Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228057 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42015 Dátum: 2013.01.15 18:36:05 »
Én ezt nem vitatom, de abban biztos vagyok, hogy egy ilyen esetért senki nem fog polgári peres eljárást indítani. Én a sima "szöges" megoldást tartom jónak...  :devil:
:clap:
Én sem állok szöges ellentétben a véleményeddel! :D :D
Bár a sünik kioszthattak volna helyszínit a szöszinek. Minden esetre a minél szélesebb  közzététel szerintem hatásos lehet, mert a publicitást látva a kollégák cukkolni fogják - már ha valóban rendőr a szöszi párja- és lehet hogy kiporolja a derék oldalbordát.DÁ-DÁ-DÁ! :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42016 Dátum: 2013.01.15 19:23:36 »
Ma volt szerencsém másfél órát az új auris-sal foglalkozni..Menettulajdonságokról nem tudok beszámolni,mert kb 20 m-t vezettem..Elsö látásra nekem egy kicsit túl van csicsázva..A kollégákkal megegyeztünk abban,hogy egy yaris és egy ct keveréke ...Mondjuk a hátsó lámpa az biztos nem fog megtetszeni rajta ha 10-évig gyártják akkor sem.. :no:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42017 Dátum: 2013.01.15 20:12:05 »
diegho

A csaj szabálytalan volt. Ha olyan helyen várakozol a gépjárműveddel, ahol ezzel akadályozod az út menti ingatlanra való behajtást, akkor ezt csak az ingatlan tulajdonosának hozzájárulásával teheted meg. Ha az esetről bizonyítékod van (márpedig van), akkor ennek alapján a csajt igenis meg lehet bírságolni szabálysértésért. Más kérdés, hogy ezt az indézkedő rendőröknek kellett volna megtenniük, hivatalból.

Ráadásul: járdán várakozni csak akkor szabad, ha ezt útburkolati jel vagy tábla kifejezetten megengedi (kivétel a mozgáskorlátozottat szállító gépjármű). Tehát egy szabálysértéssel több a csaj részéről... tényleg rendőr lehet a férje.

-----------------------------

Hangfelvétel készítése: illegális, ha a másik fél tudta és beleegyezése nélkül történik. Ha jól tudom, az így készített felvételt nem is lehet bizonyítékként felhasználni, egy esetleges bírósági eljárás során. Persze, ettől még adott esetben jó lehet arra, hogy nyomást gyakorolj vele a másik félre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42018 Dátum: 2013.01.15 20:15:58 »
Ma volt szerencsém másfél órát az új auris-sal foglalkozni..Menettulajdonságokról nem tudok beszámolni,mert kb 20 m-t vezettem..Elsö látásra nekem egy kicsit túl van csicsázva..A kollégákkal megegyeztünk abban,hogy egy yaris és egy ct keveréke ...Mondjuk a hátsó lámpa az biztos nem fog megtetszeni rajta ha 10-évig gyártják akkor sem.. :no:
Alapvetően egyetértek veled, de nincs mit tenni... ez az aktuális divat  ::) ... Mondjuk, a VW megmutatta a VII-es Golffal, hogy a divat követése nélkül is lehet szép, és mégis aktuálisnak ható kompakt autót rajzolni.

A Toyotát megvádolták az előző Auris bemutatása után, hogy túl szürke autót terveztek... amiben van ugyan némi igazság, de meg kellene érteni, hogy a Toyota-vevők hasonlóak a VW-vevőkhöz: elsősorban nem a csillivilli designt várják el. Egy Corolla-utód részéről teljesen korrekt volt az a formaterv. Ehhez képest most az újat nagyon dögösre akarták tervezni... igazából sikerült is, de szerintem is egy picit túllőttek a célon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42019 Dátum: 2013.01.15 20:45:54 »
Most nem citálom a §-t, de a vonatkozó (KRESZ) jogszabály rész TILTJA az akadályoztatást.

41. § (2)  c)
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42020 Dátum: 2013.01.15 20:50:01 »
Alapvetően egyetértek veled, de nincs mit tenni... ez az aktuális divat  ::) ... Mondjuk, a VW megmutatta a VII-es Golffal, hogy a divat követése nélkül is lehet szép, és mégis aktuálisnak ható kompakt autót rajzolni.

A Toyotát megvádolták az előző Auris bemutatása után, hogy túl szürke autót terveztek... amiben van ugyan némi igazság, de meg kellene érteni, hogy a Toyota-vevők hasonlóak a VW-vevőkhöz: elsősorban nem a csillivilli designt várják el. Egy Corolla-utód részéről teljesen korrekt volt az a formaterv. Ehhez képest most az újat nagyon dögösre akarták tervezni... igazából sikerült is, de szerintem is egy picit túllőttek a célon.
Kíváncsi leszek,hogy majd mennyire viszik..Nekem lassan egy év után az az érzésem,hogy a munkahelyemet a szerviz, és a yaris/aygo eladás tartja fenn.. A gt-ket meg hónapok óta még csak próbaútra se nagyon vitték..lehet majd tavasszal.. :lol:

diegho

  • Vendég
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42021 Dátum: 2013.01.15 21:02:34 »
diegho

A csaj szabálytalan volt. Ha olyan helyen várakozol a gépjárműveddel, ahol ezzel akadályozod az út menti ingatlanra való behajtást, akkor ezt csak az ingatlan tulajdonosának hozzájárulásával teheted meg. Ha az esetről bizonyítékod van (márpedig van), akkor ennek alapján a csajt igenis meg lehet bírságolni szabálysértésért. Más kérdés, hogy ezt az indézkedő rendőröknek kellett volna megtenniük, hivatalból.

Ráadásul: járdán várakozni csak akkor szabad, ha ezt útburkolati jel vagy tábla kifejezetten megengedi (kivétel a mozgáskorlátozottat szállító gépjármű). Tehát egy szabálysértéssel több a csaj részéről... tényleg rendőr lehet a férje.

-----------------------------

Hangfelvétel készítése: illegális, ha a másik fél tudta és beleegyezése nélkül történik. Ha jól tudom, az így készített felvételt nem is lehet bizonyítékként felhasználni, egy esetleges bírósági eljárás során. Persze, ettől még adott esetben jó lehet arra, hogy nyomást gyakorolj vele a másik félre.

Nos így állt a drága:



Bárhogy is nézzük ez nem szabályos. Semmi büntetést nem kapott, a rendőrök elvonultak, mint akik jól végezték a dolgukat.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42022 Dátum: 2013.01.15 21:06:25 »
Nos így állt a drága:



Bárhogy is nézzük ez nem szabályos. Semmi büntetést nem kapott, a rendőrök elvonultak, mint akik jól végezték a dolgukat.
legközelebb oldjad meg saját hatáskörben. két kerekét kell tönkretenni. úgy bonyolultabb a kerékcsere  :devil:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk
« Válasz #42023 Dátum: 2013.01.15 21:07:29 »
Végülis szabálysértés esetén 1.lépésben lehet figyelmeztetni is és ha mexünik a szabálysértés,akkor minden törvényes!
Én mondjuk lehet ráb@xtam volna a nagykaput a kocsi orrára!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42024 Dátum: 2013.01.15 21:11:13 »
Alapvetően egyetértek veled, de nincs mit tenni... ez az aktuális divat  ::) ... Mondjuk, a VW megmutatta a VII-es Golffal, hogy a divat követése nélkül is lehet szép, és mégis aktuálisnak ható kompakt autót rajzolni.
A Toyotát megvádolták az előző Auris bemutatása után, hogy túl szürke autót terveztek... amiben van ugyan némi igazság, de meg kellene érteni, hogy a Toyota-vevők hasonlóak a VW-vevőkhöz: elsősorban nem a csillivilli designt várják el. Egy Corolla-utód részéről teljesen korrekt volt az a formaterv. Ehhez képest most az újat nagyon dögösre akarták tervezni... igazából sikerült is, de szerintem is egy picit túllőttek a célon.
aktuális divat? az opel astra csilliószor szebb, a golf is jobban néz mi, pedig látszólag nincs rajta semmi. belül is ugyanolyan "érdekes"...de van esély, kíváncsi vagyok a hibrid kombira. annak megbocsátanám a kinézetét asszem :D egyébként ami meglepett egy legutóbbi írásban valahol, ahol mutatták az értékvesztési görbéket, és az auris jól láthatóan jobban tartja az árát, mint a németek, beleértve a golfot is. bár ez nyilván nagyrászt annak köszönhető, hogy a japán cégautó egy gyakorlatilag egy céges beszerzési önellentmondás  :devil:

diegho

  • Vendég
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42025 Dátum: 2013.01.15 21:12:41 »
De az a gond, ha kárt teszek az autójában, akkor én követek el szabálysértést. Így viszont ő követett csak el és ha komolyan gondolta a további cseszegetést, akkor én is komolyan veszem a kis szőkeséget. Abban pedig biztos vagyok, hogy sokkal több kárt tudok okozni bárkinek törvényesen, mint ő nekem  :devil:

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42026 Dátum: 2013.01.15 21:15:51 »
elég lett volna kitekerni a szelepeket és eldobálni a szeleptüket, igy nem okozol kárt
de jol kibszol vele :devil:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

diegho

  • Vendég
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42027 Dátum: 2013.01.15 21:17:44 »
elég lett volna kitekerni a szelepeket és eldobálni a szeleptüket, igy nem okozol kárt
de jol kibszol vele :devil:

Igazad van, ilyent már csináltam, jó buli, fenébe, hogy nem jutott eszembe  :devil:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #42028 Dátum: 2013.01.15 21:17:58 »
Végülis szabálysértés esetén 1.lépésben lehet figyelmeztetni is és ha mexünik a szabálysértés,akkor minden törvényes!
Na ja. Csak alapesetben nem így szoktak eljárni a tiltott helyen várakozókkal szemben. Hanem kapnak egy jó szaftos bírságot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42029 Dátum: 2013.01.15 21:22:23 »
aktuális divat? az opel astra csilliószor szebb, a golf is jobban néz mi, pedig látszólag nincs rajta semmi. belül is ugyanolyan "érdekes"...de van esély, kíváncsi vagyok a hibrid kombira. annak megbocsátanám a kinézetét asszem :D egyébként ami meglepett egy legutóbbi írásban valahol, ahol mutatták az értékvesztési görbéket, és az auris jól láthatóan jobban tartja az árát, mint a németek, beleértve a golfot is. bár ez nyilván nagyrászt annak köszönhető, hogy a japán cégautó egy gyakorlatilag egy céges beszerzési önellentmondás  :devil:
Hát azt nem mondanám, hogy az Astra "csillószor szebb"  ::) ... túlméretezett nagy dög, és tipikus Opel: máris kezd beleszürkülni az utcaképbe. Egyvalamit nem lehet elvitatni az Auristól: eléggé egyénire sikerült. A túlméretezett, fura formájú hátsó lámpákat leszámítva igazából semmi bajom vele. Belül pedig nekem kifejezetten tetszik - jobban, mint pl. az Astra.

A Golf... na, az szebb, kívülről.

Az értéktartását annak köszönheti, hogy Toyota  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )