Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7210758 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31815 Dátum: 2010.06.21 16:09:39 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/fabia/skoda_fabia_kombi_1.4_pd_tdi_best-3932902

látatlanban merek fogadni 2 rekesz csatosbambiba, h ha levennék a rendszámtakarót, akkor a rendszám izg056 lenne.
valós km állás: 241.000km

750-ért adta el a cég.

öööööööööö. ::)

ismerős ?  :D :D

aki sokat megy a cégessel. :cool2:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31816 Dátum: 2010.06.21 16:20:51 »

De hétköznapi autónak csak erős kompromisszumokkal alkalmas, a csomagtér pici, az utastérben alig vannak pakolóhelyek. Mondjuk, hogy egy embernek OK.

Kicsit vitatkoznek azert, ha mar sportauto es hetkoznapra, akkor mx5 vagy porsche. Pont hetkoznapokra idealis, azert a 150liter(potkerek korul is van meg hely) eleg egy bevasarlashoz boven, eleg sok penz kell ahhoz, hogy megpakoljam azt a csomitartot. Az utasterben alig vannak pakolohelyek meg egyszeruen hulyeseg. Semmivel sem kisebb a kesztyutartoja, mint egy atlagos autonak, van terkepzseb mindket ajtoban, az anyosules hatsofelen is van egy bazinagy terkepzseb, egy sporttaska is elferhet a ket ules moge, es kardanalagut felett is vegig tarolohelyekbol all a kozepso resz a sebvaltotol vegig a ket ules kozott is, evjarattol fuggoen harom vagy ketto tarolorekesz van benne, ezekbol az egyik pohartarto. Szerintem ez teljesen atlagos, es boven eleg. Telefonnak, pneznek, iratoknak, telefontoltonek, naptejnek, terkepeknek, mindennek van fix helye, egyedul a masfel literes asvanyviz szokott az anyosules elott a foldon lenni, mert karnyujtasnyira van.  :)
Ismerem az autódat ;) ... Lehet hogy félreérthetően fogalmaztam, de ez amit leírsz, ez ami az MX-5-ben van, ez számomra az "alig van pakolóhely" kategória. Mondjuk hogy 2-es osztályzat, ugyanúgy mint ahogy mondjuk egy Corolla E11-esnek (bagoly) is ennyit adnék ezen a téren. Persze ez relatíve a Mazdára vet jobb fényt, felhasználási területéhez viszonyítva  :yes: ...

Ezért írtam azt, hogy a "hétköznapokra erős kompromisszumokkal alkalmas", és nem azt, hogy a "hétköznapokra nem alkalmas"  ;) ... Meg ezért írtam azt, hogy egy embernek OK  :) ... Ippeg hogy, mert ha pl. ezzel mennék Erdélybe a szokásos pár napos utamra, hát épp hogy beférnék (az utasülést is kihasználva). Ketten már nem férnénk be.

Nade egy roadstertől ez teljesen rendben is van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31817 Dátum: 2010.06.21 16:22:22 »
Ezek után végképp marha kíváncsi vagyok, hogy egy Yaris I mennyivel több pakolóhelyet kínál az enyémhez képest... Komolyan kíváncsivá tettetek.
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31818 Dátum: 2010.06.21 16:25:33 »
Én nem tudom, hogy te milyen pakoló helyekre vágysz, de nekem bőven elég az E11-es és az E12-es pakolóhelye is...

Az E11-esnek van középen egy tárólófelülete alul, van 2 oldalzsebe, kellő méretű kesztűtartója, a hamutál fölött egy zárható doboza, középen egy pakoló rekesze, amibe minden belefér. Ezen felül van egy "kiugratható" dupla italtároló is benne a hamutartó fölött a középkonzolban. Minek kellene még lenni? (Ülés alatt van az erősítő, oda nem kellene doboz.)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31819 Dátum: 2010.06.21 16:29:20 »
Egye fene, ez jó lenne (két ülés alá tárolódoboz). De ide már végképp a kacatokat tenném. Sajnos nem megoldható, mert az ülés felénél van a hátsó rész szellőztetése.
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31820 Dátum: 2010.06.21 16:29:58 »
Ezek után végképp marha kíváncsi vagyok, hogy egy Yaris I mennyivel több pakolóhelyet kínál az enyémhez képest... Komolyan kíváncsivá tettetek.
Semmivel sem kínál szerintem több pakolóhelyet. A csomija kisebb, kb. nem is létezik olyanja, így a Yaris kínál kevesebb pakolóhelyet. Amúgy meg belül nincsenek nagy különbségek.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31821 Dátum: 2010.06.21 16:32:47 »
Nekem volt E11-em és ráncfelvarrot Yaris I is. Ami nekem nagyon megmaradt, hogy a Yaris sokkal kényelmesebb, dinamikusabb volt (mondjuk a Yaris 1.3-as, a Corolla pedig 1.4-es volt, ez némileg megmagyarázza a dinamikát.). Pl. a jobb térdem nem a közép konzolnak ütközött - és ezt az Avensis se tudja :( .
Attila 31
  - Avensis
- Prius

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31822 Dátum: 2010.06.21 16:35:31 »
En sem ertem ezt a tarolohely mizeriat.  ::) Ma mindenki egyterut vesz, a fiatal hazasok pedig egy gyerekkel is egy teljes kombit pakolnak meg egy kevesebb, mint hetes turara. Szerintem ez beteges dolog. En voltam mar egy hetes turan az mx5-tel ugy, hogy ket szemely volt, plusz ket sporttaska es oltonyok. Szerintem hulyeseg az egesz. Nem fogok magammal zsugorszamra cipelni asvanyvizet, de benzineskannat sem.  Nyaralni vagy barmilyen mas helyre pedig mindig csak ugy megyek, ha ott megtalalhato minden. A telefonom, penz, okmanyok, terkep, esetleg hasitasi, naptej, kis viz, baseball sapka legyenek korulottem, a tobbi hidegen hagy. Akinek ennel tobb hely kell az vegyen minifurgont vagy kisteherautot.  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.21 16:37:23 írta OK fine »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31823 Dátum: 2010.06.21 16:35:38 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/fabia/skoda_fabia_kombi_1.4_pd_tdi_best-3932902

látatlanban merek fogadni 2 rekesz csatosbambiba, h ha levennék a rendszámtakarót, akkor a rendszám izg056 lenne.
valós km állás: 241.000km

750-ért adta el a cég.
Így megy ez. És még nem is voltak olyan pofátlanok, nem 85 ezerre tekerték vissza, és nem 1.250-ért árulják  :D

 :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31824 Dátum: 2010.06.21 16:39:32 »
Ezek után végképp marha kíváncsi vagyok, hogy egy Yaris I mennyivel több pakolóhelyet kínál az enyémhez képest... Komolyan kíváncsivá tettetek.
Csüccs be egybe és nézd meg  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31825 Dátum: 2010.06.21 16:40:58 »
Ma mindenki egyterut vesz, a fiatal hazasok pedig egy gyerekkel is egy teljes kombit pakolnak meg egy kevesebb, mint hetes turara. Szerintem ez beteges dolog.
Az  :yes: Meg egy tetocsomagtartot is rabiggyesztenek a 600+ literes kombicsomagtarto melle ugy, hogy nem kempingezni mennek.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31826 Dátum: 2010.06.21 16:41:26 »
Én nem tudom, hogy te milyen pakoló helyekre vágysz, de nekem bőven elég az E11-es és az E12-es pakolóhelye is...

Az E11-esnek van középen egy tárólófelülete alul, van 2 oldalzsebe, kellő méretű kesztűtartója, a hamutál fölött egy zárható doboza, középen egy pakoló rekesze, amibe minden belefér. Ezen felül van egy "kiugratható" dupla italtároló is benne a hamutartó fölött a középkonzolban. Minek kellene még lenni? (Ülés alatt van az erősítő, oda nem kellene doboz.)
Az E12 okés. Nagy a különbség a kettő között.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31827 Dátum: 2010.06.21 16:43:31 »
En sem ertem ezt a tarolohely mizeriat.  ::) Ma mindenki egyterut vesz, a fiatal hazasok pedig egy gyerekkel is egy teljes kombit pakolnak meg egy kevesebb, mint hetes turara. Szerintem ez beteges dolog. En voltam mar egy hetes turan az mx5-tel ugy, hogy ket szemely volt, plusz ket sporttaska es oltonyok. Szerintem hulyeseg az egesz. Nem fogok magammal zsugorszamra cipelni asvanyvizet, de benzineskannat sem.  Nyaralni vagy barmilyen mas helyre pedig mindig csak ugy megyek, ha ott megtalalhato minden. A telefonom, penz, okmanyok, terkep, esetleg hasitasi, naptej, kis viz, baseball sapka legyenek korulottem, a tobbi hidegen hagy. Akinek ennel tobb hely kell az vegyen minifurgont vagy kisteherautot.  :flowers:
Nem értem miért akarsz egyéb bőrt lehúzni egy roadsterről, és bebizonyítani, hogy élhető praktikus autó...miközben nem az.... az Mx5 kicsi, szűk, nulla csomitartó,és pakolóhely....ennyi. Ettől még nagyon jó a kategóriájában! Sokan motorral is mennek túrázni hetekre...kinek mi.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31828 Dátum: 2010.06.21 16:44:22 »
Én nem tudom, hogy te milyen pakoló helyekre vágysz, de nekem bőven elég az E11-es és az E12-es pakolóhelye is...

Az E11-esnek van középen egy tárólófelülete alul, van 2 oldalzsebe, kellő méretű kesztűtartója, a hamutál fölött egy zárható doboza, középen egy pakoló rekesze, amibe minden belefér. Ezen felül van egy "kiugratható" dupla italtároló is benne a hamutartó fölött a középkonzolban. Minek kellene még lenni? (Ülés alatt van az erősítő, oda nem kellene doboz.)
Az E12 okés. Nagy a különbség a kettő között.
én sem értem miért keverte bele az E12-őt???  :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31829 Dátum: 2010.06.21 16:44:37 »
Ezek után végképp marha kíváncsi vagyok, hogy egy Yaris I mennyivel több pakolóhelyet kínál az enyémhez képest... Komolyan kíváncsivá tettetek.
Semmivel sem kínál szerintem több pakolóhelyet. A csomija kisebb, kb. nem is létezik olyanja, így a Yaris kínál kevesebb pakolóhelyet. Amúgy meg belül nincsenek nagy különbségek.
Utastéri pakolóhelyekről beszélünk, nem csomagtartóról.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )