Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7238982 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42135 Dátum: 2013.01.26 22:37:23 »
Akkor talán lehetséges, hogy a mezőgazdasági gépek alkalmasabbak lennének a feladatra??? Nemár! Ez így butaság. A 6/1998 rendelet (Országos Közutak Kezelésének Szabályzata) világosan előírja, hogy hogyan lehet/KELL végezni a hóeltakarítást, valamint a síkosságmentesítést. Pontosan eszerint végezzük. Persze, nagyban megkönnyítené a munkánkat, ha a jelenleginál 2x akkora gépparkkal rendelkeznénk. Hogy csak Békés Megyét említsem, 1469km úthálózatra jut 21db(!!!) munkagép. Kíváncsi vagyok, ki tudná a jelenleginél hatékonyabbra szervezni a téli útüzemeltetést ennyi géppel.
Nem mondom, hogy minden megye egyformán odateszi magát (bár nagyon is oda kéne), de a magunk részéről megtesszük a maximumot.

A tolólapot nem teheted le akármikor, a jelenlegi útegyenetlenségek miatt 1-2km alatt tönkremenne a tolólap alja...
Lehet, hogy már késő este nem ment át Neked amit írtam, nem is értem, miről beszélsz az általam kiemelt mondatodon kívül  :hmmmm:
A kiemelt utolsó mondatodra próbáltam műszakilag megoldást mondani, a többit nem is értem, hogy került ide. Nem felelősségre vontam senkit, csupán hangosan gondolkoztam. Hogy lennének alkalmasabbak mezőgazdasági gépek hókotrásra?? Köze nincs ehhez, amit mondtam! Milyen butaság??
Viszont ott is meg kell oldani, hogy a gépek ne menjenek idő előtt tönkre, és legalább olyan nehéz körülmények között megoldás ez, mint egy műúton a hókotrónál kellene megoldás legyen. Te is mérnök vagy, én is: ne azt nézzük már, mit miért nem lehet megoldani, hanem azt, hogy mit hogyan lehet. Ennyi.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.26 22:41:10 írta vd1234 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42136 Dátum: 2013.01.26 22:38:26 »
Pont NEked kellene tudni azt, hogy ez mennyire nem így van.. A befizetett adók nem erre mennek, honnan veszed ezt a butaságot?  :szemez:
Ja semmi adót nem arra forditanak, mint amire beszedik . Igy legalább nem kell a népnek elszámolni vele.
Jó amiket írtál az  hóhányásról és sózásról.
Csak sajna az uticél határozza meg melyik uton menjünk, nem  a forgalom sűrűsége, mennyire latyakolják szét az uton a sót ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42137 Dátum: 2013.01.26 22:40:47 »
Teljesen érthető és jogos amit írsz a téli időjárási és útviszonyokról, na meg a TÉLI gumiról. :flowers: Mint ahogy az elvárható minőségű hó és síkosság mentesítés igénye is az!  :flowers:
Ahogy írtam is az előzőekben, ennyi géppel erre telik. Még a múlt évben is a gépparkunk átlagéletkora 22 év volt, igaz, a mostani télre 180 db Merci eszközhordozó teherautót kaptunk, amihez hasonló szintű beszerzésre talán még soha nem volt példa.
Ezzel együtt a megyékre jutó gépek darabszáma nem nőtt, viszont a megyei úthálózat hossza sem csökkent, így a hatékonyság csak kismértékben (a kevesebb meghibásodás miatt) tudott nőni. Ennyi géppel ennyire telik. 2x ennyi gép esetén más lehetne az elvárás is.
A kevés gép hátránya, hogy viszonylag lassan tisztul a megyei úthálózat és zord időjárás esetén könnyen patthelyzet is kialakulhat, amikor hatástalan a beavatkozás.

Nálunk most 11db új gép van a megyében. A sózási körök percre ki vannak számolva, hogy mikor hol jár az adott gép. A sofőrök tartják ezeket a szintidőket, a gépekben GPS követő van, real time látom, hogy melyik gép hol van, mit csinál éppen. Nem lazsálnak, nem szotyiznak, teszik a dolgukat, de még egyszer írom, ennyi géppel ennyire telik.  ;)

Az autósok részéről azonban szükséges az együttműködés olyan értelemben, hogy saját érdekükben visszavesznek a tempóból és elfogadják azt, hogy tél van, havas útviszonyok lehetnek. Németországban is volt az elmúlt években komoly hóhelyzet, ott mégsem hőbörögtek az emberek...
PEdig náluk az van, hogy az közútkezelő vezérigazgatója ha éppen pénzre van szüksége a munkával kapcsolatban valamire, akkor elmegy a miniszterhez és kér. ÉS KAP!!! Nincs korlát náluk, ha kell, akkor kell. Nálunk bankárok döntik el, hogy mikor mennyit kátyúzhatunk...  :censored:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42138 Dátum: 2013.01.26 22:42:45 »
Lehet, hogy már késő este nem ment át Neked amit írtam, nem is értem, miről beszélsz az általam kiemelt mondatodon kívül  :hmmmm:
A kiemelt utolsó mondatodra próbáltam műszakilag megoldást mondani, a többit nem is értem, hogy került ide. Nem felelősségre vontam senkit, csupán hangosan gondolkoztam. Hogy lennének alkalmasabbak mezőgazdasági gépek hókotrásra?? Köze nincs ehhez, amit mondtam! Milyen butaság??
Viszont ott is meg kell oldani, hogy a gépek ne menjenek idő előtt tönkre, és legalább olyan nehéz körülmények között megoldás ez, mint egy műúton a hókotrónál kellene megoldás legyen. Te is mérnök vagy, én is: ne azt nézzük már, mit miért nem lehet megoldani, hanem azt, hogy mit hogyan lehet. Ennyi.
Bocs, valóban bővebben válaszoltam, de nem gondoltam, hogy bárkit is felelőségre vonnál, nyugi...  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42139 Dátum: 2013.01.26 22:44:47 »
Ja semmi adót nem arra forditanak, mint amire beszedik . Igy legalább nem kell a népnek elszámolni vele.
Jó amiket írtál az  hóhányásról és sózásról.
Csak sajna az uticél határozza meg melyik uton menjünk, nem  a forgalom sűrűsége, mennyire latyakolják szét az uton a sót ;)
De akkor megint ott tartunk, hogy a sofőrökön múlik, hogyan választják meg a sebességüket. Higgyétek el, EZZEL segíthetünk a legtöbbet magunkon...
Amúgy, azért bizonyos esetekben vannak alternatív útvonalak is, amelyek csak kisebb kerülőt jelentenek. Én erre gondoltam.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42140 Dátum: 2013.01.26 22:45:27 »
bepi!
asszem mostanában volt olyan hogy délkeleten nem volt hó, Zalában, Veszprémben pedig iszonyat. Ilyenkor átküldik a hókotrókat  Bcs-ból oda ahol sok a hó?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42141 Dátum: 2013.01.26 22:48:30 »
a mostani télre 180 db Merci eszközhordozó teherautót kaptunk, amihez hasonló szintű beszerzésre talán még soha nem volt példa.
Erről (is), meg az ilyenekről kellene hírt adnia a médiának, nem a kib...ott gyilkosságokról, balesetekről, katasztrófákról stb  :yes: :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42142 Dátum: 2013.01.26 22:50:00 »
Mondjuk, amit erről ír bepi, az tényleg egyértelmű, és pofon egyszerű: ha kicsúszol, akkor túl gyorsan mentél. Ennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42143 Dátum: 2013.01.26 22:50:21 »
Bocs, valóban bővebben válaszoltam, de nem gondoltam, hogy bárkit is felelőségre vonnál, nyugi...  :hug:
Semmi probléma  :flowers:
Többen talán számonkérően írtak Neked, ez nekem szándékomban sem volt. De lehet, hogy szokatlan, ha valaki tényleg segíteni akar(na)  :surrender:
Egyébként mindegy, vannak okos tervezők, majd esetleg megmondják, mi az akadálya annak, hogy ezt megoldják. Különben felénk elég tűrhető volt eddig a hóhelyzet. Be is fejeztem  :whistling:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42144 Dátum: 2013.01.26 22:50:32 »
Ez miért butaság? Én is arra gondoltam volna, hogy az utak síkosság-mentesítése is közpénzekből, ergo az én adómból (is) történik.
A Magyar Fejlesztési Banktól kapjuk a forrásainkat... Igen, végső soron a befizetett adókból, de korántsem annyit és úgy, mint, ahogy azt gondoljátok. Szó szerint kéregetni kell minden egyes fillért, nem mi határozzuk meg, hogy mikor mit akarunk csinálni. Volt pl, hogy december közepén-végén kitalálták, hogy akkor van még pénz sövényt írtani, akkor 1 hét alatt x tízezer egység írtás... (csak hasraütés szerű példa volt)
Namost, decemberben általában kátyúzunk (nincs rá pénz, vagy nincs hozzá anyag), vagy helyzetben hóeltakarítunk. Gondolhatod, milyen arcot vágunk, amikor egy ilyet benyögnek "föntről"... Egyszerűen a szakmai része a dolognak abszolút nem számít. Pl. most dec31-én lejárt a téli aszfaltos anyagszerződésünk, mert addig kötötték. TÉL KÖZEPÉIG!!!  :censored: Érted, mit akarok mondani ezzel???
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42145 Dátum: 2013.01.26 22:52:02 »
Érted, mit akarok mondani ezzel???
Értem hát  ::) ... szomorú. De nem meglepő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42146 Dátum: 2013.01.26 22:52:47 »
bepi!
asszem mostanában volt olyan hogy délkeleten nem volt hó, Zalában, Veszprémben pedig iszonyat. Ilyenkor átküldik a hókotrókat  Bcs-ból oda ahol sok a hó?
Igen. Simán átvezénylik, ha kérik az adott megyék. Most nem voltunk Dunántúlon, de Csongrádba le kellett menni dec elején. 2006 környékén a ZIL is ment Miskolcra, 2012 februárban, pedig hozzánk érkeztek Tatabányáról gépek. De ez így is van jól.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42147 Dátum: 2013.01.26 22:56:47 »
Erről (is), meg az ilyenekről kellene hírt adnia a médiának, nem a kib...ott gyilkosságokról, balesetekről, katasztrófákról stb  :yes: :no:
Egyébként ezt elmondták a hírekben, csak nem jól tálalta a mi sajtó osztályunk sem, de legalábbis nem szerencsésen hangsúlyozta. Ugyanis, arról szólt a bejelentés, hogy megkaptuk országszerte ezt a 180db gépet, de azt nem tették hozzá, hogy 180db-ot le is selejteztek, tehát, nem ennyivel több gépünk van, hanem ennyivel frissült a géppark. Nagyon nem mindegy.  :excl:

A sajtó, pedig szintén nem azt hangsúlyozza, amit kellene, hanem egyszerűen csak a pánikkeltés megy, írott, és webes sajtóban is. Nem tudom, mi kéne, hogy ez változzon...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42148 Dátum: 2013.01.26 23:58:15 »
Semmi köze a matricának az útüzemeltetéshez, nem is értem, hogy jön ide...  :no:

De amúgy, fel kell menni a Parlamentbe és megmondani ezt a politikusoknak, hogy ne a harmadát adják a megfelelő üzemeltetési szinthez szükséges összegnek és ezután lehetnek elvárásai az embernek. Addig nem.
A srác az M5-ön dolgozott, nekem az jött le, hogy az autópálya üzemeltetője tartja karban az utat, ezért gondolom, hogy összefüggés van a matrica ára és a karbantartáshoz rendelkezésre álló összeg között.
Nem is abba kötöttem bele, hogy miért nem takarítják rendesen az utakat, hanem abba, hogy miért nem teszik le a lapátot. Ezt ki is fejtetted, el is tudom fogadni, csak ne mondd azt, hogy mindenhol így tolják a havat. Mondd azt (amit aztán mondtál is), hogy máshol több pénz van rá. Értem, hogy ennyiből ezt lehet kihozni, az meg, hogy néhány kilóméteren elkopna a műanyag bizgentyű, nem gondoltam volna, az tényleg nagyon durva. Mint ahogy az is nagyon durva, hogy mennyi pénzt szednek le az autósokról, és ebből mennyit forgatnak vissza rájuk.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Re:Beszélgessünk
« Válasz #42149 Dátum: 2013.01.27 06:11:06 »
A srác az M5-ön dolgozott, nekem az jött le, hogy az autópálya üzemeltetője tartja karban az utat, ezért gondolom, hogy összefüggés van a matrica ára és a karbantartáshoz rendelkezésre álló összeg között.
Nem is abba kötöttem bele, hogy miért nem takarítják rendesen az utakat, hanem abba, hogy miért nem teszik le a lapátot. Ezt ki is fejtetted, el is tudom fogadni, csak ne mondd azt, hogy mindenhol így tolják a havat. Mondd azt (amit aztán mondtál is), hogy máshol több pénz van rá. Értem, hogy ennyiből ezt lehet kihozni, az meg, hogy néhány kilóméteren elkopna a műanyag bizgentyű, nem gondoltam volna, az tényleg nagyon durva. Mint ahogy az is nagyon durva, hogy mennyi pénzt szednek le az autósokról, és ebből mennyit forgatnak vissza rájuk.
Látod, az utolsó mondatod az igazi felháborító dolog, de sajnos igaz és emiatt van a sok elégedetlenség ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i