Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7029619 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #43320 Dátum: 2013.05.25 23:50:12 »
Ezért írtam a zárójeles részt... Legközelebb ügyesebben...  ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #43321 Dátum: 2013.05.26 00:01:06 »
Ezért írtam a zárójeles részt... Legközelebb ügyesebben...  ;)
Ez addig jó biznisz, amíg nem te nézel el valamit, aztán egyszer csak jön egy komplett lista a cserélendőkről, aztán te érzed magad a bizonyos palánk túloldalán :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #43322 Dátum: 2013.05.26 00:23:21 »
Nalátod... Előbb-utóbb úgyis bekövetkezik... Ki kell használni az alkalmat. Buzi biztosító fizessen csak...

Az más kérdés, hogy az is szájjal szerez örömöt, aki neked ment. De hát miért nem figyelt?  :nonono: :D

És most az élelmességen felül, tényleg lehet olyan probléma, ami hetekkel-hónapokkal később fog csak kijönni. Pl elkezd beázni a csomi, vagy párásodni a hátsó lámpa. Vagy bekapcsolod az ablakfűtést és berobban az üveg. Stb, stb.... Nem ijesztegetni akarlak, de nem véletlenül tejelnek erre a biztosítók...  ::)

Valószínűleg nálad nem lesz semmi ilyen, de akkor meg elfagyizod.  :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #43323 Dátum: 2013.05.26 00:27:31 »
Nalátod... Előbb-utóbb úgyis bekövetkezik... Ki kell használni az alkalmat. Buzi biztosító fizessen csak...

Az más kérdés, hogy az is szájjal szerez örömöt, aki neked ment. De hát miért nem figyelt?  :nonono: :D

És most az élelmességen felül, tényleg lehet olyan probléma, ami hetekkel-hónapokkal később fog csak kijönni. Pl elkezd beázni a csomi, vagy párásodni a hátsó lámpa. Vagy bekapcsolod az ablakfűtést és berobban az üveg. Stb, stb.... Nem ijesztegetni akarlak, de nem véletlenül tejelnek erre a biztosítók...  ::)

Valószínűleg nálad nem lesz semmi ilyen, de akkor meg elfagyizod.  :D
Egyelőre azon röhögök, hogy majd kitudódik a családba és az lesz a nagyi válasza: "Miért nem mentél lassabban?" "Mert egy piros lámpánál álltam" :D
Ha meg olyan hibája lesz hogy beázik a csomagtartó, kvázi egész kocsi bontó, akkor már nem az az 50-60e fog kielégíteni.
Arról már nem is beszélve hogy azt sem tudom hogy kell kitölteni egy betétlapot, aztán ha valaki elég élelmes aláiratja velem hogy én voltam a hibás, aztán én perkálok 50-60 ezret :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.26 00:32:33 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #43324 Dátum: 2013.05.26 07:34:58 »
Nalátod... Előbb-utóbb úgyis bekövetkezik... Ki kell használni az alkalmat. Buzi biztosító fizessen csak...

Az más kérdés, hogy az is szájjal szerez örömöt, aki neked ment. De hát miért nem figyelt?  :nonono: :D

És most az élelmességen felül, tényleg lehet olyan probléma, ami hetekkel-hónapokkal később fog csak kijönni. Pl elkezd beázni a csomi, vagy párásodni a hátsó lámpa. Vagy bekapcsolod az ablakfűtést és berobban az üveg. Stb, stb.... Nem ijesztegetni akarlak, de nem véletlenül tejelnek erre a biztosítók...  ::)

Valószínűleg nálad nem lesz semmi ilyen, de akkor meg elfagyizod.  :D
Azért lehetnek valóban láthatatlan, de komoly sérülése az alváznak, eldeformálódhatott, elengedhetett egy heggesztés, elkezdhet rohadni. (Nekem a Trabantommal a húgom fejreállt, nem lett látszólag semmi baja visszarakták az utra (a műanyagon volt egy pár mm-es repedés)nem látszott semmi baj. Aztán egy-két év múlva kiderült, hogy az alvázon lettek repedések, amik miatt szétrohadt, elkezdett kattogni,örültem , hogy saját lábán még el tudtam menni vele a bontóba és nem nekem kellett fizetni- pedig az a 80-as években volt.)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #43325 Dátum: 2013.05.26 07:39:55 »
Hát a horog nem gyári, szal nem tudom hova heggesztették fel, sötétben meg nem látom ha a fekete lökös elmozdul a sárvédőnél. Majd leszemlézzük valamikor.
Azt meg egy 16 éves kocsinál már meg nem mondod hogy X pontban mennyi volt az illesztési hézag előző nap ...
Azt meg tudod nézni, hogy a vonóhorog közelebb került-e a lököshöz? :hmmmm:
Mert nem a horog görbül hanam a tartórész :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #43326 Dátum: 2013.05.26 08:51:18 »
Na szal megvolt ma este az első koccom is.
Állok piros lampionnál aztán a G Astra hátulról megpuffolt, nem álltam a féken, nem volt behúzva kézifék, első voltam a sorban.
Látható sérülés nincs mivel a vonóhorog fogta fel a dolgot, az ajtók nyitódnak, záródnak.
Betétlapot nem cseréltünk csak telefonszámot (az okozó felajánlotta hogy ad lapot).
Astrának meg elfolyt a magzathűtővize, amúgy azon sem volt semmi külsérelmi nyom.
Kérdés: hova vigyem (a bontón kívül) a kocsit hogy esetleg felmérjék a nem látható károkat? (mittomén, elviszem szerelőhöz aztán alánézünk vagy állítunk rajta egy futóművet, bár max ilyen 20-szal jött belém, azt hitte hogy el fogok indulni).

Ettől kezdve minden ezt követően leírt biztosítós biznisz értelmetlen.  Nincsen a kezedben papír.
Mindentől függetlenül. Ha karika az autó, akkor sem.

Tanulság: mindig betétlapozni kell, és az sem 100%-os, mert visszavonhatja az  helyszíni elismerést az okozó.

A leírás alapján nagy valószínűséggel nem lett lényeges baja a kocsidnak. És a lényeg:  sem neked, sem másnak nem lett sérülése a káreseményből.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #43327 Dátum: 2013.05.26 08:57:43 »
Egyelőre azon röhögök, hogy majd kitudódik a családba és az lesz a nagyi válasza: "Miért nem mentél lassabban?" "Mert egy piros lámpánál álltam" :D
Ha meg olyan hibája lesz hogy beázik a csomagtartó, kvázi egész kocsi bontó, akkor már nem az az 50-60e fog kielégíteni.
Arról már nem is beszélve hogy azt sem tudom hogy kell kitölteni egy betétlapot, aztán ha valaki elég élelmes aláiratja velem hogy én voltam a hibás, aztán én perkálok 50-60 ezret :)

Nem betétlapnak hívják már... :):no:
De mivel magyarul van rajta a betű, így aztán csak értelmezni kell és örömébódotta...  :hug:

A biztosító meg a káresemény vizsgálatánál megkérdezi az okozót, hogy a biztosító előtt is elismeri-e a károkozást, attól függetlenül, hogy a káreseti papíron (betétlap) mi is van a megjegyzés rovatban.

Ha a helyszínen valami gyanús, akkor meg: teló a yardnak, pláne akkor, ha abszolút vétlen vagy. Tuti, hogy várni kell rájuk, de a biztosítónál lesz a kezedben egy közokirat a sztoriról.  :excl:

Egyáltalán tudható, hogy az okozó Astrának van-e érvbényes GFB-je???

Amúgy meg: van biztosítós topic.  :yes:
Javasolom, hogy folytassuk ITT!!
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.26 09:08:14 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Beszélgessünk
« Válasz #43328 Dátum: 2013.05.26 17:37:05 »
Ismeri valaki őket, vásároltatok már tőlük?
sps-automobil
Tervezem, hogy rendelek, mert van pár jó akció.
(nem a reklám helye)
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Beszélgessünk
« Válasz #43329 Dátum: 2013.05.26 17:48:24 »
teló a yardnak, pláne akkor, ha abszolút vétlen vagy. Tuti, hogy várni kell rájuk, de a biztosítónál lesz a kezedben egy közokirat a sztoriról.  :excl:
Ez lehet simán 4 óra is, mérlegelni kell a külsérelmi nyomok alapján...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #43330 Dátum: 2013.05.26 19:50:05 »
Ismeri valaki őket, vásároltatok már tőlük?
sps-automobil
Tervezem, hogy rendelek, mert van pár jó akció.
(nem a reklám helye)
Ez a cég is a nagyoktól szerzi be. Regisztráció nélkül nem is látható az egyes termékek ára. Továbbá a POH termékeire szakosodtak, plusz Opel, Ford.

Nem hinném, hogy olcsóbban lennének, mint a Láng-Unix-Bárdi-Birner.  Olajat meg a nagykerben biztosan olcsóbban lehet elérni, hibamentesen.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Beszélgessünk
« Válasz #43331 Dátum: 2013.05.26 20:17:00 »
Nem tudom.
Én nem regisztráltam, láttam az árakat + a 5w30 4l eneos-t szerintem elég jó áron rendeltem...
És a posta is ingyenes lett. "Vidéki ember" ennek is örül.
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #43332 Dátum: 2013.05.27 05:13:13 »
Nem tudom.
Én nem regisztráltam, láttam az árakat + a 5w30 4l eneos-t szerintem elég jó áron rendeltem...
És a posta is ingyenes lett. "Vidéki ember" ennek is örül.
Világos, értem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #43333 Dátum: 2013.05.28 14:50:15 »

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #43334 Dátum: 2013.05.28 14:51:40 »
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)