Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7208648 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31635 Dátum: 2010.06.17 23:05:55 »
Gyorsan megtörték :(
Gabe 254.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31636 Dátum: 2010.06.17 23:13:31 »
Egyik nap sem marad eseménymentes.

17.05perckor bejön a váltóportás. Kérdezi, hogy kié a kis Citrom c3? Mondom kolléganőé (exem). Mondja hogy belement egy nő. Elmondta a rendszámot is, Viduxnál az emeleten szereztem felvételt, kaptam jegyzőkönyvet. Mivel elhajtott miután megállapította tettét...hívjuk a rendőrséget:) Feljleményekről írok ha érdekel titeket. Kocsinak bal hátulja kapta a húzást egy 30-40centin lejött a flaszter és kék lett az ezüstből.... Peugeot 307kombi....

Komment pls
Mivel elhajtott a helyszínről így rá fog szabni az illető aki elkövette!! Ennyi erővel mondhatta volna a kolléganőd hogy neki tolatott a térdének is,csak épp el tudott ugrani,és akkor már cserbenhagyás is akkor viszont az még melegebb lenne neki!! Én mondjuk g.eci vagyok,simán megjátszottam volna!!! Jah plusz kicsit egyengettem volna még az autó hátulján hogy láthatóan nagyobb legyen a kár ha már úgyis fényezni kell!! Biztosító meg facán fizet!! :devil: :ph34r:

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31637 Dátum: 2010.06.18 10:33:43 »
Gyorsan megtörték :(

Lesz másik...

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31638 Dátum: 2010.06.18 10:46:09 »
Én mondjuk g.eci vagyok,simán megjátszottam volna!!!

Nem vagy ge.tzi, megérdemli az ilyen, tegnap asszony is szemtanúja volt hogy egy Skodás nő izomból beletolat egy parkoló autóba, körbenézett, látta semmi reakció, azt gang onnan. :ph34r:

Mondjuk asszonyt is lebactam, hogy nem írta fel a rsz-ot :nono: Legalább egy cetlit kirakni annak a szerencsétlennek :no:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31639 Dátum: 2010.06.18 10:53:28 »
Tavaly nagy vitát folytattunk, hogy van-e értelme a roncsautó-programnak, amit nálunk nem, Európa számos országában viszont bevezettek. Most egy újabb, érdekes adalékkal bővült a kérdéskör:
Azt olvasom a teletexten, hogy májusban már az egymást követő második hónapban csökkent az új autók eladása az uniós országokban, ráadásul erősödő mértékben. Míg áprilisban 7,4%, májusban 9,3% volt a csökkenés mértéke. Szakértők szerint az ok a roncsautó programra vezethető vissza, ami tavaly még volt, idén már nem. (Megjegyzem, ez az erősödő tendenciára nem ad magyarázatot...) Magyarországon a csökkenés mértéke jóval nagyobb, a tendencia viszont fordított volt e két hónapban: az áprilisi 45,7% (!!) májusra 24,9%-ra mérséklődött - ez ugye azt is jelenti, hogyha a magyar adatokat kivesszük az összesből, akkor az európai csökkenés mértéke még nagyobb. Minden szám az egy évvel korábbi hónaphoz mérve értendő.

A fenti információmennyiségből a konklúzió számomra annyi, hogy a roncsautó program nem oldott meg semmit, hiszen az eladások a projekt befejeztével újra csökkennek. Azt persze hangsúlyozni kell, hogy ítéletet csak akkor lehet(ne) mondani, ha ismernénk az összes ezzel kapcsolatos számot. (pl. hány kereskedő élte túl ennek köszönhetően, és mibe került ez az adott államnak. Lehet, hogy rosszul gondolom, és kisebb ráfordított összeg segítségével sikerült így X számú munkahelyeket megmenteni, mintha nincs a program, emiatt bezárnak Y számú kereskedést, és létrehoznak Z új munkahelyet - ahol Y-Z=X)
Szerintem a nagy ipari országok, autógyártó nagyhatalmak csak tudják, hogy nekik megérte a roncsautó program (bonyolultabb összgazdasági dolgok ezek, mint egy teletextes számsor elemzése), kevesek vagyunk mi, semmi iparági közgazdasági tudással, és rálátással, hogy itt a toyota fórumon megmondjuk a frankót. Ezekben az országokban a 2008-ashoz képes az eladások plusz mínusz 5%-okat ugráltak, köszönhetően a programnak.
A nagy kérdés, hogy nálunk, kicsiny hazánkban kellett volna e vagy nem. Ugye nekünk minden évben feleződött a korábbi évhez képest az eladott új autó számunk, nem 5-9%-os visszaesésről beszélhetünk. A lakossági autóeladások meg lehet még durvább számban csökkentek, hisz a cégautók sokat nyomnak a latba.
Azt meg mindenki döntse el magában, hogy jó e a nemzetgazdaságnak, hogy tulajdonképpen meghalt az újautó eladás Magyarországon, illetve hogy hány ember lett munkanélküli, mennyi segélyt kell ezek után fizetni,és mennyi adóbevételtől esik el az állam.
De hogy világosan beszéljek: mivel az autószektorral kapcsolatban semmilyen intézkedés nem történt a gazdasági válság során, így szerintem sosem tudjuk meg, mi lett volna a jó, mit lehetett volna tenni.

UI:
és azt se felejtsük el, hogy a mi országunkban is rengeteg kisebb nagyobb autóipari cég működik, a gyártó Audi-Suzuki-ról nem is beszélve, amiknek életmentővolt az európai roncsautó programok bevezetése...... szóval roppant bonyolult dolog egy gazdaság, szerintem az, hogy a válságban 2év után jelentkezik egy, a roncsprémiumos eladásokhoz mért 5-8%-os esés, semmit sem jelent, sőt, én olyanokat is olvastam, hogy pl. Németországban még bővülni is tudott a piac a roncsprémiummal.






« Utoljára szerkesztve: 2010.06.18 11:19:14 írta Ákos2004 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31640 Dátum: 2010.06.18 11:54:38 »
De azt se felejtsük el, hogy az új autó eladás a hitelezési gyakorlat (és az agymosott emberek) miatt erőteljesen túlfutott a reális gazdasági mutatók (az emberek tényleges lehetőségei) felett. Tehát egy irreális érték kezdett el radikálisan csökkenni. Évi 40e db bedőlő autóhitel volt, aminek a többségét meg sem szabadott volna venni.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31641 Dátum: 2010.06.18 12:13:37 »
Ez is igaz, szinte már túl nagy volt a fogyasztási kedv. De manapság meg szinte nulla.... nézd meg pl. itt, szinte senki sem gondolkodik (új)autócserén, pedig vagyunk egy páran.
A hitelezés (persze normális szinten) meg kell a gazdaságműködéséhez. Manapság az vesz új autót, akinek van 4-6milla kp-je erre. A középcsórók (mint pl én) meg begubózom a corollámba, és akár 5-10évig is kihúzom vele, ha kell. A csórók meg előszedik a 20éves verdákat innen onnan, és azzal krúzolnak napi szinten.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31642 Dátum: 2010.06.18 14:37:33 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31643 Dátum: 2010.06.18 15:08:28 »
...nézd meg pl. itt, szinte senki sem gondolkodik (új)autócserén, pedig vagyunk egy páran.
...
Én vagyok a kivétel, aki erősíti a szabályt  :D
Nekem ez a második új autóm, az előző is meg volt 8 évig és mivel nem megyek sokat, így nulla gonddal autózhatok. Ha egy kocsi nálam kezd, akkor 150e km alatt nem szabad(na) semmi hibának lenni. Az előző franciánál ez bejött, gondolom ennél is így lesz  :yes:
(ja és ez az első autó hitelem, de csak azért, mert nem illik 5m-nál többet kiadni kp-ban, mert rögtön szemelőtt leszel  :whistling:)
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.18 15:10:22 írta Nagycitrooom »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31644 Dátum: 2010.06.18 16:15:29 »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31645 Dátum: 2010.06.18 16:54:18 »
Ez is igaz, szinte már túl nagy volt a fogyasztási kedv. De manapság meg szinte nulla.... nézd meg pl. itt, szinte senki sem gondolkodik (új)autócserén, pedig vagyunk egy páran.
Szerintem nem is kéne. Az autó elvileg tartós fogyasztási cikk, a világon semmi értelme 3 évente lecserélni, a világ legrosszabb befektetése. Szívből sajnálom az autóipart, de mégis ki a túró mondta nekik, hogy minden évben több autót kell előállítani? Hol fog ez a sok autó elférni? Részben emiatt is az Avensist még legalább 10 évig szeretném megtartani. Ha továbbra is ilyen "vadul" rakom bele a km-eket, akkor épp, hogy 200e fölött lesz, szóval ennek elsőre semmi akadálya.
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31646 Dátum: 2010.06.18 17:01:22 »
Mééég 10évig  :eek: .. mikori is az avéd, 2003-as?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31647 Dátum: 2010.06.18 17:08:03 »
Mééég 10évig  :eek: .. mikori is az avéd, 2003-as?
Igen. Miért cserélném le, mikor az igényeimet teljesen lefedi...?
Persze, ha eljutna egy olyan állapotba, hogy többet van szervizben, mint itthon, az más kérdés. De nyilván ezt szeretném elkerülni, és egyelőre semmi jel nem utal erre.
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31648 Dátum: 2010.06.18 17:12:02 »
Nem lesz nagyon uncsi már? Meg lassan mindenhol a hibrid meg turbós autók fognak menni, sok friss lufival, esp-vel, friss formatervekkel, egyebek.....

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #31649 Dátum: 2010.06.18 17:15:16 »
Már most is ez van: a csapból is a turbó jön (a hibridet persze még lehányják, amíg a germánok is rá nem kapnak a kisebb kategóriákban is), szinte nincs autó 6 lufi és ESP nélkül, a 2002-es formatervek elavultak. Na bumm.