Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7248281 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49170 Dátum: 2015.05.06 23:12:08 »
Annyira nem is, ha jobban belegondolok: A T22, T27, E110, E120 egyértelműen azonosít egy modellt gyártón belül. Az hogy ezt speciel Avensisnek vagy Corollának keresztelte a gyártó már más lapra tartozik. Vannak esetek hogy bizonyos országokban ugyanazt a gépjárművet másként nevezik. Viszont ettől függetlenül a modell kódja lehet azonos, a többi csak matricázás.
Persze ez kocka megközelítés, de manapság az adatainkat így tárolják.
Nem mondom, van ebben logika :)

Viszont, én is kockán nézem a magam módján: a T22, az típuskód. A típus pedig, az az Avensis.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49171 Dátum: 2015.05.06 23:38:48 »
Nem mondom, van ebben logika :)

Viszont, én is kockán nézem a magam módján: a T22, az típuskód. A típus pedig, az az Avensis.
Itt meg a típus és kereskedelmi leírás kifejezéseket használja.
A kereskedelmi leírás szerintem korrekt megnevezés a Corolla, Avensis-re, ezek eltérhetnek (konkrét példa nem jut eszembe, csak a Vauxhall/Opel, meg az Acura/Honda, de azok meg gyártók). Jah, a típuskód szerencsésebb lenne. De ha bemész valahová, ott is ügyfélszámot kérnek tőled, pedig az ügyfélazonosító: egy szám, amit a rendszer generál, biztosítva azt, hogy egy sor egyértelműen beazonosítható legyen az adatbázisban.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49172 Dátum: 2015.05.06 23:47:22 »
Itt meg a típus és kereskedelmi leírás kifejezéseket használja.
A kereskedelmi leírás szerintem korrekt megnevezés a Corolla, Avensis-re, ezek eltérhetnek (konkrét példa nem jut eszembe, csak a Vauxhall/Opel, meg az Acura/Honda, de azok meg gyártók). Jah, a típuskód szerencsésebb lenne. De ha bemész valahová, ott is ügyfélszámot kérnek tőled, pedig az ügyfélazonosító: egy szám, amit a rendszer generál, biztosítva azt, hogy egy sor egyértelműen beazonosítható legyen az adatbázisban.
Nemtom. Nekem ezt akkor sem veszi be a gyomrom. A típus, az egy NÉV (jó, tudom, van ahol a név is egy szám, lásd PUG 206). Na mindegy, ez van  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49173 Dátum: 2015.05.06 23:50:23 »
Nemtom. Nekem ezt akkor sem veszi be a gyomrom. A típus, az egy NÉV (jó, tudom, van ahol a név is egy szám, lásd PUG 206). Na mindegy, ez van  ::)
Meg kéne nézni egy ilyennek a forgalmiját.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49174 Dátum: 2015.05.06 23:53:28 »
Meg kéne nézni egy ilyennek a forgalmiját.
Na, az lenne még a vicces, ha kiderülne, hogy a 206-os típusú Peugeotnak valami ettől eltérő, gyári típuskódja van  :sorcerer: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49175 Dátum: 2015.05.07 05:28:30 »

Petőfi Sándor ; Füstbe ment terv  :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu


zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49177 Dátum: 2015.05.10 08:26:35 »
"A behajtott pénzösszeg a végrehajtó tagállamot illeti, azaz a külföldön elkövetett gyorshajtásokért is a hazai államkasszának fizethetünk. "

Ez érdekes... Akkor a külföldieknek nem áll majd érdekükben "magyarokra vadászni" :eek: 


Corolla 1,4 VVT-i 2005

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49178 Dátum: 2015.05.10 08:54:18 »
szerintem inkább úgy képzeld el, hogy egyszerűen elcserélték a szabálysértéseket. alapvetően egy adatforgalmi megállapodásról lehet szó, bár látni kéne a szöveget hozzá. a fotózás attól függetlenül megy, hogy kit fotóznak le, ha meg már úgyis ott vannak a külföldi felvételek is, azokat egyszerűen elpostázzuk a szomszéd országba, cserébe mi is kapunk tőlük hasonló leveleket.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49179 Dátum: 2015.05.10 09:04:02 »
Nagyon helyes, már régóta intézni kellett volna ezeket a megállapodásokat. Most sok mindenkinek koppanni fog az álla és nem lesz már az Magyarországon sem, hogy külföldi vagyok itt tolhatom mint a hülye, úgy sem kapok csekket.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49180 Dátum: 2015.05.10 09:08:12 »
Igen, a sok német és szlovák rendszámú arcoskodót is le kéne már vadászni!!!  :devil:
Fery

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49181 Dátum: 2015.05.10 09:09:46 »
hát azért én boldogabb lennék, ha a szlovákokkal is létrejött volna a megállapodás, ami sajnos egyelőre nem a helyzet...tele van a város adócsalókkal, legalább ezt rendbe rakhatnák, ha már nincs kedvük dolgozni a magyar átrendszámoztatással...

belgiumban, ha a zsernyákok megállítanak egy külföldi rendszámos autót és a sofőrnek helyi személy igazolványa van, azonnal lekérdezik a munkaügyi központban, hogy  van-e belga munkavállalási szerződése. ha van, akkor adnak neki egy hónapot, hogy belgiumban helyeztesse forgalomba a kocsiját, ellenkező esetben levágják a fejét. ugyanez a helyzet a külföldi jogosítványokkal is

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49182 Dátum: 2015.05.10 09:12:11 »
Igen, a sok német és szlovák rendszámú arcoskodót is le kéne már vadászni!!!  :devil:
Felénk a román utazók nem érzik a sebességet, na meg szeretik törni az autókat és az embereket.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49183 Dátum: 2015.05.10 09:14:57 »
hát azért én boldogabb lennék, ha a szlovákokkal is létrejött volna a megállapodás, ami sajnos egyelőre nem a helyzet...tele van a város adócsalókkal, legalább ezt rendbe rakhatnák, ha már nincs kedvük dolgozni a magyar átrendszámoztatással...

belgiumban, ha a zsernyákok megállítanak egy külföldi rendszámos autót és a sofőrnek helyi személy igazolványa van, azonnal lekérdezik a munkaügyi központban, hogy  van-e belga munkavállalási szerződése. ha van, akkor adnak neki egy hónapot, hogy belgiumban helyeztesse forgalomba a kocsiját, ellenkező esetben levágják a fejét. ugyanez a helyzet a külföldi jogosítványokkal is
Itt is van szabályozás a külföldi autók magyar tulaj használatára.
Én ettől a ,,kicsi" lépéstől is boldogabb vagyok. ;) Közveszély, ami a nemzetközi útjainkon van itt felénk.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49184 Dátum: 2015.05.10 09:16:51 »
hát azért én boldogabb lennék, ha a szlovákokkal is létrejött volna a megállapodás, ami sajnos egyelőre nem a helyzet...tele van a város adócsalókkal, legalább ezt rendbe rakhatnák, ha már nincs kedvük dolgozni a magyar átrendszámoztatással...

belgiumban, ha a zsernyákok megállítanak egy külföldi rendszámos autót és a sofőrnek helyi személy igazolványa van, azonnal lekérdezik a munkaügyi központban, hogy  van-e belga munkavállalási szerződése. ha van, akkor adnak neki egy hónapot, hogy belgiumban helyeztesse forgalomba a kocsiját, ellenkező esetben levágják a fejét. ugyanez a helyzet a külföldi jogosítványokkal is
Van még mit rendezni nálunk is, de a kiskapuk nyitva vannak.

Felénk a román utazók nem érzik a sebességet, na meg szeretik törni az autókat és az embereket.
Ja, mintha nem éreznék a sebesség különbséget, távolságot, vagy szimplán nem tudnak vezetni. Lovaskocsit kéne hajtaniuk, iszonyat sok balesetet okoztak és ez által embert öltek az utakon!
Fery