Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7233317 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30645 Dátum: 2010.04.27 12:26:25 »
én má hittam volna a ződ számot meg az onbushmant  :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30646 Dátum: 2010.04.27 16:19:36 »
Az index fórumon belinkelték ezt. Vélemény? :D

Idézet
Fogyasztáscsökkentő Petro-Turbó Booster.
(A tökéletesebb égés megvalósítására kifejlesztett termék, melynek használatával csökken a fogyasztás)
www.okonet.hu
Egy gyűrű alakú házban speciális mágneseket helyeztek el úgy, hogy különlegesen erős homogén mágneses mezőt hozzanak létre a gyűrű közepén. Az erős mágneses tér megszünteti az üzemanyag-molekulák elektrosztatikus feltöltődését, csökkenti a viszkozitást és így a porlasztáskor sokkal apróbb cseppekre bomlik fel az üzemanyag vagy fűtőanyag. Az apróbb cseppek jobban keverednek a levegővel, és így több oxigén érintkezik a szénhidrogén molekuláival, azaz felgyorsul az égés. A tökéletesebb égés eredményeként csökken a kipufogógázban a mérgező CO és CH mennyisége.


Ehh, de legalább nem árt, csak a pénztárcának.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30647 Dátum: 2010.04.27 17:42:39 »
A tegnapi nap TOP eseménye...
Van nekem is egy sztorim, igaz ez már három hetes, csak ki tudja miért, erről a tiédről jutott eszembe, hogy beírjam.

Na szóval, történt, hogy szabálytalanul előztem Oroszló falu határában, záróvonalon. Egy tökéletesen belátható egyenes szakasz egy lejtőn, de mivel a felfelé jövőknek kapaszkodósávos rész van kialakítva, ezért a lefelé haladóknak előzni tilos. Nahát, ennek ellenére én szoktam ha lehet - csak ezúttal rendőrök álltak pár száz méterrel lejjeb, és kiszúrtak. Megállítottak, megnézték a papírjaimat, korrektül, udvariasan kérdezték, hogy tudom-e miért állítottak meg. Mondtam hogy nyilván a tilosban előzésért. Bingo... Kérdezték hogy elismerem-e. Mondtam hogy persze, hisz egyértelmű a szitu. Mire ők, hogy akkor a lehetséges minimumra, 5 ezerre büntetnek. Megkaptam a csekket, kérdezték hogy hova megyek - mikor megmondtam, még búcsúzóul elmondták azt is, hogy vigyázzak, mert az úticélomig még két helyen (pontosan elmondták hogy hol) mérik a sebességet a kollégák.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30648 Dátum: 2010.04.27 18:07:09 »
És valóban mértek azon a két helyen? Ha igen akkor vannak rendesek is! Nekem a tegnapi akció eléggé szívózásnak tűnt....

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30649 Dátum: 2010.04.27 18:09:33 »
A tegnapi nap TOP eseménye...
Van nekem is egy sztorim, igaz ez már három hetes, csak ki tudja miért, erről a tiédről jutott eszembe, hogy beírjam.

Na szóval, történt, hogy szabálytalanul előztem Oroszló falu határában, záróvonalon. Egy tökéletesen belátható egyenes szakasz egy lejtőn, de mivel a felfelé jövőknek kapaszkodósávos rész van kialakítva, ezért a lefelé haladóknak előzni tilos. Nahát, ennek ellenére én szoktam ha lehet - csak ezúttal rendőrök álltak pár száz méterrel lejjeb, és kiszúrtak. Megállítottak, megnézték a papírjaimat, korrektül, udvariasan kérdezték, hogy tudom-e miért állítottak meg. Mondtam hogy nyilván a tilosban előzésért. Bingo... Kérdezték hogy elismerem-e. Mondtam hogy persze, hisz egyértelmű a szitu. Mire ők, hogy akkor a lehetséges minimumra, 5 ezerre büntetnek. Megkaptam a csekket, kérdezték hogy hova megyek - mikor megmondtam, még búcsúzóul elmondták azt is, hogy vigyázzak, mert az úticélomig még két helyen (pontosan elmondták hogy hol) mérik a sebességet a kollégák.

Magyarország, így szeretlek!  [rohog]

Hát én meg így! :hug: :excl: :excl: :excl:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30650 Dátum: 2010.04.27 19:42:41 »
És valóban mértek azon a két helyen? Ha igen akkor vannak rendesek is! Nekem a tegnapi akció eléggé szívózásnak tűnt....
Ahogy már korábban sokszor bátorkodtam leírni, velem az eddigi legalább 60-70 alkalom során (mióta jogsim van), még sosem szívóztak. El nem tudom képzelni, hogy miért  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30651 Dátum: 2010.04.27 21:34:46 »
Jó de velem sem!!!! Nemtudom... pedig sztem nemvagyok olyan forma aki vonzzaná a rendőröket vagy valami.... sztem ezt a mikrotalisok is megmondják.... nemtom... de ez most akkor is csak szemétkedés volt...

És gondolom vagyis tudom hogy vannak rendes rendőrök, de vannak bzik... elvégre a rendőrség emberállománya is emberekből áll...

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30652 Dátum: 2010.04.27 22:25:54 »
Péntek éjjel megállítottak engem is....el is felejtettem hogy 5e Ft volt ezresekben a forgalmiban.....nah szóval megállított odaadtam a papírokat..valamit molyolt velük majd rohadt gyorsan visszaadta és további szép estét kívánt,meg se néztek semmit....először le se esett miért....
nah reggel már eszembe jutott hogy volt 5e a forgalmiban...megnéztem erre reggelre csak 3e volt!!  :hmmmm: szóval vagy én számolok rosszul,vagy kivett 2-t...de azért becsülöm hogy nem vette ki mindet!!! Tényleg nem szándékosan hagytam bent,mert az autón is minden rendben,meg velem is minden ok volt!!...de hát így jártam!!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30653 Dátum: 2010.04.27 22:30:28 »
Korruptá teszed a közeget anélkül, hogy tudtában lennél...  [rohog]

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30654 Dátum: 2010.04.27 23:13:45 »
az is lehet hogy csak kiesett!! :ph34r: :whistling:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30655 Dátum: 2010.04.27 23:36:56 »
 Sziasztok!
Elmentünk a barátnőmmel ma is este fél9-re esküvői táncórára a keleti pályaudvar magasságában a dzsumbujba. Leparkoltam egy aránylag kihalt kereszteződésnél (Dob u -Rózsa u) utolsó autóként, túllógva a parkoló végét jelző fehér felfestésen. Nem zavartam senkit, sem autóst sem gyalogost. Tudtam, hogy nem teljesen szabályos az, ahogyan parkoltam, de nem volt annyira gáz.
Erre este a táncóra után 10órakkor látom, hogy egy kerékbilincs figyel a kocsin.
Este 9kor simán rárakták egy ilyen dolog miatt.
Jogcíme az alábbi: útkereszteződéstől az előírt távolságon belül várakozik.
15.000.-Ft.
Fel kellett hívni egy számot. Bemondtak egy címet, ahova el kellett jutni késő este.
A cím a CentrumParkoló Kft néven futott a kirakott táblán elolvasva, persze minden papírról ez a tény hiányzik!
Nagydarab kidobószerű embereknek beperkáltuk a pénzt, mondták 20perc fél óra és leszedik.
Visszagyalogoltunk a késő esti kellemes körúton kívüli hétkerben a kocsihoz. (volt aki taxival csinálta ugyan ezt).
Jöttek az emberek elég gyorsan szerencsére, és leszedték a bilincset.
A vezető oldali első oldalablakra a felrakáskor ráragasztottak egy kb A4-es lap terjedelmű matricát, amit csak úgy lehetett leszedni, hogy az alsó rétege az üvegen maradt, így most középen egy nagy fehér folt van az üvegen. Azt majd valahogy (hogy?) le kell kaparni, vagy leoldani valami szerrel.
Szóval szerintetek ez így rendben van? Miért nem elég egy csekk, amit az ember befizet? Mi ez a CentrumParkoló Kft éjszakai akciója egy kihalt helyen, ahol senkit nem akadályoztam, sem megállni tilos, sem buszmegálló, sem a járdán nem álltam, semmi extra nem volt.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30656 Dátum: 2010.04.28 00:00:07 »
Elvileg, mert zavarta a közlekedést. De így + 1 órán keresztül tetted ez a kerékbilincs miatt. Nagyon sok értelme volt a bilincsnek  :cry:

Egyszer én is kaptam bilincset (pár utcával arrébb az István u-ban az Állatorvosi Egyetemnél). A kutyámat műtötték és 12 perc késéssel mentem a kocsihoz, a parkoló cetli lejárt. Dög meleg nyári nap volt, a kutyát nem hagyhattam a kocsiban, így egy méretes kötéssel a nyakán és a belőle kilógó drén csővel mentem a postára, ahova először be sem akartak engedni kutyával (egy 9 éves, daganatos -limfóma - bullmastiff, enyhén kábán az altatástól ), majd a Centrum és vissza a kocsihoz. Kicsit ideges voltam, főleg a kutya miatt, mert nagyon nem hiányzott neki akkor ez az extra 5 km séta (70 kg-os volt, ölbe nem kaphattam  ::) )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30657 Dátum: 2010.04.28 00:28:52 »
Nem zavartam a közlekedést. Hidd el, vizuálisan teljesen helyén volt a kocsi. Egyetlen egy bökkenő volt, az útra merőlegesen felfestett út szélén lévő parkolást jelölő vonal.
Én elfogadom, hogy kapok bírságot. De az viszont kő kemény szemétség, hogy este 11kor gyalog juss el egy adott címre, kvázi a szub-gettóban sétálgass (pl nő esetében ez izgi lehet), vagy fizess taxit. Legyen nálad 15000 kp, ha nincs, keress még bank automatát is, stb.
Egyre élhetetlenebb ez a város...(.bezzeg a hajdúpéter az út közepére keresztben is megállhat akár 5X, mert a nagy terepjáróval mindent lehet..)...
Néha elgondolkodom (persze csak elvi szinten maradva), hogy hol a határ az autó fenntartásban? Megvettem 2,4milláért egy autót. Az értéke évente több százezret esik (egyre jobb E12-eseket látni fillérekért), szervizeltetem, fél év alatt csak a gumikra költöttem 160ezret, a városban 400Ft 1 óra parkolás, a benzin 340Ft, ha túllógsz a felfestett parkolójelen máris 15 000Ft....apropó felfestés: nem szoktátok nézni, hogy a városban vannak baromi forgalmas helyek, ahol egyszerűen elkoptak a fehér felfestések.....egyre több helyen nézem, hogy 2X3 sáv, meg kanyarodó sáv stb....napi százezres autószám, de nincsenek már meg a fehér sávelválasztó vonalak.... :innocent:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30658 Dátum: 2010.04.28 06:48:00 »
higgyétek el hogy nem lehet hibázni!
én ott kaptam mikulást amelyik utca nem is fizetős! a déli fölött a kórház mögött lévő utcákban taroltak a mocskok.
a múltkor 400ft/óráért állok a deák téren várom a asszonyt  h hozza a gyereket a dokitól a mocsadék nintendos percre tudta h mikor jár le a jegyem ott körözött már 15 percre lejárt csak azert nem mert odajönni mert ott ültem az autón és látta hogy nem ma nyertem a lottón :nono:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30659 Dátum: 2010.04.28 07:23:38 »
Nem zavartam a közlekedést. Hidd el, ...
Tudom, én csak a hivatalos verzió ellentmondásán vagyok kiakadva.
(még mindig szét van bombázva a Rózsa u. ? )