Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7248272 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49200 Dátum: 2015.05.11 18:17:11 »
hát azért én boldogabb lennék, ha a szlovákokkal is létrejött volna a megállapodás, ami sajnos egyelőre nem a helyzet...tele van a város adócsalókkal, legalább ezt rendbe rakhatnák, ha már nincs kedvük dolgozni a magyar átrendszámoztatással...


Nyilván értem hogy mire gondolsz amikor adócsalásról beszélsz és nyilván megvan ennek a külföldi rendszámozásnak a maga bejáratott útja, de azért szerintem nem feltétlen adócsalás. Az EU-n belül az EU alapelveinek megfelelően szerintem valahol jogos az, hogy bárhol létrehozhassak egy céget és annak vegyek egy autót. Nyilván ott teszem majd meg, ahol a legjobban megéri. Ez pedig nem Magyarország lesz. (...és persze tudom hogy más okok is vannak a D és SK rendszám hátterében.)

Én sem szeretem amikor elsöpörnek ott is a buszsávban, ahol mindenki tudja hogy még kamera is van. Valahol engem is idegesít hogy egy csomó szabályt le-arnak, mert tudják hogy nem érik el őket. Ez a része nem jó az tény.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49201 Dátum: 2015.05.11 18:19:03 »
Úgy vezetnek, ahogy otthon. Ott pontosan ugyanez megy - sőt. Mivel nincsenek autópályáik, ezért tolják neki országúton is, ahogy lehet - és faluban is 80-90 a standard, ha tudják, hogy nincs traffi.

Elég baj, hogy otthon úgy vezetnek. És ráadásul amikor Rómában vagy...

Pont a múlt héten beszélgettem egy ismerősömmel, aki azt ecsetelte hogy azért nem megy ki Erdélyt megnézni, mert hallotta hogy elmebeteg módjára vezetnek és ettől fél.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.11 18:22:58 írta richkan »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49202 Dátum: 2015.05.11 18:47:13 »
Nyilván értem hogy mire gondolsz amikor adócsalásról beszélsz és nyilván megvan ennek a külföldi rendszámozásnak a maga bejáratott útja, de azért szerintem nem feltétlen adócsalás. Az EU-n belül az EU alapelveinek megfelelően szerintem valahol jogos az, hogy bárhol létrehozhassak egy céget és annak vegyek egy autót. Nyilván ott teszem majd meg, ahol a legjobban megéri. Ez pedig nem Magyarország lesz. (...és persze tudom hogy más okok is vannak a D és SK rendszám hátterében.)
azt megteheted. csak aztán magyarországon is forgalomba kell a kocsit helyezni. és igen, adót kell utána fizetni (adózási ügyekben az EU-nak máig nincs gyakorlatilag semmilyen hatásköre). sőt, magyar jogosítványodnak is lennie kell. magyarországon életvitelszerűen élő üzembentartó külföldi rendszámos kocsit gyakorlatilag nem tarthat fenn. elméletben. csak a rendőrségnek ehhez rendesen dolgoznia kellene, hogy betartassa, ennél sokkal könnyebb kintfelejtett 30-as táblákhoz kiállni a traffipaxszal ...  :ph34r:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49203 Dátum: 2015.05.11 18:53:43 »
azt megteheted. csak aztán magyarországon is forgalomba kell a kocsit helyezni. és igen, adót kell utána fizetni (adózási ügyekben az EU-nak máig nincs gyakorlatilag semmilyen hatásköre). sőt, magyar jogosítványodnak is lennie kell. magyarországon életvitelszerűen élő üzembentartó külföldi rendszámos kocsit gyakorlatilag nem tarthat fenn. elméletben. csak a rendőrségnek ehhez rendesen dolgoznia kellene, hogy betartassa, ennél sokkal könnyebb kintfelejtett 30-as táblákhoz kiállni a traffipaxszal ...  :ph34r:

Bocs, de a rendőrségnek ehhez nincsen köze. Annál inkább a NAV-nak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49204 Dátum: 2015.05.11 19:43:17 »
ne vesszünk el a részletekben  :hug:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49205 Dátum: 2015.05.11 21:34:33 »
Nem tudom mihez vannak hozzá szokva nem ismerem a szokásaikat, de országúton nem spórolnak a leszorítós előzésekkel és a frontális ütközésekkel. Mit mondjak? Nem az én dolgom? Ha nem tudom kivédeni áldozat vagyok!
Ja - csak nem erről volt szó, hanem arról, hogy pályán miért nem sietnek.

Azt meg én is leírtam, hogy országúton sokszor tényleg rettentően felelőtlenül közlekednek.

Cserébe abban is van igazság, hogy Magyarországon kemény előítéletet vált ki minden, román rendszámú autó megpillantása, ami természetesen hatalmas és igazságtalan baromság; már csak azért is baromság, mert nálunk jelentős részben találkozni olyan BH, CJ, MS, HR vagy CV megyei jelzésű, román rendszámú autókkal, amikben nem is románok ülnek, hanem erdélyi magyarok (gyakran székelyek).

És az is tény, hogy odaát rengetegen panaszkodnak arra, hogy a magyar rendőrök átlagon felüli arányban állítják meg és ellenőrzik (gyakran kissé... hm... nagyon is alaposan) őket - ami ugyancsak rosszul esik nekik, teljesen érthető módon. Nekem is rosszul esne, ha néhány ámokfutó honfitársam miatt, mondjuk, következetesen szivatnának az osztrák rendőrök  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49206 Dátum: 2015.05.11 21:41:00 »
Persze, semmi gondom Palaczk érveivel, sőt valamivel reszlet gazdagabb ez irányú infóm.
Palaczk fórum társ remélem nem értett engem félre ?  :hmmmm:  :flowers:  :surrender: meg minden  ::)
Nem, dehogyis :)

A részletgazdagabb infó alatt mit értesz?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49207 Dátum: 2015.05.11 21:46:11 »
Pont a múlt héten beszélgettem egy ismerősömmel, aki azt ecsetelte hogy azért nem megy ki Erdélyt megnézni, mert hallotta hogy elmebeteg módjára vezetnek és ettől fél.
:eek: ... Hát azért ez nagyon erős túlzás. Nem Kambodzsa az ott, bakker  :nonono: ... Kicsit vadabbul vezetnek, mint mi - kicsit gyorsabb a tempó, bevállalnak pár meredekebb előzést. Összességében véve, azért olyan hú de nagyon nem különböznek tőlünk. Nálunk is van épp elég veszélyes barom az utakon  ::) - náluk egy kicsit még több. Cserébe viszont van egy olyasféle együttműködés, ami nálunk nem annyira. Ki- és beengednek, előzésnél leindexeléssel segítenek - ilyesmik. Nagyobb arányban, mint nálunk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49208 Dátum: 2015.05.11 22:12:13 »
Mivel a saját topikjában nem reagált senki, ezért bátorkodom kitenni ide is  ;) :lol: ...



Ezt tudja most a Corona - vacakoló karburátorral, és kicsit szoruló jobb első fékkel :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49209 Dátum: 2015.05.11 22:53:10 »
Teljesen jó!  :yes: :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49210 Dátum: 2015.05.11 22:56:14 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49212 Dátum: 2015.05.12 09:05:19 »
:eek: ... Hát azért ez nagyon erős túlzás. Nem Kambodzsa az ott, bakker  :nonono: ... Kicsit vadabbul vezetnek, mint mi - kicsit gyorsabb a tempó, bevállalnak pár meredekebb előzést. Összességében véve, azért olyan hú de nagyon nem különböznek tőlünk. Nálunk is van épp elég veszélyes barom az utakon  ::) - náluk egy kicsit még több. Cserébe viszont van egy olyasféle együttműködés, ami nálunk nem annyira. Ki- és beengednek, előzésnél leindexeléssel segítenek - ilyesmik. Nagyobb arányban, mint nálunk.
"A részletgazdagabb infó alatt mit értesz?"
 Írásaidat, mit például ez is: :)  :yes:
Fery

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49213 Dátum: 2015.05.12 10:42:47 »
Bocs, de a rendőrségnek ehhez nincsen köze. Annál inkább a NAV-nak.
Bizonyos esetekben van. ;) Ha külföldi honosságú autót magyar állampolgár Magyarországon vezet, ellenőrzés során tudnia kell igazolnia a jogalapját, hogy mi alapján birtokolja. (külföldön él, dolgozik, akár cége van stb...)

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49214 Dátum: 2015.05.12 10:44:25 »
:eek: ... Hát azért ez nagyon erős túlzás. Nem Kambodzsa az ott, bakker  :nonono: ... Kicsit vadabbul vezetnek, mint mi - kicsit gyorsabb a tempó, bevállalnak pár meredekebb előzést. Összességében véve, azért olyan hú de nagyon nem különböznek tőlünk. Nálunk is van épp elég veszélyes barom az utakon  ::) - náluk egy kicsit még több. Cserébe viszont van egy olyasféle együttműködés, ami nálunk nem annyira. Ki- és beengednek, előzésnél leindexeléssel segítenek - ilyesmik. Nagyobb arányban, mint nálunk.

Én nem voltam még sajnos Erdélyben, Romániában is csak egyszer még a trabantommal amikor a barátaimmal Hajdúszoboszlón nyaraltunk és atugrottunk szetnezni. Sosem felejtem el, hogy szegény trabi nem feltétlen indult be amikor kellett volna neki, így a határon atkelve nem akartam leallitani, nehogy ne induljon be... A határőrnek ez persze nem tetszett, így leallitottuk és ott imadkozunk hogy beinduljon. Sikerült neki. :)

Erdély meg eddig nem is értem miért, de kimaradt. Pótolni kell!