Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7249264 alkalommal)

0 Felhasználó és 34 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30855 Dátum: 2010.05.06 22:35:55 »
A Cycle World májusi számában egy Ducati Multistrada 1200S fékútjára 60 mph-ról (~96 km/h) 138 lábat (42 métert) írnak. Egy átlag autóé olyan 37-38 méter lehet.
Mondjuk, hogy 10 év alattié igen.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30856 Dátum: 2010.05.06 22:37:56 »
Ja, és nem 165-ös eco gumival, hanem 225ös prémium gumival...
Gabe 254.

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30857 Dátum: 2010.05.06 23:24:10 »
Hát ez az. A 25 m fékút utáni ütközés teljesen kizárja, hogy 50-el ment volna! Föltéve, hogy mindkét féket használta. Mert ha csak a hátsót, akkor azért nagyon más a helyzet.

Épp ezaz, hogy csak a hátsót használta, amivel ugyebár csak elesni lehet, megállni nem és ez nagyon is támadható pont szerintem, mert abszolút nem tett meg semmit a megállásért, azonnal esni akart, de amilyen *** volt még azt se tudta rendesen megcsinálni.
Az a kellemetlen az egészben, hogy egy esetleges bírósági eljárásnál meg sem kérdezik a motorost hogy miért nem fékezett (első fékkel, jobban, hamarabb) ugyanis neki volt előbbsége.
Ha mégis kérdeznék, akkor azt mondja megijedt.
Ekkor, bármennyire is igazságtalannak látszik, te vagy a "hunyó".
A kármegosztás egyetlen esélye az, hogy túllépte a megengedett sebességet (gjmü szakértők, pénz,pénz...) amit a Rendőrség hivatalból nemigen fog megállapítani.
Az 50-50 a maximum amit az esetből ki lehet hozni.
A jogsibünti és a fizetendő már más kérdés!

Majd beszélek igazságügyi szakértővel, hogy mégis mit mond az esetre. Az eset mindenféleképpen elkerülhető lett volna, ha nem lépi túl jelentősen az 50-et. Persze én is megtehettem volna, hogy otthagyom az autót a kereszteződésben, elsétálok a körforgalom, megnézem hátha jön valami, visszasétálok és úgy indulok el. Sajnos itthon teljesen hülye jogrendszer van. Abszolút nem a gyakorlatiasságon alapszik az egész. Egy jogásznak már elküldtem a szitut, kíváncsian várom a véleményét. Ha netán még valami jelentős büntetést is meg akarnak velem fizettetni azt nem fogom hagyni, álló autóba belehajt egy motoros aki nem is előre néz, biztos nem fogok egy forintot sem fizetni, mindent megfellebbezek, ráérek, nem sietek sehová. Donor barátunk meg remélem a következő városi "menó vagyok mert apuci vett motort" bemutatóját már nem éli túl, mert pont az ilyen kis szülők kedvencei miatt szívnak sokan.

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30858 Dátum: 2010.05.06 23:43:29 »
el sem tudom képzelni mi lett volna a gyerekkel ha valamelyik ingerültebb :D márkatársal akad össze... :devil: :1eye:
sok sikert... bár meg van a véleményem a magyar igazságszolgáltatásról... rablás->rá 1.5 re tárgyalás->eredmény azóta sem bár sztm büntetlenul megúszták...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30859 Dátum: 2010.05.07 00:07:46 »

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30860 Dátum: 2010.05.07 10:27:33 »
Bár az assistance-szolgáltatások megjelenése óta vastagon vannak fenntartásaim az ADAC-statisztikával szemben, de azért nem szabad elmenni a tény mellett: mindegyik Toyota típus a kategóriája második felében található.

Táblázat itt.

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30861 Dátum: 2010.05.07 11:07:40 »
Tegnap elég kellemetlen meglepetés ért - hazafelé tartottam az Aurissal az éppen rákezdő zuhogó esőben, és a lehető legrosszabb pillanatban, amikor már beváltottam a buszsávba a jobbrakanyarhoz ( mögöttem persze jött a piros 173-as ezerrel a zuhogó esőben ) nagyjából 4 másodperc alatt TELJESEN bepárásodott a szélvédőm. Egyszerűen nem értem, ez így hogy, a légkondi ment, oké, nem az ablakra fújatva, de akkor is... Kb. semmit nem láttam, de ottmaradni nem mertem a busz miatt, így bekanyarodtam a kis utcába, amibe akartam... Persze nem sikerült tökéletesen a művelet, sikerült egy táblát kidöntenem :-D, szerencsére csak az első (műanyag ) lökhárító közepe és a rendszámtábla horpadt be picit, de nem vészes.

A kérdésem inkább az, hogy ez a bepárásodás így hogy? Szerdán is elkapott minket a vihar, akkor az M0-áson éppen, de semmi hasonló nem volt. Sőt, előtte sem soha.

Azt tudja esetleg valaki, hogy egy Auris első lökhárító csere / javítás mekkora költség? Mert pici ugyan a horpadás, de mégsem hagynám úgy, ha nem kell eladnom az asszonyt hogy ki tudjam fizetni a cserét / javítást :-D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30862 Dátum: 2010.05.07 11:35:46 »
Simán bepárásodhat egy ilyen nyári zuhéban, ha csak simán megy a klíma. Erre találták ki a páramentesítő gombot, ami maxra emeli a ventilátor teljesítményét és csak a szélvédőre dolgozik (ja, nem tudom, hogy manuális vagy aut. klímád van)

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30863 Dátum: 2010.05.07 19:47:59 »
Erős esőben sokat számít, hogy az ablakra van-e állítva vagy nem. A másik fontos, hogy a pollenszűrő tiszta és száraz legyen. A kosz, por eltömítí és emiatt csökken a ventillátor hatásfoka, ha pedig nedves*, akkor az ugyancsak elősegítí a párásodást

*: Auris esetében nem igazán lehet nedves, de pl. korábbi F Astrámban, ahol a motortérben volt a pollenszűrő ott rendszeresen beázott. Nem is volt benne csak nyáron.

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30864 Dátum: 2010.05.07 20:26:27 »
Egy kérdés :ph34r: Ha Carinába középső dobtól 60as csővel huzom az uj dobig attól nekem jobb lesz???? :wacko: :1eye:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30865 Dátum: 2010.05.07 20:54:11 »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30866 Dátum: 2010.05.07 21:21:26 »
Gabe 254.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30867 Dátum: 2010.05.07 21:39:28 »
Simán bepárásodhat egy ilyen nyári zuhéban, ha csak simán megy a klíma. Erre találták ki a páramentesítő gombot, ami maxra emeli a ventilátor teljesítményét és csak a szélvédőre dolgozik (ja, nem tudom, hogy manuális vagy aut. klímád van)

És fontos, hogy ne a belső levegő keringetésére legyen állítva, mert akkor párásodik pillanatok alatt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30868 Dátum: 2010.05.07 21:40:34 »
Nem csinálunk a facebookon egy toyotaclub.hu csoportot? Bocsánat ha már van, én nem találtam meg.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30869 Dátum: 2010.05.08 09:04:29 »
http://www.hirszerzo.hu/cikk.eloallitottak_stohl_andrast_-_sulyos_balesetet_okozott.150133.html

Ezt a szöveget esküszöm nem értem:
mivel gyanú merült fel arra vonatkozóan, hogy S. András vezette a gépkocsit, ezért előállították vérvételre.