Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7233337 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30705 Dátum: 2010.04.30 11:16:28 »
Ja, a rendőrök is azt mondták, hogy a felelősség kérdése fel sem merül. A Thalia így vagy úgy, de "áttévedt" a dupla záróvonalon a másik oldalra, innentől fogva kárrendezés szempontjából lényegtelen, hogy miért tette ezt.

A GTK szerintem tuti biztos. Az autó eleje totálisan xarrá ment, az ütközés energiája tutira eldeformálta az egész kasztnit; egy kb. 750-800 ezer forintot érő autóról beszélünk, ennél kevesebbért szvsz a legnagyobb ügyességgel & leggondosabb, legjutányosabb alkatrész-beszerzéssel sem lehetne megjavíttatni. Talán egy olcsó donorautó beszerzésével. Talán. De szvsz nem kérdés, hogy GTK-ra veszi majd a biztosító. És onnantól kezdődik majd a sakkozás, hogy mi éri meg jobban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30706 Dátum: 2010.04.30 11:21:31 »
Hát sok okosat nem lehet írni. Mindenki örülhet, hogy él...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30707 Dátum: 2010.04.30 11:31:52 »
Én annak örülnék, ha valaki tudna írni vmit arról, hogy ilyenkor hogy néz ki a kárrendezés. Abból kiindulva, hogy GTK-ra veszik a kocsit. Mikor fizetnek a barátomnak, és mi alapján? Ha jól rémlik, most már úgy megy, hogy a roncsot neked kell értékesítened és a biztosító csak a különbözetet fizeti a roncsérték és az autó értéke között. Vagy hogy is van ez?

Ott a probléma, hogy barátomnak a munkája miatt abszolút szüksége van autóra. Most odaadtam neki a Starletet, de nyilván nem járhat azzal fél évig vagy ilyesmi, mert azért időnként nekem is kéne a kocsi. Szóval neki kéne állnia autóvásárlásban gondolkodni. Ehhez meg kéne a pénz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30708 Dátum: 2010.04.30 11:34:54 »
A GTK szerintem tuti biztos. Az autó eleje totálisan xarrá ment, az ütközés energiája tutira eldeformálta az egész kasztnit; egy kb. 750-800 ezer forintot érő autóról beszélünk, ennél kevesebbért szvsz a legnagyobb ügyességgel & leggondosabb, legjutányosabb alkatrész-beszerzéssel sem lehetne megjavíttatni. Talán egy olcsó donorautó beszerzésével. Talán. De szvsz nem kérdés, hogy GTK-ra veszi majd a biztosító. És onnantól kezdődik majd a sakkozás, hogy mi éri meg jobban.
A 97-es carinákra a hahu 10db-ot dobott ki, ezekből  több mint a fele 700 000 Ft alatti áron van kínálva, vagyis 500-600ezer a piaci ár, kérdés mennyi a TAX ára.  :hmmmm:
A GTK azthiszem a kocsi értékének 60%-ánál magasabb javításnál van: ergo 360 000 ft--ból ezt sosem csinálják meg.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30709 Dátum: 2010.04.30 11:37:34 »
Nekünk attól számolva, hogy megvolt minden papír - a rendőrségi konkrétan - pár napon belül fizettek. Persze csak az EuroTac árat.). Jelentsétek be az másik fél biztosítójánál., legyen meg a kárszakértés. Ezután mi már eladhattuk a roncsot. Azt mondták, ha kevesebbért megy el, akkor az adásvételi szerződés vagy számla alapján kifizetik a különböztetet. Ez azért lehet, hogy biztosító függő. Azt biztos nem fogja reklámozni a biztosító, hogy az adoot időszakra kocsi bérlés költéségt is térítik, amennyiben az indokolható. Meg az új autó átírását is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30710 Dátum: 2010.04.30 11:38:48 »
Szerencsétlen Carina - még jó, hogy kiszálltak belőle.

A GTK szerintem sem kérdéses. Innentől egy teendő van: drukkolni, hogy minél hamarabb fizessen a biztosító. A roncsot pedig mihamarabb ki kell árusítani, ülések, műszerfal-elemek, hátsó futómű, motor, váltó (stb) biztos használható belőle.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30711 Dátum: 2010.04.30 12:01:54 »
A 97-es carinákra a hahu 10db-ot dobott ki, ezekből  több mint a fele 700 000 Ft alatti áron van kínálva, vagyis 500-600ezer a piaci ár, kérdés mennyi a TAX ára.  :hmmmm:
A GTK azthiszem a kocsi értékének 60%-ánál magasabb javításnál van: ergo 360 000 ft--ból ezt sosem csinálják meg.
Hát annyiból testvérek közt sem.

Viszont az ára nem 500, és nem is 600 ezer. Ez egy jó (volt) állapotú, '98-as forgalomba helyezésű ('97 év végi gyártású), kétliteres GLi felszereltségű (ABS, klíma, dupla légzsák stb.) kombi, tehát a típuson belül a legdrágább verzió, leszámítva a turbódízeleket. Jelenleg nincs is ilyen kondíciókkal egy sem a hahun. Ha épen akarta volna eladni a srác, 750-800-at biztosan hozott volna a konyhára.

A Tax ár persze más kérdés. Csak remélni tudjuk hogy nem lesznek nagyon pofátlanok, de mondtam a srácnak, hogy lélekben készüljön ilyen 650-700 ezrekre, aztán maximum pozitívan csalódik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30712 Dátum: 2010.04.30 12:03:18 »
A GTK szerintem sem kérdéses. Innentől egy teendő van: drukkolni, hogy minél hamarabb fizessen a biztosító. A roncsot pedig mihamarabb ki kell árusítani, ülések, műszerfal-elemek, hátsó futómű, motor, váltó (stb) biztos használható belőle.
A motor valszeg megúszta, de a váltót szvsz tutira szétnyomta a féltengely. A többi felsorolt dolog valszeg jó.

A kocsit elvitték a hatósági járműtelepre, oda jön majd ki a kárszakértő megnézni.

Ma este már elvileg többet tudunk majd. Le fogom írni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30713 Dátum: 2010.04.30 12:22:02 »
kétliteres GLi felszereltségű
Kérdés hogyan árazza valóban a piac a 2literes benzineseket 340Ft-os benyaárnál.... :hmmmm:
Többnyire az eurotax ugye nem téved nagyot, így szerintem ebből nem lesz gond ismerve a mai használtautós vicc árakat, és a nulla keresletet.

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30714 Dátum: 2010.04.30 12:22:34 »
Ma este már elvileg többet tudunk majd. Le fogom írni.

Várjuk... és örülünk hogy senkinek semmi baja.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30715 Dátum: 2010.04.30 12:26:37 »
kétliteres GLi felszereltségű
Kérdés hogyan árazza valóban a piac a 2literes benzineseket 340Ft-os benyaárnál.... :hmmmm:
Többnyire az eurotax ugye nem téved nagyot, így szerintem ebből nem lesz gond ismerve a mai használtautós vicc árakat, és a nulla keresletet.
Ha megnézed, a Carinák ára nem zuhant le. A korukhoz képest relatíve sokat kérnek értük. Sok éves tapasztalatom alapján a kétliteresek keresettebbek a (kínálat 90 %-át kitevő) 1.6-osoknál, sokan szeretnének kimondottan ilyet és ehhez képest nagyon kevés van belőlük, szal nagyobb a kereslet a kínálatnál. A kombik pedig önmagukban véve is nagyon keresettek.

Közben annyit megtudtam, hogy Groupamás a károkozó fél. Na... Majd meglátjuk. Mindenesetre hívtam jóbarátomat és mondtam neki ezt a bérautós dolgot. Hétfőn megy a biztosítóhoz a rendőrségi papírral, ha minden igaz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30716 Dátum: 2010.04.30 12:28:21 »
Ma este már elvileg többet tudunk majd. Le fogom írni.

Várjuk... és örülünk hogy senkinek semmi baja.
Hát, a Thaliás fazon az egyik kezén pár ujját nem tudta mozgatni, és a másik keze is vérzett, de amúgy ennél komolyabb baja neki sem lett. Barátomnak is fáj kicsit itt-ott, de ezen kívül, úgy tűnik, hál'Istennek kutya baja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30717 Dátum: 2010.04.30 12:39:00 »
Katonadolog, mák volt, mind2jüknek :ph34r:

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30718 Dátum: 2010.04.30 12:44:09 »
"1. Amennyiben megállapítást nyer, hogy a jármű károsodása olyan mértékű, hogy az gazdaságosan nem javítható, az autót ú.n. „gazdasági totálkárosnak” minősítik. A kárrendezés ez esetben úgy történik, hogy a biztosító (az EUROTAX katalógus alapján) megbecsüli az autó kár előtti forgalmi értékét, valamint a roncs értékét, és a kettő közti különbözetet fizeti meg, az autóronccsal pedig a tulajdonos szabadon rendelkezhet. Totálkárossá egy bizonyos javítási érték (gépjármű típusától függ), illetve roncsolódási mérték (kb. 70%) felett minősítik az autót. Amennyiben nem ért egyet a totálkárossá minősítéssel, felkérhet egy független kárszakértőt, illetve per esetén igazságügyi szakértőt a reális tények megállapításához."
Idézet innen

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30719 Dátum: 2010.04.30 12:46:39 »
Ha megnézed, a Carinák ára nem zuhant le. A korukhoz képest relatíve sokat kérnek értük. Sok éves tapasztalatom alapján a kétliteresek keresettebbek a (kínálat 90 %-át kitevő) 1.6-osoknál, sokan szeretnének kimondottan ilyet és ehhez képest nagyon kevés van belőlük, szal nagyobb a kereslet a kínálatnál. A kombik pedig önmagukban véve is nagyon keresettek.
Én ránéztem a carinákra 97 és még a 98asokat is néztem, többnyire 600ezer körül elhozhatók, igaz ezek 1,6-osok. 2literesből nincs értékelhető kínálat. Hasonlításként a hasonló korú Nissan Primeráknál sincs kimutatható árkülönbség 1,6 és 2,0 között, és azok is többnyire 600ezer ft körül elhozhatók. Te hangoztatod mindig, hogy a jobb példányok is az átlagárban vagy alatta mennek el, csak gyorsabban mint a leharcoltak. De nem veszünk ezen össze, ha ez 800 000Ft-ért elkelt volna, ám legyen.
Arra akarok kilyukadni, hogy  a mai piaci helyzetben (és benzinárak mellett), a tax árak sokszor akár örömmel tölthetik el az embert....