Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7238732 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49305 Dátum: 2015.06.10 10:00:36 »
Nem hiszem, hogy annyira bonyolultan fogalmaztam. 
Nem fogalmaztál bonyolultan.
Amiket leírtál durva dolgok ám, de a valóság.
Ilyen a játszótérre beengedett kutya szájkosár nélkül, a liftben megmart kislány ügyeken már túl vagyunk (baráti körben elszenvedett) lesújtó tapasztalattal.
(nem lepukkant környék, sőt)
Az egészségügy témakörben írtam már pár sort, nem részletezném, de tragikus.
Közbeszerzés? Ennek a másik oldaláról nézve pár évvel ez előtti megoldását annyival tudom megtoldani mint működő gyakorlat, hogy
a kiíró eleve rá szabta a célzott kedvezményezettre, meg is nyerte!  Jogilag nem lehet megfogni mert minden tekintetben levédik.
Ezért a felelősségre vonás jogilag lehetetlen.

Más példa.
Alap szitu, munkavállaló 8 órára bejelentve, de 9-10 dolgozik. Túlórát vagy kifizetik vagy nem.
Munkáltató egy idő után először 6 majd 4 órára jelentette be a munkavállalót, akitől persze elvárta továbbra rendes 8 vagy 6 órai munkát.
Nem részletezem a trükközést a munkavállaló kárára, de megkérdeztek egy munkajogászt.
Aki hivatkozott a parlament által elfogadott törvényre, és azt mondta próbáljon megegyezni a munkáltatóval. Mi van? Akkor te minek vagy????

Nem vagyok pesszimista, csak sok a sz.r amit a jog leplez, akadályoz (akarva vagy akaratlanul ezt már nehéz megítélnem ehhez is kevés vagyok).
Haladni kellene a korral.
Mennyi ideig üldözték az orvosok a kamara a természetgyógyászatot? Mennyi ember halt meg a korlátolt döntéshozók a könyvből felolvasó bólogató Jánosok miatt?
Ma üdvözlöm a nyitottságukat és amikor pl beszélek egy Dr belgyógyász/természetgyógyásszal egészen más a kép! Ugye, hogy lehet változtatni az emberek érdekében?
Fery

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49306 Dátum: 2015.06.10 12:11:33 »
Hibáztam mert nem tettem idézőjelbe = "a lányom félve megy haza az iskolából"  ez a "nép" hangja tudod? Mert iszonyat sok probléma van, meg kell hallani az embereket,  amit mostanában íróasztal mögül, bőr fotelban mérlegel a jogalkotó (lehet, hogy óriási lexikális tudással, de korlátolt gondolkodással) egyre kevésbé találkozik a "nép" tetszési indexével. Ez van ! Tetszik nem tetszik a vélemény a gondolkodás szabad, a "népnek" is!  :)
Annak kimondottan örülök, hogy a gyerekeid nem félnek ez maradjon is így, őszintén ezt kívánom.
Egy példa, sokat lehetne felhozni, nem sorolnám fel a településeket ahová nem egy esetben a polgármester hívta a gárdát!
Ti jogászok miért nem mentetek oda? Így könnyű a billentyűzet mögül elítélni azokat akik elkeseredésükben mi mást mondanának mint szigorítást!!!
Miért nem mentek segíteni, képviselni a szerencsétlen emberek érdekeit? Természetesen ingyen, hiszen már alig van miből megélniük.
Talán jobban meg lehetne érteni a valós problémákat így mint tévén keresztül.
Én csak szerény adományokkal és produktummal segítek többed magammal, de ez is lecsengőben van már a szabályok módosítása miatt...
Ezt írtad:
"szomorú dolog, hogy a nép a mai napig két dolgot képzel a jogról: vagy azt ,hogy mindent el lehet jogszabályokkal intézni, vagy pedig azt, hogy semmire se jó"
Nagy tévedésben vagy! A "nép" nem képzelődik, ezt nyögi. E kettő közül választhat, ezt kapja, ez a szomorú, tudod?!!
Télleg akarom mondani tényleg bonyolult az élet... de ugye nem helyezted magad a "nép" fölé?  :hmmmm:
A büntetőjogi-kriminológiai kurzust hol végeztél, ELTE, Debrecen vagy Miskolc?

már megint ugyanott vagyunk. ha jól értem, te nyugodtabb lennél, ha megdupláznák a büntetési tételeket. nagyon örülök neki, csak azt az apróságot azért gondoljuk hozzá, hogy ettől nem fognak kevesebb bűncselekményt elkövetni. amint már mondtam, kérjél tanácsot egy hozzáértőtől, mielőtt hülyeségeket kezdesz írogatni.

A büntetőjogi-kriminológiai kurzust hol végeztél, ELTE, Debrecen vagy Miskolc?

egyelőre még te vagy adós azzal, hogy milyen egyetemet végeztél.

a személyeskedő, otromba megjegyzéseidet pedig remélem, kimoderálják
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.10 12:13:54 írta csufár »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49307 Dátum: 2015.06.10 12:15:31 »
Nincs ezzel semmi gond. Én csak arra az egy kijelentésedre írtam, hogy nem korrekt abban a formában, ahogy betűkbe öntötted. Azzal egyetértesz? A mögöttes dolgokról nem tettem említést.
ezek szerint legközelebb linkeljem be a teljes korábbi beszélgetéseket, nehogy valaki félreértse?  :devil:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49308 Dátum: 2015.06.10 14:36:28 »
már megint ugyanott vagyunk. ha jól értem, te nyugodtabb lennél, ha megdupláznák a büntetési tételeket. nagyon örülök neki, csak azt az apróságot azért gondoljuk hozzá, hogy ettől nem fognak kevesebb bűncselekményt elkövetni. amint már mondtam, kérjél tanácsot egy hozzáértőtől, mielőtt hülyeségeket kezdesz írogatni.
Nem jól érted.
egyelőre még te vagy adós azzal, hogy milyen egyetemet végeztél.
Nem végeztem egyetemet, főiskolát, szakközépiskolát, szakmunkásképzőt, általános iskolát, sőt oviba sem jártam.  :)
Viccet félre téve, én nem kérdeztem volna vissza, ha nem forszírozod, nem vagyok adós, egyébként nem érdekel, semmi köze a vélemény nyilvánításhoz.
Jó, hogy nem már a szavazati jogot is ehhez kötöd.  :)

a személyeskedő, otromba megjegyzéseidet pedig remélem, kimoderálják
Megnézettem az írást hozzáértővel és azt mondja nincs benne személyeskedő otrombaság.
Amennyiben sértve érzed magad írásom okán, akkor most elnézésedet kérem, nem állt szándékomban a véleményemmel megsérteni Téged.  :flowers:
Ha vissza olvasol, nem mindenki ért veled egyet, érzékeled ugye?
Mint látjuk köztünk zsákutcába jutott ez a téma, függesszük fel és mi ketten beszéljünk másról.  :flowers:
Pont.
Fery

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49309 Dátum: 2015.06.10 14:59:02 »
"valami szigorítás, büntetési tétel emelés kéne már!"

ismerős?

úgy tűnik, te még azt sem érted, amit te magad írtál. próbáld meg visszaolvasni, miket hordtál össze eddig...ja és én is elnézést kérek, ha félreértetted, amiért "duplázásra" hivatkoztam, természetesen költő túlzásról volt szó...

a dilettantizmus félelmetes is tud lenni   :ph34r:

pont.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49310 Dátum: 2015.06.10 15:12:57 »
"valami szigorítás, büntetési tétel emelés kéne már!"

ismerős?

úgy tűnik, te még azt sem érted, amit te magad írtál. próbáld meg visszaolvasni, miket hordtál össze eddig...ja és én is elnézést kérek, ha félreértetted, amiért "duplázásra" hivatkoztam, természetesen költő túlzásról volt szó...

a dilettantizmus félelmetes is tud lenni   :ph34r:

pont.
Igen ismerős, de a véleményem nem szélkakas.
Költői túlzásokat a jog nem ismer, tudtommal.
Egyébként egyet értek veled, félelmetes ami mostanában történik.

Felétek is nagy vihar volt tegnap?
Fery

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49311 Dátum: 2015.06.10 17:53:06 »
Üdv,
első két ülés elég kopott, megérett a huzat.
Tudtok ajánlani helyet, ahonnan érdemes rendelni?
Netes rendelés játszik főleg, mert helyileg vidéken vagyok.
Régebbről valami szlovák cég rémlik, akik szép darabokat készítenek.
Nagy extrát nem szeretnék, de azért gagyinál jobbat...
Köszi
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49312 Dátum: 2015.06.10 21:03:22 »
Szerintem egy kis empátiával lehetne egyezségre jutni. Teljesen érthető csufár azon véleménye, és osztom is, hogy a meglévő szabály szigorítása önmagában nem hatékony. Mindenki hozott itt sarkított példákat, de maradjunk a konkrétumoknál. Ha azért a tettért, amiért ma 5 év a kiszabható maximum, 10 évet is lehet kapni, visszatart bárkit is a tett elkövetésétől? Nem hiszem. Az tartaná vissza, ha nagyon kicsi lenne az esélye, hogy megússza - értem ezalatt, hogy el is kapják, és a bíró is szőrös szívű, a kiszabásnál az "ig"-et veszi alapul, nem a "tól"-t.
Másrészt viszont csufárnak is meg kell értenie, hogy ez az ország pontosan arról szól, hogy ki hogy tud megúszni mindenféle disznóságot jogászkodással. Mindenkinek megvannak az eszközei, aki nem kisember, van aki olyan helyen van, hogy magára szabhatja a törvényt, van aki csak a kapcsolatrendszerét mozgatja meg, stb. Amíg a kisember azt fogja látni, hogy egyrészt bárkit meg lehet hurcolni egy kis "hírbehozással", másrészt a nagy disznóságok elkövetői megúszhatják azzal a felkiáltással, hogy "jogsértés nem történt", miközben őt meg egy kiflilopásért bent tartják éjszakára, akkor azt fogja gondolni, hogy a jogászság úri huncutság, és ha a törvények szerint mindez rendben van, akkor rosszak a törvények. Innentől pedig csak néhány lépés az önbíráskodás, meg az anarchia.

A kutyás példára térve, gondold végig a másik oldalát. Nem a részegét, aki lesz.rja, hogy mit csinál a kutyája, hanem a visszaélést: ha bemondásra a rendőrök elvitethetnének embert állatot, hová vezetne? Nem tetszik a szomszédod képe, azt mondod, megütött, és ugyan nem látszik az ütésnek nyoma, de a rendőrök elviszik, mert biztos úgy van, ha te mondod. Tetszik, nem tetszik, nagyon nem véletlen, hogy gyakorlatilag az összes demokratikus berendezkedése országban ez a rend: a rendőrség csak akkor léphet közbe, ha vér folyik.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.10 21:05:40 írta music »
music     

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49313 Dátum: 2015.06.11 06:01:10 »
Szerintem egy kis empátiával lehetne egyezségre jutni.
Részemről megvan.  :flowers:
Rendben vagyunk.  :yes:
Fery

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49314 Dátum: 2015.06.11 11:07:09 »
ezek szerint legközelebb linkeljem be a teljes korábbi beszélgetéseket, nehogy valaki félreértse?  :devil:
Olvastam, de a Te reakciód volt az a sarkos megfogalmazás. Csak pontosítani akartam rajta.

Ha küldesz nekem két egymástól független irodalmat a témában, nagyon szívesen elolvasom (mert érdekel).
Korábban már megadtam azt a 2-3 forrást, ami alapján írtam az én véleményem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49315 Dátum: 2015.06.11 16:28:19 »
majd megpróbálok előtúrni valamit

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49316 Dátum: 2015.06.15 08:49:08 »
tudom unalmas de most hogy lehet lemenni a balatonra megyei matrica nélkül pestről?  mondjuk déli part siofok, északi part füred. (talán itt a 7es út+8as út jó ) 

08 hóra szoktam csak havit pályamatricát venni.  az most akkor korlátlan?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49317 Dátum: 2015.06.15 10:56:23 »
tudom unalmas de most hogy lehet lemenni a balatonra megyei matrica nélkül pestről?  mondjuk déli part siofok, északi part füred. (talán itt a 7es út+8as út jó ) 

08 hóra szoktam csak havit pályamatricát venni.  az most akkor korlátlan?
Vegyél most is havi (30 napos) matricát, ahogyan eddig, semmi nem változott.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49318 Dátum: 2015.06.15 15:14:26 »
tudom unalmas de most hogy lehet lemenni a balatonra megyei matrica nélkül pestről?  mondjuk déli part siofok, északi part füred. (talán itt a 7es út+8as út jó )  08 hóra szoktam csak havit pályamatricát venni.  az most akkor korlátlan?
Ha belefér egy hónapba, akkor az a leggazdaságosabb. A megyei matricarendszer a meglévőhöz pluszba jött, tehát ami eddig volt, az most is ugyanúgy - és egyelőre ugyanannyiért is - van.
Ha mégsem akarsz matricát venni, akkor autópályamentesen a következő lehetőségek vannak:
Ha véletlenül van Pest megyei matricád, akkor az északi partot a leggyorsabban - különösen igaz ez a csúcsidőszakokra (pl. péntek du. vagy szombat délelőtt) úgy éred el, hogy az M1-en elmész Bicskéig, ott át a régi 1-re, majd kb. 2 km múlva balra Alcsútdoboz felé (811). Amikor meglátnád a felcsúti stadiont, akkor elmész Vértesboglár felé jobbra, azon mész kb. 15 km-t, majd a körforgalomnál Zámolyon át Székesfehérvár az irány. Ott a gyűrűn jobbra, és az első komoly letérésnél jobbra rá a 8-ra, onnan a veszprémi gyűrűnél a 73-on balra le Csopak felé. Sajnos a 8-on még mindig tart az építkezés, most már egy kicsit rövidebb, mint tavaly, de még van korlátozás. Ez kb. 20-25 perccel hosszabb, mintha az autópályán jól lehetne menni.
Pest megyei matricával a déli partra mennék az M7-en, amíg lehet (Martonvásár), onnan a 7 út. A Velencei tónál elég szívás, az sokáig tart, rossz esetben akár 1 órával is több lehet, mint az M7...
Ha nincs Pest megyei matricád, akkor is nagyjából ez a két alapvariáció van: az északi verziónál az M1 helyett régi 1-es úton Biatorbágy, onnan Etyek - Alcsútdoboz, majd a 811-en Fehérvárig, ott eldöntheted, hogy a 7, vagy a 8 út tetszik jobban; a déli verzió pedig a 7 út, esetleg, ha jól ismered Diósdot és Érdet, akkor városon belül tudsz rövidíteni, mert a vasútállomások környéke elég gáz tud lenni.

De ha beleférsz az 1 hónapba, akkor ne sajnáld rá azt a 4790 Ft-ot...
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49319 Dátum: 2015.06.15 16:18:01 »
kösz Music. tehát minden nélkül
- északi part 1es út, bia, alcsút, fvár, 8as, 73as
-déli part végig a régi hetesen
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002