Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7223011 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41640 Dátum: 2012.12.15 09:47:23 »
Attól függ mikor akarod használni.-)
Használat előtt jobb szobahőmérsékleten tartani, tárolás szempontjából pedig az alacsonyabb a jobb, mert akkor kisebb az önkisülése. Az ideálisnak tartott tárolás 0-10C.
Én inkább a garázst választanám téli tárolásra mint egy lakószobát.
Egyhamar nem akarom használni őket - legkorábban talán valamikor januárban, ha lesz  valami tartósan száraz, és aránylag meleg időszak, ami alkalmas lesz rá, hogy megmozgassam kicsit a két autót.

Gondolkodtam rajta, hogy a Rombatot megpróbálom eladni, mert gyakorlatilag új (8 hónapos), egy tízest biztos megkapnék érte... Jelenleg igazából szükség nincs rá, mert szegény Camry, belátható időn belül, nem fog gyakran kimozdulni a garázsból (ha egyáltalán). De végül úgy döntöttem, jobb, ha megmarad tartaléknak - hisz (a Camryn kívül) a Daihatsuba, a Yarisba és az Avensisbe is ugyanilyen, jobb pluszos akksi való.

Köszi az infókat  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41641 Dátum: 2012.12.15 10:14:21 »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41642 Dátum: 2012.12.16 18:14:54 »
Hali! Ablaktörlőlapátokat szeretnék venni, hol milyet érdemes?
Láttam a tescoba csak gumicsíkot is, de kínai volt még ránézésre is, és nem mertem megvenni, habár olcsó volt, na meg nem tudom, hogy össze tudnám-e szerelni.

A komplett lapátot sima ügy felrakni, de így még csak csíkot nem cseréltem pedig célszerűbb és környezettudatosabb lenne csak azt.

Ha egész lapátot veszek, gondolom 1-2 centi eltérés nem okoz gondot? Mivel közelebbi méretbe nem is láttam.

Akinek ötlete, tapasztalata van, megoszthatná velem! Köszi!
                                                                                                                                                   

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41643 Dátum: 2012.12.16 20:48:01 »
Hali! Ablaktörlőlapátokat szeretnék venni, hol milyet érdemes?
Láttam a tescoba csak gumicsíkot is, de kínai volt még ránézésre is, és nem mertem megvenni, habár olcsó volt, na meg nem tudom, hogy össze tudnám-e szerelni.

A komplett lapátot sima ügy felrakni, de így még csak csíkot nem cseréltem pedig célszerűbb és környezettudatosabb lenne csak azt.

Ha egész lapátot veszek, gondolom 1-2 centi eltérés nem okoz gondot? Mivel közelebbi méretbe nem is láttam.

Akinek ötlete, tapasztalata van, megoszthatná velem! Köszi!
Hát, azért nem hinném, hogy pont Swiftre valót ne lehetne találni :) ... Bármelyik autósboltban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41644 Dátum: 2012.12.16 21:16:27 »
Hali! Ablaktörlőlapátokat szeretnék venni, hol milyet érdemes?
Láttam a tescoba csak gumicsíkot is, de kínai volt még ránézésre is, és nem mertem megvenni, habár olcsó volt, na meg nem tudom, hogy össze tudnám-e szerelni.

A komplett lapátot sima ügy felrakni, de így még csak csíkot nem cseréltem pedig célszerűbb és környezettudatosabb lenne csak azt.

Ha egész lapátot veszek, gondolom 1-2 centi eltérés nem okoz gondot? Mivel közelebbi méretbe nem is láttam.

Akinek ötlete, tapasztalata van, megoszthatná velem! Köszi!

Nekem eddig a legjobban a Lidl-ben kaphatók jöttek be ár/teljesítmény arányban (Aldi-ban is hasonlók szoktak lenni). Rásuszteroltam a Marutira is  :D

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41645 Dátum: 2012.12.16 21:17:57 »
Hát igazából mindegyik autóra kéne, Toyotára, Swiftre is. És gondolom párban érdemes őket cserélni, vagy tök mindegy? Mert igazából a vezető oldalon maszatolnak jobban. :)

Autósboltban lehet, hogy kapok méretet de teszkoba egyik autóhoz sem találtam a pontos méretet, 1-2 centi különbséggel lett volna oké, és mindkét oldalra nem találtam így sem úgy emlékszem, ezért semmit nem vettem, mert csak a méretre vágandó gumicsíkot nem mertem megvenni.


Köszi a lidles tippet, ott még nem is néztem, kíváncsi vagyok! :)
                                                                                                                                                   

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41646 Dátum: 2012.12.16 21:24:17 »
Carinára más méretűek vannak jobb és baloldalt, de még olyan párosítás is volt egyben a Lidl-ben. Eddig van olyan jó, mint a 2x drágább grafitos Valeo.
Csak sajnos kampányszerűen árulják. Amikor nekem kellett, akkor pont itt volt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41647 Dátum: 2012.12.17 07:49:43 »
Manapság azért már a legtöbb autón eltérő a két lapát mérete.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Beszélgessünk
« Válasz #41648 Dátum: 2012.12.17 08:00:09 »
Manapság azért már a legtöbb autón eltérő a két lapát mérete.
és ha ilyen flexit vesztek jől nézzétek meg hogy a csatlakozó milyen irányba áll
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kepi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41649 Dátum: 2012.12.17 23:45:07 »
Most hétvégén vettem a praktikerben ALPIN PREMIUM FLAT lapátokat (az is 2 darab / doboz kiszerelésű), elég jók.
Pláne a nagyobb sparokban kapható kb 800 ft-os lapátokhoz képest, azok 2 nap után már csíkoztak, bármit csináltam.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41650 Dátum: 2012.12.18 13:29:24 »
Én végül hagyományosat, magyarra fordítva esős nap márkájút vettem jó áron, remélem nem lesz velük gond, nem szakadnak hamar és nem is csikoznak. Majd kiderül. Suzukiba 3, mert hátsó is, Toyotába hátsót nem mertem, az valamilyen más csatlakozású úgy figyeltem múltkor sötétben, csak nem akartam vele akkor maszatolni.
                                                                                                                                                   

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41651 Dátum: 2012.12.18 20:19:24 »
szerintetek korrózió szempontjából van jelentősége, hogy az autóm most szárazon, de koszosan (nyilván sósan) áll a garázsban, vagy ilyenkor teljesen mindegy? úgy lemosnám, csak persze nincs erre most annyira lehetőség, de legalább megnyugtathatna valaki - bár szerintem sósan biztos kicsit korrodálja, mintha tisztán lenne száraz... :( egyébként már napok óta nem használtam, úgyhogy tuti rendesen száraz.
                                                                                                                                                   

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41652 Dátum: 2012.12.18 20:30:17 »
Jobb, mintha lucskos lenne de! A so higroszkopos (megkoti a levego paratartalmat) szoval valamennyi nedvesseg mindig van ott  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41653 Dátum: 2012.12.18 20:46:16 »
Akkor lehet azt mondani hogy emiatt is lehet akkora differencia azonos évjáratú és típusú autóknál!  ? Na meg persze nyilván az is számít, hogy valaki egyáltalán nem használja ilyen időben, és ez a legjobb, jó annak, aki tudja nélkülözni.
                                                                                                                                                   

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41654 Dátum: 2012.12.18 21:10:13 »
szerintetek korrózió szempontjából van jelentősége, hogy az autóm most szárazon, de koszosan (nyilván sósan) áll a garázsban, vagy ilyenkor teljesen mindegy? úgy lemosnám, csak persze nincs erre most annyira lehetőség, de legalább megnyugtathatna valaki - bár szerintem sósan biztos kicsit korrodálja, mintha tisztán lenne száraz... :( egyébként már napok óta nem használtam, úgyhogy tuti rendesen száraz.
Én nem most ,hanem az előző hétvégén voltam hosszu uton, szegény Corinak még a motortere is sós lett. Minusz 1 fokban (éppen nem fagyott rá) lemostam még a motere is kapott egy kis langyos vizet. Az alját viszont nem tudtam lemosni (vödörből). Most a napokban ebben az esős időben remélem lemosódott az alja is még pár mély tócsába is belementem ::)