Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228085 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42000 Dátum: 2013.01.15 14:49:36 »
Történt velem ma egy érdekes dolog. Szabadságon voltam, bementem párommal nagykanizsára vásárolni, hazafelé gondoltam megállunk anyámnál, szóltam is neki reggel telefonon, hogy megyünk, mondta, hogy eldobálta a havat a hídon, hogy be tudjak állni az udvarba autóval. Befordulok az utcába, látom a hídon félig keresztben a járdát teljesen elállva parkol egy új mondeo. Na mondom ez ki? Megállok az utcán félig a hóban. Anyám pont kint az udvaron, azt mondta ez az autó 10 óra óta ott áll és fogalma sincs kié. 12:45 volt ekkor. Hívtam a rendőrséget, hogy ugyan csináljanak már valamit. Közben a szomszédok is jöttek és ők sem tudták, hogy kié az autó. Kijöttek a rendőrök, lekérdezték a rendszám alapján, hogy kiről van szó. Láttam rajtuk, hogy ismerik az illetőt, mert mindenki mosolygott, amikor a rádión bemondták a nevet. Kérdezték, hogy kihez mehet. Mondtam nekik, hogy 2 házzal odébb van egy kozmetikus, vagy miféle, biztos hozzá, a szomszédok szerint is csak oda mehetett. Az egész utcában nem volt sehol eldobálva a hó, vagy ahol el volt ott már állt autó, biztos ezért állt oda a bejáratba. A rendőrök elmentek ahhoz a házhoz - ahol mellesleg semmi cégtábla nincs, természetesen feketén üzemel dolgoznak - nagyjából 10 perc múlva jött is egy szőke csaj. Édesanyám szólt neki, hogy mégis hogyan képzeli azt, hogy elállja a járdát és az autó bejárót órákra más előtt, ő nem azért dobálta el a havat, hogy más álljon rajta naphosszat - 69 éves, szóval csak mondta a magáét - hozzátette, hogy reméli ez sokba fog neki kerülni, hogy szabálytalanul parkolt. Erre a szőkeség annyit válaszolt, hogy neki egy férfi mondta, hogy nyugodtan odaállhat - apám halott, más férfi nincs a családban - és különben az ő férje rendőr és nem neki, hanem nekünk fog sokba kerülni ez a történet. Mivel jelen voltam annyit fűztem hozzá, hogy bizony a hatalommal való visszaélést elég komolyan büntetik, erre ő annyit felelt, hogy majd meglátjuk. Az autóról fényképeket készítettem. Hallottam a nevet, amit a rendőröknek mondtak rádión, szóval utánanézek, hogy tényleg rendőr-e a kedves férj, már csak kíváncsiságból is. Természetesen az intézkedő rendőrök már el is mentek onnan, semmi büntetést nem kapott a csaj azért, hogy gyakorlatilag szabálytalanul parkolt, ezért gondolom, hogy valóban rendőr lehet a férje. Szerintetek mit csináljak? Képekkel névvel címmel idézett beszélgetéssel panaszt tegyek a rendőrségen? Netán leírjam az egész történetet az index-nek origo-nak és egyéb hírportáloknak?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42001 Dátum: 2013.01.15 14:52:48 »
Történt velem ma egy érdekes dolog. Szabadságon voltam, bementem párommal nagykanizsára vásárolni, hazafelé gondoltam megállunk anyámnál, szóltam is neki reggel telefonon, hogy megyünk, mondta, hogy eldobálta a havat a hídon, hogy be tudjak állni az udvarba autóval. Befordulok az utcába, látom a hídon félig keresztben a járdát teljesen elállva parkol egy új mondeo. Na mondom ez ki? Megállok az utcán félig a hóban. Anyám pont kint az udvaron, azt mondta ez az autó 10 óra óta ott áll és fogalma sincs kié. 12:45 volt ekkor. Hívtam a rendőrséget, hogy ugyan csináljanak már valamit. Közben a szomszédok is jöttek és ők sem tudták, hogy kié az autó. Kijöttek a rendőrök, lekérdezték a rendszám alapján, hogy kiről van szó. Láttam rajtuk, hogy ismerik az illetőt, mert mindenki mosolygott, amikor a rádión bemondták a nevet. Kérdezték, hogy kihez mehet. Mondtam nekik, hogy 2 házzal odébb van egy kozmetikus, vagy miféle, biztos hozzá, a szomszédok szerint is csak oda mehetett. Az egész utcában nem volt sehol eldobálva a hó, vagy ahol el volt ott már állt autó, biztos ezért állt oda a bejáratba. A rendőrök elmentek ahhoz a házhoz - ahol mellesleg semmi cégtábla nincs, természetesen feketén üzemel dolgoznak - nagyjából 10 perc múlva jött is egy szőke csaj. Édesanyám szólt neki, hogy mégis hogyan képzeli azt, hogy elállja a járdát és az autó bejárót órákra más előtt, ő nem azért dobálta el a havat, hogy más álljon rajta naphosszat - 69 éves, szóval csak mondta a magáét - hozzátette, hogy reméli ez sokba fog neki kerülni, hogy szabálytalanul parkolt. Erre a szőkeség annyit válaszolt, hogy neki egy férfi mondta, hogy nyugodtan odaállhat - apám halott, más férfi nincs a családban - és különben az ő férje rendőr és nem neki, hanem nekünk fog sokba kerülni ez a történet. Mivel jelen voltam annyit fűztem hozzá, hogy bizony a hatalommal való visszaélést elég komolyan büntetik, erre ő annyit felelt, hogy majd meglátjuk. Az autóról fényképeket készítettem. Hallottam a nevet, amit a rendőröknek mondtak rádión, szóval utánanézek, hogy tényleg rendőr-e a kedves férj, már csak kíváncsiságból is. Természetesen az intézkedő rendőrök már el is mentek onnan, semmi büntetést nem kapott a csaj azért, hogy gyakorlatilag szabálytalanul parkolt, ezért gondolom, hogy valóban rendőr lehet a férje. Szerintetek mit csináljak? Képekkel névvel címmel idézett beszélgetéssel panaszt tegyek a rendőrségen? Netán leírjam az egész történetet az index-nek origo-nak és egyéb hírportáloknak?
Szólni kell pár NAV-osnak, kimennek párban kozmetikázni, a többi sejthető :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42002 Dátum: 2013.01.15 14:57:25 »
vágd ki legközelebb legalább két kerekét...egyébként végül elállt onnan a hülye p*csája?

diegho

  • Vendég
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42003 Dátum: 2013.01.15 14:59:24 »
vágd ki legközelebb legalább két kerekét...egyébként végül elállt onnan a hülye p*csája?

Igen miután a rendőrök szóltak neki, hogy szabálytalanul parkol.

Este utánanézek ki is ez a "hölgy", mondjuk én örülnék neki, ha a kedves férje valóban rendőr lenne és egy igazoltatásnál emiatt meg akarna büntetni, ugyanis minden hivatalos személlyel folytatott beszélgetést rögzítek diktafonnal, legyen az bankban, orvosnál, bárhol.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.15 15:01:40 írta diegho »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42004 Dátum: 2013.01.15 15:00:23 »
Nem kell ebből ügyet csinálni, kicsit rinyás a drágám, legjobb védekezés a támadás alapon. Jót kell röhögni az ilyenen oszt csókolom.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42005 Dátum: 2013.01.15 15:02:52 »
Seemit nem tehetsz, ha nem volt kint megállni tilos tábla. Mondjuk, ilyen kis pár száz forintos táblák nem tiltanak semmit, csak a KRESZ táblák. Szóval, ez elég matt helyzet, nyilván tudja is ezt a szösszi, ezért csinálja. Azt tudom ajánlani, hogy a kocsibejáróra esetleg vehetnétek ilyen parkolást akadályozó lehajtható acél csövet. Amikor jöttök, lecsukjátok, amikor mentek visszaállítjátok.
 :)
Sajna más ötletem nincs...  :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42006 Dátum: 2013.01.15 15:03:58 »
Igen miután a rendőrök szóltak neki, hogy szabálytalanul parkol.

Este utánanézek ki is ez a "hölgy", mondjuk én örülnék neki, ha a kedves férje valóban rendőr lenne és egy igazoltatásnál emiatt meg akarna büntetni, ugyanis minden hivatalos személlyel folytatott beszélgetést rögzítek diktafonnal, legyen az bankban, orvosnál, bárhol.
:eek: Ezt nem hiszem el... Ennyire hipochonder és üldözési mániás lennél???  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

diegho

  • Vendég
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42007 Dátum: 2013.01.15 15:07:36 »
A járdára felállást sem büntetik? Konkrétan 20cm helyet hagyott a járdán. Amúgy egy ideje gondolom úgy, hogy jobb, ha az ember felvesz mindent diktafonnal. Pl januárban rosszul volt apám és a kórházban nem akarták ellátni, mert nem volt kedve lejönni az ügyeletes orvosnak... természetesen felvettem a beszélgetést és természetesen ellátták egy telefonálás után.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42008 Dátum: 2013.01.15 15:09:29 »
"hogy eldobálta a havat a hídon, hogy be tudjak állni az udvarba autóval."
Magyarán kapubejáróban állt meg, ami szabálytalan  :hug:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk
« Válasz #42009 Dátum: 2013.01.15 15:33:56 »
Legközelebb b@xxál bele a ringyó gumijaiba egy pár 120as szöget oszt csá!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Beszélgessünk
« Válasz #42010 Dátum: 2013.01.15 15:36:08 »
Legközelebb b@xxál bele a ringyó gumijaiba egy pár 120as szöget oszt csá!
Akkor nem tud odébb állni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #42011 Dátum: 2013.01.15 16:22:25 »
Legközelebb b@xxál bele a ringyó gumijaiba egy pár 120as szöget oszt csá!

A szomszéd is ezt mondta. Mindenesetre a NAV-os ötlet jónak tűnik  :devil:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42012 Dátum: 2013.01.15 17:28:09 »
Seemit nem tehetsz, ha nem volt kint megállni tilos tábla. Mondjuk, ilyen kis pár száz forintos táblák nem tiltanak semmit, csak a KRESZ táblák. Szóval, ez elég matt helyzet, nyilván tudja is ezt a szösszi, ezért csinálja. Azt tudom ajánlani, hogy a kocsibejáróra esetleg vehetnétek ilyen parkolást akadályozó lehajtható acél csövet. Amikor jöttök, lecsukjátok, amikor mentek visszaállítjátok.
 :)
Sajna más ötletem nincs...  :no:

Most nem citálom a §-t, de a vonatkozó (KRESZ) jogszabály rész TILTJA az akadályoztatást.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42013 Dátum: 2013.01.15 18:19:31 »
Most nem citálom a §-t, de a vonatkozó (KRESZ) jogszabály rész TILTJA az akadályoztatást.
Én ezt nem vitatom, de abban biztos vagyok, hogy egy ilyen esetért senki nem fog polgári peres eljárást indítani. Én a sima "szöges" megoldást tartom jónak...  :devil:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Beszélgessünk
« Válasz #42014 Dátum: 2013.01.15 18:35:18 »
:eek: Ezt nem hiszem el... Ennyire hipochonder és üldözési mániás lennél???  :whistling:
Szerintem ez nem üldözési mánia. Nagyon sok olyan rendőr van, aki nem tudja a KRESZ-t, és amikor megjegyzed, hogy ilyen (amit éppen kitalált) szabályról még nem hallottál, akkor kitalál valami mást, és ha nem vagy észnél, és aláírod a papírját, akkor utána már nem tudsz csinálni semmit, csak fizetni. A bíróságon pedig két rendőr már abszolút tévedhetetlen, szóval ott csak úgy van ellenük esélyed, ha komoly bizonyítékod van (szerintem a diktafon már elég jó eséllyel indulhat). Barát, családtag nem játszik, mert az elfogultan tanúskodik melletted, úgyhogy hiába ültök öten az autóban, magasról tesznek rá a bíróságon. A rendőröknek meg sajnos hozni kell az elvárt teljesítményt, ez nyílt titok, a többségük ki is készül tőle, de van, amelyik élvezi.
A kórházak meg egy külön történet, ha az ápolónő éppen az orvossal "pihen", amikor ügyeleti időben betalálsz a kórházba, akkor ott aztán mindent kapsz, csak rendes ellátást nem.