Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7269004 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49140 Dátum: 2015.05.04 15:33:04 »
gratula Music!  :clap:
most ez yaris 2 vagy3?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49141 Dátum: 2015.05.04 15:57:17 »
Nos, a malacorrú Corolla, az Avensis, a Corolla Verso után megérkezett legszűkebb családunk legújabb Toyota-tagja, egy Yaris. Először nem mertem megvenni, de többen egymástól függetlenül rábeszéltek, hogy nem szabad otthagyni egy ilyen vételt:
pontosan 4 éves, (amit csak most tudtam meg:) még egy év garancia van rá, 13530 km-rel hoztam el, és tényleg ennyi, végig a Sakuránál volt szervizelve. Egy idős bácsié volt, aki egyre betegebb lett, végül meg is halt, és az örökösök azt választották, hogy a márkakereskedőn keresztül eladják. Az autó 5 ajtós, halvány bézs színű, 1,33-as motorja van, 6 sebességes váltója, és Life felszereltségű, ami tk. a Terra és a Sol közt van, viszont analóg órákkal, nem digitális.
Első benyomás, hogy kevésbé húz, mint a 90 pacis Corsa - ez talán a 13000 km miatt is van, - a váltója viszont könnyen és összetéveszthetetlenül jár, és még szó szerint új szaga van.   :D :D :D
Képek hamarosan.
1.33 Yarisban 6 sebességes váltó? Nem semmi! ;)
Kincs az ilyen vétel...  "új autó töredék áron" :yes:
Gratulálok én is!
Jó autózást! :flowers:



Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49142 Dátum: 2015.05.04 16:55:04 »
Nos, a malacorrú Corolla, az Avensis, a Corolla Verso után megérkezett legszűkebb családunk legújabb Toyota-tagja, egy Yaris. Először nem mertem megvenni, de többen egymástól függetlenül rábeszéltek, hogy nem szabad otthagyni egy ilyen vételt:
pontosan 4 éves, (amit csak most tudtam meg:) még egy év garancia van rá, 13530 km-rel hoztam el, és tényleg ennyi, végig a Sakuránál volt szervizelve. Egy idős bácsié volt, aki egyre betegebb lett, végül meg is halt, és az örökösök azt választották, hogy a márkakereskedőn keresztül eladják. Az autó 5 ajtós, halvány bézs színű, 1,33-as motorja van, 6 sebességes váltója, és Life felszereltségű, ami tk. a Terra és a Sol közt van, viszont analóg órákkal, nem digitális.
Első benyomás, hogy kevésbé húz, mint a 90 pacis Corsa - ez talán a 13000 km miatt is van, - a váltója viszont könnyen és összetéveszthetetlenül jár, és még szó szerint új szaga van.   :D :D :D
Képek hamarosan.
Gratula!
Ha kékesszürke az autó, akkor jó eséllyel a szomszédunk volt a bácsi.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26348
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49143 Dátum: 2015.05.04 17:44:55 »
yaris II, és nem kékesszürke, halvány bézs, a forgalmija szerint arany... Egyébként kösz, tényleg jó vételnek tűnik.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49144 Dátum: 2015.05.04 19:44:38 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49145 Dátum: 2015.05.04 19:52:48 »
Első benyomás, hogy kevésbé húz, mint a 90 pacis Corsa...
Becsap. Ténylegesen kb. ugyanúgy gyorsulhat a két autó. Csak ugye a Corsa sokkal "szűretlenebb", hangosabb - ezáltal erősebbnek érződik. Ez nagyon sokat tud számítani, adott esetben.

Amúgy gratula a kocsihoz itt is  :clap: !!!
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.04 19:58:33 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49146 Dátum: 2015.05.04 20:03:03 »
yaris II, és nem kékesszürke, halvány bézs, a forgalmija szerint arany... Egyébként kösz, tényleg jó vételnek tűnik.
Az van a forgalmiban, hogy arany?! Érdekes, enyém arany színű (leginkább ahhoz hasonlít), de azt mondták, azt nem lehet beírni, ezért beírták SZÜRKÉNEK...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26348
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49147 Dátum: 2015.05.04 20:08:01 »
Becsap. Ténylegesen kb. ugyanúgy gyorsulhat a két autó. Csak ugye a Corsa sokkal "szűretlenebb", hangosabb - ezáltal erősebbnek érződik. Ez nagyon sokat tud számítani, adott esetben.
Ugyanazt érzem, mint a "sima" 16 szelepes E11 Corolla után a VVTi 1,4-ben. Nem harapós. De az is bőven beleférhet, hogy még sosem volt rendesen meghajtva.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49148 Dátum: 2015.05.04 20:15:50 »
Az van a forgalmiban, hogy arany?! Érdekes, enyém arany színű (leginkább ahhoz hasonlít), de azt mondták, azt nem lehet beírni, ezért beírták SZÜRKÉNEK...
Szerintem okmányirodája válogatja  ::) ... volt már dolgom olyan idiótával itt a pécsieknél, aki nem volt hajlandó egy Avensis forgalmijába típusnak beírni azt, hogy Avensis - csak mert az eredeti német forgalmiban, tévesen, T22 szerepelt a "típus" rovatban. És nem zavarta sem az, hogy alatta ott szerepelt a "kereskedelmi megjelölés" rovatban az Avensis; sem a NAV okmányai, amelyek Toyota Avensisként jelölték az autót; sem a műszaki vizsgán kapott papírok, amelyek természetesen ugyanígy Toyota Avensist írtak...  :censored: :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49149 Dátum: 2015.05.04 20:19:59 »
Ugyanazt érzem, mint a "sima" 16 szelepes E11 Corolla után a VVTi 1,4-ben. Nem harapós. De az is bőven beleférhet, hogy még sosem volt rendesen meghajtva.
Az csak nagyon keveset számít(hat). Nyúzótesztek tapasztalatai alapján, csak tizedekkel szokott javulni az autók gyorsulása 0-100-on, a teszt elejétől a végéig. 1 mp már elég ritka.

Mondom: becsap. Én akkor döbbentem rá arra, hogy mennyire be tud csapni, mikor egymás után vezettem 1.6-os Mondeót és Carinát. A Mondeo annyival lustábbnak tűnt, hogy a büdös életben el nem hittem volna, hogy nem gyorsul legalább 2-3 mp-el hosszabb idő alatt 100-ra. Aztán? Lemértük stopperrel. Ugyanúgy gyorsultak.

A modernebb, csendesebb, jobban szigetelt, kényelmesebb rugózású (!) autó LASSABB(nak érződik). Másik jó példa a régi Camrym, és az Avensisünk: előbbi érződik jóval fürgébbnek - pedig a valóságban közel 4 (!) mp-el rosszabban gyorsul 100-ra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49150 Dátum: 2015.05.04 20:55:10 »
Nem tudja valaki, hogy a XV. Szerencs u. - IV. Elem u. átjárót már megnyitották, vagy még mindig le van zárva?

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49151 Dátum: 2015.05.05 00:25:09 »
yaris II, és nem kékesszürke, halvány bézs, a forgalmija szerint arany... Egyébként kösz, tényleg jó vételnek tűnik.
Ja, én a bézst kapásból a  belső tér színének vettem. :)
Akkor ez csak egy nagyon hasonló történt, itt egyébként egy III-as Yarisrol van szó, szintén Sakurás, és ilyesmi korú - nyilván kicsit fiatalabb.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26348
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49152 Dátum: 2015.05.05 07:05:08 »
Mondom: becsap.
Meg persze az is benne van, hogy 6 hete csak a Versot vezetem, és hiába 1,4 tonna, azért mégiscsak egy nagyobb, nyomatékosabb motor hajtja, ez meg még új nálam is, meg abszolút értelemben is, még meg kell szokni a gázpedálkezelését, stb.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49153 Dátum: 2015.05.05 09:01:29 »
Szerintem okmányirodája válogatja  ::) ... volt már dolgom olyan idiótával itt a pécsieknél, aki nem volt hajlandó egy Avensis forgalmijába típusnak beírni azt, hogy Avensis - csak mert az eredeti német forgalmiban, tévesen, T22 szerepelt a "típus" rovatban. És nem zavarta sem az, hogy alatta ott szerepelt a "kereskedelmi megjelölés" rovatban az Avensis; sem a NAV okmányai, amelyek Toyota Avensisként jelölték az autót; sem a műszaki vizsgán kapott papírok, amelyek természetesen ugyanígy Toyota Avensist írtak...  :censored: :nonono:
Nálam pont ugyanez van!  :yes: Mondjuk, kit érdekel?  ::) Alatta ott van az Avensis is, csak furcsa, hogy az autóm neve nem Toyota T22, hanem Toyota Avensis, aminek a gyári típuskódja T22.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49154 Dátum: 2015.05.05 11:55:25 »
Nálam pont ugyanez van!  :yes: Mondjuk, kit érdekel?  ::) Alatta ott van az Avensis is, csak furcsa, hogy az autóm neve nem Toyota T22, hanem Toyota Avensis, aminek a gyári típuskódja T22.
:eek: ... akkor nem egyedi az eset.

Mondjuk, én ezt nem akartam hagyni - tehát hogy T22 legyen a forgalmiban a típusnál. Gondolván, hogy mittomén, eladásnál majd még beleköt valami hülye  ::) ... Úgyhogy inkább átmentem egy másik okmányirodába, és ott szó nélkül beírták a típushoz az Avensist  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )