Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7210596 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31830 Dátum: 2010.06.21 16:48:49 »
Pl. a jobb térdem nem a közép konzolnak ütközött - és ezt az Avensis se tudja :( .
Na ez egy érdekes felvetés ám!

Nekem is hozzáér a jobb lábam a középkonzolhoz (ha úgy tartom), néha picit útban van, viszont kissé nagyobb gond lehet és ezt anyám is észrevette, rá is kérdezett, hogy nem baj-e, hogy a jobb lábam abszolút hozzáér/beleér a kormányoszlopba. Mondom nem para anyám, ez egy háromcsillagos töréstesztes, 11 éves autó. Deréktól lefele mindenem törik frontálisnál (a jobb térdem ripityára, az fix).

Sajnos ez van, pici lány vagyok és kénytelen vagyok közel húzni a magam a műszerfalhoz, kormányhoz, hogy elérjem a pedálokat normálisan. És még így is musspici ki van akadva, hogy fekszem az ülésben, pedig csak így tudom elérni, hogy ne harapjam a kormányt, viszont a kezemet kinyújtva a csuklóm támaszkodjon a kormányon.
         

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31831 Dátum: 2010.06.21 16:50:13 »
Nem értem miért akarsz egyéb bőrt lehúzni egy roadsterről, és bebizonyítani, hogy élhető praktikus autó...miközben nem az.... az Mx5 kicsi, szűk, nulla csomitartó,és pakolóhely....ennyi. Ettől még nagyon jó a kategóriájában! Sokan motorral is mennek túrázni hetekre...kinek mi.

Nem akarok semmilyen bort lehuzni rola. Altalanossagban beszeltem a helyrol, mellekesen hoztam egy peldat. Nem kene hulyenek lenni. Egy kispolszki az szuk, meg egy regi Fiat 500-as. A mai ember meg megaloman. Super size szendivcsek es kajak, hatalmas egyteruek egy atlagosan 4 tagu csaladnak, super size mellek a noknel, super size cerkak az uraknal. Tulfogyasztas tortenik gyerekek teljesen foloslegesen.

Kis logosztikai elmelet raferne mindenkire. Ha mast nem, hat sokan bernek  kisebb autoval is, de lagalabb kevesebb tarolohellyel.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31832 Dátum: 2010.06.21 16:51:46 »
Nekünk van E11 is és E12 is. Én szinte semmi érdemleges különbséget nem veszek észre, ezért is említettem egyszerre az E11-gyel.

Nagyobb a középbox, ami egyben könyöklő. Amúgy ugyan az minden. Ugyan akkora kb. az ajtózseb, a hamutál fölötti rekesz is és a szivargyújtó körüli pakolóhely is.

Annyi még a különbség, hogy a pohártartó nem kiugrasztható, hanem a kézifék előtt van 2 luk. Max oda lehet még pakolni, de ott is minden összekeveredik és szem előtt van...

A szivargyújtója viszont hülye helyen van, oda elosztó nehezen tehető bele, hogy egyszerre menjen a detektor is, meg a GPS is, meg a teló is töltődjön...

Akkor miért jobb az E12-es pakolás szempontjából?


Én sokat szeretek cuccolni, viszek mindig mindent, de még a beltere sosem volt számomra kicsi egyik Corollának sem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31833 Dátum: 2010.06.21 16:55:05 »
En sem ertem ezt a tarolohely mizeriat.  ::)
Nem baj, nem vagyunk egyformák  :) ... Helyből sosem elég  :yes:

Standard csomagom egy háromnapos erdélyi túrára: nagy sporttáska, közepes hátizsák, kis hátizsák, fotóstáska, túrabaki, túrabot, kajás zacsi, hatos zsugor ávíz (utóbbi kettő lásd "franc akarja vásárlással kezdeni az ottlétet" címszó), 2-3 sixpack sör, plusz az apróságok. Ezt deponírozd az MX-5-be úgy, hogy beférjen még egy ember meg a cucca.

De amúgy értelmetlen erről beszélgetni  :) - mások a prioritásaink és szokásaink, ennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31834 Dátum: 2010.06.21 16:56:31 »
Én pl minden szinten megérzem a különbséget a VWPOLO (2008évj) és a Cori E12 közt, pedig nem sok méretbeli különbség van....mégis,a mindennapokban, egy egy utazás, vásárlás...érezni. Na most egy Mx5 és mondjuk a fórumtárs eseténél maradva Ave1 közt még jobban kijön ez. Csupán erre akarták itt felhívni a figyelmet. Az ember kompromisszum tűrő, lehet elutazni 1hétre Smax-al, Avensissel, Mx5-el, vonattal, kerékpárral,sok mindennel...  ettől még egy MX5 nem praktikus autó, nem erről szól, csupán ennyit akartam írni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31835 Dátum: 2010.06.21 16:57:38 »
.... az Mx5 kicsi, szűk, nulla csomitartó,és pakolóhely....ennyi.
Ez sem igaz, az MX-5-nek roadster-viszonylatban nagyon is van csomija meg pakolóhelyei. Több más roadsterrel (főleg régebbi típusokkal) ellentétben ha erős kompromisszumokkal is, de egy ember számára hétköznapi autónak is alkalmas.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10717
Beszélgessünk
« Válasz #31836 Dátum: 2010.06.21 16:58:41 »
BRS cimbi, ha csak valóban 1,2M-ért viszik el a verdát, akkor is cserélsz, vagyis mindenképp? Vagy csak ha az általad gondolt áron? Mert ugye van a Cori TS-eseknél, aki simán letolja a gatyát, csak menjen el, és van pl. Extreme, aki az Ave1-et inkább nem adta el....mert annyira nem akarták elvinni.  

Én azért szedtem le viszonylag gyorsan a netről a hirdetést, mert vidéken találtam munkát, és semmi kedvem sem volt vonattal ingázni és +2-3 órákat utazással tölteni. Ennyi "luxust" megengedtem magamnak.  ;)
Talán 3 hétig sem volt fent a hirdetés. Én is 1,7M-val kezdtem, a végén már 1,3-nál tartottam. És bevallom nagyon örülök neki, hogy végül nem akadt rá érdeklődő.  ;)
A valós km úgy látszik tényleg elriasztotta az "agymosott" vevőket.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31837 Dátum: 2010.06.21 16:59:56 »
Nincsen ilyen, hogy praktikus autó...

Hiace: városban praktikus vele parkolni és vásárolgatni, ügyet intézni? Nem. Bútort szállítani praktikus? Igen.

MX-5: városban praktikus vele parkolni és vásárolgatni, ügyet intézni? Igen. Bútort szállítani praktikus? Nem.


Egy MX-5 a városban semmivel nem rosszabb, mint egy Yaris/Corolla/Celica/MR2/Hiace/IFA, ha kicsit kell vásárolni vagy ügyeket kell "lótifutiba" intézni..

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31838 Dátum: 2010.06.21 17:01:17 »
Annyi még a különbség, hogy a pohártartó nem kiugrasztható, hanem a kézifék előtt van 2 luk. Max oda lehet még pakolni...
EZ a nagy különbség, az ilyet szeretem én, ahol telót, ávizet, kulcscsomót stb. van hová tenni abszolút kézügybe, úgy hogy a telón a kijelzőt is lássam az ülésből  :yes: ... Amúgy, ha jól emlékszem, 2 pohártartó és plusz még egy nyitott tárolóhely van ott. Tök jó  :) ... Ilyen nincs az Avéban sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31839 Dátum: 2010.06.21 17:04:09 »
Akkor miért jobb az E12-es pakolás szempontjából?
Az enyémbe ha beülök:
- gyári könyöklő: ennek nyitható a felső fele, ott egy kevésbé mély tálca szerű hely van, továbbá az egész tetejét lenyitva egy mély doboz pakolóhely van.
- A középkonzolnál a hamu tál feletti rekesz
- és ami nekem nagyon fontos: a középkonzol és a váltókar közötti területen is vannak pakolóhelyek, én pl. a mobilomat és egyéb apróságokat mindig ide rakom.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31840 Dátum: 2010.06.21 17:05:54 »
EZ a nagy különbség, az ilyet szeretem én, ahol telót, ávizet, kulcscsomót stb. van hová tenni abszolút kézügybe, úgy hogy a telón a kijelzőt is lássam az ülésből  :yes: ... Amúgy, ha jól emlékszem, 2 pohártartó és plusz még egy nyitott tárolóhely van ott. Tök jó  :) ... Ilyen nincs az Avéban sem.
Én spec sírógörcsöt kapnék az ilyen takaríthatatlan, nyitott, kuplerájt létrehozó pohártartóktól. A telefon meg legyen a hátsó ülésen a táskámban vagy az anyósülésen mellettem, utálok menet közben telefonálni és a telóra figyelni. Egyébként E11-ben a kamutál alatt is van egy nyitott rész, kulcsnak vagy telónak. Pont rálátsz.  :surrender:Mások vagyunk na. Még szerencse. :D
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31841 Dátum: 2010.06.21 17:06:04 »
.... az Mx5 kicsi, szűk, nulla csomitartó,és pakolóhely....ennyi.
Ez sem igaz, az MX-5-nek roadster-viszonylatban nagyon is van csomija meg pakolóhelyei. Több más roadsterrel (főleg régebbi típusokkal) ellentétben ha erős kompromisszumokkal is, de egy ember számára hétköznapi autónak is alkalmas.
Egyfelől: Brscimbi viszonylatban beszéltük, és ő nem a roadsterek között válogat ugye  :flowers:
Másfelől: Melyik roadsterrel hasonlítod pakolóhelyek terén az MX5-öt?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31842 Dátum: 2010.06.21 17:06:06 »
Nincsen ilyen, hogy praktikus autó...
De, van... A közepes egyterűek á la COV a legjobb mindentudók. Igazi "multirole" autók, hogy a katonai repülés szakkifejezését használjam... Ott is ebbe az irányba megy a tendencia, és az autóknál is. Persze szélsőséges felhasználásokra á la szalmabála-szállítás vagy szerpentines állatkodás mindig is megmarad majd az egy feladatra optimalizált kocsik létjogosultsága.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31843 Dátum: 2010.06.21 17:07:13 »
Az enyémbe ha beülök:
- gyári könyöklő: ennek nyitható a felső fele, ott egy kevésbé mély tálca szerű hely van, továbbá az egész tetejét lenyitva egy mély doboz pakolóhely van.
- A középkonzolnál a hamu tál feletti rekesz
- és ami nekem nagyon fontos: a középkonzol és a váltókar közötti területen is vannak pakolóhelyek, én pl. a mobilomat és egyéb apróságokat mindig ide rakom.
Már nemtom, hogy ez kinek szólt, de az E11 könyöklője nem kétrészes, csak egy, de jó mély.
Hamutál felett 2 DIN-es rekeszem van
Fentebb írtam, van ilyen nálam is.

Srácok, azért ilyenkor mindig örülök, hogy ez a legnagyobb bajunk, hogy ezen vitázunk.  :D
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31844 Dátum: 2010.06.21 17:10:09 »
Az enyémbe ha beülök:
- gyári könyöklő: ennek nyitható a felső fele, ott egy kevésbé mély tálca szerű hely van, továbbá az egész tetejét lenyitva egy mély doboz pakolóhely van.
- A középkonzolnál a hamu tál feletti rekesz
- és ami nekem nagyon fontos: a középkonzol és a váltókar közötti területen is vannak pakolóhelyek, én pl. a mobilomat és egyéb apróságokat mindig ide rakom.

Gyári könyöklő: ugyan ilyen az E11 is.

Humtál feletti rekesz: pont ugyan akkora van az E11-ben is.

Váltókar közötti rész: nehezen takarítható, és kupi benyomását kelti, minden szem előtt van. Ezt az E11 a szivargyújtó körüli résszel pótolja. Jah és az E11-esnek van kiugrasztható dupla pohártartója a hamutál fölötti rekesz fölött...