Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7239306 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30735 Dátum: 2010.04.30 17:19:10 »
Hogy is néz ki egyébként újabban a kárrendezési folyamat?
keress meg Palaczk ha gondolod...tudok segíteni a rendezésben is tutti!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30736 Dátum: 2010.04.30 20:55:34 »
Én ránéztem a carinákra 97 és még a 98asokat is néztem, többnyire 600ezer körül elhozhatók, igaz ezek 1,6-osok. 2literesből nincs értékelhető kínálat. Hasonlításként a hasonló korú Nissan Primeráknál sincs kimutatható árkülönbség 1,6 és 2,0 között, és azok is többnyire 600ezer ft körül elhozhatók. Te hangoztatod mindig, hogy a jobb példányok is az átlagárban vagy alatta mennek el, csak gyorsabban mint a leharcoltak. De nem veszünk ezen össze, ha ez 800 000Ft-ért elkelt volna, ám legyen.
Arra akarok kilyukadni, hogy  a mai piaci helyzetben (és benzinárak mellett), a tax árak sokszor akár örömmel tölthetik el az embert....
600-ért kapsz egy jó állapotú, 96-os (facelift utáni) 1.6-os liftbacket, vagy egy 97-es szedánt, a szokásos XL felszereltségben. A barátom autója esetében meglévő értéknövelő tényezők (98-as forgalomba helyezés, 2.0 motor, GL felszereltség, kombi, népszerű sötétszürke-metál szín broáááááf), hozzávetőlegesen 150 ezer pluszt biztosan jelentettek volna ehhez képest. 200-at nem biztos, ahhoz szerencse és/vagy kitartás kellett volna.

A tax árral kapcsolatosan reméljük, a próféta szólt belőled  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30737 Dátum: 2010.04.30 21:01:44 »
Hát, a Thaliás fazon az egyik kezén pár ujját nem tudta mozgatni, és a másik keze is vérzett, de amúgy ennél komolyabb baja neki sem lett. Barátomnak is fáj kicsit itt-ott, de ezen kívül, úgy tűnik, hál'Istennek kutya baja.
Megértem. Én egyszer ültem az anyósülésben, mikor belementünk az előttünk lévőben úgy 5km/h-val, a kocsi üzemképes maradt, a motorháztető eleje meggyűrődött. Viszont az öv akkorát rántott, hogy azért éreztem utána a helyét néhány órán át.
Korábban meséltem már... Mi egyszer Erdélyben a Moszkviccsal nekimentünk egy sziklának. Az első futómű-bölcső akadt el benne, ami azért volt rossz, mert még csak nem is számítottunk a hirtelen megállásra. Ez úgy max 10 kmh környékén történhetett (lépésben gurultunk le a hegyről), de én fejeltem a kormányt, jóbarátom a műszerfalat (nem voltunk bekötve, ez egy totál néptelen földúton történt), a hűtőrács kiszakadt a helyéről és jópár méterre előre repült, a csomagtartóból pedig egy csomó cucc közénk "ugrott" - szerencsére az ötkilós kis camping gázpalacknak csak a hátsó ülésig futotta a lendületből. Mindketten kaptunk egy kisebb agyrázkódást (egész nap fájt a fejünk utána és kicsit émelyegtünk is), az autó futóműve pedig úgy eldeformálódott, hogy egyenesben erőből kellett folyamatosan tartani a kormányt, mert a kocsi iszonyú nagy lelkesedéssel ment volna balra - élmény volt így hazajönni vele 500 km-t.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30738 Dátum: 2010.04.30 21:03:50 »
Ilyenkor mókás az az álláspontot, hogy én városba nem kötöm magam, mert 50-60ig simán kitámasztok :yes:
Egy átlagember úgy kb. max 15 kmh-ig tudja magát kitámasztani. A legerősebbek talán 20-ig. Afölött maximum a karja törik el az illetőnek, ha jóóó erősen kitámasztotta magát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30739 Dátum: 2010.04.30 21:05:28 »
au euronacp töréseket is 55-el végzik (ha jól emlékszem)...lehet látni a videókon milyen tehetetlenül repülnek a babák...de ha valaki jó fizikából, kiszámolható hány kg-ot kellene kinyomnod súlyzóban,  hogy meg tudd tartani magad... :whistling:
Mintha vmi olyasmit olvastam volna, hogy egy 30 kilós gyerek 50 kmh-nál valami 700 kilós erővel repül előre... Nem vagyok biztos benne, de ilyesmi számok voltak. Majd a fizika-tudorok kiszámítják.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30740 Dátum: 2010.04.30 21:14:13 »
Meg azért is indokolatlanul kicsi a diffi az E11 és az E12 között, mert az E12-es tömegmodell eléggé, nagyon sok most az eladó.
Nem mondanám, hogy tömegmodellé vált. Ha meg azzá is vált, ezt ellensúlyozza az európai trendi formaterv, és a helykínálat, amivel az E11 nem igen rendelkezik.
Tény, hogy alig van különbség a két modell ára között, pedig amúgy elég nagy lépcső van a két autó között, kis túlzással évtizednyi, több mint amit az egy generáció általában jelenteni szokott. Ez valószínűleg inkább annak tudható be, hogy a típus úgy általában keresett, árfekvéstől függetlenül, megbízható & tartós autó hírében áll (okkal), ez pedig eltünteti a generációs árkülönbséget. Bár azért így is adott valamennyire a dolog, hisz bő egymillióért van korrekt E11, míg tisztességes E12-t 1.4 alatt még nehéz találni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30741 Dátum: 2010.04.30 21:15:43 »
Hogy is néz ki egyébként újabban a kárrendezési folyamat?
keress meg Palaczk ha gondolod...tudok segíteni a rendezésben is tutti!! :D
Köszi  :yes: ... de már folyamatban van a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30742 Dátum: 2010.04.30 21:15:51 »
Ilyenkor mókás az az álláspontot, hogy én városba nem kötöm magam, mert 50-60ig simán kitámasztok :yes:
Egy átlagember úgy kb. max 15 kmh-ig tudja magát kitámasztani. A legerősebbek talán 20-ig. Afölött maximum a karja törik el az illetőnek, ha jóóó erősen kitámasztotta magát.
meg ha erősen szorítasz simán meghajlik a kormány!! az meg ha műanyag és törik simán elvagdalja a kezed....ha meg lábbal támasztasz és kicsit nagyobb a csatt akkor meg a medencédet is összerottyantja!! Sajna tapasztalat...családban és haveri körben már volt pár baleset!! :censored:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30743 Dátum: 2010.04.30 21:17:03 »
Hogy is néz ki egyébként újabban a kárrendezési folyamat?
keress meg Palaczk ha gondolod...tudok segíteni a rendezésben is tutti!! :D
Köszi  :yes: ... de már folyamatban van a dolog.
nm...de lehet nem értetted teljesen ahogy szántam....szóval úgy hogy teljesen jól gyertek ki belőle!!! :ph34r: :ph34r:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30744 Dátum: 2010.04.30 21:18:03 »
Igen. Jobb, ha lazán ül az ember. Mint ahogy egyébként is szokott. Csak hát ki a fene képes lazán üldögélni, ha látja, hogy egy-két mp múlva be fog csapódni?  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30745 Dátum: 2010.04.30 21:19:49 »
nm...de lehet nem értetted teljesen ahogy szántam....szóval úgy hogy teljesen jól gyertek ki belőle!!! :ph34r: :ph34r:
PÜ ment.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30746 Dátum: 2010.04.30 21:31:31 »
detto... :D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30747 Dátum: 2010.04.30 21:33:11 »
Igen. Jobb, ha lazán ül az ember. Mint ahogy egyébként is szokott. Csak hát ki a fene képes lazán üldögélni, ha látja, hogy egy-két mp múlva be fog csapódni?  :helpsmilie:
én mikor fejre álltam,akkor reflexszerűen elengedtem mindent...mondjuk 170nél már nem sokat számított... :innocent:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30748 Dátum: 2010.04.30 21:49:11 »
Amikor én robogtam 110-zel épp egy fa és egy 90 fokos, balos kanyar felé, nagyon hosszúnak tűnt az idő.
Egy csomó másodpercnek tűnt, amíg fékeztem (satu, 200 méter féknyom), szintén egy csomó idő, míg hármasba dobtam, aztán a kézifékes. Aztán egy meglepő módon icipici csatt. Eszem ágában nem lett volna elengedni a kormányt (sem).  :hmmmm:
         

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30749 Dátum: 2010.04.30 21:53:58 »
nagyon hosszúnak tűnt az idő.
Ilyenkor nagyon... Sok éve a Soroksári úton jöttem, esőben, a belső sávban a város felé. És hirtelen belementem egy vízátfolyásba, de úgy, hogy a felverődő víztől szó szerint semmit nem láttam. Gázelvétel (ha fékezek, tuti megcsúszik), és a kormányt keményen, egyenesen, egy hajszálnyit jobb felé húzva tartom (picit jobbra, mert inkább úgy legyen csatt, mint frontálisan), aztán a túlvégen simán kijövök. Tűnt kb. fél órának, pedig nem lehetett több 3 másodpercnél.