Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7233347 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30136 Dátum: 2010.03.23 09:26:06 »
Katt.  ;)



[a csatolmányt egy admin törölte]
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30137 Dátum: 2010.03.23 11:57:17 »
Nem azt jelenti, hogy garancia után 2 nappal tönkremengy. Arra terveznek, hogy a garancia időn belül lehetőleg ne menjen tönkre, de után már igen. Nekem 3 Sony Discman is tönkre ment - és ráadásul egyikben sem a mechanika. Az egyik garancia után fél évvel adta meg magát. A másik cirka egy évvel húzta tovább. A harmadik bírt garancia idő után 2 évet - ez viszont annak idején a csúcs model volt. Ezt odadatam az uokaöcsémnek - nem működött elmmel, csak táppal, a javításra meg minimum 5e Ft-os ajánlatot adtak. Unokaöcsém megcsinálta, csak meg kellett tisztítani valami érintkezőt. Azt ő onnal befutatta, azóta nem oxidálódik. Biztos nem gondoltak rá. ;)
Na de ez itt elég off.
Nem szép ábra, elég szomorú ha tényleg így van... Mindenesetre autók esetében kizártnak tartom, hogy ezt így csinálnák. Korábban leírtam, hogy miért gondolom így. Amúgy a fenti esetben is inkább tartom valószínűnek azt, hogy javítási igényt akarnak keletkeztetni az ilyesmivel - persze ez is nagyon mocsok dolog (lenne).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30138 Dátum: 2010.03.23 12:02:54 »
Szerintem autónál inkább az fordulhat elő, hogy bizonyos részeknél azt mondják, ide jó lesz ez az anyag is, legfeljebb kicsit hamarabb tönkre megy.
Azért ha egy discman vagy TV tönkre megy, attól senkinek sem lesz baja. Ha egy 7 éves autóban eldurran pl. a fék az már más kategória.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30139 Dátum: 2010.03.23 12:06:26 »
Igen, valahogy így nézhet ki a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30140 Dátum: 2010.03.23 19:17:19 »
Hölgyek, Urak!

Zelaegerszegről, vagy a környékről kellene egy olyan car-, klubtárs, aki hajlandó lenne nekem segíteni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30141 Dátum: 2010.03.23 20:31:16 »
Azért ha egy discman vagy TV tönkre megy, attól senkinek sem lesz baja.
Baja nem, de azért az sem mindegy, hogy egy párezer forintos discmant dobsz ki 3-4 év múlva, vagy egy párszázezer forintos tv-t... :whistling:
music     

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30142 Dátum: 2010.03.23 20:41:58 »
Hölgyek, Urak!

Zelaegerszegről, vagy a környékről kellene egy olyan car-, klubtárs, aki hajlandó lenne nekem segíteni.
Zalaegerszegi vagyok  :szemez:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

korczy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30143 Dátum: 2010.03.23 20:45:39 »
 Zalaegerszegi vagyok  ::)
Toyota Tercel 1.3 82'
Honda VTR1000F 98'

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30144 Dátum: 2010.03.23 21:20:42 »
Szombathelyi vagyok, ha olyasmiről van szó 60 km nem távolság  ;)
Xanyi

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30145 Dátum: 2010.03.23 21:43:13 »
Én már akkor meg sem szólalok így a sor végén  ;)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30146 Dátum: 2010.03.23 23:27:29 »
Én szegedi vagyok, de szívesen segítek :flowers:
Gabe 254.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30147 Dátum: 2010.03.23 23:38:29 »
Azért ha egy discman vagy TV tönkre megy, attól senkinek sem lesz baja.
Baja nem, de azért az sem mindegy, hogy egy párezer forintos discmant dobsz ki 3-4 év múlva, vagy egy párszázezer forintos tv-t... :whistling:
Az a pár ezer forintos discman inkább 20-30.000 Ft...

A TV-re meg sosem adnék ki 100-nál többet... Nekem nem kell a legújabb fullhd plazma, hogy a lakásban ezzel vagizzak, aztán 4 évesen meg kidobjam. Mellesleg a 300e Ft TV 3-4 évvel később 100-ért vihető...

Volt egy JVC TV-nk. 1983-as, de színes, távirányítós és a PAL/SECAM/NTSC rendszereket is vágja. Mitöbb van 3,5 mm kisjack kimenete is...
Nos ez a TV egyszer sem lett szétszedve, a nagyszülőknél a mai napig megy 27 éve napi több órában. A képe meg olyan, hogy sok mai katódcsöves TV-nél jobb...
Nah, ez a japán technika, nem az, amit ma csinálnak. Van élettartam tervezés, azért ment a Nokia és a Sony TV-nk is tönkre pár éven belül a gari idő után. Pedig nem egész nap azt a szart nézzük... Bezzeg a 27 éves "Made in Japan" JVC nem döglött meg még a mai napig sem. Lehet, hogy nem fullhd, meg dolbys, de élvezhető szép képe és hangja van. Az Orion is bírta kb 30 évig...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30148 Dátum: 2010.03.24 00:17:17 »
Hogyan halt meg a toyotás?

A hülyeség ellen nincs orvosság... Aki autópálya-rendőrként nem tudja, hogy fékezni kellene vagy N-be tenni a váltót vagy leállítani a kocsit, az megérdemli szerintem...

Megint kezdik csesztetni a Toyotát, hogy nem oldaja ki a gázt, ha a fékre lépek, bezzeg a német kocsik... Miért a kéziváltósok kioldják a gázt, ha közben fékezel?! Mégsem hal meg minden nap emiatt egy autós. A bowdenes is beragadhat, pláne ha a teszkós gumiszőnyeg ráfeszül... Számítani kell erre is, meg kell tanulni vezetni.

Miért kell mindent a hülyékre tervezni? Miért baj az, hogy ha egyszerre megy a motor is, meg a fék is?! Meg kellene tanulni vezetni. Az este automatán felkapcsolodó lámpa is ezért van, mert a sok idióta barom este nem képes a lámpáját felkapcsolni, képesek végigmenni úgy a városban, hogy nem ég a lámpa... Múltkor a hülye taxisnak én szóltam, hogy kellene világítani. Az ilyennek is elvenném a jogsiját, meg megbaxnám 300e-rel. Meg fel is kellene pofozni, mint egy 5 éves hülyegyereket, mert az nem csinál már ilyet...

Most majd, hogy a start/stop gomb egyszeri nyomásra is leállít, ezért halnak meg majd, mert előzés/autópályázás közben a hülye pi*ák a rádió helyett ezt nyomkodják össze... És akkor megint a japánok és a Toyota lesz a hülye, nem az az idióta, aki menet közben leállította a semmiért a kocsit, mert nyomi...

Szerintem nem kellene elektromos gázpedál, se gombos gyújtáskapcsoló, bár akkor meg azért sipolnának, hogy nem annyira környezetbarát, mert hirtelen leesik a fordulat és kiköhögi az el nem égett benzint is... Jót az idióta tömegfogyasztóknak nem lehet csinálni, mert állandóan sír a pofájuk valamiért. Ahelyett, hogy örülnének, hogy kinyalja a seggüket a Toyota, még váltaniuk sem kell, mert azt is elvégzi helyette az automata... Az ilyen idióta amerikai seggfejeknek adnék egy Wartburg limuzint vazze, azt járjon azzal fél évig. Azon megtanulná, hogy mi az autóvezetés.  :censored:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30149 Dátum: 2010.03.24 06:22:01 »
Barna megint kemény, de ez így jó  ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002