Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228087 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31980 Dátum: 2010.06.30 00:48:57 »
Helló mindenki!

sk20br11 denso iridium gyertyát hol tudok venni? csak ilyen jó az enyémbe vagy csak azért írja a toyodiy.com mert ez a gyári?

www.tuningaruhaz.hu

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31981 Dátum: 2010.06.30 05:49:25 »
elszakadt a gumi?? apuka leszel?? :eek: :clap: [rohog] :flowers: :flowers:

....hüülye... szted akkor nem vennék gyertyát? .....akkor turbósítanám avét és ami a csövön kifér...


amúgy ezt már kérdezni szerettem volna tőletek:

Miért van az, hogy ha avéval elindulok (előre vagy hátra) szóval ha terhelést kap a moci (de lehet, hogy a váltó) akkor a terhelést követően egy két fémes pattogás, csattanás hallatszik?! Nehéz a hangot így leírni de mondjuk olyan mint amikor két vékony fém lapot megfeszítetek és hirtelen elengeditek és összecsattan... remélem így már hallható :)   Váltó tartó bak? Mi lehet?
Motortartóbak,váltótartóbak,féltengely,kinyomó szerkezet....vagy nézd meg nem-e az emelőd vagy valami fémes szart bent hagytál a csomiba vagy a motortérbe!!! :otlet: :whistling: :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31982 Dátum: 2010.06.30 07:47:22 »
elszakadt a gumi?? apuka leszel?? :eek: :clap: [rohog] :flowers: :flowers:

....hüülye... szted akkor nem vennék gyertyát? .....akkor turbósítanám avét és ami a csövön kifér...


amúgy ezt már kérdezni szerettem volna tőletek:

Miért van az, hogy ha avéval elindulok (előre vagy hátra) szóval ha terhelést kap a moci (de lehet, hogy a váltó) akkor a terhelést követően egy két fémes pattogás, csattanás hallatszik?! Nehéz a hangot így leírni de mondjuk olyan mint amikor két vékony fém lapot megfeszítetek és hirtelen elengeditek és összecsattan... remélem így már hallható :)   Váltó tartó bak? Mi lehet?

Fék moccanása csinált hasonló hangokat a Corollánál, bizonyos fékpofák picit nagyobbat tudnak mozdulni, mint az ideális, és ezt hangosan teszik.
-A zsir, rézspray megoldja ezt ( ne a tárcsa felöli felületet rezerd, hanem a hátulját :) )

-persze lehet, hogy akármi más, futómű, motor, vagy váltótartó, kipufogó.

-Hülye hangot adot ki egyszer, amikor nem volt tökéletesen meghúzva az egyik felni, ott is indulásnál, megállásnál volt egy-két-három kattanás.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31983 Dátum: 2010.06.30 10:54:13 »
...vajon hobbiból?

Minden bizonnyal :D

miloka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31984 Dátum: 2010.06.30 15:26:30 »
http://www.a5.hu/cikkek/1/41524.shtml

Azért hihetetlen, hogy milyen idióták ezek az amerikaiak. Lassan eljutnak oda, hogy kütyük nélkül levegőt is elfelejtenek venni. :devil: [rohog]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31985 Dátum: 2010.06.30 16:31:29 »
http://www.a5.hu/cikkek/1/41524.shtml

Azért hihetetlen, hogy milyen idióták ezek az amerikaiak. Lassan eljutnak oda, hogy kütyük nélkül levegőt is elfelejtenek venni. :devil: [rohog]
Erre tényleg nem tudok mit mondani. Fura az a társadalom... A németek is sokat mennek autópályán (ráadásul kicsit gyorsabban), ott mégsincs ilyen probléma  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31986 Dátum: 2010.06.30 18:11:23 »
Sziasztok!

Kicsit fura kérdéssel szólok felétek, van köztetek olyan aki rendőr? üdv nektek!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31987 Dátum: 2010.06.30 23:28:21 »
Kicsit fura kérdéssel szólok felétek, van köztetek olyan aki rendőr? üdv nektek!
Ezen belül?
(Félre ne érts, nem én vagyok, mint a nickem is mutatja)
music     

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31988 Dátum: 2010.06.30 23:33:53 »
Kicsit fura kérdéssel szólok felétek, van köztetek olyan aki rendőr? üdv nektek!
Ezen belül?
(Félre ne érts, nem én vagyok, mint a nickem is mutatja)

Bűnügyi, vagy rendészeti esetleg.
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31989 Dátum: 2010.07.01 12:01:27 »
LEvizsgáztattam a gépet, nem volt semmi gond. Viszont azt nem értem, hogy mi a f.szé nem tudják beleírni a km állást?? Pedig direkt felírták, hogy majd a számlázós csajnak kell.. Erre fel egyik papíron sincs rajta. Mondjuk nem is kaptam a mért adatokról sem papírt, pedig jó lett volna(régebben adtak). Így aztán süthetem az egészet, nem tudom lobogtatni majd az esetleges eladáskor :) Nektek benne szokott lenni a km állás a papírokban?
Ja, meg hogy hüledeztek, amikor mondtam hogy ez török gyártás :) Ők még ilyet nem hallottak.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31990 Dátum: 2010.07.01 12:44:58 »
Nekem ráírták :) A 20éves hunyadi póni 168ezer km :)

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31991 Dátum: 2010.07.01 16:52:12 »
Lehet rossz helyen, de apró segítséget kérnék... a gyerkőc lassan elég idős ahhoz, hogy vigyük ide-oda ( két éves lett ma!! persze kisautót kap, azaz nagyot, egy tűzoltóautót :clap: ), és szeretnénk most nyáron elvinni hegyekbe/erdőbe, hogy lásson végre olyat... Szóval olyan helyet keresek Budapest környékén, ahová kisgyerekkel el lehet menni, biztonságosan le lehet rakni az autót 1-2 órára, és nem kell sokat gyalogolni, hogy erdőt, esetleg patakot lássunk :-) Van ilyen?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31992 Dátum: 2010.07.01 17:34:49 »
Lehet rossz helyen, de apró segítséget kérnék... a gyerkőc lassan elég idős ahhoz, hogy vigyük ide-oda ( két éves lett ma!! persze kisautót kap, azaz nagyot, egy tűzoltóautót :clap: ), és szeretnénk most nyáron elvinni hegyekbe/erdőbe, hogy lásson végre olyat... Szóval olyan helyet keresek Budapest környékén, ahová kisgyerekkel el lehet menni, biztonságosan le lehet rakni az autót 1-2 órára, és nem kell sokat gyalogolni, hogy erdőt, esetleg patakot lássunk :-) Van ilyen?

Királyrét pont ilyen :)  Imádom! Mehettek nyugodtan kigyerekkel! Szokolyáról kisvasút visz királyrétre, ha ez is tetszene akkor nem muszály kocsival menni és csak 20perc az út és tök jó! A "vonatállomáson" van Ákos bá büféje, király a hambi ! :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31993 Dátum: 2010.07.01 19:50:38 »
LEvizsgáztattam a gépet, nem volt semmi gond. Viszont azt nem értem, hogy mi a f.szé nem tudják beleírni a km állást?? Pedig direkt felírták, hogy majd a számlázós csajnak kell.. Erre fel egyik papíron sincs rajta. Mondjuk nem is kaptam a mért adatokról sem papírt, pedig jó lett volna(régebben adtak). Így aztán süthetem az egészet, nem tudom lobogtatni majd az esetleges eladáskor :) Nektek benne szokott lenni a km állás a papírokban?
Ja, meg hogy hüledeztek, amikor mondtam hogy ez török gyártás :) Ők még ilyet nem hallottak.
nos nem elsodlegesen neked kell az az adat.hanem a hatosagi adatbazisba. vegul is ez egy hatosagi vizsga volt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

TZoli

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31994 Dátum: 2010.07.01 20:15:43 »
Lehet rossz helyen, de apró segítséget kérnék... a gyerkőc lassan elég idős ahhoz, hogy vigyük ide-oda ( két éves lett ma!! persze kisautót kap, azaz nagyot, egy tűzoltóautót :clap: ), és szeretnénk most nyáron elvinni hegyekbe/erdőbe, hogy lásson végre olyat... Szóval olyan helyet keresek Budapest környékén, ahová kisgyerekkel el lehet menni, biztonságosan le lehet rakni az autót 1-2 órára, és nem kell sokat gyalogolni, hogy erdőt, esetleg patakot lássunk :-) Van ilyen?

Királyrétet Én is javaslom nagyon  szép hely, 10km-re lakok onnan, sokan jönnek ki ide hétvégenként a fővárosból. A parkoló mellett közvetlen folyik a patak. Ákos bá nagyon nagy csóka :yes:, bírom őt
Ajánlom még Nagyirtáspusztát is, az is közel van kocsival Királyréthez, erdő közepén luxuskörnyezet.