Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7233275 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30180 Dátum: 2010.03.26 06:10:41 »
ez jó kör volt.  :clap:

ami a vizsgán nagyon lényeges a fékhatás eltérés. azzal kivágnak ha nagy az érték, bármilyen is az autó
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30181 Dátum: 2010.03.26 07:33:43 »
Ideje váltani... :whistling:
FF + Flashblock, Adblock Plus ...

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30182 Dátum: 2010.03.26 08:14:42 »
kérdés...a repedt szélvédőt,ellehet sumákolni műszakin??nem vészesen,de repedt a sarka!!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30183 Dátum: 2010.03.26 08:17:13 »
ha nincs a látómezőben talán. de sztem csak spanban
ragassz rá egy pályamatricát ha kicsi :sorcerer:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30184 Dátum: 2010.03.26 10:06:15 »
ha nincs a látómezőben talán. de sztem csak spanban
ragassz rá egy pályamatricát ha kicsi :sorcerer:

Nekem volt az előzőn egy kb30 cm hullám, de teljesen lent. Megragasztattam, hogy ne repedjen tovább és úgy ment vizsgára. Tényleg nem nagyon lehetett látni, nem is szóltak érte (pedig nem cimbi alapon ment). Gondolom ez inkább ember  (mármint vizsgáztató) függő.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30185 Dátum: 2010.03.26 12:24:42 »
kérdés...a repedt szélvédőt,ellehet sumákolni műszakin??nem vészesen,de repedt a sarka!!
Javíttasd meg a repedést, majdnem el fog tűnni, így jó eséllyel nem veszik észre; vagy ha mégis észreveszik, talán nem szólnak érte. Mondjuk, ez igazából csak NKH-műszakin lehet probléma.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zoten

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30186 Dátum: 2010.03.26 14:55:55 »
kérdés...a repedt szélvédőt,ellehet sumákolni műszakin??nem vészesen,de repedt a sarka!!

Ha nincs a látótérben a repedés és csak az egyik rétege repedt az üvegnek akkor elvileg át kell mennie.



Köszi azoknak akik írtak a kérdésemre, ha netán még valaki tudna ilyen információval szolgálni azt megköszönném.
Toyota Group

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30187 Dátum: 2010.03.26 15:34:37 »
kérdés...a repedt szélvédőt,ellehet sumákolni műszakin??nem vészesen,de repedt a sarka!!

Ha nincs a látótérben a repedés és csak az egyik rétege repedt az üvegnek akkor elvileg át kell mennie.



Köszi azoknak akik írtak a kérdésemre, ha netán még valaki tudna ilyen információval szolgálni azt megköszönném.
2004-es Yaris semmi szerviz. 1994-es Corolla a vizsga előtt komplett fék csere (betétek, tárcsák, dobok, pofák, hátsó fékmunkahengerek). Más semmi. De ez nem annyira a műszaki miatt, mint inkább azért kellett, mert elkopott ;)
Laco 73 :D

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30188 Dátum: 2010.03.26 15:36:29 »
16 éves Carina E most télen semmi.

TSityu

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30189 Dátum: 2010.03.27 09:50:21 »
Ha nincs a látótérben a repedés és csak az egyik rétege repedt az üvegnek akkor elvileg át kell mennie.

Hivatalosan a szélvédő nem lehet repedt, a látómezőben még kagylós törés sem lehet, hivatalosan.  ;)

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30190 Dátum: 2010.03.27 09:58:38 »
Tegnap késő este megállított a yard, tökegyedül voltam, óra szerint 60, egy kisutcából fordultak ki, 1percig jöttek utánam mire felnyomták a szirénát.

Kiszálltam, jóestét, papírok stbstb. Nézi a papírokat, közbe a másik kinyitatta a cs.tartót, majd fogták magukat és visszamentek a járőrautóhoz, az egyik beszólt lekérdezni az adatokat, a másik meg vadul elkezdett minden(!) adatot kiírni, forgalmiról, jogsiról mindenről.

Na mondom mi a fene, megbírságolnak vmiért? :eek:

Eltelt vagy 10perc, én fogtam magam azt beültem az autóba, (láttam erre kicsit néztek, lehet azt hitték lelépek :devil:) aztán eltelt még jó 5perc, mire visszaadták... köszönöm szépen, viszlátásra. Ez most mi volt, régen is kérték már le az adataim igazoltatáskor, pár perc volt az egyeztetés. :?:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30191 Dátum: 2010.03.27 09:59:01 »
Mit takar pontosan a "látómező"? Nekem ez mindig egy megfoghatatlan sacc/kb dolog volt  :whistling:
Pl a szlovákoknál a GPS-t sem rakhatod fel az ablakra úgy, hogy "zavarja a kilátást"! Vitatkozz el ezen egy szlovák rendőrrel  :whistling:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30192 Dátum: 2010.03.27 10:42:31 »
Mit takar pontosan a "látómező"? Nekem ez mindig egy megfoghatatlan sacc/kb dolog volt  :whistling:
Pl a szlovákoknál a GPS-t sem rakhatod fel az ablakra úgy, hogy "zavarja a kilátást"! Vitatkozz el ezen egy szlovák rendőrrel  :whistling:
Találtam egy ilyen rendeletet.
Ebben olvastam egy ilyet az 5-ös pontban, hogy :
Nem lehet más takarás, mint amit az A. oszlopok és/vagy a szellőzőablak osztólécei, visszapillantó tükrök és
az ablaktörlők hoznak létre a vezető 180°-os menetirányú közvetlen látóterében, a V1-en keresztülhaladó
vízszintes sík alatt és a V2-n keresztül haladó három sík fölött, amelyek egyike merőleges az X-Z síkra, és a
vízszintes alatti 4° felé hajlik, a másik kettő pedig merőleges az Y-Z síkra, és a vízszintes alatt 4°-ra hajlik
(lásd IV. melléklet, függelék, 3. ábra).
A különböző referenciapontok értelmezését is persze hozzá kell olvasni, hogy azok pontosan mit is jelentenek.

Gondolom olyanba kötöttek bele, amikor a visszapillantó alá középre volt felbiggyesztve (sok ilyet látok), ami biztos belelóg ebbe a tiltott mezőbe.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30193 Dátum: 2010.03.27 10:43:06 »
Tegnap késő este megállított a yard, tökegyedül voltam, óra szerint 60, egy kisutcából fordultak ki, 1percig jöttek utánam mire felnyomták a szirénát.

Kiszálltam, jóestét, papírok stbstb. Nézi a papírokat, közbe a másik kinyitatta a cs.tartót, majd fogták magukat és visszamentek a járőrautóhoz, az egyik beszólt lekérdezni az adatokat, a másik meg vadul elkezdett minden(!) adatot kiírni, forgalmiról, jogsiról mindenről.

Na mondom mi a fene, megbírságolnak vmiért? :eek:

Eltelt vagy 10perc, én fogtam magam azt beültem az autóba, (láttam erre kicsit néztek, lehet azt hitték lelépek :devil:) aztán eltelt még jó 5perc, mire visszaadták... köszönöm szépen, viszlátásra. Ez most mi volt, régen is kérték már le az adataim igazoltatáskor, pár perc volt az egyeztetés. :?:
Lehet bénáztak adat egyeztetésnél...
Engem biciklivel állítottak meg még 3 éve,ott is 20 percet boldogítottuk egymást:
-Kérném a papírokat!
-nincs nálam semmi papír.
-miért?
-mert nincs zsebem és az erdőben voltam biciklizni
-jah...nah,de szép bicikli. a tiéd?
- hát persze ,kié lenne?
- papírjai megvannak?
- papírjai? ennek? miért kéne ,hogy legyen?
- persze
- hát otthon biztos meg van valahol
- miért nincs itt?
- mert nincs zsebem
- na akkor mond az alvázszámot!
- hogy a micsodát???? ( na itt majdnem kiröhögtem őket)
- hát az alvázszámot,nincs rajta?
- nekem fogalmam sincs. hol van egyáltalán rajtuk?
- a hajtótengely alatt. nincs rajta?
- soha nem néztem
- na akkor hajrá
bicikli fejtetőre, 2 centi vastag por-lánckenőanyag-stb levakarása
aztán akkor berádiózták a bicikli alvázszámát
 :clap:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30194 Dátum: 2010.03.27 10:44:49 »
Tegnap késő este megállított a yard, tökegyedül voltam, óra szerint 60, egy kisutcából fordultak ki, 1percig jöttek utánam mire felnyomták a szirénát.

Ez az Amerikából átvett, és a hazai jogszabályoktól teljesen idegen megállítási gyakorlat is megérne egy misét. A KRESZ szerint - 6. § (2) ab) pont - az ugyanis nem elégséges, hogy beáll mögém és szirénázik. A karját, fehér szegélyű piros tárcsát, piros vagy fehér fényű lámpát is kell fel-le mozgatni, illetőleg hangszórón, esetleg felirattal lehet szabályosan felszólítani a megállásra.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.