Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7238743 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49290 Dátum: 2015.06.08 19:19:38 »
rendes gyerek vagyok, inkább nem mondok semmit.

mérnökök vazz   :hug:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49291 Dátum: 2015.06.08 19:48:48 »
rendes gyerek vagyok, inkább nem mondok semmit.

mérnökök vazz   :hug:

Ne is mondj rendes gyerek, nem tévedhetsz egy mikront sem!!!  :D  [rohog]
Fery

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49292 Dátum: 2015.06.08 20:27:12 »
Elég világosan megírtam, hogy a téma befejezve. Szerintem mindenki, aki akarta leírta a véleményét, ne ragozzuk.  Ne kelljen már elzöldülni, mint az olajos topicban....  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49293 Dátum: 2015.06.08 20:29:09 »
Elég világosan megírtam, hogy a téma befejezve. Szerintem mindenki, aki akarta leírta a véleményét, ne ragozzuk.  Ne kelljen már elzöldülni, mint az olajos topicban....  :flowers:

Sorry nem olvastam végig, csak az első oldal elolvasása után írtam. Töröltem is.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.08 20:35:46 írta diegho »

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49294 Dátum: 2015.06.09 17:11:27 »
a betartás nem jogi kérdés, ez egyéni morális megfontolásokon alapul. csak a betartatás tartozik a jog hatókörébe. itt van némi statisztika arról, hogy mi van nálunk meg másoknál. magyarországon nem magas a bűnözési arány
Ebben a statisztikában ne higgy. Hidd el, tudom. EBBEN a témában biztosan nem lehet. Sajnos... ;)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49295 Dátum: 2015.06.09 19:29:07 »
mindaz amit írsz, pontosan azt támasztja alá, amit már mondtam. nem a büntetés mértéke, hanem a bekövetkezésének a valószínűsége az, ami a bűnözés csökkenéséhez vezet.
Nem pontos.
Ugyanis a Te állításod szerint csak az tartja vissza a bűnelkövetőt, hogy mekkora eséllyel kapják el. Ez csak egy elem. Kell a másik oldal is, ha elkapják, mi lesz bünti. Tegyük fel, hogy 95%-os a lebukás esélye mondjuk egy erőszakos rablásnak, de a bünti csak annyi, hogy 24 órára bezárják egy 1m x 1m-es sötét zárkába víz és élelem nélkül.  Vagy 95%-ban elkapják ÉS rács mögé dugják min. 15 évre. Melyik a nagyobb viszatartó erő?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49296 Dátum: 2015.06.09 19:57:28 »
Nem pontos. Ugyanis a Te állításod szerint csak az tartja vissza a bűnelkövetőt, hogy mekkora eséllyel kapják el. Ez csak egy elem. Kell a másik oldal is, ha elkapják, mi lesz bünti. Tegyük fel, hogy 95%-os a lebukás esélye mondjuk egy erőszakos rablásnak, de a bünti csak annyi, hogy 24 órára bezárják egy 1m x 1m-es sötét zárkába víz és élelem nélkül.  Vagy 95%-ban elkapják ÉS rács mögé dugják min. 15 évre. Melyik a nagyobb viszatartó erő?

próbáljunk meg kicsit közelebb maradni a realitáshoz, és lássuk azt is, hogy honnan indult a vita. ugye megbocsátod nekem, hogy nem fogok egy komplett büntetőjogi-kriminológiai kurzust tartani?
ma is vannak büntetési tételeink, nem is alacsonyak. ezeknek a további szigorítása az, ami értelmetlen. egyszerűen nem fog megváltozni tőle semmi. arra vágyik a nép, hogy a lánya félelem nélkül jusson haza az iskolából?  (az én gyerekeim most sem félnek, de ebbe most ne menjünk bele) ehhez nem arra van szükség, hogy feljebb húzzuk a büntetési tételeket, hanem arra, hogy hogy az aktuális szabályokat megfelelően érvényesítsük. pont.

de most már télleg nem ragozom tovább. szomorú dolog, hogy a nép a mai napig két dolgot képzel a jogról: vagy azt ,hogy mindent el lehet jogszabályokkal intézni, vagy pedig azt, hogy semmire se jó. persze a fekete-fehér megközelítés a legkönnyebb, értem én, de attól még az élet ennél bonyolultabb...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49297 Dátum: 2015.06.09 20:47:01 »
Az életet konkrétan a jogászok és az általuk hozott jogszabályok bonyolítják meg. Az a baj, hogy MINDEN szakma a jogszabályok miatt ütközik korlátokba, nap, mint nap.
A büntetések, pedig egyáltalán nem elrettentoek, nincs precedens jog. Ezek nagyon súlyos hibák a jogban.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49298 Dátum: 2015.06.09 21:44:50 »
Az életet konkrétan a jogászok és az általuk hozott jogszabályok bonyolítják meg. Az a baj, hogy MINDEN szakma a jogszabályok miatt ütközik korlátokba, nap, mint nap.
A büntetések, pedig egyáltalán nem elrettentoek, nincs precedens jog. Ezek nagyon súlyos hibák a jogban.
nem vagyok jogász, de amit itt leírtál, úgy 100 sebből vérzik... tömören? miiivannn?  ::) :cool2: :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49299 Dátum: 2015.06.09 21:55:17 »
Az életet konkrétan a jogászok és az általuk hozott jogszabályok bonyolítják meg. Az a baj, hogy MINDEN szakma a jogszabályok miatt ütközik korlátokba, nap, mint nap.
A büntetések, pedig egyáltalán nem elrettentoek, nincs precedens jog. Ezek nagyon súlyos hibák a jogban.
A precedens jog csak akkor lépne életbe, ha eddig nem volt rá egyértelmű jogszabály, valami még nem fordult elő, nem alkalmaztak .
Szerintem hiba lenne rendszeresen a szerint dönteni, ahogy 1db bíró 1x döntött, jobb ahogy a jogalkotók megfontoltan közösen lefektették a jogszabályokat.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49300 Dátum: 2015.06.10 08:13:54 »
Az életet konkrétan a jogászok és az általuk hozott jogszabályok bonyolítják meg. Az a baj, hogy MINDEN szakma a jogszabályok miatt ütközik korlátokba, nap, mint nap.
Egyetértek!

nem vagyok jogász, de amit itt leírtál, úgy 100 sebből vérzik... tömören? miiivannn?  ::) :cool2: :D
Mi van? Mondom mi, olvass sok záradékot, apró betűs részt....  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.10 08:31:53 írta Fery »
Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49301 Dátum: 2015.06.10 08:43:15 »
nem vagyok jogász, de amit itt leírtál, úgy 100 sebből vérzik... tömören? miiivannn?  ::) :cool2: :D
Nem hiszem, hogy annyira bonyolultan fogalmaztam.  :D Figyi, kutyás vagy, maradjunk egy ezzel kapcsolatos példánál:

2013. dec. 30-án sétáltunk a házunktól kb 100m-re (de ugyanabban az utcában, ahol mi is lakunk) a járdán családosan. Nagyfiam előttünk klasszik 3 kerekű kismotorral, én kb 2-3m-rel mögötte, feleségem 3 hónapos várandósan, babakocsit tolt mögöttünk és Jamie kutyánkat fogta pórázon a másik kezében. Az egyik utcafrontos házból kirontott egy bull-staff keverék kutya, kapásból ráfordult a kutyánkra és ráharapott az egyik hátsó lábára. kb 2-3 perc próbálkozás után, a 7-8. teljes erejű, a kutya halántékára mért ökölcsapásomtól felnézett a kutya kissé szédülten, ekkor tudtuk levenni a mienkről. A gazdája részegen fetrengett mellettünk.
Ennek a kutyának 1 év alatt ez volt a 3. minden ok nélküli támadása más kutyákkal szemben (szomszédunkét és a mellettünk lévő utcában lévő egyik ismerősünkét is megtépte korábban).
És itt jön a jog: Elhatároztam, hogy kijárom az útját, hogy -először- jogi úton megpróbálom eltávolítani erről a környékről a dögöt. Felhívtam jóbarátomat a helyi rendőrkapitányságon (főnyomozó), aki utánanézett a jogszabályokban, mit lehet tenni ilyen ügyben. Tudod, mi lett az eredmény? Semmi. Konkrétan a rendőrségnek nincs hatásköre hasonló esetekben mindAddig, amíg ember vér nem folyik!!! Érted?! MEG KELL SÉRÜLNIE VALAKINEK AHHOZ, HOGY A RENDŐRSÉGNEK JOGALAPJA, HOGY ELJÁRÁST INDÍTSON AZ ÜGYBEN!
Másik lehetőség: a városi jegyzőhöz fordulni, aki figyelmezteti a gazdát, illetve, 30 000Ft-ig pénzbírsággal sújthatja. Egy olyan embert, akinek mindössze annyi pénze van, hogy a napi 4-5 feles-sör kombót megigya. Tehát, fizetni, azt nem fog, abban biztos lehetsz.
Ott a harmadik, végső megoldás, hogy egy finom darab kolbászt, vagy krinolint "némi kémiai módosítást" követően behajítok a kerítésen és gond egy szál se... :censored:

Megkérdezem, bele tudsz-e gondolni abba, ha az a kutya akkor nem az én kutyámra támad, hanem a gyerekemre, vagy a várandós feleségemre? Megsúgom, hirtelen felindulásból elkövetett emberölésért ülnék most börtönben.  :excl: Meg is fenyegettem az öreget, hogy következő alkalommal kicsinálom a kutyáját és utána őt is...

Most már világos, miért (is) haragszom a jogra?

Másik példa: nem büntetőjog, közbeszerzés. Fél állami cégnél dolgozom, nettó 8 milla feletti beszerzések közbesz kötelesek. Na, ez mindenkinek jó, kivéve a mi cégünket. Kizárólag a hátrányát érezzük, egyszerűen nincs előnye. Kb 5-6 hónap, mire lefolytatnak egy eljárást, majd, ha valamely pályázat adó megtámadja, akkor újabb fél év. Azt hiszem, nem kell ecsetelnem, szakmai cég volnánk (Magyar Közút Nzrt.) elméletileg. A megyénk egyik mérnöksége számára a melegaszfalt beszerzés az idei évben eredménytelen volt. Ez pusztán annyit jelent, hogy jelenleg nincs élő szerződésünk meleg aszfaltra, azaz, nem tudnak hivatalosan kátyúzni. Közbesz nélkül 2 nap alatt kötöttünk volna keretszerződést a helyi aszfalt keverő teleppel, most várunk és malmozunk, folytassanak le majd új eljárást. Van rá esély, hogy szeptember-október körül meg lesz...
Közbesz nélkül jelentősen olcsóbban tudnánk beszerezni bármilyen üzemeltetéshez szükséges anyagot, vagy hasonló árban sokkal jobban használható gépeket. És ez csak a mi szakterületünk... hozhatnék példát az egészségügyből is számtalant...
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.10 08:45:30 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49302 Dátum: 2015.06.10 09:04:00 »
próbáljunk meg kicsit közelebb maradni a realitáshoz, és lássuk azt is, hogy honnan indult a vita. ugye megbocsátod nekem, hogy nem fogok egy komplett büntetőjogi-kriminológiai kurzust tartani?
Nincs ezzel semmi gond. Én csak arra az egy kijelentésedre írtam, hogy nem korrekt abban a formában, ahogy betűkbe öntötted. Azzal egyetértesz? A mögöttes dolgokról nem tettem említést.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49303 Dátum: 2015.06.10 09:17:31 »
próbáljunk meg kicsit közelebb maradni a realitáshoz, és lássuk azt is, hogy honnan indult a vita. ugye megbocsátod nekem, hogy nem fogok egy komplett büntetőjogi-kriminológiai kurzust tartani?
ma is vannak büntetési tételeink, nem is alacsonyak. ezeknek a további szigorítása az, ami értelmetlen. egyszerűen nem fog megváltozni tőle semmi. arra vágyik a nép, hogy a lánya félelem nélkül jusson haza az iskolából?  (az én gyerekeim most sem félnek, de ebbe most ne menjünk bele) ehhez nem arra van szükség, hogy feljebb húzzuk a büntetési tételeket, hanem arra, hogy hogy az aktuális szabályokat megfelelően érvényesítsük. pont.

de most már télleg nem ragozom tovább. szomorú dolog, hogy a nép a mai napig két dolgot képzel a jogról: vagy azt ,hogy mindent el lehet jogszabályokkal intézni, vagy pedig azt, hogy semmire se jó. persze a fekete-fehér megközelítés a legkönnyebb, értem én, de attól még az élet ennél bonyolultabb...

Hibáztam mert nem tettem idézőjelbe = "a lányom félve megy haza az iskolából"  ez a "nép" hangja tudod? Mert iszonyat sok probléma van, meg kell hallani az embereket,  amit mostanában íróasztal mögül, bőr fotelban mérlegel a jogalkotó (lehet, hogy óriási lexikális tudással, de korlátolt gondolkodással) egyre kevésbé találkozik a "nép" tetszési indexével. Ez van ! Tetszik nem tetszik a vélemény a gondolkodás szabad, a "népnek" is!  :)
Annak kimondottan örülök, hogy a gyerekeid nem félnek ez maradjon is így, őszintén ezt kívánom.
Egy példa, sokat lehetne felhozni, nem sorolnám fel a településeket ahová nem egy esetben a polgármester hívta a gárdát!
Ti jogászok miért nem mentetek oda? Így könnyű a billentyűzet mögül elítélni azokat akik elkeseredésükben mi mást mondanának mint szigorítást!!!
Miért nem mentek segíteni, képviselni a szerencsétlen emberek érdekeit? Természetesen ingyen, hiszen már alig van miből megélniük.
Talán jobban meg lehetne érteni a valós problémákat így mint tévén keresztül.
Én csak szerény adományokkal és produktummal segítek többed magammal, de ez is lecsengőben van már a szabályok módosítása miatt...

Ezt írtad:
"szomorú dolog, hogy a nép a mai napig két dolgot képzel a jogról: vagy azt ,hogy mindent el lehet jogszabályokkal intézni, vagy pedig azt, hogy semmire se jó"
Nagy tévedésben vagy! A "nép" nem képzelődik, ezt nyögi. E kettő közül választhat, ezt kapja, ez a szomorú, tudod?!!

Télleg akarom mondani tényleg bonyolult az élet... de ugye nem helyezted magad a "nép" fölé?  :hmmmm:

A büntetőjogi-kriminológiai kurzust hol végeztél, ELTE, Debrecen vagy Miskolc?
Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49304 Dátum: 2015.06.10 09:36:51 »
Osztom a véleményedet, Fery.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i