Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228125 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41580 Dátum: 2012.12.13 08:20:32 »
Prego!

Ha jól olvastam, akkor 2x cserél olajat a szerelő MOSÁSI célzattal????   Whaoooóóóóóó!  :censored:

Úgy látszik nem látott még motormosót... Vagy nem látott még osanos olajat, hamár nem akar mosót beletenni.

Persze, most már veszett fejsze nyele, nem vitás, a tanulópénz megvolt, de ne a kocsit hibáztasd.  Jó kis verda az a Cori.  Pláne elsőnek.

Nekem csak Trabi jutott elsőnek és az jó sokáig.  Kis pénz, kis foci.   :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41581 Dátum: 2012.12.13 09:05:11 »
Na csak kivadásztam az e-mailek közül, amit tudtam.


Dátum           Magyarázat                                  Kilóméterállás                      ár
2011.04.05   Átvizsgálás, olajcsere, levegőszűrő   195542   25000 (legyen reális kb, ha tíz rongy mondjuk az átnézés. Amúgy olaj 10, szűrő 2)
2011.04.09   Új kipufogó   195568   35000 (passz piros, de nem is szeretném tudni :D )
2011.08.23   Átvizsgálás, olajcsere, vezérműszíj meghúzás   200924   10000 (reális)
2011.12.09   Termosztát csere   203715   20000 (termosztát legyen márkásban 5 rongy, csere meg 2 és jófej voltam)
2012.03.10   olajcsere, olajszűrő csere, klímatisztítás, vezérlés csere (Gates), hátsó fékbetét csere, jobb első fék letörés, futóműállítás   205539   80000
(10 olaj mdíjjal együtt, 2 a szűrő, 10 a tisztítás, vezérléscsere 25 munkadíjjal együtt, hátsó fékbetét 5, első féknél mi volt?, fmállítás 9 ezer)
2012.03.23   Kuplungcsere (VALEO)   206043   70000 (Aisin, 22 ezer + 20 mdíj)
2012.06.06   kuplung munkahenger   208275   35000 (passz, sztem ilyet nekem nem cseréltek)

2012.07.18   4 Lengéscsillapító (KYB), hátsó stabpálcák és szilentek, futóműállítás   209852   150000
(nekem csak első lengéscsiliket kellett cserélni (Sachs, 16 ezer a kettő), a hátsók tök jók 200 ezer km után is, négy stab pálcám, motortartó bak: 26 anyagár, még 6 szilent és munkadíj 16, összesen 60)
2012.09.10   Fétengely szimering, olajteknő tömítés, főtengely szimering, vezérműtengely szimering, dugó, olajpumpa gyűrűk, szelepfedél tömítés   212373   32000
(két szimmeringet nekem a vezérléssel együtt most cserélték, darabja 1 ezer forint, szelepfedél tömítés 5 ezer, a többit azt se tudom, mi :D ) Ez azért szívás, mert a vezérlést le kellett bontania, holott kicserélhette volna a márciusi vezérléscserénél... :nonono:
2012.11.18   Vízpumpa (AISIN) és porvédő gumiharang csere   214621   25000 (passz, ilyet nem kellett cserélni)

Amúgy a cserék jelentős és sokba kerülő része - még mindig azt mondom - hogy abszolút várható volt a kocsi kora és a benne lévő km-ek miatt.  :helpsmilie:
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41582 Dátum: 2012.12.13 09:17:22 »
... és ahogy írtad, a lengéscsillapítók hibája is adott volt - illetve nem ellenőriztétek. A kuplunghibáról is nehezen tudom elképzelni, hogy ne lettek volna már meg az előjelei.
Nem voltak előjelei a kuplungnak, egyszer le kellett mennem padkára egy vidéki bekötőúton, mert drága volán nem igazán volt hajlandó arrébb állni. Hazaértem, megfordulásnál már lefulladt a kocsi, mert lent fogott a kuplung. Lehet rajta vitatkozni hogy most az tette tönkre, vagy már csak annyi kellett neki.

A termosztát hibája már egy 5-6 km-es próbaúton ki kellett volna, hogy derüljön.

Volt próbaút, ott inkább arra figyeltünk hogy nem húz e az autó valamerre, fognak e a fékek, stb stb.
Persze most felmerül a kérdés hogy miért várnám el egy (akkor még 13 éves) autótól hogy szalonállapot legyen. Termosztát is viszonylag filléres tétel.
Úgy számoltam hogy ez a 700 ezres autó kb 1 misi lesz mire rendbe lesz rakva, évi egy két szervízlátogatás is belefér az olajcserén kívűl. Megbízhatónak is találtam első évben, még a szétesett kuplung miatt sem idegeskedtem túlzottan. Aztán csak azt vettem észre hogy 2hó/2000km-enként megy a szakihoz wellnesselni (lengéscsilik is akkor kerültek bemérésre és cserére, amikor már sokat kellett gépészkedni a sávbantartáshoz).
Egyelőre látom a fényt az alagút végén, utolsó szerviz látogatásra is már csak preventív céllal került sor, még kell egy új fékmunkahenger, aztán jöhet az autó másik felének cseréje :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41583 Dátum: 2012.12.13 09:18:33 »
Fékmunkahengert 30-35 körül tudok.
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41584 Dátum: 2012.12.13 09:25:25 »

Ha jól olvastam, akkor 2x cserél olajat a szerelő MOSÁSI célzattal????   Whaoooóóóóóó!  :censored:

Úgy látszik nem látott még motormosót... Vagy nem látott még osanos olajat, hamár nem akar mosót beletenni.

Olajcserénél állítólag mindig volt egy köztes motormosós adalékos járatás az új olaj előtt.

Persze, most már veszett fejsze nyele, nem vitás, a tanulópénz megvolt, de ne a kocsit hibáztasd.  Jó kis verda az a Cori.  Pláne elsőnek.
Én is amondó vagyok hogy kell egyszer egy tragacs, hogy megtudd mi milyen hibajelenséggel jár. Gondolom sokan hozzászoknak fokozatosan a kuplung kopáshoz meg a többihez és amikor a vevőjelölt a 6 éves autójuk csereérett alkatrészeit elkezdi sorolni, elküldik az anyjába :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: Beszélgessünk
« Válasz #41585 Dátum: 2012.12.13 09:37:28 »
A tiédbe milyen olajak kerültek?
Gőzöm sincs, most Toyota fog belekerülni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk
« Válasz #41586 Dátum: 2012.12.13 09:53:33 »
Ammeg milyen?
A szürke flakon piros irással verzió?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Beszélgessünk
« Válasz #41587 Dátum: 2012.12.13 09:55:24 »
Ammeg milyen?
A szürke flakon piros irással verzió?
Passz, majd ma meglátom.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41588 Dátum: 2012.12.13 10:43:47 »
"vettél egy Toyotát, aztán másfél év alatt félmilliót kellett javításra költeni".

Lássuk be, ez tulajdonképpen igaz is.  :) Más kérdés, hogy egy alapos átnézés után - még a vétel előtt - ezek kiderültek volna és valaki más fizette volna a fél misit az autó javíttatására.  :hmmmm: Ez pusztán filozófiai kérdés, a javítás ettől még tény.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41589 Dátum: 2012.12.13 10:53:19 »
Ezt láttátok már?

http://kurier.at/politik/weltchronik/cop-niedergewalzt-filmer-am-wort/1.777.732

Mi a fene történhetett, hogy a civil ruhás rendőr így kipattant a kocsiból és hadonászik a fegyverével?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41590 Dátum: 2012.12.13 11:06:52 »
Lássuk be, ez tulajdonképpen igaz is.  :) Más kérdés, hogy egy alapos átnézés után - még a vétel előtt - ezek kiderültek volna és valaki más fizette volna a fél misit az autó javíttatására.  :hmmmm: Ez pusztán filozófiai kérdés, a javítás ettől még tény.
Hát számolgatom mennyit spóroltam volna, ha lett volna "alapos átnézés" és ajánlottak volna időben olyan szerelőt aki márkaszervizes (mint a mostani).
Mivel az el volt határozva hogy 7-800 a keret, Corolla, nem a VVTi motorral (olajevő para miatt ...) 1500cc alatt, LiftBack kasztnival és klímával, szerintem olyan 100-150 ezerrel lennék beljebb max, az olcsóbb alkatrészárak miatt. Mai napig úgy vélem hogy az addig látottakhoz képest ez az autó volt a legjobban egyben, igaz legtöbb km-rel, valszeg nem volt (nagyon) visszatekerve, szerintem közületek is sokan rá szavaztatok volna ott, abban az állapotban.
Persze volt egy ugyanilyen autó neppernél 60e km-rel Kiskőrösön, akkor haver autója robbant le az odaúton, köv hétvégére meg már elvitték. Lehet ha ülök a gép előtt még 1-3 évet egyszer csak befut a nyugdíjas orvos szervizkönyves autója 30e km-rel (Egyszer láttam egy utolsó éves E10 Sedan-t, klíma, légzsák, szervizkönyv, márkaker árulta, azt is elvitték egy héten belül, de akkor még nem volt meg a vásárlásra szánt összeg).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41591 Dátum: 2012.12.13 11:15:20 »
Ezt láttátok már?

http://kurier.at/politik/weltchronik/cop-niedergewalzt-filmer-am-wort/1.777.732

Mi a fene történhetett, hogy a civil ruhás rendőr így kipattant a kocsiból és hadonászik a fegyverével?
Hát csak gondolj bele ha a konvoj többi tagjai mind odaszaladnak a gázoló megsegitésére :D

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41592 Dátum: 2012.12.13 11:17:25 »
Ezt láttátok már?

http://kurier.at/politik/weltchronik/cop-niedergewalzt-filmer-am-wort/1.777.732

Mi a fene történhetett, hogy a civil ruhás rendőr így kipattant a kocsiból és hadonászik a fegyverével?
Ez a motorosrendőrt gázoló Hummeres esete; érdekes végig nézve a videót... ha jól tudom, Ausztriában kifogásolják, miért lőttek annyit a magyar rendőrök, de látva a már meglőtt elkövetőt, hogy még sérülten is vergődik és ellenáll (ha jól láttam a videón és jól értelmeztem), csoda, hogy csak annyit kapott, akkor és ott...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41593 Dátum: 2012.12.13 11:21:34 »
Ezt láttátok már?

http://kurier.at/politik/weltchronik/cop-niedergewalzt-filmer-am-wort/1.777.732

Mi a fene történhetett, hogy a civil ruhás rendőr így kipattant a kocsiból és hadonászik a fegyverével?
Szerintem pofon egyszerű: magyar rendőrség nincs még felkészülve ilyen kemény kötésű bűnüldözésre, autós üldözésre. Majd szépen belejönnek, elhívnak pár amcsi kiképzőt és vesznek pár tanfolyamot. Eddig gondolom elég volt rátenni a kezüket a pisztolytáskára és mindenki kővé dermedt.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41594 Dátum: 2012.12.13 11:24:29 »
Ez a motorosrendőrt gázoló Hummeres esete; érdekes végig nézve a videót... ha jól tudom, Ausztriában kifogásolják, miért lőttek annyit a magyar rendőrök, de látva a már meglőtt elkövetőt, hogy még sérülten is vergődik és ellenáll (ha jól láttam a videón és jól értelmeztem), csoda, hogy csak annyit kapott, akkor és ott...
Tudtommal kábszer hatása alatt állt. Amikor még thai boxoltam, járt néhány kidobó ember. Ők mesélték hogy a legrosszabb a drogos: egy olyan maflástól amitől egy józan ember elájulna, egy bedrogozottnak meg sem kottyan. Az más kérdés hogy miután magához tér, érezni fogja az agyrázkódást.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer