Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228093 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41595 Dátum: 2012.12.13 11:27:36 »
Ez a motorosrendőrt gázoló Hummeres esete; érdekes végig nézve a videót... ha jól tudom, Ausztriában kifogásolják, miért lőttek annyit a magyar rendőrök, de látva a már meglőtt elkövetőt, hogy még sérülten is vergődik és ellenáll (ha jól láttam a videón és jól értelmeztem), csoda, hogy csak annyit kapott, akkor és ott...
Nem csak vergődött, hanem még felült, miután megbilincselték, lerendezték.Tehát olyan nagyon nem lötték "agyon". A másik, hogy elég nehezen sikerült leteperni és megbilincselni, addig meg a rendőri"erőszak" alkalmazása szerintem jogos, még ha fegyverhasználatról van szó akkor is.
Kifogásolták, hogy az áldozattal miért nem törödtek. Mi nem láttuk, de elképzelhető, hogy a helyszinen lévőknek nagyon nyilvánvaló volt, hogy nem lehet rajta segiteni. Lehet hogy a ripityomra törött csontokkal nehéz stabil oldalfekvést megvalósitani, mint azt hiányolták a tv riportban.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk
« Válasz #41596 Dátum: 2012.12.13 11:42:42 »
Utólag könnyű kritizálni,kötekedni.
Főleg egy kivülállónak.
Ezért nemis érdemes okoskodni,max.véleményünk lehet,de az meg senkit sem érdekel a köreinken kívül!
Nézöpont kérdése,h kinek tetszik,kinek meg felháborító az a rendőri intézkedés! Mert ha pl.mondjuk a családtagunkat ütné el igy egy ilyen drogos féreg,azt én pl.helyből fejbelőném duplázással.
Nyugodjatok meg,kijárt annak a reteknek az a pár lövedék!
Aztán majd ugyis kap egy-két ejnyebejnyét és mehet haza labancországba.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41597 Dátum: 2012.12.13 11:44:34 »
Ezt láttátok már?

http://kurier.at/politik/weltchronik/cop-niedergewalzt-filmer-am-wort/1.777.732

Mi a fene történhetett, hogy a civil ruhás rendőr így kipattant a kocsiból és hadonászik a fegyverével?

A Hummeres B. Thomas átment a motorosrendőrön, motorostól, emberestől, zakompakk.    A rendőr belehalt a sérülésekbe.

De volt előzménye a dolognak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41598 Dátum: 2012.12.13 11:47:41 »
Ja, mellesleg az USA-ban ennyiért már legalább 3x agyonlőtték volna. Zokszó nélkül. 
A cselekményt meg egyenes szándékú emberölésnek hívják, megspékelve más bcsk.-kel. Pont.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk
« Válasz #41599 Dátum: 2012.12.13 11:55:46 »
Pontosan!
Szándékos emberölés! Pont.
Büntetési tételei nem elég durvák sajnos!
Vannak minősitő körülmények.
De mivel drogos volt,igy egy ejnyebejnye lesz,meg elvonókúra! Aztán röhög a markába egy drogos féreg megint!
Pár napja hallottam,h egy tv-s ringyo is alakított vmit részegen az M0-on. Annyira koki volt,h elaludt.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41600 Dátum: 2012.12.13 12:19:26 »
...
Mi nem láttuk, de elképzelhető, hogy a helyszinen lévőknek nagyon nyilvánvaló volt, hogy nem lehet rajta segiteni. Lehet hogy a ripityomra törött csontokkal nehéz stabil oldalfekvést megvalósitani, mint azt hiányolták a tv riportban.
Szegényt próbálták (legalábbis a video szerint) "nyugtatni" helyszínen lévők, ha ez nem is segített sokat;
...
Ezért nemis érdemes okoskodni,max.véleményünk lehet,de az meg senkit sem érdekel a köreinken kívül!
Nézöpont kérdése,h kinek tetszik,kinek meg felháborító az a rendőri intézkedés! Mert ha pl.mondjuk a családtagunkat ütné el igy egy ilyen drogos féreg,azt én pl.helyből fejbelőném duplázással.
Nyugodjatok meg,kijárt annak a reteknek az a pár lövedék!
Aztán majd ugyis kap egy-két ejnyebejnyét és mehet haza labancországba.
Így van, véleményünk van az egészről, amennyit tudunk a híradásokból, azok alapján. Tényleg csoda, hogy véletlenül nem találták fejen az illetőt... Bár olyat nem tehet a rendőr, sajnos...

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41601 Dátum: 2012.12.13 12:40:35 »
szerintem olyan 100-150 ezerrel lennék beljebb max, az olcsóbb alkatrészárak miatt.

Szvsz sose spórolj az alkatrészeken, tapasztalatból tudom, hogy semmi se véletlenül olcsóbb. Mindig előjött egy idő után, hogy az adott alkatrész miért volt olcsóbb.  ::) Szerelési költséggel együtt meg már buksz is az olcsóbbal...

Lehet ha ülök a gép előtt még 1-3 évet egyszer csak befut a nyugdíjas orvos szervizkönyves autója 30e km-rel (Egyszer láttam egy utolsó éves E10 Sedan-t, klíma, légzsák, szervizkönyv, márkaker árulta, azt is elvitték egy héten belül, de akkor még nem volt meg a vásárlásra szánt összeg).

Nekem van egy jó barátom, aki két éve belenyúlt a tutiba és sikerült "megörökölnie"  egy ismerős hölgytől egy E10 liftback-et 34 ezer km-el asszem 2002-eset. Az az autó mint a gyári, sajnos a hölgy a betegsége miatt ajándékozta oda az autót, rá fél évvel később elhunyt rákban. Így az autót fura emlék lengi körül, de a barátom nagyra becsüli és nagyon vigyáz rá.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41602 Dátum: 2012.12.13 12:44:42 »
2002-es E11? A ráncfelvarrott? 34 ezerrel? Az igen!  :clap:
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41603 Dátum: 2012.12.13 12:46:08 »
Szvsz sose spórolj az alkatrészeken, tapasztalatból tudom, hogy semmi se véletlenül olcsóbb. Mindig előjött egy idő után, hogy az adott alkatrész miért volt olcsóbb.  ::) Szerelési költséggel együtt meg már buksz is az olcsóbbal...
Alkatrész minőséggel nincs gond, gondolom nem adta át a kedvezményeket, vagy csak annyira hogy kerek összeg jöjjön ki. Előzö szakin is akkor buktam ki, amikor lengéscsiliket cserélt. Beláttam a kerékívnél, csekkoltam a modellt, rákerestem, első magyar találaton megtaláltam az árakat, összeadogattam nagyjából és nekem olyan 30-35-tel olcsóbban jött ki.

Nekem van egy jó barátom, aki két éve belenyúlt a tutiba és sikerült "megörökölnie"  egy ismerős hölgytől egy E10 liftback-et 34 ezer km-el asszem 2002-eset. Az az autó mint a gyári, sajnos a hölgy a betegsége miatt ajándékozta oda az autót, rá fél évvel később elhunyt rákban. Így az autót fura emlék lengi körül, de a barátom nagyra becsüli és nagyon vigyáz rá.
Igen vannak a legendák, persze 2002-ben már nem volt E10, csak E11 és E12, just for szörszálhasogatás :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41604 Dátum: 2012.12.13 13:27:12 »
2002-es E11? A ráncfelvarrott? 34 ezerrel? Az igen!  :clap:

Ja, igen.  :) E11 az, nem E10, de 2002, ráncfelvarrott. Most járnak olyan 42 ezer kilométernél, az autó mint az új. Totálba tele volt dohányozva mondjuk, de időközben már kicsit jobb lett, amúgy hibátlan, ha azt mondanák tegnap jött ki a gyárból, elhinném.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41605 Dátum: 2012.12.13 17:23:57 »
Lássuk be, ez tulajdonképpen igaz is.  :) Más kérdés, hogy egy alapos átnézés után - még a vétel előtt - ezek kiderültek volna és valaki más fizette volna a fél misit az autó javíttatására.  :hmmmm: Ez pusztán filozófiai kérdés, a javítás ettől még tény.
Igen. Csak egész máshogy néz ki az ábra, ha hozzátesszük, hogy csupa kopó alkatrészt kellett cserélni, úgy, hogy a cserék egy része még csak nem is lett volna szükséges. És sokkal magasabb áron, mint amiből megoldható lett volna.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41606 Dátum: 2012.12.13 17:26:10 »
Nem voltak előjelei a kuplungnak, egyszer le kellett mennem padkára egy vidéki bekötőúton, mert drága volán nem igazán volt hajlandó arrébb állni. Hazaértem, megfordulásnál már lefulladt a kocsi, mert lent fogott a kuplung. Lehet rajta vitatkozni hogy most az tette tönkre, vagy már csak annyi kellett neki.

Volt próbaút, ott inkább arra figyeltünk hogy nem húz e az autó valamerre, fognak e a fékek, stb stb.
Persze most felmerül a kérdés hogy miért várnám el egy (akkor még 13 éves) autótól hogy szalonállapot legyen. Termosztát is viszonylag filléres tétel.
Úgy számoltam hogy ez a 700 ezres autó kb 1 misi lesz mire rendbe lesz rakva, évi egy két szervízlátogatás is belefér az olajcserén kívűl. Megbízhatónak is találtam első évben, még a szétesett kuplung miatt sem idegeskedtem túlzottan. Aztán csak azt vettem észre hogy 2hó/2000km-enként megy a szakihoz wellnesselni (lengéscsilik is akkor kerültek bemérésre és cserére, amikor már sokat kellett gépészkedni a sávbantartáshoz).
Egyelőre látom a fényt az alagút végén, utolsó szerviz látogatásra is már csak preventív céllal került sor, még kell egy új fékmunkahenger, aztán jöhet az autó másik felének cseréje :D
Igen... tényleg lehetne vitatkozni a kuplung-dolgon. Mindenesetre érdekes egybeesés, főleg ha figyelembe vesszük, hogy ennek a típusnak nem szoktak ilyen gondjai lenni.

Ami az 1 milliót illeti: meg is állhatott volna annyiban, a felsorolt javításokkal együtt is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41607 Dátum: 2012.12.14 09:04:11 »
Igen... tényleg lehetne vitatkozni a kuplung-dolgon. Mindenesetre érdekes egybeesés, főleg ha figyelembe vesszük, hogy ennek a típusnak nem szoktak ilyen gondjai lenni.

Ami az 1 milliót illeti: meg is állhatott volna annyiban, a felsorolt javításokkal együtt is.
Mire rendbe teszem szerintem ripityára is töröm, mostanában minden hétre kijut valaki aki nem adja meg az elsőbbséget. Pedig világít minden lámpám :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk
« Válasz #41608 Dátum: 2012.12.14 09:08:36 »
Olajcseréd megvolt?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41609 Dátum: 2012.12.14 09:21:25 »
Elég kiakasztó a cikk! Bűncselekmény az óratekergetés, de nincs semmi intézkedési lehetőség ennek kiderítésére, akkor sokat ér. Nepperek meg csak lazán nyomják a megszokott tekergetésüket. Ezért is alakul ki, hogy mindenki 150ezer km alatti autót akar. Nem látják, hogy 300ezernél is lehet normális állapotú egy autó mert olyan alig van a sok tekergetés miatt, LOL! Ördögi kör...
Az enyémben 308.000 km volt, amikor megvettem  :whistling: Lúzer dolog?  ::) De legalább hihető állás  :yes:
Most van benne 316.000