Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7238613 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49275 Dátum: 2015.06.08 08:24:34 »
Nem tudod mindenhonnan kitöröltetni!!
Hiszen elhangzott hivatalosan is többször, hogy "napirenden kell tartani" !

itt a fórumon?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49276 Dátum: 2015.06.08 08:28:28 »
Kiegészíteném!
Betartani és betartatni!

Egyébként egyet értek, igazat adok írásodnak, ezek már elhangzottak különböző vita fórumokon, bizonyos szakértők szájából is, de
amíg egyes ügyek 5-10-15 évig " tárgyalódnak", nem piti ügyek is aztán elmismásolják, akkor mit várunk a közvéleménytől?
Az emberek elégedetlenek, változást akarnak. Az hogy mennyi idő után veszik kezükbe a "bíráskodást" majdnem ciklikus az adott (nem ideális)
rendszerrel szemben.
Ez történelem, nem politizáltam.

Még valami. Nem mindig a magas bűnözési ráta a meghatározó vagy demoralizáló hanem a mértéke, ahogy átalakul és durvul.


a betartás nem jogi kérdés, ez egyéni morális megfontolásokon alapul. csak a betartatás tartozik a jog hatókörébe. itt van némi statisztika arról, hogy mi van nálunk meg másoknál. magyarországon nem magas a bűnözési arány

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49277 Dátum: 2015.06.08 08:41:28 »
itt a fórumon?
Innen sem, mert felbukkanhat a gondolatokban és valaki ismét leírja. Attól, hogy kéred innen töröljék mert téged zavar máshol ez ugyan olyan eszméket gerjeszt.  :hmmmm:

a betartás nem jogi kérdés, ez egyéni morális megfontolásokon alapul. csak a betartatás tartozik a jog hatókörébe. itt van némi statisztika arról, hogy mi van nálunk meg másoknál. magyarországon nem magas a bűnözési arány
Nem mondtam, hogy jogi kérdés a betartatás, de annak elmulasztása, következménye az.
(módosítottam írásomat közben sorry)
Fery

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49278 Dátum: 2015.06.08 08:54:14 »
a betartás nem jogi kérdés, ez egyéni morális megfontolásokon alapul. csak a betartatás tartozik a jog hatókörébe. itt van némi statisztika arról, hogy mi van nálunk meg másoknál. magyarországon nem magas a bűnözési arány
Ha már statisztika, nem akarom túl lihegni a dolgokat, de közvetett rálátásom volt a tavalyi és az idei egészségügyi statisztikára (a beérkezett adatok szűrése és továbbítása enyhén szólva slim) ... ott is az jött ki hogy Magyarországon minden rendben van az EÜ-ben. Nem tudom Ti hogy vagytok ezzel, de én másként érzem a bőrömön.
Mivel hét eleje van, nem akartam negatív hangulatot kelteni.
Ezért ahogy mostanában divatos írni, mondani:
Legyen szép napotok!  ;)
Fery

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49279 Dátum: 2015.06.08 08:56:13 »
Idézet
Igaz, évezredek során csökkent az első jelentősége, de a másodiknak is, túl liberálhumánus lett a társadalomirányítás. nekem írhatod, hogy a második fontosabb.
Aha nekem fontosabb, hogy a lányom félelem nélkül jusson haza az iskolából!!!!
Ma ott tartunk, hogy a bűn elkövetőjének nem csak jogokat, hanem elő jogokat adtak, szerinted mi miatt nem érdekli a büntetés mértéke???
Azért mert lehet megússza. Ugyan azon iskola végzettjei védik vagy vádolják.

mindaz amit írsz, pontosan azt támasztja alá, amit már mondtam. nem a büntetés mértéke, hanem a bekövetkezésének a valószínűsége az, ami a bűnözés csökkenéséhez vezet. azért nem érdekli a bűnözőket a büntetés mértéke, mert szerintük nem fogják felelősségre vonni őket. a bűncselekmények felderítési aránya-eredményessége nem változik attól, hogy súlyosbítjuk a büntetéseket.

az utolsó mondatod pejoratív üzenete meg egy jó nagy baromság, mégis ki lásson egy vádképviseletet vagy védelmet? egy mérnök? netán egy közgazdász? vagy egy filozófus?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49280 Dátum: 2015.06.08 09:04:01 »
A halálbüntetés egy végleges visszavonhatatlan dolog. A bíráskodás pedig nem 100%.
Tehát a szigorítás oké, de lopásért halálbüntetést  ... bocs de badarság :flowers:
Igen. Én azonban az előre megfontolt szándékkal elkövetett gyilkosságért valóban beadatnám az utolsó injekciót. Erre szívesen költenék.

Itt emelném ki, hogy NEM azokat sújtanám a halálbüntetéssel, akik több éven-évtizeden keresztül szenvednek családon belüli erőszaktól, majd egyszer betelik a pohár náluk és kést rántanak a szenvedés okozója ellen!

Pusztán azokat ítélném erre, akik egyszerűen bemennek egy trafikba és 109-szer döfve halálra szurkálnak egy fiatal lányt. Az ilyennek az én szememben nincs joga semmihez, az életben maradáshoz pláne nincs. Annak a szerencsétlennek nem volt joga élni? Ezek szerint nem, nos, akkor, az elkövetőnek se legyen. Az ilyen hulladékokra nincs szüksége a társadalomnak...  :censored:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49281 Dátum: 2015.06.08 09:14:34 »
nem a büntetés mértéke, hanem a bekövetkezésének a valószínűsége az, ami a bűnözés csökkenéséhez vezet.
pontosan  :yes:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49282 Dátum: 2015.06.08 09:31:14 »
mindaz amit írsz, pontosan azt támasztja alá, amit már mondtam. nem a büntetés mértéke, hanem a bekövetkezésének a valószínűsége az, ami a bűnözés csökkenéséhez vezet. azért nem érdekli a bűnözőket a büntetés mértéke, mert szerintük nem fogják felelősségre vonni őket. a bűncselekmények felderítési aránya-eredményessége nem változik attól, hogy súlyosbítjuk a büntetéseket.

az utolsó mondatod pejoratív üzenete meg egy jó nagy baromság, mégis ki lásson egy vádképviseletet vagy védelmet? egy mérnök? netán egy közgazdász? vagy egy filozófus?
No megint többszörösen összetett és megkeveredett a mondatod.
Jó akkor a mértéket vegyük ki.
Nem értem, hogy függ össze a büntetés súlyosbítása és a felderítés eredményessége.  :eek: Ez egy külön szakmai fogás, semmi köze a büntetés súlyához! jujj
-
"a bekövetkezés valószínűsége" arányos a szabadlábon lévő potenciális elkövetők számával akiket a védő ügyvéd akkor is kihoz a büntetés végrehajtás rendszeréből, ha tudja, hogy a védence pl előre megfontolt szándékkal, aljas  indokból elkövetett valamit. Szabadlábra helyezteti a mi adónkból és "valószínű" hogy NEM vezet "a bűnözés csökkenéséhez"
El vagy kavarodva szerintem.  ;) :flowers:
Fery

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49283 Dátum: 2015.06.08 09:40:18 »
nem a büntetés mértéke, hanem a bekövetkezésének a valószínűsége az, ami a bűnözés csökkenéséhez vezet
Jó akkor legyen a mérték is nagyító alatt.
pl Tételezzük fel, hogy eltulajdonítják az autódat, szerencsés esetben elcsípik a kis zsiványt.
Veszel másik autót.
A mérték legyen szóbeli figyelmeztetés, a bekövetkezés valószínűségét becsüld meg ezek után.   [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.08 09:42:10 írta Fery »
Fery

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49284 Dátum: 2015.06.08 11:19:48 »
ha nem érted, amit írtam (úgy tűnik, mások értik), akkor olvass kicsit utána, én ennél tovább nem akarom magyarázni. amiket írsz, abból látszik, hogy még nem állt össze nálad a dolog...nyilvánvalóan nem jogász vagy. megkérdezhetném a szakmádat?
én jogász vagyok. ezt tanultam az egyetemen. szakvizsgám is van (ez nem az államvizsga, hanem a kötelező hároméves gyakorlat után letehető végső jogi  vizsga, amely feljogosít, hogy pl. ügyvéd, ügyész vagy bíró lehessen egy mezei jogászból), bár nem ezen a területen dolgozom.


Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49285 Dátum: 2015.06.08 12:31:00 »
Aha értem miért csak  e szerint a szemüvegen keresztül látod a világot. Azt védesz és abban hiszel amiben akarsz.
"ha nem érted, amit írtam (úgy tűnik, mások értik), akkor olvass kicsit utána" miből és honnan meríted, hogy úgy tűnik mások értik?
Tanulmányaim után jóval a gyakorlati részén vagyok életemnek, sajnos azt kell látnom, nagyon sokan eltávolodnak a valóságtól, elveszítik realitás érzéküket.
Rengeteg okos emberrel találkozom (nagyon jó társaságok, széles látókörűek stb) és köztük nagyon soknak lila fogalmuk nincs arról, hogy amiről beszélnek az
csak elmélkedés, azt hiszik, hogy minden úgy működik ahogy a könyvben olvasták.
Az meg, hogy mit értek én ebből, maradjunk annyiban rengeteg olyan ügybe futottunk bele amelyek az ügyvédek, könyvelők hathatós segedelmével történik, aztán egy másik ügyvéd kimossa.
Úgyhogy légy szíves kímélj meg a szent beszédtől.
Nem filmekből, könyvekből és a diplomámból ítélem meg a munkámat és a munkatársaimét, hanem a produktumból.
Igen tudom van aki beszél róla, van aki tanítja és van aki "csinálja" (rossz szó) mindegyiknek megvan a stációja, haladni kell a korral.  ;)

A szakmámnak vagy szakmáimnak semmi köze a bizonyos esetekben kinyilvánított gondolataimhoz, jogom van hozzá.
Ne próbáld kategorizálni még a lemaradott, esély nélküli, hátrányos helyzetű alacsonyabb iskolai végzettségű honfitársaid véleményét sem!
 
A véleményem meg az, hogy többségi társadalomban, jelen esetben a 2/3  :D joga a törvények módosításához, teljesen mindegy, Te mit tanultál, mi a szakmád
vagy mi lehettél volna esetleg!

Parlamentben elhangzott: "nem jogállamban élünk, hanem jogász államban"

Ítélet hirdetés, felállni!
Ezennel az eszmecserét (adat szivárogtatást) lezártnak tekintem.

csufár ->  :flowers:
Fery

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49286 Dátum: 2015.06.08 13:21:45 »
érdekes dolog ez... "rengeteg ügybe futottál már bele", közben meg az alapokkal sem vagy tisztában. az is érdekes, hogy szerinted én tartom a szentbeszédet,  közben meg te álltál elő a legközhelyesebb politikai demagógiákkal ("lányom félelem nélkül jusson haza az iskolából", meg "szigorítás kellene már").
egészen véletlenül nem valami mérnökféle vagy?  :flowers: sokszor találkoztam már ezekkel a hülyeségekkel, általában okos, képzett, becsületesen dolgozó mérnökök szájából  :D de persze bárki eljuthat a megvilágosodásnak erre a szintjére... :D

mindenesetre javaslom, hogyha télleg érdekel a téma akkor kérdezz meg egy olyan jogászt, akiben meg is bízol. bennem nem kell.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.08 13:25:30 írta csufár »

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49287 Dátum: 2015.06.08 14:07:00 »
érdekes dolog ez... "rengeteg ügybe futottál már bele", közben meg az alapokkal sem vagy tisztában. az is érdekes, hogy szerinted én tartom a szentbeszédet,  közben meg te álltál elő a legközhelyesebb politikai demagógiákkal ("lányom félelem nélkül jusson haza az iskolából", meg "szigorítás kellene már").
egészen véletlenül nem valami mérnökféle vagy?  :flowers: sokszor találkoztam már ezekkel a hülyeségekkel, általában okos, képzett, becsületesen dolgozó mérnökök szájából  :D de persze bárki eljuthat a megvilágosodásnak erre a szintjére... :D

mindenesetre javaslom, hogyha télleg érdekel a téma akkor kérdezz meg egy olyan jogászt, akiben meg is bízol. bennem nem kell.
:D
Megfogadom a tanácsodat.
Mi már csak így vagyunk... votum separatum.
Inkább igyunk :ser:
Fery

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49288 Dátum: 2015.06.08 18:00:07 »
No, akkor, ha mindenki egyetért, lezárnám ezt a témát, azt hiszem ki lett vesézve.  :surrender:

Ismét köszönöm a résztvevőknek a korrekt fórumhoz méltó eszmecserét.  :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49289 Dátum: 2015.06.08 18:16:18 »
No, akkor, ha mindenki egyetért, lezárnám ezt a témát, azt hiszem ki lett vesézve.  :surrender:

Ismét köszönöm a résztvevőknek a korrekt fórumhoz méltó eszmecserét.  :clap:
Tudomásul vettem, rendben.

Szerintem ez természetes.

Tanulságos.  :flowers:
Fery