Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7213002 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41145 Dátum: 2012.10.30 20:28:20 »
Hacsak nem rendszeresen be szeretnel bikazni a tiednel nagyobb autokat, a nagyobb inditoaram nem feltetlen elony. Minel nagyobb inditoaramu egy akksi, valoszinuleg annal hamarabb fog tonkremenni. ....
Emiatt szerintem erdemes az autod inditomotorjanak megfelelo inditoaramu, vagy esetleg a szuksegesnel csak kicsivel nagyobb akksit venni ...
Ezzel az erővel minden a VW bogárnál nagyobb teljesítményű autó hamarabb fog tönkremenni, tehát senki ne is vegyen erősebbet. A lényeges különbség,hogy egy kicsit korosabb legyengült Bogárral max.lassabban megy az ember. Egy a szükségesnél kicsivel nagyobb akksi viszont gyengülés után jobban megterheli az autót indításnál,később meg egyáltalán nem fog megfelelően teljesíteni. Egy nagyobb indító áram leadására képes akku meg még vidáman teljesít.
Adott méreten belül a pénztárca függvényében az indító akkunak minél nagyobb kapacitásúnak és minél nagyobb áramerősség leadására kell képesnek lennie. A hosszabb élettartamot a jobb gyártástechnológia (pl. szeparált tasakos) és a jól, elég ideig működő töltőrendszer (illetve az elégséges idő helyett kiegészítő töltés) biztosítja. Nagyobb fogyasztókkal rendelkező autókba kiegészítő ciklikus akkumulátor beépítése javasolt.
Mindkét akkutípus halála a túlzott kisütés (amit a ciklikus jobban bir, de a kisebb SOC val a hátralévő élettartam drasztikusan csökken).Amennyiben az akkumulátorokból csak a kapacitás 10%-át vesszük ki és gondoskodunk a visszatöltésről extrém hosszú élettartamot érhetünk el.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41146 Dátum: 2012.10.30 20:38:24 »
...
Az inditoaram termeszetesen nem osszetevesztendo a kapacitassal (Ah). Abbol erdemes lehet minel nagyobbat venni, hogy ha esetleg sokaig all az auto, es kozben megy a radio, akkor ne lehessenek problemak.
Igen. Általában pedig nagyobb Ah-s akkumulátorok nagyobb indítóáramot is tudnak ugyebár  :flowers: Ezért is mondtam, hogy szerintem amekkora belefér fizikailag, akkorát jó beletenni a kocsiba, ez nálam Carinán nagyon bejött eddig, tehát ahogy Agyarka is írta. Normális töltőáramkörök pedig nem engednek akármekkora töltőáramot, max. egy kicsit tovább tart, míg teljesen feltölti.
OFF Marutiba is beletennék simán 45-50 Ah-at is, csak ott nagyon kicsi a hely, de még próbálkozok kitalálni valamit ;)

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41147 Dátum: 2012.10.31 08:17:59 »
Mint korabban irtam, celszeru minel nagyobb kapacitasu (Ah) akksit venni, ami az autoba meg belefer. Nyilvanvaloan a kapacitas es az inditoaram kozott van korrelacio, tehat ha nagy kapacitasu akksit vesz az ember, annak az inditoarama is nagyobb valamivel. Csak arra szerettem volna ramutatni, hogy ne a minel nagyobb inditoaram legyen a mervado: az elegendo, ha a gyarival megegyezo, vagy legfeljebb kicsivel meghaladja azt.
Ellenben pont az a fontos, amit irsz is: a gyartastechnologia. A cellak ne legyenek tul surun (minel surubb annal nagyobb aramot kepes leadni). A tasakos megoldas jo, de ez nyilvanvaloan csokkenti is a cellasuruseget, hiszen szeparaljak oket a tasakokkal, ebbol pedig egyenesen kovetkezik, hogy kisebb inditoaram leadasara kepes, mint a nem tasakos, surubb cellas akksi. Elettartamban meg mondanom sem kell, hogy az a jobb, amiben minel ritkabban (idealisan egymastol szeparalva) vannak a cellak, igy a szulfatosodas kovetkezteben levalo pici olomdarabok gyakorlatilag sosem kepesek cellazarlatot okozni.
Lehet, hogy ugyanazt mondjuk csak elbeszelunk am egymas mellett :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.31 08:22:52 írta NeoXon »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41148 Dátum: 2012.11.04 14:17:32 »
Egy kis sztori, kiváncsi vagyok mit gondoltok.
Szóval, tegnapelőtt tesómék itthagytak nálunk valamit, és visszajöttek érte. Felszóltak, vigyem le. Majd ott lent mondták, hogy menjek el az autóval, meg álljak máshova, mert egy gyanús alak áll közvetlen mögötte egy ideje(gondolom, amikor odaértek, már ott állt). Ez egyébként azért volt fura, mert pont mögötte állt, ez két ház közt volt, tehát azt se lehet mondani, hogy a lépcsőház előtt várakozik, továbbá mellettem 2-3 autónyi üres hely volt a parkolóban. Az ürge telefonált. Ja ez kora este volt. Beültem, mentem egy kört, visszaértem, máshová álltam, de a faxi még mindig ott állt, és persze simán láthatta hova állok. Lesből figyeltem, mit csinál, csak állt. Majd egy kb 10 perc múlva elment, én úgy láttam egyedül. Tehát még azt se lehetne mondani, hogy várt valakire(bár épp várhatott..).
Végül nem hagyott nyugodni a dolog, meg eszembe jutott, hogy a Toyota igen elöl van a lopási statisztikákban, meg nemrég írta valaki, hogy ellopták a sedan E12jét, szóval este csak elvittem a garázsba. Bérlek egy garázst, de nem a házunknál van, hanem messzebb, így nem használom napi szinten, csak ha több napig nem kell az autó. Bár nyár óta nem álltam benne tartósan. Meg reggel nagyon korán megyek, így nincs kedvem még ezzel is xarakodni, hogy elmegyek a kocsiért, meg tök sötét is van ott. Most néhány napig nem kell a kocsi munkához, így bicajjal járok. Arra gondoltam, ha tényleg tolvaj volt, akkor esetleg néz másik Corollát, mondjuk az utcánkban speciel egy E12 sedan van, meg van kettő E15. De a városban sok van még nyilván :)
Egyébként az autóban a gyárin felül van még egy utólagos immo, plusz váltózár. Ja meg arra is gondoltam-bár nem értek hozzá-hogy ugya ott állt közvetlen mellette, valami kütyüvel lemásolhatta a távirányító/immo kódját vagy mittudoménmilyét.  :hmmmm:
Szóval, szerintetek, elképzelhető, hogy tényleg tolvaj volt, és kinézte magának?  :hmmmm: vagy csak paranoiás vagyok? :) Inkább álljak be mindennap a garázsba?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41149 Dátum: 2012.11.04 16:07:31 »
Szóval, szerintetek, elképzelhető, hogy tényleg tolvaj volt, és kinézte magának?  :hmmmm: vagy csak paranoiás vagyok? :) Inkább álljak be mindennap a garázsba?
Nem lehet erre válaszolni  :) ... akárki is lehetett. A kód-lemásolós dolog tudtommal már nagyon régen nem működik - erre találták ki az ugrókódos riasztókat, már rég ilyen az összes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41150 Dátum: 2012.11.04 16:50:34 »
Hoppá!
Tegnap volt 75 éves a Toyota!
Boldog szülinapot!  :clap:  :happybday:  :clap:
http://www.autonavigator.hu/sztori/a_nagy_nap_ma_75_eves_a_toyota-8864
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41151 Dátum: 2012.11.04 16:56:39 »
Kisfiatal!

Ha bérled a garázst, akkor szerintem állj be. Megéri az időráfordítás. Inkább, mint reggelre ébredvén a kocsi hűlt helyét nézni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41152 Dátum: 2012.11.04 17:22:12 »
...
Lehet, hogy ugyanazt mondjuk csak elbeszelunk am egymas mellett :)
Azt hiszem  :yes: :flowers:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41153 Dátum: 2012.11.04 18:02:35 »
Kisfiatal!

Ha bérled a garázst, akkor szerintem állj be. Megéri az időráfordítás. Inkább, mint reggelre ébredvén a kocsi hűlt helyét nézni.

Most beálltam egyelőre, mivel tucatautó, úgysem konkrét darabot fog keresni, elviszi, amit leghamarabb meglát.. Ilyen színű sedan meg van még pár a városban :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41154 Dátum: 2012.11.04 20:13:31 »
Most beálltam egyelőre, mivel tucatautó, úgysem konkrét darabot fog keresni, elviszi, amit leghamarabb meglát.. Ilyen színű sedan meg van még pár a városban :D
Nekem is volt garázsom, sztem télen inkább a séta és a viszonylag meleg autóba ülés, mint a hótakarítás, a belecsúszott autók nyomai miatti anyázás és a halott akksival való szívás :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41155 Dátum: 2012.11.05 13:51:00 »
Még egy kérdés akkuvonalon. Ha megveszem az újat és beszerelem, akkor van-e egyéb teendőm? Ilyenekre gondolok, mint pl központi zár, ablakemelő betanítása stb. A fedcomp-ot és a rádiót tudom, ez nem gond, de bármi egyéb?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41156 Dátum: 2012.11.05 13:55:09 »
Sztem mindent leírtál. Egyre figyelj: amikor akksit cserélsz, a kulcs NE legyen az autóban, mert ciki, ha kizárod magad.  :D
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41157 Dátum: 2012.11.05 13:58:53 »
Ablakemelőt be tudom tanítani, de a központi zárat hogyan kell?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TZoli

  • Vendég
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41158 Dátum: 2012.11.05 14:10:27 »
Még egy kérdés akkuvonalon. Ha megveszem az újat és beszerelem, akkor van-e egyéb teendőm? Ilyenekre gondolok, mint pl központi zár, ablakemelő betanítása stb. A fedcomp-ot és a rádiót tudom, ez nem gond, de bármi egyéb?

Én amikor kivettem az akkut a kocsimból tálca takarítás végett akkor a következők "mentek el":
Ablakok automata funkciói, műszerfal fényerősség a leggyengébbre állt vissza, rádióadókra nem emlékszem pontosan (de mintha az is elment volna) és rádió hangzási beállítása visszaáll alapra (basszus ilyesmik..)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41159 Dátum: 2012.11.05 14:30:57 »
Ok köszi!
Ablakok automata funkciói nem gond, be tudom tanítani. Műszerfalvilágítás szintén nem gond, rádióadót megoldom, a rádió hangzási beállítsa pedig így is alapbeállítással megy. Köszönöm!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...