Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7212976 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Beszélgessünk
« Válasz #41175 Dátum: 2012.11.07 09:24:15 »
Az a kérdés azért felmerült bennem, hogy a rendőr, az út szélén, az automata szintszabályzó meglétét hogyan ellenőrzi?
Egyszerűen, a gyári xenonos autókon a fényszóróbekapcsolás után automatikusan bólint egyet a lámpa, de ez a mozzanat kb 1-2mp-ig tart, ami jóval gyorsabb, mintha a kézi tekerővel csalna az ember.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41176 Dátum: 2012.11.07 10:47:07 »
Szerintem meg fontos, hogy bemutatkozzon, ez valahol a tisztelet jele, hogy embernek nezzuk egymast. O lathat rolam mindent, nekem meg ugy kell kuncsorogni a neveert meg a rangjaert? Legyen rairva, vagy/es mondja meg, hogy benne kinek a f*sz*at tisztelhetjuk, ha mar olyan folenyeskedo gyoker a kozlekedesiek nagyresze. Tudjam mar, hogy a viselkedesevel melyik csaladra hoz szegyent...
Érdekes, hogy a 22 év kb. 60-70 ellenőrzése során eddig sosem találkoztam egyetlen fölényeskedő gyökérrel sem. Nemtom, hol tanyázhat akkor az a "nagy rész"?

Én nem várom el tőle, hogy bemutatkozzon. Ő a rendőr, végzi a munkáját, nekem tök fölösleges tudnom, hogy mi a neve és a rangja (bár mindkettő látható is rajta egyébként). Én sem mutatkozom be a vendégeknek, akik idejönnek a recepcióra a szállodában - pedig én tudom az ő adataikat, nevüket stb. Ugyan minek kéne bemutatkoznom? Udvariasan viselkedek velük, ez elég, senkinek nincs szüksége többre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41179 Dátum: 2012.11.07 13:27:39 »
Védem a becsületüket, mert alapvetően nagyra becsülök mindenkit, aki fegyveres szolgálatot vállal; nyilván az ezzel járó lehetséges következmények miatt. És mivel úgy látom, hogy amikről írsz, azok a média által felfújt, kiragadott esetek - ellenben a hatalmas többség (a saját tapasztalatom alapján is) a rendőrök között is normális, végzi tisztességesen a munkáját, jogszabályok által gúzsba kötve és a társadalom nagy része által kigúnyolva és lenézve  ::) ; mi még mindig azt hisszük, hogy a demokrácia ebből (is) áll, holott dehogyis.
Egyetértek. Velem eddig midnig korrektetk voltak, sőt volt 1-2 eset, amikor bizony meg is büntethettek volna (lakott területen fényszóró éjjel 2-kor), mégsem tették, csak figyelmeztettek. Szerintem az is sokat számít, hogy hogyan viszonyul hozzájuk az ember, én midnig udvariasan, normális hangnemben szólok hozzájuk. Soha nem találkoztam még megkülönböztető jelzés nélkül száguldozó rendőrrel.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.07 13:30:08 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41180 Dátum: 2012.11.07 13:54:29 »
Egyetértek. Velem eddig midnig korrektetk voltak, sőt volt 1-2 eset, amikor bizony meg is büntethettek volna (lakott területen fényszóró éjjel 2-kor), mégsem tették, csak figyelmeztettek. Szerintem az is sokat számít, hogy hogyan viszonyul hozzájuk az ember, én midnig udvariasan, normális hangnemben szólok hozzájuk. Soha nem találkoztam még megkülönböztető jelzés nélkül száguldozó rendőrrel.
Én fel tudok épp idézni ilyen esetet - ahogy olyat is, hogy bekapcsolják a fényhidat annyi időre, míg áthajtanak egy piroson - de bizony egy kezemen meg tudnám számolni az ilyen emlékeimet. Holott igen sok időt töltök autóban.

Ugyanakkor nekem is voltak olyan helyzeteim, amikor bizony megbüntethettek volna (ez főleg első tíz autós évemben fordult elő, mikor sokat közlekedtem kidűlt-bedűlt Moszkvicsokkal), és mégsem tették; meg olyanokat is, amikor nekiállhattak volna szívózni velem és megkeseríthették volna az életemet - de nem tették.

Legutóbbi példa: Békéscsaba, 2011 október vége, éjjel 2 óra... Palaczk egy régi Corollával (ami nem az ő nevén van) vontat egy hatalmas utánfutót (ami ugyancsak más néven van, de nem azon, amin az autó); utánfutó telepakolva bútorral, hűtőszekrénnyel, mosógéppel... A ponyva cafatokban lóg róla, leszaggatta a szél. A futó gumijai valamikor Brezsnyev alatt láthatták meg a napvilágot a Szovjetunióban.

Rendőr megállítja ezt a rémálomba illő szerelvényt. Udvariasan köszön, elkéri a papírokat; megnézi őket, nem kérdez semmit; körbejárja elemlámpával a szerelvényt, kicsit dülled a szeme, de nem kérdez semmit; visszaadja a papírokat, udvariasan jó utat kíván és elköszön.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41181 Dátum: 2012.11.07 13:56:28 »
ADAC elégedettségi felmérés eredményei.
Érdekes!
Az eredmények jól rávilágítanak arra, hogy nem feltétlenül a legmegbízhatóbb autókkal legelégedettebb a vásárlók. Kulcsszó az elvárás. A Daciától keveset várnak, de azt hozza, elégedettek is vele. A Toyotától többet várnának, mint amennyit hoz, így annyira nem jó a helyezése.
Szerintem ezek a szubjektív mérések a legjobbak, sokkal többet visszaad mint a mindenféle statisztikák, ugyanis az ember nem csak számok alapján működik, hanem igenis vannak érzései is.
 :clap:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41182 Dátum: 2012.11.07 14:26:03 »
Ez így nem igaz.  :flowers: Kollégád valamit félreértett.
...
Szóval, abból kiindulni nem igen lehet, hogy van-e tiltva a jogszabályban ezek használata (nincs), hanem konkrétan meg van határozva, hogy milyen körülmények, berendezések megléte esetén használhatók.
Közúti ellenőrzésnél a rendőr nem ellenőrzi (hiteles eszköz hiányában), hogy szabályos, vagy szabálytalan-e az izzó a búra alatt (maximum annyit, hogy a búrában benne van-e az E jelzés), ellenben az NKH-val (Közlekedési Felügyelet), akik kipakolnak kamionnal a főutak menti pihenőhelyekre, tengelysúlyt mérnek a teherautókon, illetve gyorsvizsgálatot tartanak a személyautókon is.
Pont ezért volt a " [rohog] " smiley  :yes: Nem tudnám hajszál pontosan idézni, ahogy mondta, mit olvasott a neten, de kb. azt amit leírtam. Xenonnal ő is tisztában, Hunyadijában neki is volt, NKH-s dologgal is tisztában van (és én is); gyanítom az történt, valaki hallott valamit, leírta valahol, aztán lett belőle egy, a kollégám által hallott baromság...

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41183 Dátum: 2012.11.07 14:31:47 »
Rendőrös dologhoz. Én nem vezetek régóta, vagy 4 éve (kicsit későn kezdtem  :D ), kb. 4x igazoltattak, szondáztatás, okmányok stb., soha nem volt problémám velük és nekik sem velem (szondáztatás egyeneses útmenti röhögésbe torkollott a rendőr kis hölggyel). Még akkor sem, amikor Karácsony reggelén mentem dolgozni, csináltam egy 180 fokost a nulláson, autó is tört egy kicsit; mindezt látták a szemközti oldalról, körbejöttek Diósd felől, egy kis villogás, jó reggelt, kérdezték, ez hogy sikerült, még a szondát se vették elő, majd miután közöltem úti célomat, elkísértek a lehajtóig és kész.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41184 Dátum: 2012.11.07 15:14:59 »
Érdekes, hogy a 22 év kb. 60-70 ellenőrzése során eddig sosem találkoztam egyetlen fölényeskedő gyökérrel sem. Nemtom, hol tanyázhat akkor az a "nagy rész"?


Csak a zene volt hangos, belterulet, 50km/h. valami melykut kornyeki faluba sotetedeskor.

Leint a nivas sherriff es koszones nelkul, bemutatkozas nelkul "elektromos zenet hallgatunk es azt hisszuk mi vagyunk az utak kiralyai? na adja azokat a papirokat"

Pentek ejszaka; szegedi rakparton szokasos beszelgetos ucsorges: odajonnek 3-4autoval, es vadul igazoltatnak minden ott parkolo auto korul allo embert, auto papirok, stb.  a tarsasagunkhoz erve szinten koszones meg minden nelkul kozli az ember, hogy "magukat le kene tartoztatni" Haverom erdeklodott, hogy miert is?! Erre a melyentisztelt rendor: "Illegalis gyorsulasi versenyre valo felkeszules alapos gyanuja miatt"  ( [rohog] [rohog] [rohog]


Aztan ugy beszelt az kpm-es is, amelyik jogosan megbuntetett vegul, mintha a seggebol huzott volna elo... Nem az a bajom, hogy jogosan megbuntet.


Legutobb tavasszal egy lannyal mentunk ki hetvegen Martelyra a Tisza arterbe dumalni, es utanam fordult egy rendorauto. A toltes oldalaba szirenaval, fennyel vegig igazoltatott, o is taplo volt, aztan radioba ugy beegett, mint allat :D
lekerdezte a rendszamot (LML-  ) rendor: LML-LML-eLemerMikloseLemer   [rohog] [rohog] [rohog]

Kulfoldon jobb a helyzet. Nyugaton udvariasan es szabalyosan tartatjak be a kreszt, delen meg olcson es gyorsan.
kisa
born to ride

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41185 Dátum: 2012.11.07 15:54:35 »


Pentek ejszaka; szegedi rakparton szokasos beszelgetos ucsorges: odajonnek 3-4autoval, es vadul igazoltatnak minden ott parkolo auto korul allo embert, auto papirok, stb.  a tarsasagunkhoz erve szinten koszones meg minden nelkul kozli az ember, hogy "magukat le kene tartoztatni" Haverom erdeklodott, hogy miert is?! Erre a melyentisztelt rendor: "Illegalis gyorsulasi versenyre valo felkeszules alapos gyanuja miatt"  ( [rohog] [rohog] [rohog]


Ja, arról már nem is írok, ahogy cca. 19-20 éves korom körül igazoltattak. 601-es trabival voltunk, körülálltuk a kocsit, na akkor konkrétan olyan alpári bunkó módon igazoltattak, mintha ahogy írtad "a seggéből rántott volna elő" a rendőr. De erről már meg is feledkeztem, most ugrott be, ahogy írtad. Minden tisztelet hiányzott akkor ott szombat este 11 óra körül. Pedig mi csak beszélgettünk a kocsi körül, még csak nem is volt ittas egyikünk sem. A kocsi meg állt a parkolóban.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41186 Dátum: 2012.11.07 16:30:41 »
Nemtom, emberek... Lehet, hogy csak szerencsém van  :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41187 Dátum: 2012.11.07 22:35:28 »
Nekem sem volt problémám az igazoltatásokkal. Többször büntethettek volna, mert pl. az Alagútnál külső sávból kanyarodtam, de nem tették. Egyszer büntettek, ami betű szerint igaz volt, így nem szólhatok semmit, de tk. senkit nem zavartam vele (kanyarodó sávban előztem egy lassan haladó autót). Rossz tapasztalatom egy osztrák rendőrrel volt csak, még 15 évvel ezelőtt, amikor nem volt meg még az A4-es autópálya Hegyeshalomig, csak Bruckig, és az egyik kis faluban bemértek, s 500 Schillingre akart megbüntetni, (Ott élő ismerősöm szerint még a 200 is sok lett volna), de csak 150 volt nálam, így be kellett érnie ennyivel...
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41188 Dátum: 2012.11.08 09:44:13 »
Bejelentkeztem ma műszakira. December 16-án jár le, és azt mondták, hogy ha november 17 után viszem az autót akkor automatikusan dec 16-ig hosszabbodik meg. Végre egy kis rugalmasság!
December 3-án viszem, karácsony környékén úgyis elég sokhelyre kell költeni  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TZoli

  • Vendég
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41189 Dátum: 2012.11.08 10:52:01 »
Hova és mennyiért csinálják?