Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228050 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Beszélgessünk
« Válasz #41610 Dátum: 2012.12.14 09:22:21 »
Olajcseréd megvolt?
Ühhüm, megnéztük a gyertyákat is, még jók, valami 4 pólusú Boccs van benne, a pollenszűrő már fekete volt, az is ment a kukába, meg ha már fel volt nyitva a motortér kicseréltük a haldokló helyzetjelzőt is, amit úgysem használok soha :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk
« Válasz #41611 Dátum: 2012.12.14 09:39:49 »
Már hogyne használnád.
Mikor felvan kapcsolva a tompítottad,megy közben a pici helyzetjelző is;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Beszélgessünk
« Válasz #41612 Dátum: 2012.12.14 09:42:29 »
Már hogyne használnád.
Mikor felvan kapcsolva a tompítottad,megy közben a pici helyzetjelző is;)
Hűhaaa, komoly ficsör :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41613 Dátum: 2012.12.14 13:25:36 »
Az enyémben 308.000 km volt, amikor megvettem  :whistling: Lúzer dolog?  ::) De legalább hihető állás  :yes:
Most van benne 316.000

Miért lenne lúzer dolog? :) Legalább kevesebbet fizettél érte mintha 150-re visszatekerték volna :) Amúgy meg ezek az autók mennek boldogan még 7-800ezer km-nél is. Napokban láttam egy ilyet pont. Bevállalod? :D  (Gálvölgyi Csernus paródiából)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41614 Dátum: 2012.12.14 14:01:17 »
Miért lenne lúzer dolog? :) Legalább kevesebbet fizettél érte mintha 150-re visszatekerték volna :) Amúgy meg ezek az autók mennek boldogan még 7-800ezer km-nél is. Napokban láttam egy ilyet pont. Bevállalod? :D  (Gálvölgyi Csernus paródiából)
7-800.000? Be!  :yes:  :flowers:

sinick

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41615 Dátum: 2012.12.14 15:50:41 »
Sziasztok!

Idén vásároltam egy Toyota Verso-t, gyári riasztóval van felszerelve. A kérdésem az lenne, hogy ki lehet-e kikapcsolni leállítás után kb. fél perccel késleltetett ajtók automatikus zárását. Állandóan probléma, hogy pl. tankolok vagy pl. tankoláskor bemegyek fizetni, a nejem és a gyerekek az autóban maradnak, a kulcs természtesen nálam és az autó a bentülőkkel lezár és élesíti a riasztót is. Sosem szeretem a kulcsot az indítózárban hagyni, bár már kezdem megszokni azt, hogy ilyenkor a kulcsot a nejemnél hagyom. Azt szeretném elérni, hogy az autó akkor legyen lezárva, amikor én zárom le a kulccsal, ne önnállósítsa magát.

Úgy rémlik, hogy a kézikönyben csak az induláskor automatikus ajtózárás ki- illeve bekapcsolása van benne. Ezzel nincs bajom.

Toyota márkaszervízben is rákérdeztem. A szerelő rádugta a számítógépet és csak annyit látott, hogy csak késleltetési lehetőséget lát, kikapcsolásit nem. Mondtam is neki, hogy ez nem valami meggyőző.

Akinek van információja ezzel kapcsolatban az ne kíméljen! Megköszönnöm!

Üdv:sinick

(Bocs, ha rossz helyre írtam, elsőre nem találtam szaktopikot. Legfeljebb a moderátor egy dorgálás közepette áthelyezi a szaktopikba!)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41616 Dátum: 2012.12.14 15:53:05 »
Sziasztok!

Idén vásároltam egy Toyota Verso-t, gyári riasztóval van felszerelve. A kérdésem az lenne, hogy ki lehet-e kikapcsolni leállítás után kb. fél perccel késleltetett ajtók automatikus zárását. Állandóan probléma, hogy pl. tankolok vagy pl. tankoláskor bemegyek fizetni, a nejem és a gyerekek az autóban maradnak, a kulcs természtesen nálam és az autó a bentülőkkel lezár és élesíti a riasztót is. Sosem szeretem a kulcsot az indítózárban hagyni, bár már kezdem megszokni azt, hogy ilyenkor a kulcsot a nejemnél hagyom. Azt szeretném elérni, hogy az autó akkor legyen lezárva, amikor én zárom le a kulccsal, ne önnállósítsa magát.

Úgy rémlik, hogy a kézikönyben csak az induláskor automatikus ajtózárás ki- illeve bekapcsolása van benne. Ezzel nincs bajom.

Toyota márkaszervízben is rákérdeztem. A szerelő rádugta a számítógépet és csak annyit látott, hogy csak késleltetési lehetőséget lát, kikapcsolásit nem. Mondtam is neki, hogy ez nem valami meggyőző.

Akinek van információja ezzel kapcsolatban az ne kíméljen! Megköszönnöm!

Üdv:sinick

(Bocs, ha rossz helyre írtam, elsőre nem találtam szaktopikot. Legfeljebb a moderátor egy dorgálás közepette áthelyezi a szaktopikba!)
Félig OFF
Jobb helyeken ha egy hasonló beállítási lehetőséget (késleltetés, korlátozás, méret) 0-ra állít az ember, az azt jelenti hogy kikapcsolja a funkciót
Félig ON
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

sinick

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41617 Dátum: 2012.12.14 15:57:41 »
Félig OFF
Jobb helyeken ha egy hasonló beállítási lehetőséget (késleltetés, korlátozás, méret) 0-ra állít az ember, az azt jelenti hogy kikapcsolja a funkciót
Félig ON

Bocsánat, elfelejtettem leírni, hogy a szerelőnk tippelt a nullára és azt mondta, hogy nullára sem tudja állítani a késleltetést. Talán max 120 vagy 180-ra lehet, az alap azt hiszem 30mp.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41618 Dátum: 2012.12.14 16:15:25 »
Azt szeretném elérni, hogy az autó akkor legyen lezárva, amikor én zárom le a kulccsal, ne önnállósítsa magát.
Próbálkozz!-)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41619 Dátum: 2012.12.14 16:37:05 »
sztem a szerelőnek simán ki kellett volna tudni kapcsolnia ezt a funkciót. VAG-ban is simán van ilyen komfortfokozat kikapcsolás.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41620 Dátum: 2012.12.14 16:39:48 »
Az enyémben 308.000 km volt, amikor megvettem  :whistling: Lúzer dolog?  ::) De legalább hihető állás  :yes:
Most van benne 316.000
Miért lenne lúzer dolog :) ? Gondolom, kb. 16 éves volt, amikor megvetted. 16 éves, ilyen kategóriájú autóban teljesen normális, reális a 308 ezres futás. Normális karbantartás mellett még kb. 200 ezret simán elfuthat, mielőtt jelentősebb felújításra lenne szükség.

Jut eszembe, te már meg is gyűrűztetted  :yes: ... Hát akkor meg pláne sok tartalék van még benne.

Én idén tavasszal hoztam be ismerősömnek, Németországból egy '99-es, 2.0 benzin Ave kombit... Írtam is róla anno... Valami 201 ezer vagy ilyesmi volt benne. Eszembe nem jutott erre a futásra úgy gondolni, hogy "sok".
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41621 Dátum: 2012.12.14 16:41:56 »
Kiszereltem ma a Coronából és a Camryből az akksikat, hogy a továbbiakban bent a házban, száraz, meleg helyen tároljam őket. Egyikük 5 éves Hoppecke, de még prímán bírja; másikuk egy majdnem új (tavasszal vásárolt) Rombat.

Mi a legjobb módszer arra, hogy minél tovább életben maradjanak?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sinick

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41622 Dátum: 2012.12.14 16:51:04 »
Próbálkozz!-)

Köszönöm. Ennek a felét sem értem (Buzzer mode, Horn mode, stb.), viszont ugyanitt találtam mág pár magyar útmutatót a Versóhoz.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41623 Dátum: 2012.12.14 16:54:37 »
Mi a legjobb módszer arra, hogy minél tovább életben maradjanak?
Ügyelni arra, hogy a töltöttsége mindig 90% felett legyen, száraz, hűvös helyen tárolni.
Egy akku aktivátor rákötése szintén hasznos.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41624 Dátum: 2012.12.14 17:02:11 »
Köszönöm. Ennek a felét sem értem (Buzzer mode, Horn mode, stb.), viszont ugyanitt találtam mág pár magyar útmutatót a Versóhoz.
A magyar nyelvűben ugyanaz van leírva, csak nem a folyamatábrát látod összefüggően.
Nekem az 1 lapos az érthetőbb mint a 9 (ami mintha félre lenne fordítva), de különbözőek vagyunk.-)


ui. Buzzer a csipogó, car Horn meg az autó kürt
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.14 17:21:19 írta Agyarka »