Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7239214 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Ezt nevezik szívásnak??
« Válasz #32145 Dátum: 2010.07.20 14:29:39 »
Trotter Mester...reggel várlak!! :D
Abba nem lesz hiba.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32146 Dátum: 2010.07.20 14:50:34 »
És ha nincs nyomatékkulcsom?

Érzéssel húzd, ne tépd meg a végén. - sima gyertyakulcs is megteszi, csak ésszel kell használni.
 ( soha nem használtam nyomatékkulcsot, és 20 év alatt egy gyertyát se szakítottam bele. - igaz, amióta Hilux van, azóta csak a fűnyíróban, meg a kertitrakiban cserélgetem :D)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32147 Dátum: 2010.07.20 16:32:04 »
Ma kis híján sikerült elpatkolni, egy baromarc Mondeósnak köszönhetően :double fuck:

Az 55ös úton ballagtunk kollégával Szeged felé, mikor a linkelt kanyarhoz érkeztünk. Ugye ez nekünk bal kanyar, tehát miénk volt a külső ív. Pont a kanyr bejáratánál voltunk, mikor szemből egy Mondeo mk4-es (jelenleg gyártott) megjelenik szemből kb 140es tempóban (nem túlzás!). Látjuk, hogy sodródik felénk a kanyarban. Kolléga elrántotta a volán jobbra, az út széle felé, így nem akadtunk össze, de ez egyáltalán nem a szerencsétlen buzin múlott. A Mondeo amúgy szépen teljesített, mert látszott, hogy baromi nagy oldaldőlés meg kerékcsikorgás mellett is éppen az úton maradt. Sztem az ESP fogta meg, nem a vezető.
Mindenesetre durva "élmény" volt és borzasztó mód feldühített ennek a f aszkalapnak a felelőtlensége... :censored:
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32148 Dátum: 2010.07.20 16:39:40 »
Szerencse, hogy megusztatok  :flowers: Vasarnap en egy pont ilyen baleset vegeredmenyet lattam. Mindketto motor volt  :wacko: Azok itt talalkoztak szembe. A balra kanyarodo tulsagosan belul, a jobbra kanyarodo pedig tulsagosan kivul vette. Eleg csunyan nezett ki a vegeredmeny  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32149 Dátum: 2010.07.20 16:44:25 »
Igen, szerencse. Pont ez a bosszantó, hogy csak azon múlott. Pedig amennyire tudom, kerülöm az ilyen helyzeteket, ahol ki vagyok szolgáltatva. Őszintén szólva, pont abban a kanyarban (de máshol is, ahol hasonló) mindig igyekszem olyan tempót tartani, hogy legyen lehetőség a menekülésre. Amúgy a linkelt képen nemigen látszik a felhőktől, de eléggé trükkös a kanyar, aki ismeri ezt az utat (pl Palaczk) tudja, hogy milyen alattomos tud lenni, mert Szeged felől érkezve a kanyr külső íve rossz minőségű, így meg tudja dobni az autót. Itt is ez volt sztem, ezért sodródott a Mondeo fara...
Gabe 254.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32150 Dátum: 2010.07.20 16:49:10 »
Én az ilyeneket már el sem mesélem...


Tegnap előtt éjszaka 2 körül mentem hazafelé a nulláson külső sávban. Jó mondjuk én is 90 helyett 130 körül mentem ahogy mindenki más, mert nem tudom melyik baromarcú találta ki autópályára a 90km/h korlátot...

Haladok szépen nyugodtan és a belső sávból megelőz egy gyökérállat 7 bmw. A bömös hátsó harmada az én mocitetőmmel volt egy vonalban mikor index és minden nélkül elkezdett átjönni az én sávomba. Dudáltam fékeztem villogtam erre ő még ráfékezett. Én sajnos olyan ember vagyok, hogy az ilyen köcsögöket nem tolerálom. Elé mentem fordulaton tartva avét és viszonoztam a kedvességet, úgy hogy ha nem venné észre azért el tudjak röppenni. Észrevette, egy ideig refivel jött és próbált megelőzni, de nem engedtem magam elé, majd végül lelassult és nem jött utánnam. Ennyi. Rohadjanak meg az ilyenek. És most írhatjátok, hogy én is ugyanilyen vagyok, de sajnálom ilyen világot élünk.... szemet szemért...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32151 Dátum: 2010.07.20 16:59:18 »
Jó, ez azonos irányú haladás. Igaz, így csúnyán el lehet szállni. Nálunk viszont a két autó szembe haladt, kb 240es összesített sebességgel. És tényleg azon múlt, hogy épp nem annyival ment, hogy teljesen elszálljon...
Gabe 254.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32152 Dátum: 2010.07.20 17:10:19 »
mert nem tudom melyik baromarcú találta ki autópályára a 90km/h korlátot...
Ez a régi M0-s? Az nem csak autóút? (Egy fél pálya autópálya ketté osztva.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32153 Dátum: 2010.07.20 17:13:41 »
mert nem tudom melyik baromarcú találta ki autópályára a 90km/h korlátot...
Ez a régi M0-s? Az nem csak autóút? (Egy fél pálya autópálya ketté osztva.)

Új :) aminek autópálya logó van az elején és a végén is... és eléggé autópályának néz ki...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32154 Dátum: 2010.07.20 17:14:03 »
Jó, ez azonos irányú haladás. Igaz, így csúnyán el lehet szállni. Nálunk viszont a két autó szembe haladt, kb 240es összesített sebességgel. És tényleg azon múlt, hogy épp nem annyival ment, hogy teljesen elszálljon...

Értem értem :)

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32155 Dátum: 2010.07.20 17:25:29 »
Ez a régi M0-s? Az nem csak autóút? (Egy fél pálya autópálya ketté osztva.)
Jelzem, az M3 és a Megyeri híd között 80km/órás korlátozás van végig az M0-son :-D Az mondjuk érdekelne, hogy miért?

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32156 Dátum: 2010.07.20 17:28:05 »
... kb 240es összesített sebességgel ...

Sokaktól hallom hogy ha frontálisan ütközöl mondjuk 100-100-as sebességgel az akkor 200, de ez nem így van. Legyen azonos a két autó tömege az egyszerűség kedvéért. Ekkor pont úgy állsz meg mintha falnak mennél 100-al. Ha a tömeg jelentősen eltér akkor lehet, gond a kisebb tömegű járműnél, mert nem csak hogy megállsz, de visszafelé is löki az autót.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32157 Dátum: 2010.07.20 17:29:30 »
Ez a régi M0-s? Az nem csak autóút? (Egy fél pálya autópálya ketté osztva.)
Jelzem, az M3 és a Megyeri híd között 80km/órás korlátozás van végig az M0-son :-D Az mondjuk érdekelne, hogy miért?

A 2/A-tól van 80 :) pedig szép széles.

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32158 Dátum: 2010.07.20 17:33:39 »
Ma kis híján sikerült elpatkolni, egy baromarc Mondeósnak köszönhetően :double fuck:

Kemény, örülök hogy nem lett bajotok, ezért kell mindig 100% figyelni, mert nagyon hamar megvan a baj.

Amúgy full hasonló dolog történt már velem is, ott 156-os Alfa próbált bevenni 120körül egy kanyart, amit én talán 100al ha mernék, de azt se ilyen körülmények közt -hogy jöhetnek szemből- csúszott is át gyönyörűen, én félig már a sufnyásba voltam, olyan por lett mögöttem :ph34r: ember csak csúszott, tépte a kormány, meg már húzta el a fejét..... végül nem értünk össze, de  :censored: nem rajta múlott.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #32159 Dátum: 2010.07.20 17:40:48 »
Egyszer beszéltem erről a szomszédommal aki tervezi az autópályákat és stb szakértő. Azt mondta, hogy ilyenkor arra kell gondolniuk, hogy a legrosszabb állapotban lévő autók is biztonsággal be tudják venni a kanyarokat stb. Tehát, ha csak modernebb autók közlekednének akkor simán lehetne szerinte akár 140is... de mivel nem így van...

Viszont azt még mindig nem teljesen látom át, hogy hol van olyan kanyar az új nulláson, amit ne tudna bevenni egy autó ami viszont képes elérni a 130km/órát is. De a leginkább érdekes kérdés talán, hogy miben más az új m0 mint mondjuk például az m7...

Fura ez nekem... szerintem csak pénzbehajtásról van szó...mellesleg az új nulláson nincs telepített kamera mert elvesztették a tendert viszont a régi részen 4 telepített állomás van és 2kamerát váltogatnak :)