Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7189341 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31680 Dátum: 2010.06.20 10:41:42 »
Prius topicban válaszoltam.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31681 Dátum: 2010.06.20 10:52:12 »
Jó. Legyen 1:0 a PIII-nak az autópálya miatt. Viszont továbbra is érdeklődve várom a további okokat, hogy miért is _annyival_ jobb autó a II-esnél. Minden irónia nélkül, tényleg érdekel!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31682 Dátum: 2010.06.20 10:59:47 »
De összességében véve lényegesen jobb autó a PIII (ami nem azt jelenti, hogy a II rossz lenne).

Ezt már kérdeztem Ear-tól is hogy konkrétan miért? De nem kaptam választ. Az újságírók általában az autópályát hozzák fel (bár őszintén nem értem mi a baj a PII-vel, de elfogadom, hogy "jobb" ott a PIII), ok, ez egy érv. De hol a többi?
Jobb törésbiztonság, jobb futómű, jobb kormánymű, jobb hangszigetelés, jobb menetkényelem, jobb fékrendszer, jobb menetteljesítmények kisebb fogyasztás mellett.

EHHEZ jön még a jobb általános használhatóság a valódi autópálya-kompatibilitás miatt (ami a II-esből tényleg hiányzik, kivéve ha sosem akarsz 130-nál gyorsabban menni tartósan).

Szóval: ami általában egy modellváltás során javulni szokott, a beleölt fejlesztő munka révén.

Belátom, hogy ezek apróságok a hídhoz meg a hátsó pohártartókhoz képest  ;) :tt2: ... Pontosan erről beszéltem amúgy, a tulajdonosi elfogultság kapcsán. Hiába kapna egy összességében sokkal jobb "csomagot", neki az fáj hogy cserébe le kell mondjon pár bevált részletről. Pontosan ugyanilyen logika mentén vitáztunk sokat pl. Satrianival arról, hogy ő nem cserélné le az E12-es Corolláját egy (facelift előtti) Aurisra. Persze ha ezt az ember tudatosan csinálja, azzal nincs is semmi gond, az az ő döntése, na bumm.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31683 Dátum: 2010.06.20 11:35:42 »
Palaczk, ez nem tulajdonosi elfogultság, hanem az évtizedes szokások, elvárások egy autó praktikumával kapcsolatban. Pár éve kínáltak vételre egy Volvo V50-est, 136 lovas dízellel, gyakorlatilag full extrával, cimborám levetett céges autója lett eladó röhejes áron. Erősen elgondolkodtam rajta. Szinte mindenben jobb autó, mint a Corolla, kivéve a hangja és a beltér praktikuma: egy nyomorult mobiltelefont nem lehet benne elhelyezni normálisan úgy, hogy a kezed ügyében maradjon. Volvo S40/V50/C30: majd ha fagy. Az Aurisszal ugyanez a helyzet: hiába van jó helyen a pohártartó, mert hűteni tudja a klíma, ha nincs egy rendes könyöklő, és egyáltalán semmire sem használható a középkonzol. A Trabant óta mindig el tudom helyezni magam körül az apróságokat: mobil, tárca, térkép, pda, innivaló, kaja, ilyenek. Alapvető elvárásom egy hétköznapi használatú autóval szemben, olyan, mint másnak a 4/5 ajtó. Egy MX5-nek elnézném, hogy nincs benne pohártartó vagy kis pakolórekeszek, de egy praktikusnak szánt autónak nem. Ez van.

Egyébként az Auris a beltér anyagminőségén is megbukik. Még jó, hogy annyi más modell is van a piacon, Toyotában használtan Ave II, Prius, Camry, másban újonnan-használtan hadd ne soroljam, amiknél nem érezném, hogy visszaléptem volna a Corollához képest.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31684 Dátum: 2010.06.20 11:52:44 »
Nem tudom megérteni ezt az álláspontot, hogy ilyesmi többet számítson, mint futómű-fék-törésbiztonság stb  :hmmmm: ... Azzal együtt sem, hogy abban teljesen igazad van, hogy a praktikum hiánya nagyon zavaró tud lenni (lásd pl. E11 Corolla beltér vs. Yaris I: az egyik jól néz ki de a praktikuma nulla, a másik számomra rém ronda de rendkívül praktikus... hosszas mérlegelés után, asszem, az utóbbit választanám). Ezzel együtt sem tudom megérteni, és biztosan nem is fogom követni (inkább ne legyen hova raknom a telómat, de megállhassak 100-ról 3 m-rel hamarabb) - de elfogadom, hogy OK, ilyen is van  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.20 11:54:37 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31685 Dátum: 2010.06.20 12:03:25 »
i (lásd pl. E11 Corolla beltér vs. Yaris I: az egyik jól néz ki de a praktikuma nulla, a másik számomra rém ronda de rendkívül praktikus...
Fejtsd már ki bővebben légyszi, hogy melyik melyik szerinted...



         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31686 Dátum: 2010.06.20 12:22:49 »
sztem az e11 kissé dedós fűtéstekerőit leszámitva teljesen jó.
a yaris1 belsőben túl sok a műanyag . pedig az egérmozit bírom
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31687 Dátum: 2010.06.20 12:28:38 »
Yaris belsőből azért látom igyekeztél a legszebb belsőt a legjobb képen megtalálni   :D


[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.20 12:32:38 írta Ákos2004 »

pzs

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31688 Dátum: 2010.06.20 12:38:35 »
Yaris belsőből azért látom igyekeztél a legszebb belsőt a legjobb képen megtalálni   :D


E11-es Coribol is...  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31689 Dátum: 2010.06.20 13:04:41 »
Fejtsd már ki bővebben légyszi, hogy melyik melyik szerinted...
Faceliftes Yaris Sol (?) belső mellé tessék kérem E12 belsőt tenni  ;) ... És akkor aztán végképp leszakad az ég.

Bár a formavilágot (és elsősorban azzal van a bajom a Yaris I-ben, nem az anyagokkal; én nem vagyok anyag-buzi) nem menti meg a facelift sem. Nőnemű űrlények szemének tervezték ezt a formavilágot, tényleg.

Viszont tele van okosan elhelyezett rekeszekkel, pakolóhelyekkel, pohártartókkal, e téren egy derék 5-ös alá jár neki (csak azért nem tiszta 5-ös, mert a Yaris II-vel megmutatták, hogy a dolog még fejleszthető); míg az E11-esnek egy jóindulatú 2-es. Az E11-beltér praktikuma legfeljebb olyan, abszolút nem ilyesmire tervezett autókat tud überelni, mint mondjuk a Mazda MX-5 (hogy olyasmiről beszéljek, amit ismerek is).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31690 Dátum: 2010.06.20 13:05:18 »
Yaris belsőből azért látom igyekeztél a legszebb belsőt a legjobb képen megtalálni   :D

E11-es Coribol is...  :flowers:
Abból nem igazán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31691 Dátum: 2010.06.20 13:13:43 »
Yaris belsőből azért látom igyekeztél a legszebb belsőt a legjobb képen megtalálni   :D

E11-es Coribol is...  :flowers:
Abból nem igazán.

Mutass szebbet es elhiszem... ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31692 Dátum: 2010.06.20 13:42:34 »
Mutass szebbet es elhiszem... ;)
A faceliftesé pl. szebb abból is. Vagy a G6-osé.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31693 Dátum: 2010.06.20 13:53:11 »
Nem tudom megérteni ezt az álláspontot, hogy ilyesmi többet számítson, mint futómű-fék-törésbiztonság stb  :hmmmm: ....

Ha az E12 egy pocsék biztonságú autó lenne, vagy Trabant-Auris relációról beszélnénk, akkor értenélek.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31694 Dátum: 2010.06.20 14:00:21 »
Bocs, gúglival kerestem csak belső képeket és az első normálisat belinkeltem, Yarisból nem tudom, melyik műszerfal melyik felszereltséghez tartozik. :)

Nekem a Yarisban nem tetszik a sok nyitott pakoló felület, a Corimban ott az a jó nagy ajtós hely, a normális méretű kesztyűtartó meg a sok apróságnak a forgalmitartónak nevezett izé bal oldalt. Ja és a könyöklő (ami könyökléshez használhatatlan, de tartónak jó). :)
Majd egyszer megnézek egy Yaris I-et belülről közelebbről is, de első blikkre nem tetszik (ettől jobban csak a Yaris II-t tartom belül rondábbnak élőben, az katasztrófa nekem).