Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7249882 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40815 Dátum: 2012.08.31 18:01:28 »
Időről időre előkerülő téma, a véleményemet ismered  (1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet 37. § (2) pontja, valamint az 1. számú függelék III/ c második része). Nem szeretnék további - éles hangnemű - vitát, mindössze néhány kérdést teszek fel.

1. Ha a közlekedés minden résztvevője jogkövető magatartást tanúsít (különös tekintettel a jobbratartási kötelezettségre és a leállósáv szabályos használatára), akkor hogyan alakulhat ki olyan forgalmi helyzet, amelyben - autópályán - a jobbról elhaladás fizikailag lehetséges?
2. Tételezzük fel, hogy lakott területen belül, párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten - horizonttól horizontig - mindössze két személygépkocsi közlekedik azonos irányban. Az egyik a belső sávban az útvonalra megengedett legnagyobb sebességnél lassabban, míg a másik a külsőben a megengedett sebességgel. Utóbbi az előbbit utoléri, és - jobbról - elhalad mellette. Ez megítélésed szerint jobbról előzésnek, párhuzamos közlekedésnek - vagy ha valami egyébnek, akkor minek -  minősül?

1. Sajnos nem létezik olyan, hogy mindenki jogkövető magatartást tanúsít. (Most valami újat mondtam? Ha nem, akkor minek kérdezel egyáltalán ilyesmit?)

2. Lakott területen belül, párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten egyrészt megengedett a tartós haladás a belső sávban, másrészt a belső sávban haladó jármű mellett jobbról elhaladás nem minősül előzésnek. De nem lakott területről volt szó, hanem autópályáról - ahogy azt te is jól tudod.

Fölösleges billentyűzet-koptatás esete, ahogy már oly sokszor. Amúgy, persze, részemről is.

1. Ha olyan nem is létezik, hogy mindenki mindig jogkövető magatartás tanúsít, de azt, hogy egy adott (behatárolt) helyen és egy adott (korlátozott) időben ez megtörténhet, nem nem is zárhatjuk ki teljesen. A kérdés teoretikus volt (valami újat mondtam?), úgy kezdődött, hogy: "HA", azaz feltételeztem az ideális állapotot. Tehát a kérdés továbbra is kérdés: Tegyük fel, nincs forgalmi torlódás és azt is, hogy mindenki eleget tesz a jobbratartási kötelezettségének; ez esetben autópályán előállhat-e olyan helyzet, amelyben a jobbról elhaladás egyáltalán lehetséges? (Eldöntendő kérdés, lehetséges válaszok: igen vagy nem.)

2. A kérdés nem arra irányult, hogy minek nem minősül, hanem annak, hogy szerinted minek minősül, ha - amint azt már megtudtuk - előzésnek nem. Kérlek - pillanatnyilag - tekintsük el az autópályától, a kérdés lakott területre vonatkozik. Bónusz kérdés: miért nem minősül előzésnek? (Esetünkben "járművel az úttesten azonos irányban haladó jármű melletti elhaladás" történt, ami a KRESZ szerint: előzés. Bár egy kivétel van, talán csak nem éppen ez lenne az?)

Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40816 Dátum: 2012.08.31 23:17:32 »
Na jo, de utkozes nelkul mi miatt egne a benzin mashol? Elszakad a benzincso es a forro motorra folyik? De az meg mindig 100 fok alatti, attol nem kellene kigyulladnia. Azt nem ertem, hogy a szikran kivul (ami normalisan csak a gyertyaknal van) mi tud meg tuzet okozni menet kozben?
   
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.31 23:21:27 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40817 Dátum: 2012.09.01 00:51:26 »
valaki meg tudná magyarázni, hogy egy magyarországnyi méretű helyen mi a retkes lófsznak kell területi rendszám??? (közben elolvastam a linkelt cikket és ők is ezt kérdezik  :D)
1. Statisztikailag 53Mrd-al nő a GDP. 2. Munkahely megtartás/teremtés. (Gondolom a rendszámtábla gyártóknak is elég szarul megy mivel csökkent az autó eladások száma.
3. Lehúzás, mert köll a lé!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40818 Dátum: 2012.09.01 09:36:13 »
1. Statisztikailag 53Mrd-al nő a GDP. 2. Munkahely megtartás/teremtés. (Gondolom a rendszámtábla gyártóknak is elég szarul megy mivel csökkent az autó eladások száma.
3. Lehúzás, mert köll a lé!
2. A rendszámtáblagyártóknak egy kivételével eztán is szarul fog menni.

De amúgy a felvetés nem új, és még nem dőlt el semmi.
music     

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40819 Dátum: 2012.09.01 14:15:24 »
Na jo, de utkozes nelkul mi miatt egne a benzin mashol? Elszakad a benzincso es a forro motorra folyik? De az meg mindig 100 fok alatti, attol nem kellene kigyulladnia. Azt nem ertem, hogy a szikran kivul (ami normalisan csak a gyertyaknal van) mi tud meg tuzet okozni menet kozben?
2008 nyarán menet közben kigyuladt és totál kiégett sógorom céges Logan-ja. A kiérkező tüzoltók már csak a fémet hűtötték, és megállapították, hogy a tűz okozója az elégtelen szigetelés a motortérben. Megkérdezte a tűzoltótol, hogy ez most azétr gyúlt be mert Logan? - Nem, oltottunk mi már égő BMW-t is. 
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.01 14:17:38 írta favágó »
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40820 Dátum: 2012.09.01 20:37:16 »
http://index.hu/belfold/2012/08/31/53_milliardba_kerulne_a_teruleti_rendszam/
Kicsit azért hatásvadász ez a cikk, mert ezt lehetne szépen is bevezetni. Mikor a személyi igazolványokat is kártyás alapúra cserélték, miért nem íródott egy ilyen hisztériakeltő cikk, hogy 10 millió X 350Ft-ba kerül.
Ha folyamatában váltják, és máshogy nem is lehet, akkor nem kerül + pénzbe.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40821 Dátum: 2012.09.01 20:41:42 »
valaki meg tudná magyarázni, hogy egy magyarországnyi méretű helyen mi a retkes lófsznak kell területi rendszám??? (közben elolvastam a linkelt cikket és ők is ezt kérdezik  :D)

1. Miért kell trágárkodni?
2. Nyílván vannak pro és kontra érvek, ezt te is tudod. Ha meg nem, használd a google-t, arról nem is beszélve,
hogy ezt már itt egyszer végigrágtuk anno, vagyis nagyon uncsi ugyanazt ismét elkezdeni.

Arról nem is beszélve, hogy van egy rakás olyan dolog, amiben nincs konszenzus, mindenkinek más a véleménye. Bizonyos dolgokban még 2-3 ember sem tud egyetérteni, még szép hogy 10millióra ez méginkább igaz:
pl. külföldi rendszámosok elleni bekeményítés, területi rendszám, iskola köpeny.... és még rengeteg dolog.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40822 Dátum: 2012.09.01 20:53:33 »
1. Miért kell trágárkodni?
2. Nyílván vannak pro és kontra érvek, ezt te is tudod. Ha meg nem, használd a google-t, arról nem is beszélve,
hogy ezt már itt egyszer végigrágtuk anno, vagyis nagyon uncsi ugyanazt ismét elkezdeni.

Arról nem is beszélve, hogy van egy rakás olyan dolog, amiben nincs konszenzus, mindenkinek más a véleménye. Bizonyos dolgokban még 2-3 ember sem tud egyetérteni, még szép hogy 10millióra ez méginkább igaz:
pl. külföldi rendszámosok elleni bekeményítés, területi rendszám, iskola köpeny.... és még rengeteg dolog.
politikai tartalom miatt törölve
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.03 22:29:42 írta music »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40823 Dátum: 2012.09.01 21:08:37 »
politikai tartalom miatt törölve
Én örülnék, hogy ha majd a gyerekem suliba megy, ráadhatnék egy köpenyt, és nem kelljen csak azért a drága márkás ruhát megvenni,
hogy a pénzes vállalkozó gyerekek ne csúfolják. Emellett nevelő szándéka is van, vagyis hogy ne a ruhákkal, és apád pénzével akarj kitűnni.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.03 22:30:26 írta music »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40824 Dátum: 2012.09.01 21:37:04 »
Ez mar nem az a vilag!
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40825 Dátum: 2012.09.01 21:59:17 »
Én örülnék, hogy ha majd a gyerekem suliba megy, ráadhatnék egy köpenyt, és nem kelljen csak azért a drága márkás ruhát megvenni,
hogy a pénzes vállalkozó gyerekek ne csúfolják. Emellett nevelő szándéka is van, vagyis hogy ne a ruhákkal, és apád pénzével akarj kitűnni.
:yes:, szoval nem változott  semmi az emberek fejében az elmúlt 50 évben :no:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40826 Dátum: 2012.09.01 22:11:19 »
Én örülnék, hogy ha majd a gyerekem suliba megy, ráadhatnék egy köpenyt, és nem kelljen csak azért a drága márkás ruhát megvenni,
hogy a pénzes vállalkozó gyerekek ne csúfolják. Emellett nevelő szándéka is van, vagyis hogy ne a ruhákkal, és apád pénzével akarj kitűnni.
Majd a gazdag gyereket megveszik a Gucci köpenyt. Mint az arab világban a gazdag nők gucci és hasonló márkájú ruhákban járnak, aminek ugye pont az lenne a célja, hogy eltakarjon mindent.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40827 Dátum: 2012.09.01 22:39:06 »
Nem tudom honnan jon ez a magyarazat, hogy a kopenyt azert viselik a gyerekek, hogy ne latszodjon alatta a draga/szegenyes  ruha. A nadragon, cipon ugyis fog latszani.
Az elsodleges celja, hogy a kozossegbe tartozast fizikailag is reprezentalja a kozos egyenruha viselete. Nem veletlen, hogy a focicsapatok (a praktikussag mellett) mezt viselnek, ahogyan a szurkoloik is. Ugyanigy a banki dolgozok, autoszalon munkatarsai, stb. Persze igy konnyebb az ugyfelnek is eligazodni, de fontos, hogy egy kivulallo szamara is osszetartozo csapat, nem pedig egy szedett-vedett ceg benyomasat keltik.
Vannak iskolak, ahol tobb tizezer forintos egyenoltonyt kell viselni, a hajtokajan az iskola nevevel. Az is ugyanezt a celt szolgalja. Vagy ott van a katonasag...
Minel inkabb hasonlit hozzad (akar fizikailag is) a masik, anal konnyebbnek erzed a beilleszkedest, a kozos celokert tett erofesziteseket.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40828 Dátum: 2012.09.02 18:17:15 »
:yes:, szoval nem változott  semmi az emberek fejében az elmúlt 50 évben :no:
Ha tehetném anyagilag, beadnám külföldi magániskolába a gyereket (pl. a Hűvösvölgyben is van egy ilyen), és ott nem csak köpeny megy rájuk, hanem komplett egyenruha.
Mivel 78végén születtem, én csupán erős 10évet éltem a szocmok korszakban.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re:Beszélgessünk
« Válasz #40829 Dátum: 2012.09.03 22:27:59 »
Kicsit azért hatásvadász ez a cikk, mert ezt lehetne szépen is bevezetni. Mikor a személyi igazolványokat is kártyás alapúra cserélték, miért nem íródott egy ilyen hisztériakeltő cikk, hogy 10 millió X 350Ft-ba kerül.
Ha folyamatában váltják, és máshogy nem is lehet, akkor nem kerül + pénzbe.
Azért két dologban erősen sántít a hasonlat.
1. A régi személyit igen könnyű volt hamisítani, meg is tették. Ráadásul az új nemzetközileg elfogadott formátumú lett. A rendszámtáblánál nincs ilyen vetület.
2. Egyszer változtattak rajta. Akkor lenne jó a hasonlat, ha most megint változtatni akarnának rajta, de ez nincs így. A rendszám formátumot húsz éve változtatták meg, most az M betűt kezdték el, ha a jelenlegi tempóban megy tovább, még további húsz évre biztos elég lesz - arról nem beszélve, hogy addigra gyakorlatilag az ABC elejéről az összes autó megsemmisül, tehát újra el lehet kezdeni kiadni elölről.

Amúgy ha megnyugtat, én akkor is fel voltam háborodva, hogy kötelező lecserélni...  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.03 22:33:05 írta music »
music