Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7248308 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49185 Dátum: 2015.05.10 09:17:50 »
Van még mit rendezni nálunk is, de a kiskapuk nyitva vannak.
Ja, mintha nem éreznék a sebesség különbséget, távolságot, vagy szimplán nem tudnak vezetni. Lovaskocsit kéne hajtaniuk, iszonyat sok balesetet okoztak és ez által embert öltek az utakon!
Nekem ne is mondd, sok csúnya dolgot láttam már életemben e miatt.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49186 Dátum: 2015.05.10 09:55:35 »
Felénk a román utazók nem érzik a sebességet, na meg szeretik törni az autókat és az embereket.
Azért ők is tele vannak régi romokkal (mégha német prémium is :D) és sokszor több 1000km van elöttük nyugat EU vagy hazájuk között.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49187 Dátum: 2015.05.10 10:09:22 »
Azért ők is tele vannak régi romokkal (mégha német prémium is :D) és sokszor több 1000km van elöttük nyugat EU vagy hazájuk között.
Kicsit sem érdekelne mennyi van mögöttük, amíg másokat veszélyeztetnek a szabálytalanságokkal. Nem kötelező sokat vezetni, ha valaki nem bírja. :)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49188 Dátum: 2015.05.10 10:23:20 »
Kicsit sem érdekelne mennyi van mögöttük, amíg másokat veszélyeztetnek a szabálytalanságokkal. Nem kötelező sokat vezetni, ha valaki nem bírja. :)
Teljesen egyet értek.
Szerintem mindenki a saját életével hazárdírozzon amikor meghozza döntéseit.
Persze óhatatlan a hibalehetöség, idő/km arányában.
Fery

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49189 Dátum: 2015.05.10 12:46:09 »
Ez érdekes... Akkor a külföldieknek nem áll majd érdekükben "magyarokra vadászni" :eek:
Ehhez a két érintett ország közötti megállapodás kell (ahogy azt a cikk is írja), és a gyakorlatban, az EU-n belül, már nagyon sok ország között működik (pl. Ausztria és Németország között már régóta). Az a lényege, hogy a megállapodás lehetővé teszi, hogy az érintett államok megfelelő szervezetei egymásnak adatot szolgáltassanak - így a külföldön elkövetett szabálysértés végrehajthatóvá válik az elkövető országában is.

Jó dolog, segít elkerülni, hogy az ember külföldön "megvaduljon"  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49190 Dátum: 2015.05.10 12:48:23 »
Felénk a román utazók nem érzik a sebességet, na meg szeretik törni az autókat és az embereket.
Úgy vezetnek, ahogy otthon. Ott pontosan ugyanez megy - sőt. Mivel nincsenek autópályáik, ezért tolják neki országúton is, ahogy lehet - és faluban is 80-90 a standard, ha tudják, hogy nincs traffi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49191 Dátum: 2015.05.10 12:56:10 »
Úgy vezetnek, ahogy otthon. Ott pontosan ugyanez megy - sőt. Mivel nincsenek autópályáik, ezért tolják neki országúton is, ahogy lehet - és faluban is 80-90 a standard, ha tudják, hogy nincs traffi.
Nem baj, egy ismerősöm mondta, hogy megkezdődött a postázás külföldre, és rengetegen jönnek befizetni. :D :D Majd alakul ez kis idővel és helyre áll a rend a fejekben. :) Igen, országúton is úgy mennek erre fele, mintha tényleg autópálya lenne.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49192 Dátum: 2015.05.10 13:13:16 »
Nem baj, egy ismerősöm mondta, hogy megkezdődött a postázás külföldre, és rengetegen jönnek befizetni. :D :D Majd alakul ez kis idővel és helyre áll a rend a fejekben. :) Igen, országúton is úgy mennek erre fele, mintha tényleg autópálya lenne.
Ja, ha jól tudom, Romániával már egy ideje van egyezményünk a szabs bírságok végrehajtására.

Igen... otthon tényleg ezt szokták meg. Aki ott rutinos vezető, annak kb. teljesen alap, hogy országúton 100...130-al tolja. Más kérdés, hogy ott legális is a 100, annyi a limitjük! Aztán, hogy haladjanak, faluban sem szeretik levenni. Nagyon sok autóban van kint CB, és kiderítik, hol mérnek épp a rendőrök. Ahol pedig nem, ott teljesen alap a 80-90-es (néha még gyorsabb) tempó a falvakban is. 50-el szó szerint ledudálnak, letolnak. És előznek... ész nélkül. Valahol megértem amúgy, hogy tolják neki... iszonyatosan túlterheltek a főútjaik, az E60-as (ami a mi 4-esünk folytatása Nagyváradon át) pl. egy rémálom. De a "megértem"-et ne úgy értsétek, hogy helyeslem is - mert iszonyúan túlzásba viszik, odaát is rengeteg a súlyos, gyakran halálos baleset  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49193 Dátum: 2015.05.10 17:06:26 »
Úgy vezetnek, ahogy otthon. Ott pontosan ugyanez megy - sőt. Mivel nincsenek autópályáik, ezért tolják neki országúton is, ahogy lehet - és faluban is 80-90 a standard, ha tudják, hogy nincs traffi.
Érdekes módon autópályán viszont nem nagyon tolják neki. Óra szerinti 130-as utazósebességgel haladva alig előz meg valaki.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Toni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49194 Dátum: 2015.05.10 17:20:08 »
Üdvözlök mindenkit!

Eddig még nem fórumoztam, de engedjétek meg, hogy megosszam veletek örömöm.
E12 Corollám mellett egy 2003 gyártású RAV4 boldog tulajdonosa is lettem! Bízom benne, hogy sok örömbe lesz részem használata során. :clap: :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49195 Dátum: 2015.05.10 21:56:13 »
Érdekes módon autópályán viszont nem nagyon tolják neki. Óra szerinti 130-as utazósebességgel haladva alig előz meg valaki.
Mert nincsenek hozzászokva a pályázáshoz - és mert spórolnak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49196 Dátum: 2015.05.10 21:56:44 »
Üdvözlök mindenkit!

Eddig még nem fórumoztam, de engedjétek meg, hogy megosszam veletek örömöm.
E12 Corollám mellett egy 2003 gyártású RAV4 boldog tulajdonosa is lettem! Bízom benne, hogy sok örömbe lesz részem használata során. :clap: :clap:
Gratula hozzá, használd egészséggel  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49197 Dátum: 2015.05.10 23:13:06 »
Mert nincsenek hozzászokva a pályázáshoz - és mert spórolnak.
Nem tudom mihez vannak hozzá szokva nem ismerem a szokásaikat, de országúton nem spórolnak a leszorítós előzésekkel és a frontális ütközésekkel. Mit mondjak? Nem az én dolgom? Ha nem tudom kivédeni áldozat vagyok!
Írtam már, az én elméletem szerint mindenkinek joga van a saját életét kockáztatni és a nem tudatosan, nem előre tervezett eutanáziáját sem firtatom (csak is a sajátját), de onnantól, hogy rám fújja a cigaretta füstöt bele avatkozott az enyémbe, nnna ehhez nincs joga.   ;)
Fery

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49198 Dátum: 2015.05.11 15:41:12 »
Palaczk nem védeni akarja őket, nem az érdeküket képviseli, csak leírta az okát az egyébként jogos felvetésednej. ;)
music     

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49199 Dátum: 2015.05.11 16:08:48 »
Palaczk nem védeni akarja őket, nem az érdeküket képviseli, csak leírta az okát az egyébként jogos felvetésednej. ;)
Persze, semmi gondom Palaczk érveivel, sőt valamivel reszlet gazdagabb ez irányú infóm.
Palaczk fórum társ remélem nem értett engem félre ?  :hmmmm:  :flowers:  :surrender: meg minden  ::)
Fery