Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7189404 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31695 Dátum: 2010.06.20 14:09:57 »
Nem tudom megérteni ezt az álláspontot, hogy ilyesmi többet számítson, mint futómű-fék-törésbiztonság stb  :hmmmm: ....

Ha az E12 egy pocsék biztonságú autó lenne, vagy Trabant-Auris relációról beszélnénk, akkor értenélek.
Ezen nem veszünk össze - kinek mi ér többet. Én azt az autót fogom választani, ami 39 helyett 37 méteren áll meg 100-ról, vagy 32 helyett 35 pontja van a törésteszten - akkor is, ha nincs hová tennem a telefonomat a műszerfalon. Te nem így döntesz, OK  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31696 Dátum: 2010.06.20 14:15:53 »
Mutass szebbet es elhiszem... ;)
A faceliftesé pl. szebb abból is. Vagy a G6-osé.

Yarisbol is linkelhette volna a TS valtozatot (feher szamlappal, kromkarikaval, stb), ha mar a G6-nal tartunk....

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31697 Dátum: 2010.06.20 15:20:33 »
Jobb törésbiztonság, jobb futómű, jobb kormánymű, jobb hangszigetelés, jobb menetkényelem, jobb fékrendszer, jobb menetteljesítmények kisebb fogyasztás mellett.

Ezeket tételesen leírták? A jobb törést pl. honnét tudják? Elhiszem, hogy javult, csak a mérték a kérdéses.

Szóval egyesével:

- jobb törésbiztonság: amennyiben lényeges a különbség, ez nagy plusz (jelzem a PII 5*-os)
- jobb futómű: ha kényelmesebb, plusz pont, ha csak jobban kanyarodik akkor nem érdekel
- jobb hangszigetelés: a PII nekem bőven megfelel, ez nem igazán szempont, pedig amúgy nagyon is az, csak hát a mostani is elég csendes
- jobb menetkényelem: ez mit jelent?
- jobb fékrendszer: ez megint mi? Mennyivel? Milyen körülmények között?
- jobb menetteljesítmények: na ez aztán huszadrangú közúton (tudom, kivéve Autobahn, bár szerintem ott is), versenyezni meg ki fog egy prius-szal?
- alacsonyabb fogyasztás: a különbség marginális, ez sem szempont igazán

Nézd Palaczk, nyugodtan gondolhatod, hogy meg akarom magyarázni a választásomat, ettől még nem fogok aszerint gondolkodni. Csupán praktikus szempontok szerint próbálok véleményt alkotni.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31698 Dátum: 2010.06.20 15:27:08 »
Ezen nem veszünk össze - kinek mi ér többet. Én azt az autót fogom választani, ami 39 helyett 37 méteren áll meg 100-ról, vagy 32 helyett 35 pontja van a törésteszten - akkor is, ha nincs hová tennem a telefonomat a műszerfalon. Te nem így döntesz, OK  :)

De ez csak akkor igaz, ha még nincs kocsid. Nem azt mondom én sem, hogy a PIII nem "jobb" a II-esnél. Hát világ szégyene lenne! Csak azt, hogy annyival nem jobb, hogy emiatt elgondolkodjak a cserén. Plusz van pár dolog, amiben visszalépés. Ennyi.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31699 Dátum: 2010.06.20 15:30:44 »
Nézd Palaczk, nyugodtan gondolhatod, hogy meg akarom magyarázni a választásomat, ettől még nem fogok aszerint gondolkodni. Csupán praktikus szempontok szerint próbálok véleményt alkotni.
Nem gondolok semmit, mert a két autó közötti különbség messze nem akkora, amennyivel te olcsóbban vetted az autódat egy új III-as árához képest  :yes: ... Ettől persze még el lehetne ismerni a természetes tényt, hogy az új konstrukció a jobb (pláne hogy a Toyota apait-anyait beleölt-beleöl a technológiai és image-zászlóshajó Priusba), de ha nem hát nem, ezen nem vitázunk össze  :) ... Kb. ott döntöttem el, hogy nincs értelme érvelni, mikor eljutottam a válaszodban odáig, hogy a jobb kanyarvétel neked nem számít. Rendben, adja az ég hogy tényleg soha ne számítson  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31700 Dátum: 2010.06.20 15:31:34 »
Nekem a Yarisban nem tetszik a sok nyitott pakoló felület, a Corimban ott az a jó nagy ajtós hely, a normális méretű kesztyűtartó meg a sok apróságnak a forgalmitartónak nevezett izé bal oldalt. Ja és a könyöklő (ami könyökléshez használhatatlan, de tartónak jó). :)
Majd egyszer megnézek egy Yaris I-et belülről közelebbről is, de első blikkre nem tetszik (ettől jobban csak a Yaris II-t tartom belül rondábbnak élőben, az katasztrófa nekem).
Mi az hogy a Yaris II rondább? :eek: Yaris I a közelébe sem jöhet. :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31701 Dátum: 2010.06.20 15:34:53 »
Nem azt mondom én sem, hogy a PIII nem "jobb" a II-esnél. Hát világ szégyene lenne! Csak azt, hogy annyival nem jobb, hogy emiatt elgondolkodjak a cserén. Plusz van pár dolog, amiben visszalépés. Ennyi.
Na ez így máshogy hangzik  :yes: ... Ezzel egyetértek, ugyanilyen szempontok alapján pl. mi sem érezzük szükségét, hogy az Ave II-esünket egy III-asra cseréljük le. Ugyanezért nem cseréltük a Carina E-t Ave I-esre (II-esre viszont már igen). Stb... Nyilván van egy sáv, amelyben az ár/érték arány eltolódik a nem sokkal régebbi, nem sokkal "rosszabb" autó javára.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31702 Dátum: 2010.06.20 15:36:06 »
Majd egyszer megnézek egy Yaris I-et belülről közelebbről is, de első blikkre nem tetszik (ettől jobban csak a Yaris II-t tartom belül rondábbnak élőben, az katasztrófa nekem).
Mi az hogy a Yaris II rondább? :eek: Yaris I a közelébe sem jöhet. :)
Ezen én is így néztem:  :ph34r: ... Persze, női szemmel nyilván más; kétségtelenül nőiesebb a Yaris I belvilága (pont ez zavar benne), a II-é már emészthetőbb férfiszemmel nézve is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31703 Dátum: 2010.06.20 15:40:01 »
Nem, ezen nyugodtan elvitatkozhatunk. :)

Szóval kanyarvétel. Őszintén engem nem érdekel, hogy 63,5-tel, 64,9-cel, de akár 83,7-tel tudnék bevenni egy körforgalmat, amiben 30-cal megyek. A mai autók 99%-a túl van azon a határon kanyarvétel tekintetében, amit én merek családdal a hátam mögött. A 91-es Civic-kel sokat próbálgattam a kanyarokat. PVörösvár felöl Csobánka felé a lovardánál 50-ről kigyorsítva padlógázon lehetett abszolválni a következő S-kanyart (90-100 környékén). Vagy Győr és Nyúl között a 82-es vasúti átjárója szintén S-kanyar. Padlógáz és 100km/h-s bemeneti sebesség esetén kezdett el a végén lecsúszni az ívről, majd mivel én marha eléggé elvettem a gázt, be is riszálta a fenekét. No hát ezért nem érdekel engem cseppet sem egy családi autónál az elérhető kanyarsebesség. Mert bőven sok. Mint a Rollsok teljesítménye. :)

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31704 Dátum: 2010.06.20 15:42:34 »
De ez csak akkor igaz, ha még nincs kocsid. Nem azt mondom én sem, hogy a PIII nem "jobb" a II-esnél. Hát világ szégyene lenne! Csak azt, hogy annyival nem jobb, hogy emiatt elgondolkodjak a cserén. Plusz van pár dolog, amiben visszalépés. Ennyi.

Erről beszélek én is. Egy szóval nem mondtam, hogy az Auris nem jobb autó az E12-nél, de hogy ráfizessek milliós nagyságrendet az enyémre egy kevésbé praktikus, kevésbé otthonos, rosszabb minőségérzetű autóért, abból köszönöm, nem kérek. Jobb a fékje, ha éppen nem nyikorog? Örvendetes.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31705 Dátum: 2010.06.20 15:42:59 »
Na ez így máshogy hangzik  :yes: ... Ezzel egyetértek, ugyanilyen szempontok alapján pl. mi sem érezzük szükségét, hogy az Ave II-esünket egy III-asra cseréljük le. Ugyanezért nem cseréltük a Carina E-t Ave I-esre (II-esre viszont már igen). Stb... Nyilván van egy sáv, amelyben az ár/érték arány eltolódik a nem sokkal régebbi, nem sokkal "rosszabb" autó javára.

Tudtam én, hogy félre lettem értve. A beszélgetés onnét indult, hogy Ákos megkérdezte, van-e valaki, aki nem cserélné le az 5-10-15 éves kocsiját. Jelenleg akkor sem cserélném le, ha már nem tudnám mire költeni a pénzem. Vennék mellé egy Ferrarit... :)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31706 Dátum: 2010.06.20 15:43:30 »
Ezen én is így néztem:  :ph34r: ... Persze, női szemmel nyilván más; kétségtelenül nőiesebb a Yaris I belvilága (pont ez zavar benne), a II-é már emészthetőbb férfiszemmel nézve is.
És több zárt pakolóhely van benne, ha beleszámolom a szélén a 2 pohártartót, akkor 6 db van.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31707 Dátum: 2010.06.20 15:43:32 »
Á, nem... Mész az országúton totál törvénytisztelő 90-el, és váratlanul valami akadály kerül eléd (mittomén mondjuk egy szarvas), amit hirtelen ki kell kerülnöd - nagyon nem lesz mindegy, hogy milyen a futóműved. Mi már pördültünk meg így anno, és ha akkor épp jön valaki a szembesávban, akkor valszeg meghalunk. Jobb futóműves autóval meg sem pördültünk volna. Ennek semmi köze ahhoz, hogy mennyire vezetsz defenzíven és szabályosan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31708 Dátum: 2010.06.20 15:44:29 »
Mi az hogy a Yaris II rondább? :eek: Yaris I a közelébe sem jöhet. :)

Csak hogy több vélemény jelenjen meg: szerintem a Yaris II tejfölösdoboz belseje a Toyota szégyene, sem dizájnban, sem anyagminőségben nincs azon a szinten, amit a Yaris I saját korában jelentett. Óriási csalódás volt, mikor először ültem benne.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31709 Dátum: 2010.06.20 15:48:02 »
Hogy mondjak egy köztes véleményt: a szaklapok (legalábbis az általam olvasott néhány) pedig mindkettőt kritizálták új korában a beltér anyagminősége miatt. Mondjuk, ha megnézek egy korai szériás Yaris I-est, hát annak a belseje semmivel nem volt minőségibb korabeli viszonylatban, mint a korai II-eseké a maguk idejében. (Később aztán javult a helyzet, ez is tény.) Satriani, nemtom te hány 99-00 körüli Yarisban ültél, de azok biztosan nem a minőségükkel vesznek le a lábadról.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )