Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7239025 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42120 Dátum: 2013.01.26 19:46:58 »
Mert az mai autósok 95%-a max a km/h órát és az ü.a szint jelzőt nézi, mással nem foglalkozik. Ergo "felesleges"
Kérdezd meg az ismeretségi körödben, hogy hányan néznek olajszintet  ;)
Igen, ez a tendencia... De sajnos erre is vannak nevelve az emberek. A mai autós már csak "felhasználó", aki lehetőleg be se nézzen a motorháztető alá.

Sajnos a szakma is lefekszik ennek a buta irányzatnak  ::) ... Pl. 2011 év végéig minden tanulóvezetőnek meg kellett tanulnia olajszintet, hűtőfolyadék-szintet, fékfolyadék-szintet ellenőrizni, és kereket cserélni. Ma már ez sincs. Egy, szinte jelképes "biztonsági ellenőrzésen" kívül (gumiabroncsok ellenőrzése szemrevételezéssel, világítóberendezések, kormánymű és fékrendszer működőképességének ellenőrzése) semmit nem kell tudniuk a technikáról.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42121 Dátum: 2013.01.26 19:48:36 »
Nálunk nem azért jó ötlet prémium naftát tankolni, hogy az autó képességei javuljanak az alapállapothoz képest - hanem hogy hozni tudja az alapállapotot  ::) ... Ugyanis a sima üzemanyag minősége sajnos nem a legjobb. Benzinesek esetében ez még nem akkora probléma - de az újabb fajta, CR dízeleknél tényleg az teszi jól, aki nem vesz "alap" gázolajat, hanem kizárólag prémiumot tankol.
Igen és te mindig prémium dieselt tankosz [rohog] :D
Én még soha nem tettem.Egyébként meg minden benzin és gázolaj a moltól jön és ugyanaz, nincs különbség. Hogy mókolnak valami adalékkal az nem érdekel.
OK néha van valami ömv beszállitás, de tudtommal nem általános.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42122 Dátum: 2013.01.26 21:06:07 »
Idézet
-töltésmérőt
Az mi a rossebnek?  [rohog]
Xanyi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42123 Dátum: 2013.01.26 21:51:28 »
Egyetértek. Ha ennyi mindent nem is, de szeretnék a kocsimba:

-hűtőfolyadék-hőmérőt
-olaj-hőmérőt
-olajnyomás-mérőt
-töltésmérőt
Dettó, mint a W123-ban.  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42124 Dátum: 2013.01.26 22:10:44 »
Igen és te mindig prémium dieselt tankosz [rohog] :D
Én még soha nem tettem.Egyébként meg minden benzin és gázolaj a moltól jön és ugyanaz, nincs különbség. Hogy mókolnak valami adalékkal az nem érdekel.
OK néha van valami ömv beszállitás, de tudtommal nem általános.
Nekünk nincs dízelünk  :szemez: ... De pl. egyik ismerősömnek hat éven át volt meg az E12-es dízel Corollája, és ő bizony ezalatt kizárólag prémium dízelt tankolt bele (többek közt az én tanácsomra).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42125 Dátum: 2013.01.26 22:13:21 »
Dettó, mint a W123-ban.  :D
Erre gondolsz  ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42126 Dátum: 2013.01.26 22:14:39 »
Az mi a rossebnek?  [rohog]
Hogy lássam, mennyit tőőőőt  :yes: ... Persze lehet, hogy a "töltésmérő" kifejezés szakszerűtlen volt.  Nem vágom ezt az elektromos témát. Nagyon nem...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42127 Dátum: 2013.01.26 22:15:35 »
Nekünk is meg volt az idei téli élmény...
50 méter csúszás után Csákánydoroszló és Halogy település között a takarítatlan,havas,hófúvásos szakaszon belecsúsztunk az árokba,de úgy hogy a megálló 8 !!! autós söfőrjének együttes ereje plusz egy vonó autó nem tudta kirántani,én a jobb első ajtón ki sem tutam szállni. Hívtak nekünk egy traktorost,az húzott ki minket. Minden arra haladó autós, még egy osztrák házaspár is megállt kérdezősködni,meg egy KPM-es felmérő Octavia II MCZ-542 (asszem). A p**asztja volt képe azt mondani,h ésszel kéne menni ( 55el mentünk kb,pont ránéztem,de fa mögül szélárnyékból léptünk ki és ez elég is votl a jégen )és nem erre jönni, a full takarítatlan úton...mondom lehet nem nyáron kéne mutogatni a tv-ben a kocsikat nem? hanem tologatni a havat,nem? hát mi toljuk toljuk, mondom nyáron? azt elindult meg kiszólt,h nem nyáron TEeeeee....a p**asztjának eszébe nem jutott volna szólni a legközelebbi munkagépnek,h helllooo...ittt egy kocsi az árokban se előre se hátra 4 emberrel munkából hazafelé...nem...ott hagyott minket....
Sajnálom, ami történt és örülök, hogy Nektek nem lett bajotok, de!
A sztori alapján több dologban tévedsz (mondom ezt azért, mert és is a közútnál dolgozom), mégpedig, hogy hibába mész 55-tel, az önmagában nem sok, de jégen (ahogy írtad is), relatív gyorshajtás. Feleségem a tükörjégen 2 hete törte össze a Corollát ónos eső után. Figyelmetlen volt (részben). Jégen az 55 is túl sok, sőt, még a 30 is az lehet. Mindig az útviszonyok határozzák meg, mi a gyors és mi nem az.
A másik dolog a kolléga. Ha valóban beszólt neked, akkor jól leszájkaratéznám, az biztos. DE! Gondolom, Te sem a napszaknak megfelelően köszöntél neki.  :flowers: Az az elvárásod, hogy ő szóljon egy munkagépnek szintén nem tud teljesülni, mert az OKKSZ (6/1998 évi rendelet) ezt tiltja! A munkagép nem menthet árokbacsúszott autót, mert neki nem az a dolga. Csak abban az esetben nyújthat segítséget, ha emberélet mentése okán kell beavatkozni, ekkor, viszont, kötelessége a segítségnyújtás, mint mindnyájunknak ilyen esethez érve. Egyébiránt nem teheti. Kérdezheted, hogy miért? Azért, mert ezek a gépek nem erre vannak kitalálva. Nincs sem vonókötelük, sem felfogatási pontjuk, ellenben elől az eke, hátul a sószóró adapter. Nem tud, nem képes vontatni.
Harmadrészt és ez talán a legelemibb: amennyiben az ónós esőtől volt jeges az út, mégis hogyan kellene síkosságmentesíteni? Mert a só úgy kezd dolgozni a felületen, hogy azt a forgalom belejárja a résekben, és onnan, a forgalom hatására kezdi olvasztani a jeget. Nem ismerem az adott útszakaszt, csak googleEarth-ön néztem meg. Ez alapján, vélhetően egy rayonos útszakasz, amit egyébként sem sóznak teljes felületen (szintén OKKSZ által van meghatározva), hanem csak ívekben, emelkedőkön-lejtőkön, csomópontokban, vasúti átjárók előtt, buszöblöknél, gyalogátkelő helyek környezetében, de egyenes szakaszokon NEM sóznak.
Feleségem esetében is egyenes szakaszon történt a baleset, úgyhogy okolni a kollégáimat nem okolhattam, mert nem sértettek törvényt, sőt! Azonnal hívtam az illetékes üzemmérnökség vezetőt, hogy küldjön már ide minél gyorsabban egy sószóró autót, mert valódi a baleset - és életveszély. Azt válaszolta, hogy már 15 perce úton van felénk a jármű és végig fogják sózni az előírások ellenére is (nem miattunk!) azt a szakaszt. 5-10 perc múlva odaért a gép is, és szórta a sót gazdagon.
Visszatérve a Ti helyzetetekre: még, ha le is volt akkor esetleg sózva az út, de nem volt rajta megfelelő forgalom, akkor sem tud megfelelően hatni a só.
Nem véletlen szoktam hó- és fagyhelyzetben azt javasolni, hogy minél forgalmasabb, nagyobb rendű utakon menjetek, mert, ha bármi helyzet van, mindig a nagyobb utakon lesz leghamarabb megoldva a járhatóság. Azok a legbiztonságosabbak, mert a forgalom bejárja a sót a felületbe.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42128 Dátum: 2013.01.26 22:16:43 »
Erre gondolsz  ;) ?
Igen, de ugye ebből az olajhőmérséklet jelző hiányzik...  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42129 Dátum: 2013.01.26 22:25:00 »
Szerintem műszakilag semmi akadálya, hogy egy kemény gumi se kopjon feleslegesen. Léteznek támasztó segédkerekek például, amivel mm-en belül állítható (lenne) a tolólap és az útfelület közötti távolság: a súlyt ezek viselnék. De lehet, hogy ez már most így van (vagy jobban)  :?:
Mezőgazdasági gépeken elég régóta alkalmaznak ilyen megoldásokat.
Akkor talán lehetséges, hogy a mezőgazdasági gépek alkalmasabbak lennének a feladatra??? Nemár! Ez így butaság. A 6/1998 rendelet (Országos Közutak Kezelésének Szabályzata) világosan előírja, hogy hogyan lehet/KELL végezni a hóeltakarítást, valamint a síkosságmentesítést. Pontosan eszerint végezzük. Persze, nagyban megkönnyítené a munkánkat, ha a jelenleginál 2x akkora gépparkkal rendelkeznénk. Hogy csak Békés Megyét említsem, 1469km úthálózatra jut 21db(!!!) munkagép. Kíváncsi vagyok, ki tudná a jelenleginél hatékonyabbra szervezni a téli útüzemeltetést ennyi géppel.
Nem mondom, hogy minden megye egyformán odateszi magát (bár nagyon is oda kéne), de a magunk részéről megtesszük a maximumot.

A tolólapot nem teheted le akármikor, a jelenlegi útegyenetlenségek miatt 1-2km alatt tönkremenne a tolólap alja...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42130 Dátum: 2013.01.26 22:27:24 »
Akkor tőlem se várják el, hogy 3000Ft-ot fizessek azért, hogy pályán mehessek fel Pestre. Szerintem elvárható, hogy ha pénzt kérnek, akkor lelkiismeretesen dolgozzanak, és ne rajtam spóroljanak. Akkor kérjenek egy százassal többet a matricára, de kalkulálják be az ilyen kopóalkatrészeket is.
Semmi köze a matricának az útüzemeltetéshez, nem is értem, hogy jön ide...  :no:

De amúgy,  tartalma miatt moderálva Trotter, hogy ne a harmadát adják a megfelelő üzemeltetési szinthez szükséges összegnek és ezután lehetnek elvárásai az embernek. Addig nem.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.27 08:19:50 írta Trotter66 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42131 Dátum: 2013.01.26 22:28:27 »
Máshol mégis meg tudják oldani. Nem kell nyugatra menni, Lengyelországban is szárazra tudják tolni az utat. Az hogy drága a kopóél, arra pedig azt mondom, hogy pontosan azért fizetünk adót, hogy ha elkopik, akkor legyen belőle új.
Pont NEked kellene tudni azt, hogy ez mennyire nem így van.. A befizetett adók nem erre mennek, honnan veszed ezt a butaságot?  :szemez:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42132 Dátum: 2013.01.26 22:29:54 »
Ha más országban, a miénkhez hasonló körülmények között megoldják azt, hogy a havat szinte maradék nélkül letolják az útról, akkor ezt nálunk is ugyanúgy el lehetne végezni.  De kifogásokat keresni sokkal egyszerűbb, mint a nyugati szomszédhoz hasonlóan, hibátlanul dolgozni.
Nem. 6/1998 KHVM rendelet. Nyilvános, bogarászd át, ha érdekel, eszerint kell dolgoznunk és, amit írsz, az se nem elvárható, se nem teljesíthető.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42133 Dátum: 2013.01.26 22:30:10 »
Igen, de ugye ebből az olajhőmérséklet jelző hiányzik...  :yes:
Nem hiányzik, hanem sosem volt benne  ;) ... ahogy töltésmérő sem, azért lepett meg picit a "dettó"  :D :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42134 Dátum: 2013.01.26 22:36:22 »
Pont NEked kellene tudni azt, hogy ez mennyire nem így van.. A befizetett adók nem erre mennek, honnan veszed ezt a butaságot?  :szemez:
Ez miért butaság? Én is arra gondoltam volna, hogy az utak síkosság-mentesítése is közpénzekből, ergo az én adómból (is) történik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )