Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228208 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30210 Dátum: 2010.03.27 19:32:38 »
:yes:  Ezzel dokumentálja, hogy ott, akkor és és kit, mit állított meg és intézkedett. Egyrészt látszik, hogy dolgozott, másrészről rögzíti, hogy Te ott voltál, akkor. Ez adott esetben még  jól is jöhet. Mindkét oldalnál.
 

Na, ez így már mindjárt más :flowers: ha ez az eljárás akkor okés, csak már kezdtem összeesküvés elméleteket gyártani, ilyen vagyok :hug:

köszi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30211 Dátum: 2010.03.27 19:37:10 »
"Ez a legrosszabb eset, amióta az 1890-es években megkezdődött az autógyártás." - fogalmazott Howard professzor. (A jogász, aki a Toyota elleni kártérítési igényt benyújtó ügyvédi csoportot vezeti.)

Micsoda szánalmas hazugság. Persze ha 40 milliárd dollárról van szó, nyilván semmi sem drága; az ember becsülete a legkevésbé.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30212 Dátum: 2010.03.27 19:47:40 »
Na, abban azért egyetérthetünk, hogy van mit javítani mindkét oldalnak.

Polgárbarát rendőrséget, csak rendőrbarát polgárság tud létrehozni, vagyis amilyen a társadalom olyan a rendőrsége.
Nézd meg a svájci intézkedési kultúrát ÉS a polgárságot is.

A jogvégzettség nem jelenti a rendőrség ismeretét, ezt tapasztalatnól tudom.
Egy jogász nem tud egy intézkedést lefolytatni szabályszerűen, hiába ismeri a szabályokat, míg egy rendőr nem tud egy polgári perben helyetállni a peres felek érdekében.
Persze jogász és jogász, de rendőr és rendőr között is van különbség.
Értelemszerűen az átlagpolgár a kisrendőrökkel találkozik szinte kizárólag, nem a többdiplomásokkal.
Egyetértek azzal, hogy mindkét oldalnak változtatnia kell, mert anélkül marad a "rossz viszony". A baj az, hogy a rendőrség is sokszor politikai végrehajtó hatalom, ezért is utálják az emberek a rendőröket. A kisrendőr parancsot kap felülről, az ő főnöke meg elvárásokat kap, hogy milyen statisztika és pénzbeszedés a kívánatos. Innentől kezdve már a kisrendőr sem tud mit tenni, mert parancsa van, viszont az emberekkel nekik kell szembesülni. Volt olyan esetem, mikor a lézerező zsaru bemért és utána ő kért sűrűn elnézést, hogy itt ő sosem mérne, meg hogyan utálja az egészet, csak kivezényelték. Elvileg 30e Ft lett volna, el is ismertem ott, de mégsem jött azóta (tavaly június) semmi papír róla... Érdekes...

A másik dolog az, hogy a járőröző rendőrök sem agyoniskolázottak, 2 éves csopaki iskola után 20 évesen már szolgálatot teljesítenek. Szerintem nincsenek felkészítve pszichésen a terhelésre, a reakciókra és nem tudják kezelni sokszor a helyzeteket. Látszik, hogy ha nem a rutin szitáció van, mert mondjuk kérdezel valamit, akkor zavarba jönnek. Ahogyan a nem rendőrök parasztnak kezelik sokszor a rendőröket automatikusan, úgy a rendőrök is alapból sokszor ellenségesek és bűnözőnek néznek mindenkit.

Szerintem az első lépést a rendőröknek kellene megtenni, elvégre ők a fegyveres és kiképzett testület. Ha komoly lenne a megjelenés, udvariasak lennének, akkor egy idő után a polgárság is felfigyelne erre. Elkezdődött valami egy pár éve, egyre jobb volt a viszony. Aztán jött a pesti utcai harc, majd utána a nagy pénzbeszedő kampányok(EÜdoboz, büntetési tételek emelése, stb), ekkor ismét megromlott a viszony. Én legalábbis így érzem és az ismerőseim is ezt mondták.

A képzett rendőrök nagyon ritkán találkoznak a polgárokkal, ugye ők irodai munkát vagy bűnügyi helyszinelést, stb. végeznek. Ebből azt szűrik le az emberek, hogy minden rendőr olyan, amilyen. Én dolgoztam rendőrtiszti főiskolát végzett tisztekkel együtt (hadnagy, főhadnagy), velük teljesen más volt a légkör, a színvonal, stb... Szereztem kvázi barátot is onnan, sok jó fej van közöttük. Sajnos a 2 éves iskolát végzettekkel volt a legtöbb negatív élményem nekem is, ezért nem igazán vagyok róluk jó véleménnyel - megjegyzem a tisztek sem szerették őket. Persze itt is volt rendes és okos srác, de sajnos nem ő volt a többségben...


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30213 Dátum: 2010.03.27 20:10:29 »
Az a 29. §., nem?  ::)

Kérvényt ne nyújtson be, 3 pld-ban?
Szerintem nincs benne semmi megalázó, el kell fogadni és kész, ha meg vaj van a füled mögött, tudjál rá. stb...
Tényleg, így megkérdezed, "mi a franc van?" Ejj, de ott lennék egyszer...
Engem is megállítottak pár hete, autó tele romlandó élelmiszerrel, pont elkezdett szakadni a hó stb., és? Megnézte az adataimat, beszólt a rádión, sőt, volt pofája még szondát is fújatni velem (persze csak 5-ödszörre sikerült rendesen, ezen persze jót nevettünk, együtt, a szemetekkel...)
Én nem vagyok nagy rendőrpárti, de ez a munkájuk, ezt választották, én meg elfogadom, ha megállít és átnézi az autót, hát legyen, ha szondát fújat, legyen, ha mögöttem villog, legyen.
Egész pontosan megfogalmaztad, valami ilyesmit akartam írni én is  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30214 Dátum: 2010.03.27 20:19:10 »
A lelkök mélyén azonban a legtöbb egy kis gerinctelen beszari alak volt. Persze voltak kivételek is, akikre felnéztem, de ez volt a <10%...

A kopasz állatot nem merték megállítani, miután megverték a nőjével veszekedő csöves férfit... Soroljam? Undorító mocsok egy banda volt, soha többet.
Ejj, de csúnyán, bántóan, igazságtalanul fogalmazol. SEMMILYEN  szakma képviselőire nem lehet ilyesmit megalapozottan kijelenteni. A rendőrök is csak ugyanolyan emberek, mint mi; közöttük sincs több gerinctelen mocsok, mint a cipészek, a szakácsok vagy az elektromérnökök között.

Nekem meg biztos csak rohadt nagy mázlim volt, hogy az a kb. 60-70 rendőr, aki eddig megállított az elmúlt 20 év alatt, mind a normális 10 %-ba tartozott.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30215 Dátum: 2010.03.27 20:23:40 »
...az úgy is találnak valamit szövegben meg nem hiszek. :flowers:
Én sem. Ahogy az előbb írtam, úgy kb. 60-szor biztosan ellenőriztek már, mióta jogsim van; soha, egyetlen egyszer sem találkoztam ezzel a törekvéssel. Tapasztaltam viszont, nem egyszer, jóindulatot és elnéző hozzáállást.

Egyetlen bunkó rendőrrel találkoztam össz-vissz; akkor viszont én csak kívülállóként voltam jelen. Ja és, bocsánat, elfelejtettem, volt nekem is dolgom egy bunkó rendőrrel; az viszont Romániában történt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30216 Dátum: 2010.03.27 20:27:19 »
Szóval vannak azért eredmények.
Naná hogy vannak. Tavaly pl. kevesebben haltak meg közlekedési balesetben, mint az elmúlt húsz évben bármikor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30217 Dátum: 2010.03.27 20:28:52 »
Engem biciklivel állítottak meg még 3 éve,ott is 20 percet boldogítottuk egymást:
[rohog] :lol:
Engem is megallitott anno a korzeti megbizott, mert nem fogtam a kormanyt egy kezzel sem:
- Van nalad biciklikulcs?
- Nem. Minek?
- Levennem a kormanyt, ugyse hasznalod!
 :lol:

De alvazszamot nem kert  [rohog]


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30218 Dátum: 2010.03.27 20:30:55 »
Szóval vannak azért eredmények.
Naná hogy vannak. Tavaly pl. kevesebben haltak meg közlekedési balesetben, mint az elmúlt húsz évben bármikor.
Drága benzin => Leszilaci féle vezetés, jó töréstesztű új kocsik, magas bírságok, alacsony fizetések.

Nem az utak lettek jobb búrkolattal ellátva, nem lett vadkerítés az utak mellett, nem lett mindenhová 3 sávos ingyenes pálya építve, nem lett jobb az EÜ-ellátás...

Ha még folytatódik ez a gazdasági "növekedés", akkor még kevesebb baleset lesz...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30219 Dátum: 2010.03.27 20:31:14 »
A kerékpároknak vázszáma van....  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30220 Dátum: 2010.03.27 20:32:55 »
Drága benzin => Leszilaci féle vezetés, jó töréstesztű új kocsik, magas bírságok, alacsony fizetések.
Nézd meg, hány halálos áldozat volt 2008-ban, és hány 2009-ben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30221 Dátum: 2010.03.27 20:33:06 »
Szóval vannak azért eredmények.
Naná hogy vannak. Tavaly pl. kevesebben haltak meg közlekedési balesetben, mint az elmúlt húsz évben bármikor.
Azert igen fura, hogy ha csokken a balesetek szama, akkor mindig van aki nyilatkozzon a madiaban: "Jol vegeztuk a munkat"
Ha meg no a szama: "Nagyon felelotlenek az autosok"
Nem mondom, hogy fuggetlen lenne a balesetszam a rendori tevekenysegtol, de azer' nem ilyen egyertelmu  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30222 Dátum: 2010.03.27 20:33:47 »
Ejj, de csúnyán, bántóan, igazságtalanul fogalmazol. SEMMILYEN  szakma képviselőire nem lehet ilyesmit megalapozottan kijelenteni.
Az is csúnya volt, amit ott tapasztaltam...

... közöttük sincs több gerinctelen mocsok, mint a cipészek, a szakácsok vagy az elektromérnökök között.
Khm... :hmmmm:

Nekem meg biztos csak rohadt nagy mázlim volt, hogy az a kb. 60-70 rendőr, aki eddig megállított az elmúlt 20 év alatt, mind a normális 10 %-ba tartozott.
Igen, mázlid volt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30223 Dátum: 2010.03.27 20:34:59 »
Azert igen fura, hogy ha csokken a balesetek szama, akkor mindig van aki nyilatkozzon a madiaban: "Jol vegeztuk a munkat"
Ha meg no a szama: "Nagyon felelotlenek az autosok"
Nem mondom, hogy fuggetlen lenne a balesetszam a rendori tevekenysegtol, de azer' nem ilyen egyertelmu  ;)
Azért ez valahol emberileg teljesen érthető. És nyilván nem csak a rendőri tevékenység számít - hanem hogy milyenek a jogszabályok. A jelentős visszaesés egyértelműen egybeesik az objektív felelősség bevezetésével - viszont ellenőrzés nélkül ez sem tudott volna önmagában ilyen hatást kifejteni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30224 Dátum: 2010.03.27 20:36:45 »
Nekem meg biztos csak rohadt nagy mázlim volt, hogy az a kb. 60-70 rendőr, aki eddig megállított az elmúlt 20 év alatt, mind a normális 10 %-ba tartozott.
Igen, mázlid volt.
Na NEEE  [rohog] ... Normálisan viselkedtem, ember - nem a sértettség és a fennhéjázás keverékével álltam hozzá a dologhoz. Nem baxogatásnak vettem hogy megállítanak, nem időrablásnak, hogy ellenőriznek. És pláne nem próbáltam meg ÉN kérdőre vonni ŐKET, kioktatni őket, hogy hogyan végezzék a munkájukat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )