Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7248856 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32265 Dátum: 2010.07.27 10:23:54 »
Sok helyen reklámoztad, hogy azt az autót nézted ki magadnak?
Nem! Pont az általad írtak miatt nem linkeltem be még ide sem. Nehogy vki ráharapjon  ::) ... Ez, úgy tűnik, tényleg pech  :no:

Valamiért úgy rémlett mintha belinkelted volna az egyéb autókba :hmmmm: de lehet akkor keverem.

Akkor tényleg pech, ex-főnök elől így vittek el 2autót. Már bevoltak jelentkezve szervizre/átnézésre, mikor mondták hogy nem kell menni mert eladták :flowers: mondjuk nehezen is találtak, nem olyan autó volt amiből bőőőven van eladó, de a 3.nál már egyből ment a foglaló, aztán meg is vették az autót. :yes:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32266 Dátum: 2010.07.27 10:30:17 »
Szerintem a normál áron (értsd ez alatt, hogy nem túlárazott) kínált makulátlan autókat elviszik. Amiket nem visznek, azok a törött, lelakott, bizonytalan előéletű, láthatóan spórolva fenntartott autók. Lehet rossz úton haladok, de szerintem már az is beszédes, hogy ki milyen gumit vesz a kocsijára. Mert aki kínai gazdaságosat vesz pl. az valószínű jobban spórolt másban is, mint aki mondjuk Continentalt vesz.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32267 Dátum: 2010.07.27 10:36:00 »
A kínai gazdaságosról...
Van egy ismerősöm. A családban van egy A180 CDI meg egy 530d. A múltkor nézem, hogy a bömösön ott figyel az Infinity gumi :eek: És nemrég meséli, hogy 220-al mérték be...
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32268 Dátum: 2010.07.27 10:36:29 »
Nem feltétlenül értek egyet, bár lehet, hogy csak a kivételt erősítem. Semmiből sem sajnálom a minőségi cuccot a Coritól, ám mostanában nem telt 50-60 ezerért új gummára (és két szett kéne ugyebár - igaz, 4évszakost fogok venni, ez megint azt fogja erősíteni, hogy smucig vagyok).
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32269 Dátum: 2010.07.27 10:37:12 »
Pffff. Pedig biztos voltam benne, hogy te vetted meg.  :eek: :no:
Nem  ::) ... "Vicces" volt amúgy, mert az egész napomat a du. 4 órára ütemezett átnézéshez igazítottam. Pl. emiatt nem mentem le a Balatonra barátaimhoz, meg ilyesmik. Erre úgy fél 2 magasságában, csak a biztonság kedvéért, felhívom még egyszer a kereskedőt - mire közli, hogy "Ja, a Yaris? ... Azt ma eladtuk!" ...  :eek: ...  :censored: ... Köpni-nyelni nem tudtam! Megvolt neki a számom, de nem ám hogy felhívott volna  :nonono: ... Mikor ezt szóvá tettem, kioktatott, hogy "Az a vevő, aki itt van a pénzzel!" ... Kösz, én meg majd nyilván legközelebb is rájuk gondolok először, ha kocsit szeretnék venni   :fuk2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32270 Dátum: 2010.07.27 10:40:19 »
Nem feltétlenül értek egyet, bár lehet, hogy csak a kivételt erősítem. Semmiből sem sajnálom a minőségi cuccot a Coritól, ám mostanában nem telt 50-60 ezerért új gummára (és két szett kéne ugyebár - igaz, 4évszakost fogok venni, ez megint azt fogja erősíteni, hogy smucig vagyok).
Ezt nekem írtad, vagy Ákosnak?
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32271 Dátum: 2010.07.27 10:41:26 »
Szerintem a normál áron (értsd ez alatt, hogy nem túlárazott) kínált makulátlan autókat elviszik. Amiket nem visznek, azok a törött, lelakott, bizonytalan előéletű, láthatóan spórolva fenntartott autók.
Ez ma nem feltétlenül működik. Ez a Yaris jó volt, jó áron - mégis ott állt közel fél éve.

Hiába van rendben egy autó - ha x okból nem kel el mondjuk max egy-másfél hónap alatt, hajlamossá válik "beragadni". Ez korábban is így volt, most meg pláne. Pont amiatt amit te is írsz - látják a népek hogy húúú, ez régóta nem kel el, biztos valami baja van  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32272 Dátum: 2010.07.27 10:42:31 »
Nem feltétlenül értek egyet, bár lehet, hogy csak a kivételt erősítem. Semmiből sem sajnálom a minőségi cuccot a Coritól, ám mostanában nem telt 50-60 ezerért új gummára (és két szett kéne ugyebár - igaz, 4évszakost fogok venni, ez megint azt fogja erősíteni, hogy smucig vagyok).
Amit Te tervezel venni, azok nem kinai csodak  ;) Szerintem teljesen logikus es ertheto hogy miert veszed majd a vectort.  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32273 Dátum: 2010.07.27 10:44:35 »
Nem, nem Palaczk vette meg  :no:
Ez tényleg pech.. :(
Na mindegy, további jó keregélést!
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32274 Dátum: 2010.07.27 10:46:33 »
A kínai gazdaságosról...
Van egy ismerősöm. A családban van egy A180 CDI meg egy 530d. A múltkor nézem, hogy a bömösön ott figyel az Infinity gumi :eek: És nemrég meséli, hogy 220-al mérték be...
Feleségem (céges) Poloján Kormoran nyári van....vasárnap gyenge eső, megyek le egy lejtős utcán, stop tábla előtt 20m-el lazán fékre lépek, erre bekapcsol az ABS és csúsztam vagy 5-6métert......remek érzés volt. Mondjuk az a szakasz érdekes aszfaltból van, mert esőben a 6éves Michelin gumim a corival felfelé irányban úgy elpörgött mintha jégen mennék..

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32275 Dátum: 2010.07.27 10:47:56 »
Ezt nekem írtad, vagy Ákosnak?
Ákosnak, csak te gyorsabb voltál. :)
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32276 Dátum: 2010.07.27 10:50:44 »
Pffff. Pedig biztos voltam benne, hogy te vetted meg.  :eek: :no:
Nem  ::) ... "Vicces" volt amúgy, mert az egész napomat a du. 4 órára ütemezett átnézéshez igazítottam. Pl. emiatt nem mentem le a Balatonra barátaimhoz, meg ilyesmik. Erre úgy fél 2 magasságában, csak a biztonság kedvéért, felhívom még egyszer a kereskedőt - mire közli, hogy "Ja, a Yaris? ... Azt ma eladtuk!" ...  :eek: ...  :censored: ... Köpni-nyelni nem tudtam! Megvolt neki a számom, de nem ám hogy felhívott volna  :nonono: ... Mikor ezt szóvá tettem, kioktatott, hogy "Az a vevő, aki itt van a pénzzel!" ... Kösz, én meg majd nyilván legközelebb is rájuk gondolok először, ha kocsit szeretnék venni   :fuk2:
Nem lehet, hogy kicsit ráérős voltál? Mert már több napja mondod, hogy majd elviszed szerelőhöz....én pl. sokkal jobban rátudok pörögni egy egy témára...max másnap vittem volna szerelőhöz, és szabit is kivettem volna ha nincs más út. De minimum lekommunikáltam volna az eladóval, hogy ez nekem nagyon kell. Innen nézve szerintem nem rendellenes az eladó viselkedése. Legalább szóban erősen le kellett volna foglalni, és megsürgetni az átvizsgálást, esetleg egy 20ast otthagyni foglalóként.

UI:
Én pl mikor a kocsimat vettem, este vettem észre az expressz.hu-n, és fel is hívtam az eladót. Másnap kora délután már meg is néztem a kocsit, szóban lefoglalóztam, megbeszéltük az árat is....még aznap du felhívtam az emilyfreyt, és leegyeztettem egy időpontot a szerviz és az eladó közt...így beszéltem vele vagy 4x telefonon az első hívást is beleszámítva. Egyszóval ráutaló magatartást  tettem.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.27 10:53:57 írta Ákos2004 »

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32277 Dátum: 2010.07.27 10:57:47 »
A kínai gazdaságosról...
Van egy ismerősöm. A családban van egy A180 CDI meg egy 530d. A múltkor nézem, hogy a bömösön ott figyel az Infinity gumi :eek: És nemrég meséli, hogy 220-al mérték be...

Jómúltkor én is pont egy páréves 530d-n láttam felemás és xénné kopott gumikat hátul, csak azért tűnt fel mert az egyik oldalt "normál", a másikon v-minta volt, és biztos h nem pótkerék volt...

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32278 Dátum: 2010.07.27 11:01:02 »
Jómúltkor én is pont egy páréves 530d-n láttam felemás és xénné kopott gumikat hátul, csak azért tűnt fel mert az egyik oldalt "normál", a másikon v-minta volt, és biztos h nem pótkerék volt...
Egy tengelyen különbőző minta ?  :eek:  :ph34r:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32279 Dátum: 2010.07.27 11:03:31 »
Megvolt neki a számom, de nem ám hogy felhívott volna  :nonono: ... Mikor ezt szóvá tettem, kioktatott, hogy "Az a vevő, aki itt van a pénzzel!" ... Kösz, én meg majd nyilván legközelebb is rájuk gondolok először, ha kocsit szeretnék venni   :fuk2:

Nem akarom még jobban elvenni a kedved, de ez így működik :innocent: írtam hogy a xaros dísztárcsákkal mit össze nem bohóckodtam :censored: mennyi idióta, béna, balfax van, ezek után naná hogy valaki megvillantja a kp-t és megy a buli, pláne egy autónál amit már hónapok óta elakarnak adni...

S ha fel is hívott volna...?... Mit mondasz, érdekel, de még elviszed megnézetni, hogy mit mond a szerelő? Te kinek adtad volna el az autót? Magadnak vagy annak aki ott toporog a vételárral. :szemez: