Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7253019 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28875 Dátum: 2010.02.07 15:54:42 »
A gázpedál témához egy adalék.
A Corsán olyan a vezetőülés előtti (gyári) gumiszőnyeg kiképzése, hogy ha egy fél centit elcsúszik, akkor az a rész, amelyik a bal láb számára kialakított kis pihenőrészt fedi, visszahajlik. Olykor annyira, hogy beleakad a lábam, és nem tud időben kuplungolni. Pereljek? [rohog] [rohog] [rohog]
nézz utána,a corsa prosijában bent van ez.....gyári extra.....kuplung kopás kímélő gumiszőnyeg!!  [rohog]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28876 Dátum: 2010.02.07 15:57:52 »
Még a hibastatisztikához vissza kanyarodva felhívnám a figyelmet valamire:
30. Toyota Aygo 3,9   - (38. Peugeot 107 4,1 és 63. Citroën C1 5,0)

A számok %-ok, azt jelzik, hogy az adott típusból - mégpedig csak olyan típus jöhet szóba, amelyikből az adott évjáratpárban legalább 10.000 autó volt, tehát statisztikailag jelentős szám! - hány autóval akadtak gondok a TÜV által bonyolított műszaki vizsgákon.

Elvileg ezeket ugyanazon a gépsoron gyártják, és mégis van, ha nem is hatalmas különbség a Citroen kárára.
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28877 Dátum: 2010.02.07 16:05:55 »
Olyannyira egy gépsoron gyártják, hogy össze-vissza jönnek egymás után a különféle típusú és színű autók.

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28878 Dátum: 2010.02.07 17:28:44 »
Denso hungary?? háát...itt Fehérváron van egy denso gyár,unokatesóm ott karban tartó,de igencsak vannak elvárások.....szóval nem "kis pénz kis foci"!!
Igen csak jó minőségű cuccok mennek ki.....bármilyen kis hiba miatt is selejt már a cucc!!
Én maradok a Toyonál vagy a Lexinél....és már csak emiatt a keverés miatt nem fogok venni amcsi autót,pedig pár hónapja még majdnem grand csirke lett...de ezután tutti nem lesz...rohadjanak meg!!!
Nem mondom 2x bár lehet én gyártom az összeesküvés elméletet,de nem-ééé azért gyártottak le eleve szutyok pedálokat az usa-ban hogy legyen mibe majd belekötni,azt inkább az usa autókat vigyék a toyo helyett!!
Grand csirkét ne közvetlenül Toyota után vegyél,nagy lesz a minőségi,megbízhatósági ugrás.Lefelé :censored:Tudom,nekem volt.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28879 Dátum: 2010.02.07 17:33:03 »
Köszi!! :D rájöttem!! :D egyedül a V8 hangban felülmúlhatatlan a csirke...de arra akkor ott az LS lehetőségnek!! :D Nagyon azon töprengek...de igazából amennyiért most eltudnám adni a camryt,annyiért nem adom oda....mert nekem többet ér!! :D

szkaresz27

  • Vendég

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28881 Dátum: 2010.02.07 18:27:57 »
olyan érdekes eleje van inkább játékos mint brutális :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28882 Dátum: 2010.02.07 19:58:02 »
Köszi  :) ! Megnyugtató számok  :yes:
Mar az elso otben sincsennek benne. Mi ezen a megnyugtato?  ::) Lathatoan romlik a megbizhatosag.
És hosszú távon? Az a lényeg; nem az, hogy 3 évesen hogy szerepelnek (bár azon sincs mit szégyenkezni). Számomra ezek bőven elég jó eredmények; megjegyzem, régebben is hasonló volt az ábra, tehát az idősebb évjáratokban szerepeltek jobban. Magyarul új korukban is jobbak az átlagnál, később pedig növekszik az átlaghoz viszonyított különbség, tehát tartósak. Ez nekem bőven jó  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28883 Dátum: 2010.02.07 20:03:01 »
Ha már a hibastatisztika szóba került. Íme a legújabb TÜV:
Valahol el lehet olvasni, hogy mit szamitanak hibanak? Magyarul vagy angolul erdekelne, ha valakinek van linkje keznel :szemez:
Linket passzolom, de olyan hibákra kell gondolni, amik egy műszaki vizsgán előjöhetnek. Fék, futómű, kipufogórendszer, kormánymű, emisszió stb. Négy kategória van: hogy az adott típusból az adott korosztályban mekkora hányad megy át a vizsgán hibátlanul; mekkora hányadnál találnak kisebb hibát; mekkora hányadnál találnak súlyos hibát (bukta a vizsgán); és mekkora hányadot vonnak ki helyben a forgalomból közvetlen balesetveszély miatt. A listában a rangsorolás alapja pedig a harmadik-negyedik csoport, tehát a vizsgán megbukott autók aránya.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28884 Dátum: 2010.02.07 20:10:59 »
ezt nem tudom melyik oldalon találtam....be akartam linkelni,de azt véletlen kiléptem belőle....de itt egy idézet:
" Az ADAC szerint a Forddal és az Opellel komoly megbízhatósági problémák vannak. A legtöbb gond a Ford Ka, a Ford Mondeo, a Ford S-Max és a Ford Transit modellekkel volt. Sok a baj a francia Peugeot (a legtöbb gond az alsó középkategóriában és a sportautóknál) és a Renault (egy évjáratban náluk van a legtöbb hiba) autóival is."

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28885 Dátum: 2010.02.07 20:14:51 »
Hozzáteszem a Carina jappánban készült jappán alkatrészekkel, jappán munkamorállal. A Yaris sajna nem, Lexust japánon kivül gyárt a Toyota?
És mi van a mi hibátlan, angol Carinánkkal, amiben most 220 ezer van és eddig egy gyújtáskapcsoló romlott el rajta összvissz? A tiéd esetében pedig mi baj volt annak a jappánnak a munkamoráljával, aki az ablakemelőt szerelte össze? No és mi van a megbízhatóságban kategóriaelső angol Ave I-essel? A szintén kategóriaelső, szintén angol Ave II-essel? Mi van a ténnyel, hogy pont a Carinából pont a korai, nagyobbrészt japán gyártásúek ették az olajat? Tényleg nem vágom, miért vélsz összefüggést felismerni a Yarisotok európai gyártása és a hibái között. Miért kell ennek betudni? Elromlott és kész. Ha japán lenne, mit mondanál? Ők is gyártanak hibás autót, hagyjuk már ezt  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28886 Dátum: 2010.02.07 20:16:55 »
Nézegettem a motorteret is, egy alkatrészen a matrica szerint Denso-Hungary. Hát ez egy vicc. Hogy kerül egy valaha japán kocsiba magyar cucc, - ismerve a magyar munkamorált - tisztelet a kivételnek, de nem így van??  "Kis pénz, kis foci...."
Nem így van, és elég szomorú, hogy ezt így látod.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28887 Dátum: 2010.02.07 20:20:08 »
Hozzáteszem a Carina jappánban készült jappán alkatrészekkel, jappán munkamorállal. A Yaris sajna nem, Lexust japánon kivül gyárt a Toyota?
És mi van a mi hibátlan, angol Carinánkkal, amiben most 220 ezer van és eddig egy gyújtáskapcsoló romlott el rajta összvissz? A tiéd esetében pedig mi baj volt annak a jappánnak a munkamoráljával, aki az ablakemelőt szerelte össze? No és mi van a megbízhatóságban kategóriaelső angol Ave I-essel? A szintén kategóriaelső, szintén angol Ave II-essel? Mi van a ténnyel, hogy pont a Carinából pont a korai, nagyobbrészt japán gyártásúek ették az olajat? Tényleg nem vágom, miért vélsz összefüggést felismerni a Yarisotok európai gyártása és a hibái között. Miért kell ennek betudni? Elromlott és kész. Ha japán lenne, mit mondanál? Ők is gyártanak hibás autót, hagyjuk már ezt  ::)
IGazad van ablakemelőm szétugrott, a műanyag határoló megadta magát :). Meg 16,5 évesen a jobb1 felütközésgátlója elporladt, illetve kellett akkor egy lengéscsillapító porvédő harangot cserélnem. Talán több hibalistával bír egy újabb autó :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28888 Dátum: 2010.02.07 20:29:44 »
IGazad van ablakemelőm szétugrott, a műanyag határoló megadta magát :). Meg 16,5 évesen a jobb1 felütközésgátlója elporladt, illetve kellett akkor egy lengéscsillapító porvédő harangot cserélnem. Talán több hibalistával bír egy újabb autó :)
Biztos. De nem azért, mert itt vagy ott gyártották. Mondom, hogy a mi Carinánkkal sincs gond, meg ott van a többi példa is, amit felsoroltam  :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28889 Dátum: 2010.02.07 20:30:35 »
Ha már itt tartunk... Anno amerika atomot is dobott Japánra... 2-t is.. :ph34r: :1eye:
Erre az OFF/Haditechnika topikban válaszoltam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )