld át. Volt egy KRESZ módosítás nemrégen, a háromszög alakú ismert "gyerekeket" megjelenítő táblát követően konstans 30 km/h a megengedett, minden különféle tábla nélkül. A Totalcaron volt is cikk a hatályosulást követően. Érdemes megkeresni.

Például: http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/igy-modosul-szeptemberben-a-kresz/

"a háromszög alakú ismert "gyerekeket" megjelenítő táblát követően konstans 30 km/h a megengedett" ezt értem, de meddig?  :hmmmm:

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49527 Dátum: 2015.08.16 20:21:52 »
Azért ezt a pénzbeszedést kicsit át kellene gondolnotok. Ha KRESZ szerint használod az irányjelzőt nem kapsz bírságot (saját hibádért nem kell bűnbakot keresni). Az, hogy az szokásos példát felhozod, hogy idős 200 éves bácsika, így meg úgy.... persze sajnálni kell, de ez egy veszélyes üzem, ha valaki nem tud szabályoknak megfelelően autót vezetni ne vezessen, mert mások életével játszik (szerezzen sofőrt, szociális munkást). Azért hozzá teszem, mindenki hibázik, olyan nincs, hogy nem. Ha pont olyankor hibázol, amikor ezt a hatóság emberei látják, és ne adj isten egy olyan szabálysértést követsz el, amely fix összegben bírságolható, mint az esetedben és nem lehet figyelmeztetéssel élniük, akkor be kell nyelni, hibáztál, ez van. (Nem bűnbakot kell keresni és nem pénzbeszedést kell emlegetni, te hibáztál. Ha senki sem figyelne egy szabálysértésre sem anarchia lenne és hullanánk mint a legyek egy idő után, amikor már a fontos szabályokat is leszarnánk) ;)

Szó nélkül, és szó szerint mosolyogva ismertem el a szabálysértést és azt hogy nem használtam kifelé az irányjelzőt. Nem kezdtem el alkudozni a bírságon sem. Nem mondtam a rendőrnek hogy miért nem inkább a iskolánál méri a sebességet szeptember 1 után a zebránál stb.  A szabályokat megszegtem, ez teljesen világos annak ellenére hogy jelezni nem volt kinek (nyilván a kresz nem tartalmaz olyan szakaszt, hogy akkor használd az irányjelzőt ha azt látja is valaki, nem is hivatkoztam erre, nem kerestem kibúvót). Én azt gondoltam hogy a fentiek világosak már az előző hozzászólásból mindenkinek, aki tud értőn olvasni és továbbra is ezt gondolom, de szívesen leírtam ezt ismét Neked.

A véleményem mindenesetre továbbra is határozott: Ez az egész csak a pénzbeszedésről szólt és semmi másról. Zéró forgalom volt, az általam - és az adott időpontban az adott helyen mások által - elkövetett irányjelző használat elmulasztása nem okozhat veszélyt a közlekedésben, nem veszélyeztethet senkit és ezt ők is világosan tudják. Az idejüket bőven eltölthetnék máshol, de az kevesebb pénzt hozna a költségvetésbe. Pont emiatt van az, hogy sebességet mérni is a falu táblához állnak ki és nem az iskola elé reggel 7 és 8 között.




music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49528 Dátum: 2015.08.17 07:46:43 »
Trotter kartács egyről beszélünk. A 30-hoz szükséges kitenni a "gyerekek" táblát nemde? Méghozzá ismereteim szerint egy kiegészítő táblával, amelyen egy nyílnak, és egy távolságot jelző számnak kell lennie, csak akkor érvényes a 30. Én erre céloztam, mikor a 40-es tábla leszedésére reagáltam. ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49529 Dátum: 2015.08.17 07:49:24 »
de lehet, hogy nyíl nem kell, csak a távolságot jelző szám.
music