Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7222985 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41925 Dátum: 2013.01.12 20:35:26 »
Öreg Píít soraiban tényleg nem érzitek a finom iróniát??????  :D :D :D :D
Már késő, kimentem és vettem E4-eseket :D Most minden szépen világít, a beltér és a csomagtér meg LED-esítve lesz honlap.
Külső fényeket inkább hagyom eredetibe, amíg jóba vagyok a rend őreivel :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41926 Dátum: 2013.01.12 20:39:03 »
Ha már így szóba kerültek az izzók: engem nagyon zavarnak azok az idióták, akik b*sznak izzót cserélni, ha kiégett valamelyik. :censored: Természetesen ez leginkább éjszaka zavaró (meg ködben), és elsősorban az első izzókról beszélek, mert azok hiánya a leginkább problémás. Ha kiég a tompított, még ott van a helyzetjelző, amit azért sötétben szerencsére észre lehet venni. De nagyon gyakran az is ki van égve, így meg aztán tényleg balesetveszélyes. Sajnos ennyire igénytelenek a sofőrök, hogy még ezt a 70 Ft-os (bárki által kicserélhető) alkatrészt se veszik meg. Az engemet nem érdekel különösebben, ha elfelejtenek olajat cserélni (persze ha használt autót keresek, akkor már nagyobb baj), a biztonságot nem befolyásolja, de azért a legalapvetőbb biztonsági berendezések és a világítás legyen már rendben (az már irreális elvárás, hogy jól is legyenek beállítva, de legalább világítson minden, ami kell). Egyébként a műszaki vizsga (ha nem a Közelekedési hatóságnál van elvégezve) sz*art se ér, mert a kiégett izzóval is simán átmegy az autó (rokonságban előfordult, hogy az egyik első helyzetjelző ki volt égve), és még csak kenőpénzt se kell fizetni. Meg szeirntem az se normális dolog, hogy vonóhorgos autót is simán levizsgáztattak, aminek hiányzott a jobb oldali tükre. Meg olyan utánfutóról is tudok, aminek a fékje nem igazán működött, a műszaki vizsgán mégsem volt semmi probléma. Lehúzás ez is, mert ebben a formájában értelme semmi (persze lehet, hogy vannak normális vizsgaállomások is).
Sok mai autóban nagyon nehéz az izzócsere, nehéz hozzáférni. Ugy tudom ezért már nem is kell izzókészletet cipelni. A Jazznél pl a kerékjáraton kersztül meg kellett bontani a sárvédőn egy ablakot és ugy lehetett cserélni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41927 Dátum: 2013.01.12 20:48:46 »
Pedig a pécsi ATI-nál híresen kocka egy-két vizsgáztató  :surrender:
Nem az ATI az, csak ott van egymás mellett a kettő  :)

Nekem az utóbbi jópár (értsd: bő 10) évben csak egyszer volt velük gondom - amikor beleakadtak az Avéba utólagosan applikált DRL-be. Akkor, az a vizsgabiztos tényleg kocka módjára viselkedett. De más problémám nem volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41928 Dátum: 2013.01.12 21:31:48 »
Sok mai autóban nagyon nehéz az izzócsere, nehéz hozzáférni. Ugy tudom ezért már nem is kell izzókészletet cipelni. A Jazznél pl a kerékjáraton kersztül meg kellett bontani a sárvédőn egy ablakot és ugy lehetett cserélni.
És ez ok arra, hogy valaki balesetveszélyesen közlekedjen? Hát nem. Ha nem tudja kicseréni, vigye szerelőhöz. Ha kiég az egyik izzó az még önmagában nem katasztrófa, egyszerre úgysem égnek ki, van ideje elvinni szerelőhöz. De ha egyik se világít valamelyik oldalon, az már gáz, és 100 ezres csekkel kéne jutalmazni a sofőrt.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.12 21:37:42 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41929 Dátum: 2013.01.12 21:49:46 »
Lehet én vagyok szemétláda és nem tudok semmit, de ha valakinek az is sok hogy alapvető dolgokban szinten tartsa a gépjárművét (fények, fékek, gumik stb stb), az ne üljön autóba (azt nem mondom hogy adja el, mert hitel stb stb), legalább olyan veszélyes, mint ha ittasan ülne bele.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41930 Dátum: 2013.01.12 22:50:10 »
Feltörtünk, mint a talajvíz...érdemes a kommenteket olvasni  [rohog]

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41931 Dátum: 2013.01.12 23:02:07 »
És ez ok arra, hogy valaki balesetveszélyesen közlekedjen? Hát nem. Ha nem tudja kicseréni, vigye szerelőhöz. Ha kiég az egyik izzó az még önmagában nem katasztrófa, egyszerre úgysem égnek ki, van ideje elvinni szerelőhöz. De ha egyik se világít valamelyik oldalon, az már gáz, és 100 ezres csekkel kéne jutalmazni a sofőrt.
Igazad van. Ha egyik se ég egy oldalon, lehet hogy biztositékhiba ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41932 Dátum: 2013.01.12 23:06:16 »
Feltörtünk, mint a talajvíz...érdemes a kommenteket olvasni  [rohog]
"Igen, én is untam, hogy a Hondába csak tankolni kellett, elcseréltem egy Lanciára."
"A6ról Thesis-re de semmi izgalom nem jutott osztályrészemül"
 :wub:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41933 Dátum: 2013.01.13 09:07:57 »
Lehet én vagyok szemétláda és nem tudok semmit, de ha valakinek az is sok hogy alapvető dolgokban szinten tartsa a gépjárművét (fények, fékek, gumik stb stb), az ne üljön autóba (azt nem mondom hogy adja el, mert hitel stb stb), legalább olyan veszélyes, mint ha ittasan ülne bele.
Igen, pontosan erről beszélek én is, és hasonló szigorral kéne büntetni mint az ittas vezetést (alaptétel 100 ezer Ft-nak kellene lennie). Bár ezek közül az út szélén csak a világítást és a gumik miatt lehet egyértelműen büntetni.
Igazad van. Ha egyik se ég egy oldalon, lehet hogy biztositékhiba ;)
Ez nem valószínű, mivel a tompított és a helyzetjelző külön biztosítékon van. Leglaábbis a Corolla esetén igen, és gondolom minden autónál így van, mert ez a logikus.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41934 Dátum: 2013.01.13 09:30:22 »
Van 2db belépőm +utána kaja jegy 2főre!
Ma fél 2kor kezdődő Corvin Dumaszinházba.


2013.01.13 | 13:30
Budapest, Corvin köz
Matiné All Stars
Aranyosi Péter, Beliczai Balázs, Hadházi László, Kovács András Péter


Sajna nem tudok elmenni, ingyen és bérmentve átadom a 2db belépőt (ért 16.000ft)


Mailban tudom elküldeni a jegyeket, jó minőségben ki kell nyomtatni, hogy a
vonalkód látszon rajta. Előadás után, vagy előtt,  lehet kajálni.

Akit érdekel, küldje el a mailcímét, vagy hívjon fel: +36209454945


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41935 Dátum: 2013.01.13 10:07:00 »
Igen, pontosan erről beszélek én is, és hasonló szigorral kéne büntetni mint az ittas vezetést (alaptétel 100 ezer Ft-nak kellene lennie). Bár ezek közül az út szélén csak a világítást és a gumik miatt lehet egyértelműen büntetni.Ez nem valószínű, mivel a tompított és a helyzetjelző külön biztosítékon van. Leglaábbis a Corolla esetén igen, és gondolom minden autónál így van, mert ez a logikus.
Szerencsére nem tudom hogy van az enyémen, de már sok variációt láttam: pl elöl minden villágitott hátul meg semmi, meg forditva is. Ugyanez az oldalakkal is elöfordul, de hogy hogyan azt akkor nem tudom.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41936 Dátum: 2013.01.13 10:09:07 »
Nem az ATI az, csak ott van egymás mellett a kettő  :)

Nekem az utóbbi jópár (értsd: bő 10) évben csak egyszer volt velük gondom - amikor beleakadtak az Avéba utólagosan applikált DRL-be. Akkor, az a vizsgabiztos tényleg kocka módjára viselkedett. De más problémám nem volt.

Nem hasonlított Mézgára?  :D

golya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41937 Dátum: 2013.01.13 15:39:15 »
tudtok valami jó trükköt a befagyott ablaktörlő spricni kiolvasztására? kintlakásos az autó.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk
« Válasz #41938 Dátum: 2013.01.13 15:42:32 »
Motorhőtől majd kiolvad idövel.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41939 Dátum: 2013.01.13 17:31:15 »
A héten megint tréleren hoztak egy versot...bal oldali féltengely törés!! -ott ahol az a gumi van ráhúzva..Én már a másodikat láttam,de nem valami jó fényt vet a cégre..gondolom angol gyártás,de majd meglesem konkrétan. :no: